May 18 2024 10:24:31
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Spintires
ZVP_Iceman
Ty jo,zkoušel jsem se jen projet s návěsem na dlouhý klády a to snad ani nejde.Šklebící se


Nu takovej ten veelkej taktickej nosič strategických raket či co to je to jistí.... Mrknutí Ale od skladiště k tý druhý pile byl použit jeen na třech místech......jinak se s tím docela dobře couvá, na rozdíl od těch středních....
 
BenKenobi
Na dlouhý klády je dobrej základní URAL a naučit se jezdit skoro pořád na 1+ převod.
 
Hoper
tak, zahlédl jsem tu 1+ převod - to ještě nevím co je
vím, kde to na řadičce je, ale když to zařadím, okamžitě se mi objevuje, že přetáčím motor

a koukal jsem, že k tomu MP je třeba se znát na steamu (být mezi přáteli), což by se muselo doladit přes TS a pak se připojovat k někomu.



ed: už jsem zjistil, že 1+ zařadím za jízdy a v pevném terénu :)
Upravil/a Hoper dne 01-10-2014 23:56
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
To zas byla krátká noc... ale mám prozkoumaný kopec a snad odemčené všechny vozy :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Merten
ZVP_Iceman napsal:

Ty jo,zkoušel jsem se jen projet s návěsem na dlouhý klády a to snad ani nejde.Šklebící se


Nu takovej ten veelkej taktickej nosič strategických raket či co to je to jistí.... Mrknutí Ale od skladiště k tý druhý pile byl použit jeen na třech místech......jinak se s tím docela dobře couvá, na rozdíl od těch středních....
Ta 8x8 projede všude.Zuřivě doporučuju 8x8 přívěs na dlouhé klády,mapu Kopec a jet naloženej přes ty serpentýny.Je to "trochu" výzva,ale jde to Úsměv
 
saldy
Nějak se nemůžu chytit v mapě "Pobřeží" Snažim se mapu nejdřív odkrýt s UAZem. Když jedu na jih po tý široký cestě, tak to později vyustí do nikam a když jedu na západ, tak auto utopim při přejezdu řeky.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Hoper
Navrhuji toto - pokud někdo z místních bude mít zájem na online jízdě, ať se přihlásí na SVK TS na kanál Mr. Brown (Brown -> hnědá -> bláto) a "čeká", jestli se někdo přidá.
Ač jsem to ještě online nejel (jsem plachý a s cizími pány se nebavím :), tak se domnívám, že ideální počet je 3-4. Tak snad to občas vyjde :)

(Jen ještě znovu upozorňuji - aby spolu jeli známí, musí být jako "přátelé" na steamu! A tam pak jeden založí hru a ostatní se přes steam k němu k již založené hře připojí)

Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
Merten napsal:

ZVP_Iceman napsal:

Ty jo,zkoušel jsem se jen projet s návěsem na dlouhý klády a to snad ani nejde.:D


Nu takovej ten veelkej taktickej nosič strategických raket či co to je to jistí.... ;) Ale od skladiště k tý druhý pile byl použit jeen na třech místech......jinak se s tím docela dobře couvá, na rozdíl od těch středních....
Ta 8x8 projede všude.Zuřivě doporučuju 8x8 přívěs na dlouhé klády,mapu Kopec a jet naloženej přes ty serpentýny.Je to "trochu" výzva,ale jde to :)

Jsem měl lehké problémy s tím opravářem, jsem teda zvědav na 8x8 s dlouhýma kládama.... :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
saldy napsal:

Nějak se nemůžu chytit v mapě "Pobřeží" Snažim se mapu nejdřív odkrýt s UAZem. Když jedu na jih po tý široký cestě, tak to později vyustí do nikam a když jedu na západ, tak auto utopim při přejezdu řeky.

