April 20 2024 13:58:27
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Ramrod 753 - debriefing
DarkTatka
Bombery hlasi cil znicen! Úsměv
 
TozziFan
Skvělá akce, skvělá atmosféra Mrknutí . Díky všem.
 
magot
1x B-25 zničen, 1x B-25 poškozen pravý motor, 1x B-25 lehce poškozeno levé křídlo a na závěr zabit v akci (falkonem)
Pěkný to bylo Úsměv
 
OREL_Kolokolcik
pěkný to bylo pěkný díky za akci
 
Kukuloo
Moc dlho pri tom nesedte aby vas neboleli hrby Šklebící se
Letka_13/Kukulo
 
Permon
http://uloz.to/smazat/xB71iKYX/3867597094209575936
Tady je nahrávka.
Jsem starý,blbý ale snaživý.
 
BP_Madvlk
super akce,díky všem zůčastněným Úsměv
 
Permon
http://uloz.to/xUp943Zu/quick0001-ntrk
Oprava
Jsem starý,blbý ale snaživý.
 
CSAF_Faintingh
V mene celej CSAF dakujeme, akcia bola perfektná, sundali sme 3 spity a 2 b25, stratili sme dve lietadlá, piloti prežili a len jeden bol zajatý. Snáď sa budeme môcť zúčastniť aj nasledujúcej Mrknutí
 
BP_Madvlk
Tak jsem to zkouknul a musím uznat,že to byla pěkná práce.....Úsměv
 
DarkTatka
Pro modre: Red battle plan.

Briefing:

[img]https://dl.dropboxusercontent.com/u/34005365/sturmovik/WestFront44-plan-small.jpg[/img] is not a valid Image.

322BG provede nalet na vlakové seřadiště v Melechen (checkpoint Bullseye). 310, 312 a 313ta peruť poskytnou krytí.

322BG se spoji s 310tou perutí na checkpointu Apple a budou pokračovat ve výšce 8 000 stop na otočný bod Baker. Bombardéry budou stoupat do přibližně 16 000 stop až k checkpointu Charlie, kdy provedou otočku na Bullseye.

310ta peruť startuje z letiště Manston, odléta na checkpoint Apple a sleduje bombardéry v jejich výšce až k checkpointu Baker. Jakmile bombardéry zahájí stoupání, budou stíhače stoupat nad a před bombardéry do libovolné výšky (cca 20 000 stop).

312ta peruť startuje z letiště Eastchurch, nad Eastchurch stoupá do 20 000 stop a v těsné formaci letí po trase Dog, Easy, Fox, George, Bullseye. Pokud poletíte moc rychle, budete čekat na checkpointu Fox.
Na checkpointu Fox zaujměte bojovou formaci.

313ta peruť startuje z letiště Hawkinge, na checkpointu Dog stoupá do 6000 stop a v těsné formaci letí na Easy. Na Easy zahajuje stoupání do 20 000 stop a ukončuje ho přibližně v checkpointu Fox kde zaujímá bojovou formaci. Pokračuje dále na George a Bullseye.

Konec rozkazu.
 
CSW_606_Demon
Postřehy z akce:
- před akcí nervozita jak před koncertem
- při akci super atmosféra
- po akci parádní zážitek
Takže: u mě dobrý :-)

PS pro CSAF: kdybych měl reduktor a nekouřil, tak jste toho druhého spita neměli tak snadného ;-) Ale ve člunu to taky ušlo ;-)
 
kouty
Hezky Tatko, to dost vysvětluje Úsměv....pěkně jsem se u radaru zapotil Úsměv
 
BP_Madvlk
...a proč to modří věděli už ve 22:00,když nás potom hned rozebrali na cestě zpátky ? Ale bylo to fajn...koleje budou spravovat dlouuuuho Úsměv
 
606_Druindin
Jo dobré to bylo. Mrknutí
Sice ňa to spadlo, ale naštestí až při sedáni bombrů na letišti Úsměv
 
DarkTatka
kouty napsal:

Hezky Tatko, to dost vysvětluje Úsměv....pěkně jsem se u radaru zapotil Úsměv


Mrknutí to bylo ucelem meho planu, dat nemeckemu operatorovi co nejvic prace a presto dostat co nejvic bomberu a stihacu nad cil naraz Úsměv

312ta perut se nakonec pripojila k bomberum uz nad Ghentem, protoze tam bylo nejake podezreni na modrou aktivitu - nastesti negativni Úsměv
 
DarkTatka
BP_Madvlk napsal:

...a proč to modří věděli už ve 22:00,když nás potom hned rozebrali na cestě zpátky ? Ale bylo to fajn...koleje budou spravovat dlouuuuho Úsměv

Jestli myslis proc je cas odeslani meho prispevku 22:00, tak proto ze je na foru spatne zobrazovan cas odeslani prispevku. Plan cervenych samozrejme zverejnen az kdyz jsou vsichni bezpecne na zemi. Nejsem az takovy saboter Mrknutí
 
311_Vont
Dopadlo to lépe než jsem čekal Úsměv
byl to parádní polet, cíl jsme zasáhli, doma jsem přistál hned vedle důstojnického klubu, kde drancujem zásoby whisky (máme tu dobrou VAT 69) jen mě mrzí že to Fučiho koplo dříve než jsem mu stačil poslat nějaké půlpalce do kožichu Úsměv ale i tak za mě OK Mrknutí
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
BP_Madvlk
tak to jooooo Šklebící se teď na ten čas taky koukám...je to o hoďku.. Úsměv omluva ..
 
Letka13_Colonel
Ahojte,

mal som tú česť viesť No.313 sq a jej chlapcov do akcie Ramrod 753.

