April 25 2024 07:19:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Výběr grafické karty
1stCL_Fucida
Myslím, že něco se dá vytáhnout přes GeForce Experience, ale sám jsem nikdy necítil potřebu si s tím hrát.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
petsild
Shadowdeath napsal:

petsild napsal:

Je někde ukázka jak Chill funguje v praxi, podobná funkce jako adaptivní řízení napájení, jen se to od AMD jinak nazývá.
Red dead mají 30fps na cutscény nativně.


napr. tady to chlapik vysvetluje: video

WT_Horrido napsal:

Jednoduše řečeno takový nástroj jako Radeon Chill na nVidii není.


Vypada to tak... jako zit se bez toho da, ale celkem jsem si to u Horizon Zero Dawn oblibil.. a urcite bych pouzival i u jinych "oddychovek"


Btw, kdyz uz koukam na to video, tak radeon software ma moznost si zapnout overlay s fps, utilizaci gpu/cpu, teplotou, atd.. ma tohle nvidia, nebo se musi pouzivat software tretich tran? jako napr. MSI Afterburner/Riva tuner (tam co jsem slysel, je ted budoucnost nejista...)

Ani se nedivím, že to musí AMD ve hrách řešit: https://www.techp...tx/37.html
Nejdřív musí vyřešit extrémně vysokou spotřebu proti konkurenci v přehrávání videa, nebo zapojení více monitorů a provozu na 60Hz.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Shadowdeath
1stCL_Fucida napsal:

Myslím, že něco se dá vytáhnout přes GeForce Experience, ale sám jsem nikdy necítil potřebu si s tím hrát.


Tam jsem prave nasel jen FPS a kvuli tomu bych to asi nechtel instalovat (respektive jinak tam moc prinos nevidim..)
Ja jsem prave ten radeon chill vyzkousel relativne nedavno, bavi me mozna cumet na to co to dela, vice nez samotne hrani Šklebící se A prave v AMD softu si muzu nejdnoduse zapnout overlay se vsim moznym.. bez instalace dalsiho softu.

@petsild: Omlouvam se, nepochopil jsem posledni komentar. Mohl bys prosim vice rozvest myslenku, jak napr. souvisi radeon chill s vysokou spotrebou u prehravani videa?
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Shadowdeath
btw, KrisFix prisel s novou teorii ohledne "usmazenych" AMD cipu, vypada to, ze nejaky miner rozprodal svoji farmu, dane gpu pravdepodobne byly nevhodne skladovany (ve vysoke vlhkosti). Navic tam chlapik zminuje, ze karty byly podezrele ciste, zadny prach, tak bych si pridal, ze je mozna i oplachl pred prodejem hadici (i o takovych pripaded jsem slysel Úsměv). Takze to vypada, ze AMD v tom bude nejspis nevine. Navic ve videu zminuje, ze neni mozne pomoci ovladacu GPU usmazit, takze v tom update AMD driveru nejpis roli nehraje.

YouTube Video



"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
AJaromir
Nemusí je opláchnout hadicí. Mohl použít UZ myčku
 
AJaromir
No já jsem dneska hledal a hledal a zjistil, že rtx 2080 Ti není špatný kup. Jenom vědět kde se dá koupit. Mi přijde že od vydání 1080 tu už není žádná super karta.
Jen poznámka, právě jsem sehnal GeForce RTX 2080 Ti VENTUS 11G OC za 10 000 kč. Heč. Úsměv Doma si ji pro jistotu přepastuji. Jen vždycky mi trvá najít jakou použít tloušťku teplovodivých pásků na paměti a řízení napětí. Ony se prodávají tloušťky 0,5 mm - 3 mm
Upravil/a AJaromir dne 21-01-2023 18:26
 
magot
Škoda že si to nevěděl, dal bych ti tu mou i levněji Mrknutí
Dobře si pořídil. Jde technicky výkonově o verzi 3070 s více vram.