Dospěl jsem k názoru, že UAZ je dobrej, ale jen na odemčení lepšího náklaďáku... Některý bahna a řeky jsou natolik široké, že naviják nedosáhne a tudíž je potřeba hrubá síla...
A po včerejšku, jak jsem si před tím pochvaloval (relativně, co do hratelnosti) pohyb náklaďáků, tak teda to včerejší hopsání UAZu po každém výmolu byl docela děs.
Ale tos asi slyšet nechtěl, co ? :))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
BenKenobi napsal:

Na dlouhý klády je dobrej základní URAL a naučit se jezdit skoro pořád na 1+ převod.

K čemu je určený ten 1+ převod ? Rozjet se na to nedá, tudíž znamená řadit již za jízdy a jen někde po tvrdém terénu a když náklaďák moc netáhne. A když se to rozjede, jede to zas docela dost rychle, takže hrozí často poškození auta, pokud je tam trochu víc hrboulů...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Ondrej1
saldy napsal:

Nějak se nemůžu chytit v mapě "Pobřeží" Snažim se mapu nejdřív odkrýt s UAZem. Když jedu na jih po tý široký cestě, tak to později vyustí do nikam a když jedu na západ, tak auto utopim při přejezdu řeky.


Postupoval jsem stejně, ale některý řeky se mi tímto vozítkem nepodařilo přebrodit, až pak šestikolkou jsem se dostal odkudkoliv kamkoliv. Drobnou nápovědou ti může být, že od JV pily se dá dostat k JZ skladu, není tedy třeba objížďka přes tři strany mapy. Samozřejmě záleží na tom, jak hodně sis rozrejdil bahno, ale to už asi víš. Po pěti hodinách hraní se na mapě budeš cítit jako doma.

Všiml jsem si, že na odkryté mapě se dá dobře plánovat trasa s ohledem na barvu místa, tj. mapa odpovídá skutečným možnostem průjezdu. Např. tmavě zelenej les neprojedu ani omylem, stromy jsou tam moc hustě.
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
BenKenobi
Hoper napsal:

BenKenobi napsal:

Na dlouhý klády je dobrej základní URAL a naučit se jezdit skoro pořád na 1+ převod.

K čemu je určený ten 1+ převod ? Rozjet se na to nedá, tudíž znamená řadit již za jízdy a jen někde po tvrdém terénu a když náklaďák moc netáhne. A když se to rozjede, jede to zas docela dost rychle, takže hrozí často poškození auta, pokud je tam trochu víc hrboulů...


Prostě rychlejší převod, kvůli kterýmu nemusíš vypínat uzávěrku diferenciálu. Zdá se mi, že právě jenom na URALu to má smysl, protože ta malá 8x8 a ten pseudoSCUD buďto chcípne anebo nejede o moc rychleji. Ale URAL s tím dostane takovej super záchvat, kdy jede hrozně rychle, skoro se neboří a hlavně dost málokdy zpomalí tak, že by chcípl sám. Dá se s tím v pohodě jezdit po těch rozbahněných jakožedálnicích s dlouhýma kládama bez zastavení, někdy s tím najednou projedu i takovou tu standardizovanou zatáčku, která má na vnější straně kaluž a na vnitřní šutry. Akorát tam je lehký se převrátit. S URALem se taky narozdíl od ostatních na tu 1+ lehce řadí, dost často používám jedničku zhruba k tomu, co jedničku v osobáku.

Nejezdím s ničím jiným, než s gazíkem nebo URALem, pokud to situace nevyžaduje Úsměv
 
Merten
Hoper napsal:

Merten napsal:

ZVP_Iceman napsal:

Ty jo,zkoušel jsem se jen projet s návěsem na dlouhý klády a to snad ani nejde.Šklebící se


Nu takovej ten veelkej taktickej nosič strategických raket či co to je to jistí.... Mrknutí Ale od skladiště k tý druhý pile byl použit jeen na třech místech......jinak se s tím docela dobře couvá, na rozdíl od těch středních....
Ta 8x8 projede všude.Zuřivě doporučuju 8x8 přívěs na dlouhé klády,mapu Kopec a jet naloženej přes ty serpentýny.Je to "trochu" výzva,ale jde to Úsměv

Jsem měl lehké problémy s tím opravářem, jsem teda zvědav na 8x8 s dlouhýma kládama.... Úsměv
Musíš si pomáhat navijákem a hodně opatrně.První zatáčka odspodu je celkem snadná.Ty další jsou horší.Jde to Úsměv
 
Hoper
Jde to ;)
Pomohl jsem si jednou stromem a 1,5x Kamazem, co mne popotáhnul v zatáčce do strany. Teď jedu pro druhou várku. Jen jsem se jak trubka plahočil (i skrz stromy) s tím dlouhým bazmekem na klády a až před chvilkou zjistil, že jde v pohodě přidělat na záda toho MAZu 8x8...