Naše zloženie bolo nasledovné:

1) Letka13_Colonel "RY+C" + Letka13_Indy "RY+I"
2) 313_Nevo RY+O"+ Letka13_Algy "RY+L"
3) Orel_Slepejec "RY+S" + Orel_Kolokolčik "RY+S"
4) ZVP_OZZY "RY+Z" + ZVP_Alex "RY+A"
5) ZVP_Pedros "RY+P"+ ZVP_Stefi "RY+F"
6) ZVP_Pazi "RY+Y"

Úloha :

No.313 sq startuje z letiště Hawkinge, na checkpointu Dog stoupá do 6000 stop a v těsné formaci letí na Easy. Na Easy zahajuje stoupání do 20 000 stop a ukončuje ho přibližně v checkpointu Fox kde zaujímá bojovou formaci. Pokračuje dále na George a Bullseye.

Realita :

Vzlet v 21,05 a prelet podla plánu. Nad Calais vo výške 6000ft hustý flak, Letka13_Indy poškodený, čiastočný únik paliva. Stúpame na 8000ft a pokračujeme v pláne letu smerom nad St. Omer ( Easy ). Po dosiahnutí St. Omeru (Easy ) stúpame na 20 000ft kurzom 80 smerom na Coutrail (Fox)

Stret so súperom:

Čas 21,25 15 km západne od Coutrail (FOX) vidíme na 2 hodine hore vo výške 30 000 ft skupinu 8ks bandits ( pravdepodobne 4ks Fw a 4ks Bf-109 )
Pokračujeme v kurze a robíme návnadu čoby naše B-25ky. Keď vidíme, že skupina banditov sa točí na našu šestku, odhadzujeme nádrže a začíname súboj v dogfighte s cielom zamestnanť čo najdlhšie protivníka a tak ho nepustiť k našim bombardérém v inom sektore. Boj trval niečo cez 15 minút.

Víťazstvá :

1) Letka13_Algy zostrelil 1ks Bf-109 .. 9/JG26_ Voyk
2) Letka13_Colonel poškodil 1 ks Bf-109. ( revidované ) Ten s rozdymeným motorom unikal východne a havaroval. Pilot ... 9/Jg26_Bivoy sa odhlásil z hry.
3) Letka13_Colonel zostrelil 1ks Bf-109 9/JG26_Achileus

ZVP_Pedros hlásil poškodenie jedného Bf- 109. (revidované )

Prehry:

1) Letka13_Indy...zostrelený nad Yper, pilot zajatý.............................. zostrel nárokuje 9/JG26_ 1stCL_Werner
2) ZVP_Pedros ... zostrelený v oblasti FOX , pilot zajatý ..................... zostrel nárokuje 9/JG-26: 1stCL_pbarry
3) ZVP_Stefi .........zostrelný západne od oblasti FOX, pilot zajatý....... zostrel nárokuje 9/JG-26: 1stCL_pbarry


V 21,50 hod dostávamé úlohu vrátiť sa smerom nad Calais a zformovať našu No. 313 sq. Točíme na kurz 300 a v 22,00 hod prelietame pobrežie v priestore Danquerku. Točíme na juh na kurz 260 a žiadame ďalšie úlohy pre našu skupinu. Stav paliva 50%. Dostávame pokyn vrátiť sa na základňu, nakoľko náš bombardovací zväz bol ďaleko na severe niekde v AS 25. Ak by sme k nemu leteli, zostali by sme bez paliva. Toto bolo smutné. Plaiva dosť, nábojov ešte dosť......a musíme domov. Rozkaz je rozkaz.

Pristávame v 22,15 hod. Počas pristátia boli poškodené 2 ks spitfire "Z" ZVP_Ozzy a "S" Orel_Kolokolčik. Obaja piloti bez zranenia.

Po zoradení pred hangárom dostávame informácie, že náš bombardovací zväz bol napadnutý pri návrate domov. Žial, my sme už nemohli štartovať na pomoc.

Záver :

Z pohľadu No.313 Sq naša akcia dopadla výborne. Klamný cieľ No.313 sq spolu s No. 312.sg splnil svoju úlohu a nalákal časť súperových síl od skutočného útočného zväzu. Tým sme poskytli našim bombardónom 15 minút času nad cieľom bez útokov protivníka a zdržali bojom skupinu 8 ich stíhačov. Bombardóny 322 BG zasiahli cieľ presne a splili tak svoju bojovú úlohu.
No.313 sq si v boji so súperom viedla vyrovane 3:3. Žial, squadrona stratila troch pilotov, ktorí padli do zajatia. V tom mal náš súper výhodu.

Škoda nedostaku paliva a nemožnosti vzlietnuť na patrolu pred prilietajúce bombardóny. Mohli sme pomôcť pri obrane našich bombardónov pri lete domov a zabrániť tak ďalším stratám. Ale pravidla sú pravidlá.Úsměv


Za celú No.313 sq ďakujem organizátorom za prípravu a skvelú akciu s úžasnou atmosférou.
Aj to meškanie a aj odloženie štartu malo svoje kúzlo a bolo ako v reále. Nerovozita, napätie....., ale aj čas na doladenie určitých navigačných vecí a taktiky, komunikácie po TS. Výborne som(sme) si celú akciu užívali.

Obzvlášť sa chcem poďakovať našej 322. Ground Control, ktorá nás neomylne navigovala k cieľu a bola podporou a hlavou plánovania celej akcie.

Všetkým zúčastneným od No.313 Sq.......veľké SALUTE !!

No.313 SQL Letka13_Colonel a jeho chlapci....Mrknutí

(Zrevidované )
Upravil/a Letka13_Colonel dne 30-11-2014 22:18
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,730,455 návštěv