May 06 2024 11:51:07
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 2
1stCL_Fucida, Tyler Durden

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Výběr grafické karty
Hoper
To samozřejmě výrazně pomůže AMD, které se vždy snažilo o to, aby se technologie používaly bez nutnosti dodatečného se hrabání v ovladačích ze strany výrobce HW a přizpůsobování té konkrétní aplikace, což jak jistě všichni uznáme je práce navíc a neměla by být třeba.

Já si vždycky vzpomenu, jak jsem na jednom starším PC s ATI měl problém pusit Zetora a pak SIMS. Buďto šlo provozovat jednu hru (s jedněma ovladačema) nebo druhou hru (s jinýma ovladačema). Ale mít možnost hrát obě dvě nebyla. S NV to šlo naprosto v pohodě.
Čiliž tohle "snažení" možná bylo snažení, ale v praxi jaksi liché...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
clone9cz
Otázka pro AMD nezní:"kdo napíše nové hry", ale "kdo přepíše ty staré".
AMD tímto opět redefinuje pojem pray software, kdy místo významu zadarmo a bez záruk za výsledek nabývá významu počítačové hry neznámé kvality a žánru, která za neznámo let zachrání současnou generaci AMD grafik.
Jen nevím, zdali mám nVidii tleskat, že jí dosud stačí brutální výkon.
 
http://www.wwii-illusion.net
Ajvn
Ahoj
Mám doma GK- GEFORCE GTX 760
Nevíte někdo jaké ta karta umí rozlišení? Určitě ji někdo z vás měl.
Nejsem to schopný zjistit.
 
Fishbed64
57_OTU ajvn napsal:

Ahoj
Mám doma GK- GEFORCE GTX 760
Nevíte někdo jaké ta karta umí rozlišení? Určitě ji někdo z vás měl.
Nejsem to schopný zjistit.
Nechapu tvoji otazku,pokud se ptas na jaky rozliseni ma ta karta vykon pak je to karta idealne pro 1080p,pokud se ptas na rozliseni jaky karta zvladne zobrazit pak samozrejme klidne i 4k rozliseni neni pro GTX760 problem.
 
Ajvn
Ja vím že se ptám trošku blbě.
Co se stane kdybych na ni zapřáhnul tohle: https://www.alza.cz/40-philips-bdm4065uc-d2296038.htm

Možná, že bych znal odpověď, kdybych ovšem věděl co to je 1080p Šklebící se
 
Fishbed64
Aha,no fungovat to samozrejme bude bez problemu,jen pro 4k na 60fps je nutny kartu pripojit pres display port,protoze GTX760 nema HDMI 2.0 ktery tohle podporuje nativne.Jinak hadam ze to chces na filmy a tak,na hry to samozrejme pouzitelny nebude,GTX760 je moc slaba karta na 4k.
 
1stCL_Fucida
1080p je zkratka rozlišení pro FullHD, tedy rozlišení 1920 x 1080.

Monitor, na který odkazuješ, je tzv. 4K, jehož rozlišení je 3840 x 2160. Abys rozchodil takto vysoké rozlišení, potřebuješ cca 4x výkonnější kartu, než na to nižší rozlišení. NVidia 760 to ve Windows zvládne zobrazit bez problémů, ale ve hrách nemá šanci. V dnešní době to ve hrách jakž takž zvládnou jen nejvyšší současné modely - GTX 980 Ti, což je sama o sobě karta asi za 20 tisíc. S ničím jiným to pro dnešní gamesky nemá moc význam. Jiná věc jsou ale samozřejmě filmy, grafika, nebo práce ve Windows jako taková Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Ajvn
Dík.

A zvládla by mi ta karta ve hrách tohle? : https://www.alza.cz/32-samsung-s32d850-d2144537.htm

Vydržte ještě cchvilku. Úsměv
 
Rumcajs
Ajvne, ta GK to zvládne. Otázka je spíš jak. Ten Samsung je 2560 * 1440 bodů, tedy aby to jelo slušně v tomhle rozlišení v nových hrách, asi (určitě) bys musel použít omezené nastavení grafiky. Vždy ale můžeš použít nižší rozlišení, čímž se to eliminuje, jen to tak dobře nevypadá. Spíš bys ale měl nejprve říct, co si od nového monitoru slibuješ. V zásadě jsem pochopil, že chceš, aby to bylo veliké. Nevím, ale jestli tu velikost chceš na hry, nebo ti jde o velkou pracovní plochu. Totiž pokud je cíl velikosti třeba práce v Excelu, klidně si pořiď ten 40" 4K model. Nokonec 4k chodí bezvadně i ve Full HD, protože 4K je násobek rozlišení Full HD. ... Napiš, na co to vlastně sháníš.
Non est specifica
 
Ajvn
Tak hlédám: Co jak největší možný monitor s co jak největším možným rozlišením, které zvládne ta moje karta- NA HRY (všemožné letecké simy + budoucí SC).

