March 29 2024 08:31:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
Timofejic

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Výběr grafické karty
1stCL_Fucida
Mimochodem, k čemu tu kartu vlastně potřebuješ? Jdeš do VR? Protože když jsem ještě létal Šturma ve "2D", tak jsem stejně tu svou tehdejší 1080 nedokázal nakrmit, abych ji vytížil...

Já tohle právě řešil až kvůli VR. Tím chci říct, že pokud tě nezajímají úplně RTX vychytávky pro moderní hry, tak možná úplně ty moderní hry nehraješ a v takovém případě ta tvoje 2070 má pořád celkem dost sil. Naštěstí si dneska můžeš kartu klidně z Alzy (=odkudkoiv) "půjčit", vyzkoušet a zase ji případně poslat dál.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
@Shadowdeath - pár poznatků, XTX v časech vydání RTX3 měla výhodu v rámci velikosti vram, 16GB bylo přesně to co bylo potřeba pro virtuální létání.
NV měla na počátku 8, 10 a 24GB - idioti..

Nicméně AMD nemá technologii GDDR6X, to jsou ty rychlé vram, které u DCS oceníš, byť GDDR6 není zase tak špatný, ale je to znát při to dočítání in-game.

Jinak ano větší zběrnice = větší průtok dat, proto budou mít i starší karty s větší sběrnici určitou výhodu na větších scénách v simech ..
Takže 384bit je jistě výhoda.
No a k tomu 4K, lítám na 4K monitoru už přes 3 roky, na max nastavení grafiky v DCS a BOX ale ke krásnému hi-res VR lítání to má ještě hooodně daleko.
Tím chci říct, že to že ti to poběží hladce v 4K je nevypovídající hodnota. Na VR za mne jedině 4090, jinak na VR zapomenout, jinak budeš řešit stále kompromisi výkon vs kvalita a to je na pikaču
Upravil/a magot dne 22-12-2022 13:27
 
1stCL_Fucida
magot napsal:
Tím chci říct, že to že ti to poběží hladce v 4K je nevypovídající hodnota. Na VR za mne jedině 4090, jinak na VR zapomenout, jinak budeš řešit stále kompromisi výkon vs kvalita a to je na pikaču


Tohle Magote říkáš už minimálně tři generace karet Úsměv. Určitě bys tady na fóru našel úplně stejné svoje věty, jen v nich byla původně 2080Ti, pak 3090 a teď 4090 Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
WT_Horrido
Jayz je seriozni zdroj. Měření:

YouTube Video




Přetaktování je pro děcka:

YouTube Video




A tak dále:

YouTube Video



武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

magot napsal:
Tím chci říct, že to že ti to poběží hladce v 4K je nevypovídající hodnota. Na VR za mne jedině 4090, jinak na VR zapomenout, jinak budeš řešit stále kompromisi výkon vs kvalita a to je na pikaču


Tohle Magote říkáš už minimálně tři generace karet Úsměv. Určitě bys tady na fóru našel úplně stejné svoje věty, jen v nich byla původně 2080Ti, pak 3090 a teď 4090 Šklebící se

Ano, je to tak a má to logiku. Uváděl jsem vždy nejvýkonnější na trhu.
S tím že 3090 na VR do simu nestačí (alespoň mě ne) a počítám že ani 4090, ale zase je o krůček dál a lepší výběr není..
Tedy pokud nemáš stroj času Šklebící se
Ale mohl by si tu 4090 někdo tady koupit a udělat recenzi jak to vypadá v brejlích Úsměv
Upravil/a magot dne 22-12-2022 16:02
 
Shadowdeath
jj, souhlasim pro VR uz ta 4090 vypada dost slibne. Ale sere me, ze bych musel vymenit minimalne zdroj, case a zakladni desku.. abych to monstrum vubec mel kam dat Šklebící se takze k tem 60k jeste treba dalsich 15k pridat..
Vim, ze takovy je zivot s PC.. ale vetsi obmenu strev jsem delal cca pred 2 roky a chel jsem, aby me to jeste aspon 3 dalsi vydrzelo...

