May 03 2024 08:37:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Mizerny vykon AMD GPU v DCS WORLD!
Fishbed64
Nedavno jsem upgradoval z FX8320 na core i5 3570(OC@4ghz)v domeni ze me konecne pojede DCS world trochu slusne,bohuzel ani s core i5(fps se v DCS oproti FXku moc nezvedli,ale POZOR zaznamenal jsem temer 50% narust fps Rise of flight a v Cliffs of Dover) se to na moji AMD HD7870oc moc dobre nehybalo(s A-10c na letisti pri pojizdeni treba jenom 24fps).Nasledne jsem po delsim projizdeni for nabyl dojmu ze Nvidia funguje v DCS world tak nejak lip a ma lip odladeny ovldace,a tak jsem se jeste rozhodnul vymenit moji HD7870 za GTX660.Necekal jsem od toho moc ,a tak me rozdil dost prekvapil tady jsou rovnou cisla-jako benchmark jsem pouzil treninkovou misi se Su 25T ktera se musi nastartovat a dojet na startovaci drahu(nastaveni detailu samozrejme stejne pro obe karty,rozliseni 1920x1080 2xAA)fps pri dojeti na drahu(kde z nejakyho duvodu fps spadli nejvic) AMD HD7870 28-30fps,GTX660 58-60fps,ano v podstate 2x tolik fps na GTX660.Na vine jsou ocividne mizerne optimalizovane ovladace od AMD ktere proste totalne kasle na podporu ne uplne mainstream titulu jako je DCS world.Proto pokud chce nekdo nahodou upgradovat PC nebo jenom GK a uvazuje o karte od AMD pro hrani DCS world, radeji rovnou vemte neco od Nvidie a na AMD zapomente.Doufam ze tenhle malej test pripadne nekomu pomuze,pokud ma stejnej problem jako jsem mel ja.
 
Host
Ono cpát si cokoliv s nálepkou AMD do pc jsou vyhozený prachy...
 
Fishbed64
UVP_Apo napsal:

Ono cpát si cokoliv s nálepkou AMD do pc jsou vyhozený prachy...
Zas nebud tak prisnej pokud hrajes Battlefield 4 atd.tak na AMD ktery je levnejsi nez Intel a Nvidia si zahrajes dobre,kazdopadne mas pravdu cpat cokoliv s nalepkou AMD do PC na hrani leteckejch simulatoru je opravdu vyhazovani penez a clovek pak bude hodne litovat ze tech par korun usetril.
 
Host
Přesně tak. To nejsou ramky, kde si koupíte málo a když zjistíte, že to nestačí, tak přikoupíte. Když to zjistíte u parodie na procák či grafiku, tak si ten rozdíl, co jste ušetřili už nedoplatíte, ale zaplatíte plnou cenu a akorát zatížíte životní prostředí odpadem (nebo papír na stole, jako těžítko je amd procák in).
 
magot
@Fishbed64
Tak GFX je základ ... ty amd grafárny jsou o hovnech, procesory jsou sice mírně za horizontem ale zase za krásný peníze a daj se krásně taktovat ...
Apa si nevšímej má deformaci z dětství, porád mu brali hračky a teď si nenávist vylejvá na nevinném AMD Šklebící se
Já si nemůžu stěžovat DCS mě jede na AMD prociku jak po másle, průměrně + - 44 FPS na plný detaily/1920x1200/občas na dvou monitorech ještě ve vyšším rozlišení ...
Upravil/a magot dne 13-09-2014 09:54
 
606_JuLB
Hmm, 44FPS priemerne? Úprimne závidím.

Mne DCS ONLINE nebeží viac ako 44FPS maximálne (1920x1080), na letisku okolo 20FPS a to som celkom rád. Nastavenie mám na minimum, aj posuvníky s trávou a prerendrom som posunul ešte viac vľavo. Pritom sa GPU fláka na 50%, jadrá od 80 po 15% výkonu, zobrazené priamo na ploche cez PlayClaw.

Offline je iné, tam moja zostava zvláda stredné nastavenia pri 60FPS. Samozrejme pri streľbe pád na 20.

A to som si myslel, že nič náročnejšie ako Clod neexistujeŠklebící se.
i.ibb.co/DRFjqCp/JulB.png
 
clone9cz
Fishbed64 napsal:

Nedavno jsem upgradoval z FX8320 na core i5 3570(OC@4ghz)v domeni ...


No to byl spíš downgrade, jak CPU tak grafika je papírově pomalejší Šklebící se

Když se ale přepočítá výkon na jedno jádro
FX 8086/8core=1010
i5 7,167/4core=1792
i5oc (7,167/3,4)*4=8431/4core=2107
tak se ti odbrzdí jak 660, tak i AMD grafika. Je to jako při závodě mužstev, čas se počítá poslednímu.
 
http://www.wwii-illusion.net
magot
Né to musíš lejt peníze do kanálu a koupit nesmyslně drahej i7 aby sis pak plynule prohlídnul 8mi polygonový domy v DCS Mrknutí
 
WT_Horrido
Hlavně aby to byl Intel, to je nejdůležitější. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
clone9cz
Horrido, tak teď tomu nerozumim. Tak jo nebo ne ?
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_Fucida
Ano, ne Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Fishbed64
clone9cz napsal:

Fishbed64 napsal:

Nedavno jsem upgradoval z FX8320 na core i5 3570(OC@4ghz)v domeni ...


