May 17 2024 05:34:02
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS Fw190D-9
WT_Horrido
Robo a proč je ten ukazatel jen na pravé straně? I kdyby na Doře katovali kosty pochybuju že by zaslepovali díru na druhé půlce křídla.

S tou střelbou je to vlastně logické, ustřilhli jen dráty od vnějších kanonů a nechali to tak Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Rumcajs
Přistání snad celkem dobrý. Ještě nemám nastudovaný procedury, tedy je to od oka a bez následností vypíná atp. Ale start takovej prostě nedám. Snad časem.
YouTube Video



Non est specifica
 
WT_Horrido
Ještě v noci, fuj! Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Robo
WT_Horrido napsal:

Robo a proč je ten ukazatel jen na pravé straně? I kdyby na Doře katovali kosty pochybuju že by zaslepovali díru na druhé půlce křídla.

S tou střelbou je to vlastně logické, ustřilhli jen dráty od vnějších kanonů a nechali to tak Úsměv


Fakt neviem, presne na to som sa pytal ked som to zbadal, a bolo mi tak povedane a v akomsi nakrese ukazane. Ak mas lepsie info, napis na forum.

Strelba je teoreticky spravne a najprv to bolo presne tak ako v DCS... neskor to ale na ziadost pilotov a aj s ohladom na spotrebu municie upravili a MG 131 boli na cudliku A a B1 ovladal zvlast kanony. Ak tam je namodelovany EZ 42 a MW50, asi by to malo byt modifikovane tal ako na neskorsich variantach...
 
WT_Horrido
Nevím, na všech Fokáčích to bylo na obou půlkách, podívám se na výkresy. Díra tam je a je tam i stupnice:

[img]http://www.helmo.gr/gallery2/d/86411-1/Fw+190+D-9+Brown+4.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://www.cebudanderson.com/images/yellow02.jpg[/img] is not a valid Image.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
Saburo napsal:

Mě přijde v Doře přistání jednodušší, sedám na tři body a mám lehce přitaženo kvůli zamknutýmu ocanímu kolečku. Do nějakých 100km/h směr koriguju lehkým šlápnutím potřebné brzdy. Pak uvolním kolečko, lehká směrovka plus šlapání do brzd a letadlo krásně držím téměř v rovném směru.
Problém mi dělá přiblížení, je daleko plošší než u poníka a nevidím pořádně ven.. Nemůžu jít tak strmě dolu jako u poníka a jak je Dora natažená při 220 až 240km/h, co se snažím držet na sestupu, vidím přes ten čumák kulový.

Tohle jsem potřeboval vidět :)
Sedal jsem s tím jen 2x a rovnou z chodu, bez okruhu. Plyn jsem stáhnul úplně dolů, rychlost šla celkem dobře dolů, po vytažení podvozku už to bylo dobré. Prvně jsem sedal mírně přes 200km/h, po druhé (když jsem viděl, jak dopadlo první přistání), tak na nějakých 180. Sednout se mi podařilo, ale hned to šlo do strany a vyšlapáváním to uřídit nešlo. Stejně jako v prvém případě. Problém bude v tom, že po dosednutí ještě furt držím přitažený knipl, tudíž je zamklé ostr.kolečko a směrovka tedy neereguje. Zkusím to teda s brzdama.
Těsně před dosednutím jsem šel na slepo, jinak jsem na dráhu viděl (ale asi jsem zvyklej chodit trošku ze strany a srovnávat to na osu těsně před dráhou, když to má dlouhej čumák.

Musí se provést opět zvlášť mapování pro Doru ? Osy, klapky, podvozek a střelba mi fungovala bez jakéhokoliv nastavování, více jsem předevčírem nezkoušel. Ještě ke klapkám - klapky mi ale přišly, že se vysunuly jen částečně...

Už za Ponyho jsem si říkal, že při problémech při startu a sedání asi docela dlouho nebudu vzlítat ve "formaci" :))

Večer se pokusím dorazit k Saburovi :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
Na online polet vlastně nepotřebuješ umět přistát že... Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Robo
Rumcajs, pekne pristatie Mrknutí
 
Hoper
WT_Horrido napsal:

Na online polet vlastně nepotřebuješ umět přistát že... :)

:PP

Tohle prej lítá a střílí skoro samo, takže nejspíš jo - potřebuju. Teda pokud si do Ní občas z Ponyho přesednu :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Baron
Rumcajs napsal:

Přistání snad celkem dobrý. Ještě nemám nastudovaný procedury, tedy je to od oka a bez následností vypíná atp. Ale start takovej prostě nedám. Snad časem.
....