Mám taky RTX 2080ti, ale už odpočívá v krabici.
V DCS má výkon takřka jak 3090 .. BOX zvládá na 4K monitoru levou zadní. (100 fps) FS 2020 v max nastavení 60 FPS .. 11GB vram je stále solidní.
Jen to žere o trochu víc než řada 3 a 4. Vše jsem provozoval v 4K na max nastavení u všech simů.
Na VRko typu G2 je ale asi lepší řada 3 a 4.

Kdyby měl někdo ze známých gpu krizi, tak ji mohu prodat.
Dal bych k tomu klidně i záruku na otestování a zaběhnutí.

Ovšem toto není inzerát, pouze nabídka pro lidi s kterými se osobně znám a měl někdo, nouzi o GPU a byl omezen v létání Úsměv Cena dohodou.
Cizím/ veřejnosti to neprodám ..
Upravil/a magot dne 21-01-2023 22:12
 
AJaromir
Jo, ale 3090 za 10k neseženeš. Úsměv
 
magot
Je to tak. Ještě za koróny byla RTX 2080ti za 100 000 kč Šklebící se
 
n0emis-
Rok 2042 a nová RTX 8090Ti
i.ibb.co/x7Ygxs6/Rok-2042-a-nov-RTX-8090-Ti.png
 
Tapi
Málem mi zaskočilo Šklebící se
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
1stCL_Fucida
Utáhnu ji se svým 850W zdrojem? Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
AJaromir
Šklebící se Teda už ji mám v PC, ještě jsem ji nepřepastoval, ale nečekal jsem, že bude tak hlučná. Teplota je o.k. Nejde přes 70°C a hotspot je 84°C, ale přijde mi hlučná.
 
Strelec_1tridy_Fylyp_Hovaado
1stCL_Fucida napsal:

Utáhnu ji se svým 850W zdrojem? Úsměv


Určitě ano, pokud je to značka BMW... Vyděšený
 
Shadowdeath
Uz to tady bylo tedy pred rokem, kazdopadne na to, ze to mel byt vtipek, chlapik ve vysledku vlastne az tak daleko od reality neni...
YouTube Video



"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Joe Hallenbeck
1stCL_Fucida napsal:

Mimochodem, k čemu tu kartu vlastně potřebuješ? Jdeš do VR? Protože když jsem ještě létal Šturma ve "2D", tak jsem stejně tu svou tehdejší 1080 nedokázal nakrmit, abych ji vytížil...

Já tohle právě řešil až kvůli VR. Tím chci říct, že pokud tě nezajímají úplně RTX vychytávky pro moderní hry, tak možná úplně ty moderní hry nehraješ a v takovém případě ta tvoje 2070 má pořád celkem dost sil. Naštěstí si dneska můžeš kartu klidně z Alzy (=odkudkoiv) "půjčit", vyzkoušet a zase ji případně poslat dál.


Má to ryze pragmatické důvody. Když už mám chvíli, tak spustím DCS a pravděpodobně od přelomu srpna/září si příštích 25 let nic nového nekoupím... Takže tak nějak dlouhodobější upgrade.
313_FlyBoy
RY-C
 
1stCL_Fucida
To zní, jako by se z tebe měl stát tatínek? Šklebící se

Nicméně možná bych se nebál mrknout ještě na 4070Ti. Výkon je skoro na úrovni starší 3090Ti a cena začíná kousek nad 3080, tedy zhruba na 24 tisících. Poměr cena/výkon je celkem dobrý, mezi těmi výkonnými kartami asi úplně nejlepší.
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 01-02-2023 11:01
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Joe Hallenbeck
1stCL_Fucida napsal:

To zní, jako by se z tebe měl stát tatínek? Šklebící se



Jop je tomu skutečně tak. Mrknutí
313_FlyBoy
RY-C
 
1stCL_Fucida
U nás tenhle přechod byl finančně v pohodě, protože se mi to krylo se ziskem dobře placené pozice Úsměv. Problém byl, že jako tatínek nemám čas Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Ricrd
zdar panove muzete poradit
https://www.alza.cz/msi-radeon-rx-7900-xt-gaming-trio-classic-20g-d7622720.htm
a nebo rtx 4070 ti oc 12g
na sturma
ktere karta by zvitezila u vas a proc
diky
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,757,444 návštěv