May 02 2024 04:45:41
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS Fw190D-9
1stCL_Fucida
Perfektní Úsměv. Danke Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
S Dorou jsem odstartoval jen jednou a spíš náhodou. Jinak mi prostě po nabrání rychlosti kolem 100km/h začně točit na pravou nebo levou stranu (někdy tak a někdy tak) a nejhorší je, že dost často i klopit. Což mi přijde nějaké divné.
No a následuje smrt.

Šel jsem teda zkusit Poníka a oživení ovládání proběhlo celkem svižně - tam startuju a sedám celkem bez problémů.
S tím jsem už tak neflákal, takže u toho tolik nevím, ale u Dory, díky těm "zkušenostem" při startu, mi přijde, že má hodně křehké křídlo. Při rychlostech pod 80km/h stačí trochu křídlem zavadit o zem a je okamžitě urvané (podotýkám - kola podvozku jedou po zemi)
Dále nemá udělanou animaci pilota, kdy po odhozu překrytu kabiny letí dál s brýlema na čele (a ne na nose :)
Tohle bych teda přežil, ale horší je, že pinďulák nějak vypadá v kokpitu a nějak jinak pak na padáku...
Občas trosky po letadle zůstávají na ploše v roztodivných pozicích (nejlépe stopořené do vzduchu)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Werner
Tak po dnešních bojůvkách musím říct, že flight model je skvělý. Všechno se ve vzduchu chová přirozeně a uvěřitelně. Pocitově to na mě působí asi nejlíp jako let v letadle. BoS má hodně co dohánět.
Co je naprosto zoufalé jsou efekty zásahů, trasírek a kouřů, tam je to o krok i za starým šturmem. DM je takový nějaký nečitelný.

Dora překvapivě hodně zesměšňuje poníka ve tvrdých stoupáních čistě přes výkon motoru. Pokud je výš a přimáčkne Mustanga k zemi může ho s přehledem uzoomovat do bezvědomí a nenechá ho utéct. Ustálená zatáčka je dost podobná, možná lehce ve prospěch dory, bude spíš víc záležet na pilotech. Dora mi přišla, že má o něco lepší nástup o zatáčky. Jak to bude ve výškách ještě rád vyzkouším.
Jinak víceméně platí to co ve starém šturmu a sice, že letadla jsou si to velmi podobná a jak si nechá jeden druhého dojít moc na tělo je to problém.
 
SVK_Mechan
Dnes na UVP od 18h STREAM FW-190 vs. P-51.
Kdo váhá s koupením, můžete kouknoutMrknutí
Piloti jsou vítání.
 
Baron
Chlapi, ako zameriavate REVI? Je na to nejaka klavesa?
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Fucida
Já střílel od boku Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
313_Nevo
Diki za odpovede chlapci.

Ano, chladenie som mal na auto, skusim to na manual.

Co sa tyka toho zamykania, mal som na mysli tie svetielka zelena/cervena nad zbranovym panelom. Ked som podvozok zavrel, zasvietila cervena, ked som ho pred pristanim otvoril, zelena sa nerozsvietila. Treba k tomu este nejaky dalsi ukon?
Preto predpokladam, ze hlavny podvozok nebol zamknuty a prava noha sa mi po dosadnuti zavrela. Ale kto vie, mozno som ju ulomil Mrknutí

Co sa tyka vzletu/pristatia, mne dost pomaha aj spravne zvoleny FOV/ZOOM. Pri vacsom namacknuti k celnemu stitku dochadza k strate periferneho videnia a clovek tazsie rozpozna tie pociatocne snahy o vybocanie zo smeru.

Ako pises Werner, pocit z letu je velmi dobry. A hlavne tomu pridava, podla mna, ta narocnost startu, vzletu a pristatia. Jedna sa sice o bojovy, ale tiez letecky sim, takze to k tomu patri Úsměv
Upravil/a 313_Nevo dne 11-08-2014 08:07
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Hoper
pokročil jsem o jeden krůček - již na start nevytahuji klapky na přistání (jelikož je FW téměř komplet v elektrice, tak klávesa "f" neslouží pro posun klapek o jeden krok, ale posun rovnou na přistávací konfiguraci...)
jenže pak se mi to stejnak začne stáčet a jsem - v poli....
dám tomu ještě dnes šanci, pak se uvidí :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
Když se narodíš na letišti máš z nějakého důvodu vysunuté klapky na přistání právě...