No to byl spíš downgrade, jak CPU tak grafika je papírově pomalejší Šklebící se

Když se ale přepočítá výkon na jedno jádro
FX 8086/8core=1010
i5 7,167/4core=1792
i5oc (7,167/3,4)*4=8431/4core=2107
tak se ti odbrzdí jak 660, tak i AMD grafika. Je to jako při závodě mužstev, čas se počítá poslednímu.
No tak sidegrade to urcite neni Core i5 je vyrazne vykonejsi nez jakejkoliv FX a to ve vsech hrach ktery jsem zkousel.Na HD7870 s core i5 DCS world vubec nejel fps padalo az k 24 fps a niz,s GTX660 to jede v podstate 2x rychlejs.Navic kdyz k tomu pripoctu daleko vyssi spotrebu FXka,zahrejvani procesoru a hlavne VRM a chipsetu(990x)kterej je navic oproti intelu Z77 kterej mam ted i dost zastaralej tak tech zmen k lepsimu bylo opravdu hodne.
 
clone9cz
To mi přijde podezřelé. Osobně bych to tipoval výkon 1 core, pak na rozdílné nastavení AA, případně T AA, na grafice.
 
http://www.wwii-illusion.net
Fishbed64
clone9cz napsal:

To mi přijde podezřelé. Osobně bych to tipoval výkon 1 core, pak na rozdílné nastavení AA, případně T AA, na grafice.
Poderzreli to neni nastaveni je stejny ,zakopanej pes je v ovldacich AMD ktery v DCS proste vubec nefungujou,je to znamej problem i vyvojari DCS se k tomu vyjadrovali,neco jako ze s nima AMD vubec nekomunikuje.Na DCS opravdu jen Nvidia.Jinak Rof i Clod jedou bezva i na Radeonu.
 
Host
Ach jo... hrách na stěnu. Ale jo, taky jsem si prošel nastavováním ovladačů na všech možnejch i nemožnejch blbostech, taktování, úpravy configů, modifikace, různý scripty, vypínání programů na pozadí. Když vymění ale člověk tu parodii na procák za intel (a pokud možno zajistí, aby se amd neobjevilo ani na slotu pro grafiku), tak zjistí, že nic z toho není třeba, fps se drží stabilně nahoře na dvoj-trojnásobných hodnotách a může si s pc dělat co chce, mít puštěno x dalších aplikací a nemusí čarovat v ovladačích, projíždět fora, kde jsou zaručené tipy, které vám zvýší fps z 15 na neuvěřitelných 17 atd...

Tak, jednou to třeba taky poznáte, kuci amdéčkoví Úsměv
 
Baron
Fishbed64 napsal:

Poderzreli to neni nastaveni je stejny ,zakopanej pes je v ovldacich AMD ktery v DCS proste vubec nefungujou,je to znamej problem i vyvojari DCS se k tomu vyjadrovali,neco jako ze s nima AMD vubec nekomunikuje.Na DCS opravdu jen Nvidia.Jinak Rof i Clod jedou bezva i na Radeonu.


Nie je to iba špecifikácia DCS. Tiež vývojári RoF (konkrétne Jason Wiliams) sa pred časom sťažovali na AMD a ich neochotu spolupracovať. Viem, že to riešili niekoľko mesiacov, pretože RoF mal na kartách AMD nejaké problémy. Dá sa to dohľadať na fóre RoF.
Hals - und Beinbruch!
 
WT_Horrido
Ano, ROF taky měl problémy s AMD. Jason dokonce psal jaký je rozdil mezi přistupem nVidie a AMD. nVidie odepsala a zdvořile ho poslala do prdele, AMD vůbec nereagovali. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
606_JuLB
ROF som nikdy neletel, ale s BOS-kom problém nemám žiaden ani na HD7870-ke. Online čo offline.

Asi si problém po obdržaní rozdielnych ale rovnako "užitočných" odpovedí poriešil Jason and co. vo vlastnej réžií a uspokojujúco pre obe značky GK a teda pre všetkých svojich zákazníkov.

Zato v DCS je to skutočne bieda. Minule som sedel v zaparkovanom poníkovy, a ktosi začal páliť rakety na druhom konci letiska, asi z Ka-čka. FPS šli pod 5, a to som nehol ani brvou, nieto ešte hlavouŠklebící se
 
clone9cz
Dovol abych tě připravil o iluze. ATI kdysi vydalo grafiku, která měla na určitých ovladačích problém s mlhou... nebyla vidět. V rámci FP se tedy ve WWIIOL mlha vypla všem, jinak by se musely vynucovat poslední opravené drivery.
 
http://www.wwii-illusion.net
Fishbed64
606_JuLB napsal:

ROF som nikdy neletel, ale s BOS-kom problém nemám žiaden ani na HD7870-ke. Online čo offline.

Asi si problém po obdržaní rozdielnych ale rovnako "užitočných" odpovedí poriešil Jason and co. vo vlastnej réžií a uspokojujúco pre obe značky GK a teda pre všetkých svojich zákazníkov.

Zato v DCS je to skutočne bieda. Minule som sedel v zaparkovanom poníkovy, a ktosi začal páliť rakety na druhom konci letiska, asi z Ka-čka. FPS šli pod 5, a to som nehol ani brvou, nieto ešte hlavouŠklebící se
Promin je samozrejme kazdyho vec na cem hraje ,ale pokud hrajes na dnesni dobu uz totalne zastaralim Phenomu x4 ,tak se nesmis divit ze ti to pada na 5fps.Phenom 2 je procesor z roku 2008 a dneska uz proste nema sanci,core i5 by ti zejmena v il2 Bos opravdu hodne zvedla fps i s HD7870.Mrknutí
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,807,188 návštěv