Pekne. U mna je to presne naopak: start bez problemov, pristatie - no strasidelne, kam sa hrabu horrory Šklebící se.


EDIT: Porovnaval som s Mustangom. Mustang mi pripada pri vzletovej i pristavacej faze ovela jednoduchsi (NEMAM zapnuteho asistenta keby sa niekto pytal Šklebící se )/ Ale co sa zase tyka letovych a "bojovych" vlastnosti - tam mam dojem, ze ma navrch Dlhonosa Dora. Ovsem moze to byt iba placebo efekt, pretoze Dora mi jednoducho "sadla".
Upravil/a Baron dne 08-08-2014 11:44
Hals - und Beinbruch!
 
Rumcajs
Dora je jednodušší. Máš míň těch hejblátek na řízení. Nemusíš tak moc sledovat teplotu a nehrozí tolik že uženeš motor.
Díky BOSku a DCSku skutečně lituju, že nemám FFB klacík. No jdu trenovat startovací proceduru a odlepení se od země.
Non est specifica
 
Brano
Dobre typy a rady,chalani.Vcera vecer som sa k Dore dostal na chvilu a skusal startovaciu proceduru.Dost som sa natrapil,kym som dosiel na vsetky tie cudlajsy co treba postlacat,plynovku som mal zmknutu a nevedel s nou hybat,starter jak funguje a tak.Hodne dlho mi trvalo,kym som to vsetko namapoval a pozistoval co a jak.
Ten asistent,to mi je novinka.To som vobec nevedel,ergo ho mam urcite zapnuty.Vzlietnut som vzlietol ale k pristatiu som sa este nedostal.Furt som sa dade vytrel ked som skusal rozne prvky nahodnej akrobacie Šklebící se
Sa tak clovek zamysli pri tom,ze my,co mame odlietane v simulatoroch stovky ba az tisicky hodin,mame problemy pri ovladani tychto strojov.Co tak ti chudaci v 44,co mali nalietane par hodin na treneri a potom ich suply do takehoto cuda.Respect.
 
Rumcajs
Brano napsal:

Dobre typy a rady,chalani.Vcera vecer som sa k Dore dostal na chvilu a skusal startovaciu proceduru.Dost som sa natrapil,kym som dosiel na vsetky tie cudlajsy co treba postlacat,plynovku som mal zmknutu a nevedel s nou hybat,starter jak funguje a tak.Hodne dlho mi trvalo,kym som to vsetko namapoval a pozistoval co a jak.
Ten asistent,to mi je novinka.To som vobec nevedel,ergo ho mam urcite zapnuty.Vzlietnut som vzlietol ale k pristatiu som sa este nedostal.Furt som sa dade vytrel ked som skusal rozne prvky nahodnej akrobacie Šklebící se
Sa tak clovek zamysli pri tom,ze my,co mame odlietane v simulatoroch stovky ba az tisicky hodin,mame problemy pri ovladani tychto strojov.Co tak ti chudaci v 44,co mali nalietane par hodin na treneri a potom ich suply do takehoto cuda.Respect.
Ona simulace a realita je mnohdy neporovnatelná i když je to simulace kvalitní. První věc, co si myslím je ta, že to v reálu není tak těžké. Proč? Porovnávám řízení auta ve skutečnosti a v těch auto simech. Mám ve skutečnosti najeto kolem milionu km, řídím každý den, řídíval jsem rád i rychle až velmi rychle a sníh jsem přímo vyhledával. A přesto si v auto simu připadám jak úplnej začátečník. Třeba to má ty fyzikální parametry, ale je to prostě úplně jiná zkušenost a ... je to vlastně těžší ovládat. Zatímco směrová stabilita ve skutečné autě je věc celkem přirozená, v simulátoru je dost těžko dosažitelná. Brždění je úplně nepřirozené, vůbec mi to ani pocitově realitu nepřipomíná, i když to asi simuluje velmi slušně. A o odhadu rychlosti v zatáčkách ani nemluvím. Taky když se dívám na pojíždějící letadla, nemám pocit, že by se u toho ti piloti tak potili jak my simulanti. Nepřijde mi, že by start takovýhle mašiny byla taková loterie. Ne že by to bylo snadné, to si nemyslím, ale je to asi dost jiná zkušenost. A to věřím, že to to DCSko simuluje velmi blízko skutečnosti. Ti kucí z války byli obyčejní lidi, kteří byli posazení do válečné reality a museli. Nic jiného jim asi nezbývalo. Někdo i přežil. Ještě že my si můžeme virtuálně umírat každý den podle libosti.
Non est specifica
 