A stupně vysunutí vidíš na křídle, to ses nepodíval? ;-)

Mimochodem kdybyste hledali v cockpitu něco co indikuje polohu klapek chladiče tak tam nic není. Tedy je, ale je to takové podivné kolečko, a funguje jinak naž by člověk myslel. Schováno pod přední přístrojovou deskou nad ukazatelem teplot. Má to polohy zavřeno, otevřeno a pak automatiku která drží teplotu na stovce. Defaultně je to na zavřeno.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Fucida
K té páce regulace chladicích klapek jsem se se svým 6 DOF nedokázal prokouknout, byť jsem věděl, kde ji mám hledat Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Baron
Regulacia klapiek chladenia je umiestnena v ukazovateli stupania/klesania (doplnam Fuciho a Horriho). A rovno mam na vas otazku - ako zistim v akej polohe je? Teda zatvorene/otvorene/auto?

...a druha otazka: Ako je to vlastne s tymi bonusmi pri nakupe modulov? To sa odrataju automaticky v dalsom nakupe alebo treba vlozit nejaky kod? Ak ano, kde ho mam hladat? Dakujem za odpoved.
Upravil/a Baron dne 11-08-2014 13:32
Hals - und Beinbruch!
 
313_Nevo
Zaujimavy postreh pre Doru

159th_Viper:
Enable Auto-Rudder, bring up Control Indicator and see what rudder inputs are required for a successful take-off: You will see that at no stage are toe-brakes utilized nor are they needed for take-off.

V skratke, je tam automaticka smerovka a pri jej aktivovani sa da lahko odpozorovat, ako do toho pocitac pri vzlete moc 'sliape'. Dokonca sliape bez pouzitia brzd. Co mne dava zmysel, bo start s pouzitim brzdenia sa mi zdal ponekud podivny, ale kto vie Úsměv
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
WT_Horrido
Brzdy opravdu není třeba používat, je to vidět v tom videu co jsem sem daval, taky není vhodné to rozkutálet na plné kule, na 1.1 je Dora hodnější.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
WT_Horrido napsal:

Když se narodíš na letišti máš z nějakého důvodu vysunuté klapky na přistání právě...

A stupně vysunutí vidíš na křídle, to ses nepodíval? ;-)

Mimochodem kdybyste hledali v cockpitu něco co indikuje polohu klapek chladiče tak tam nic není. Tedy je, ale je to takové podivné kolečko, a funguje jinak naž by člověk myslel. Schováno pod přední přístrojovou deskou nad ukazatelem teplot. Má to polohy zavřeno, otevřeno a pak automatiku která drží teplotu na stovce. Defaultně je to na zavřeno.


To víš že podíval, já tu dírku sleduju pořád ;) Ale nějak mi to číslo (60) v ní seplo až včera večer...

jinak včera jsem při obhlížení kokpitu našel vpravo vedle sedačky nějaké kolečko na baňce, co se dalo ne točit, ale vysunout - co to je ? (holt ještě stále chybí popisky, jako to má udělané Pony)
a pak před toudle baňkou jsou na bočním panelu nějaké dvě stupnice s tabulkou - to je něco k zaměřovači či co ?

ed:oprava strany
Upravil/a Hoper dne 11-08-2014 13:15
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
WT_Horrido napsal:na 1.1 je Dora hodnější.

ok
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
Kolečko na baňce nevím Úsměv ale to na pultíku je nastavovadlo zaměřovače, výšky letu. Nefunguje zatím. EZ42 mají zatím dost zjednodušeně. Gyroskopy normálně nabíhaly dvě minuty...


BTW tady je výživné téma o Askanii: http://forums.eag...p?t=128295

Jo a zeptal jsem se na ED fóru a vypadá to že dírky na křídle budeme mít dvě. Dalo by se říct že jsem vyrobil do Dory díru. Úsměv
Upravil/a WT_Horrido dne 11-08-2014 13:44
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Fucida
Hoper napsal:

a pak před toudle baňkou jsou na bočním panelu nějaké dvě stupnice s tabulkou - to je něco k zaměřovači či co ?


Nejsem si úplně 100% jistý, co myslíš, ale to na pravé konzoli u palubních hodin by měla být deviační tabulka ke kompasu.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
AJaromir
Podle obrázku v manuálu na straně 38 mám dojem, že je to součást okysličovacího systému.
 
1stCL_Fucida
Jestli myslíte tohle:
[img]http://s14.postimg.org/426k193wx/grab0038.jpg[/img] is not a valid Image.

Tak to je (jak ostatně textura ze Šturma napovídá) místo, ke kterému se přichytí hubice od dýchací masky.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
jo, myslel jsem tuty dvě věci:
[img]https://ovarek.cz/pic/DCS/Screen_140811_171123.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a Hoper dne 15-07-2016 16:03
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,799,516 návštěv