S tím, že hry mastím zásadně na full. Díky předem.ÚsměvMrknutí
 
Rumcajs
Jo, no tak picni prasátko a kup si GTX 970, k tomu slušný 144Hz monitor s 2560*1440 bodů. A jestli nemáš alespoň i5 s frekvencí alespoň poblíž 4GHz, tak picni ještě jedno prasátko a kup si počítač. Na 4K ještě nedozrála doba, snad za rok, snad za dva to bude lepší.

Nemyslím to jako žert a už vůbec ne blbej. GTX 760 stačí na Full HD. Na cokoli vyššího je už slabá.

No kdybys tedy zabíjel tučné prasátko, pak ti určitě najdeme přímo i doporučené součástky / modely.
Non est specifica
 
Ajvn
No ta karta je poměrně nová takže...
Mi totiž ten muj monitor odchází tak hledám náhradu.
Takže ještě jednouÚsměv GTX 760 nezvládne rozlišení 2560x1440? (hry).
Pokud ne tak jaké teda zvládne- při 40" ?

Nové sakumprásk železo si pořídím fakt až se 4k rozjede.
 
Ajvn
Jo pardon Rumcajs už jsi mi vlastně odpověděl. Blbě jsem to přečet.Úsměv
 
Rumcajs
Vůbec nejde o úhlopříčku. Jde o rozlišení. Tedy o počty bodů na šířku krát počty bodů na výšku. Když budeš mít 40" monitor a pojedeš to na 1920*1080 bodů, bude to stejná zátěž jako když to bude 24" s tím samým rozlišením.

GTX 760 zvládá 2560*1440 bodů. Jen je to na takové rozlišení už poměrně slabé, takže to bude kompromis. Vysoké fps asi nedosáhneš vůbec a snesitelné asi za cenu omezení nastavení herní grafiky.

Můj osobní dojem je, že u herního monitoru nejde až tak o tu úhlopříčku. Totiž člověk musí být schopnej dostatečně rychle očima obsáhnout vše, co to ukazuje. Na velikém monitoru se člověk snadno ztratí, nebo ho dá od sebe dál, ale pak je to opticky stejné, jako by byl menší a blíž. Jasně, někdo poví, že není nad velkou plochu, je to individuální.

Zkrátka, jestli chceš nechat GTX 760, asi zvažuj spíš to full HD nastavení (1080p), než 1440p. Ne že by to nejelo, ale omezené FPS a s tím spojené efekty, myslím, převažují jako negativa.
Non est specifica
 
clone9cz
Osobně bych šel do 16x10, rozdíl jsem popisoval už nekolikrá a obzvlášte u letových simů pak nechybí vertikální FOW.
Na youtube mám porovnání 4x3 vs 16x10 a i to je rozdíl neviděný.
 
http://www.wwii-illusion.net
Shadowdeath
A nebo rovnou 1:1 https://www.alza....d=18842948.
Co se týče toho FOW by to byla bomba, ale problém je, že tyhle monitory jsou dělané spíše na kancelářskou práci, takže bývají na štíru s herními preferencemi jako je třeba odezva panelu. Takže člověk má sice pěkný výhled, ale místo letadel vidí šmouhy Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
magot
Ten 1:1 je dobrej, vlastně jsem nikdy nepochopil proč se technologie monitorů vydala otravnou cestou širokoúhlosti kde celá horní polovina obrazu chybí ..
 
Rumcajs
magot napsal:

Ten 1:1 je dobrej, vlastně jsem nikdy nepochopil proč se technologie monitorů vydala otravnou cestou širokoúhlosti kde celá horní polovina obrazu chybí ..
Myslím, že v tom jsou dvě věci. Jednak se domnívám, že to někde někomu vyhovovalo stran technologie výroby. Nevím ale, v čem byl ten zádrhel. No a za druhé to vyhovuje pro sledování filmů. Široké panely se formátem blíží plátnu kina. Nebo ty ultraširoké maj snad stejný poměr jako v kině. Člověk je totiž od přírody dvourozměrný tvor. Pohybuje se po ploše a vidí výrazně víc do stran než nahoru a dolu. Lítání je tu teprve 100 let a nelítá každej, ale všimnout si, že se blíží lev, co chce člověka sežrat, to byl asi zásadní předpoklad přežití.
Non est specifica
 
1stCL_Fucida
Já myslím, že je to prostě dané tím, že lidský zorný úhel je do šířky MNOHEM větší, než do výšky. 16:10, nebo 16:9 je určitě blíže, než 4:3, nebo dokonce 1:1. Jak píše Rumcajs, je to dané vývojově Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
clone9cz
Výrobní linky jedou na jednu výšku. Změnit šířku není výrobní problém, protože jde na lince o délku. S výškou to znamená předělat celou linku. Proto se taky rozšiřují 21x9 a vlastně ani moc nestojí v porovnání s se zvýšením ceny bodů na řádek
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

34,825,631 návštěv