A taky jsem si vyzkoušel otevírání garáže - je třeba opravdu krytá korba (při její volbě to píše 200 opr.bodů + právě ty dva body pro garáž) a pak s tím dojet do garáže. Já na té mapě Kopec využil opr.bodů pro opravu cisteren, co stály kousek od garáže. Protože když bych dojel do garáže hned, přišel bych se dvěma body i o tu opr.sadu - korba zmizne z náklaďáku a s ní i ta sada.

Sláva! Dnes jdu spát o hodinu a půl dříve, než včera.
(A skoro hodinu déle než bych měl...)
:)
Upravil/a Hoper dne 02-10-2014 22:58
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
a jedna malá galerka:

náladofka
[img]https://ovarek.cz/pic/spintires/shot092914_173043.jpg[/img] is not a valid Image.


občas zjednodušení není až takové zjednodušení (jen koukám, že tam není vidět tažné lano :o )
[img]https://ovarek.cz/pic/spintires/shot100214_204335.jpg[/img] is not a valid Image.


pro dříví
[img]https://ovarek.cz/pic/spintires/shot100214_212513.jpg[/img] is not a valid Image.


funěl, funěl, ale dal to
[img]https://ovarek.cz/pic/spintires/shot100214_213613.jpg[/img] is not a valid Image.


tohle taky vyfuněl
[img]https://ovarek.cz/pic/spintires/shot100214_213856.jpg[/img] is not a valid Image.


a opět pro dříví
[img]https://ovarek.cz/pic/spintires/shot100214_222410.jpg[/img] is not a valid Image.


a ještě něco - myslel jsem, že se SFT to bere obrázky bez těch textů okolo, ale asi si to s něčím pletu :/
Upravil/a Hoper dne 15-07-2016 15:59
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
ZVP_Iceman
Tak jsem dnes s velkou slávou dokončil mapu se sopkou, tedy po té, co jsem se třikrát po sobě neúspěšně pokusil rozjet mapu přechodu přes řeku. Neví náhodou někdo, kudy a čím se ta řeka dá přejet???
Jinak sopka mi trvala tři a půl hodiny, použil a našel jsem opět úplně vše co šlo. Dříví jsem vezl za osmikolkou=dlouhé klády a pak na korbě jednoho toho náklaďáčku, co se mu dá na střechu přidělat rezerva. bohužel neumí mít jeřáb na nakládání, což se projevilo, když sem to hodil na bok a polena se rozsypala. Následovala záchranná akce, otočení na kola, přejezd cisternou do garáže a její následné demontáže a montáže zmiňovaného jeřábu, cesta k místu nehody a znovunaložení nákladu. Celé to bylo velice zábavné.... ;-)
 
Hoper
Icemane, bacha na nakládání klád rukou - mám za to, že jen některé jdou naložit (měly by na sobě mít takový červený puntík). Protože "vysypanou" kládu sice do ruky vezmeš a i na auto položíš, ale nijak ti tam ta mrcha nedrží. Tedy alespoň tak to bylo u mne.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_Snakes
Nevíte náhodou, jakými klávesami nebo kombinací kláves se otáčí tím drapákem na nakladači? WASDQE a možná ještě něco je pohyb ruky, ale za boha nemůžu ten drapák pootočit.
 
Hoper
R a T
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_Snakes
To není možný ... to jsem zkoušel ... přeci nejsem tak blbej ... no, radši to zkusím znovu ... třeba jsem Zamračený
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,901,842 návštěv