WT_Horrido
Lišta je nutná, bez toho by to prostě nešlo udělat, kdyby někdo dorazil kryt přístrojovky na horní hranu skla a, nedej bože, to sklo navíc seřízl jak to bylo, tak by to vůbec nelétalo Úsměv

Díry projdu večer, schválně jestli najdu v Japo nebo u Crandalla křídlo bez díry. V BOSu nemají díry vůbec a je klid Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Baron
Rumcajs napsal:

Dora je jednodušší. Máš míň těch hejblátek na řízení. Nemusíš tak moc sledovat teplotu a nehrozí tolik že uženeš motor.
Díky BOSku a DCSku skutečně lituju, že nemám FFB klacík. No jdu trenovat startovací proceduru a odlepení se od země.


Tož já ti nevím Rume... Pri štarte ich musíš pri Dore zapnúť viac (v Mustangu stačí vlastne len 6 čudlov), počas letu si sledujem teplotu či som v Dore alebo v Mustafovi... Počas letu je ale Dora jednoduchšia, s tým súhlasím.
Hals - und Beinbruch!
 
WT_Horrido
No Barone možná zmačkneš víc čudlů, ale i při startování je Dora blbuvzdorná, Mustang nee.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Baron
WT_Horrido napsal:

No Barone možná zmačkneš víc čudlů, ale i při startování je Dora blbuvzdorná, Mustang nee.


Tyvoe ja musím mať iné DCS Šklebící se Alebo je Vlčák geniálny učiteľ Šklebící se
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Fucida
Barone...Dora těch tlačítek nutných k nastartování má jen pár Úsměv

teoreticky:
1) zapnout jistič baterie
2) zapnout jistič generátoru
3) zapnout jistič startéru a palubních přístrojů
4) zapnout palivové čerpadlo zadní nádrže
5) přepnout páku palivového rozvodu na zadní nádrž
6) páka přípusti do polohy Anlassen
7) magneta 1 + 2
8) pokud není tlak v palivové soustavě, tak napumpovat benzin
9) roztočit setrvačník
10) startér

Imho je toho míň, než na P51, kde člověk navíc šteluje minimálně směs a listy vrtule. Ale je pravda, že pro let se hodí i další palivová čerpadla a třeba elektrické jističe klapek a podvozku Úsměv


Saburo, tady jsem toho nalítal dost, aspoň nevadí, že neumím aktivovat zobrazení mapy. Okolo Gelenžiku jsem jako doma Šklebící se.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
WT_Horrido
Chybí mi tam dva maníci na křídle točící klikou.

Nic proti startovacímu generátoru, ale chybí. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Robo
Je to cca rovnake (Dora aj Mustang), ked sa clovek zoznami s letunom, su blbuvzdorne oba. Ten zoznam co pise Fucida je v podstate totozny ako pri Mustangu (pochopitelne). Mustang ma starter + zmes do polohy 'run' namiesto zotrvacnika, inak tam snad ani nie je rozdiel. Polovica klikania na Dore sa tyka prepinania poistiek pre jednotlive systemy.

Listu snad este rediguju...: http://forums.eag...mp;page=40
Ak ide o neskoru verziu s MW50 a Adler, mali by cudliky na kanony a gulomety byt zvlast
Diera na klapky je ok ako je
Zameriavac nefunguje uplne spravne, to co v DCS zapina zameriavac na realnom aparate zapinalo len gyroskopy;
vid: http://forums.eag...p?t=128295

Co sa mne strasne paci je, ze oba letune su zatial uplne svojske a lisia sa podstatnymi detailami ako sa chovaju pri napr. startoch a pristaniach. Dufam, ze to takto bude pokracovat (K-4 v Oktobri!!)
Upravil/a Robo dne 08-08-2014 14:22
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,546 návštěv