Tak si pockam jeste par mesicu na nejaky reprezentativni vzorek benchmarku pro XTX ve VR Úsměv, beztak tedka nejsou k dostatni... a kdyz to bude stat za prd, tak budu smutny... a prachy dam radsi na novou kuchyn, z te bude mit manzelka vetsi radost a kdyz je stastna manzelka, je stastna cela rodina Úsměv

hmm, koukam u Jayz az tak dobre 7900 XTX dobre pro 4k nedopadla.. no je to asi i vyberu her, nekde jsem videl vysledky, ze na tom byla v nejakych hrach i 4090 hure.. ale slo o vyjimky, ono to same treba i 6950 XT, v nekterych titulech na tom byla lepe nez 7900.. ale videl jsem toho celkem dost a uz nevim co to bylo za kanal.. ale myslim, ze to uvadela takove celkem pohledna slecna, coz bude urcite zaruka kvality Úsměv

EDIT: nasel jsem ji potvoru.. cca of 10minuty, zacinaji takove hezke srovnavaci grafy, co me asi ohledne toho 4k utkvely v pameti..
YouTube Video



Upravil/a Shadowdeath dne 22-12-2022 14:18
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Nemám => Počkám Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
petsild
Tohle je od AMD hustej fail, navrhnout chladič pouze pro vertikální instalaci.
YouTube Video



img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
petsild
Shadowdeath napsal:

jj, souhlasim pro VR uz ta 4090 vypada dost slibne. Ale sere me, ze bych musel vymenit minimalne zdroj, case a zakladni desku.. abych to monstrum vubec mel kam dat Šklebící se takze k tem 60k jeste treba dalsich 15k pridat..
Vim, ze takovy je zivot s PC.. ale vetsi obmenu strev jsem delal cca pred 2 roky a chel jsem, aby me to jeste aspon 3 dalsi vydrzelo...

Stačí dobrá 850tka a když případně pořídíš PSU ATX 3.0 s nativním konektorem, vejde se 4090tka do klasické skříně.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
AJaromir
petsild napsal:Tohle je od AMD hustej fail, navrhnout chladič pouze pro vertikální instalaci.


Podle toho, co je ukázáno a řečeno ve videu, tak je relativně jedno v jaké je karta poloze. Dle videa problém může nastat ve všech polohách. Chyba se zdá být v rozvaděči tepla (heat spreader), kdy v něm zřejmě začne špatně proudit médium.
 
Shadowdeath
Vskutku fail.. tak chyba se vloudi leckde, ale uvidi se, jak se k tomu nakonec AMD postavi.. jestli vadny kousek bez kecu vymeni ci ne. Co jsem tak cetl, tak zatim support dava odpoved ve smyslu.. vsechno v poradku, teplota odpovida specifikaci... Coz pokud nemaji zatim jine noticky, ze zhora..., asi dava smysl (pokud tomu tak ve specifikaci opravdu je).
Taky jsem cetl, ze se tyka jen referenčního modelu, ostatní výrobci by meli byt ok.. A o referenci model bych úplně stejně zájem neměl..

Ohledne toho ATX 3.0 a 4090.. uplne nechapu jak má ušetřit místo? pořád musím přeci kabel do GPU zapichnout? takze uz je asi jedno zda to je redukce nebo primo kabel ze zdroje?
Navíc mám jenom 750, takze upgrade by stejne nutny byl..
+ jsem zminoval, ze i mini atx špatné, protože ta karta zabírá 4 sloty, tak uz by mně prekryvala piny (ke casu, power, usb, atd..) které se nachází na dolní straně desky.. Ta karta je proste mega obří nesmysl :-D

Jako chtěl jsem si letos udelat radost ke kulatinam, ale pockam co se vyvrbi za dva roky.. Ted oba dva tabory v aktualnich generacich velke spatne.. treba nas vsechny prekvapi intel :-D
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
magot
Já si myslím, že naopak 4090 velký dobrý.
Oproti kontroverzním předchozím generacím 3 a 2 nVidia vygenerovala v rámci polovodičů to nejlepší.
Menší to už nebude a křemík taky nebude.
Intel zcela selhal s GPU, sliboval a nedodal
AMD bude hrát v rámci vývoje gpu druhé housle, ale jako alternativa to není zase tak zlé..
Myslím, že není na co čekat a 4090 bude ještě dlouho udávat kurz.
 
petsild

Ohledne toho ATX 3.0 a 4090.. uplne nechapu jak má ušetřit místo? pořád musím přeci kabel do GPU zapichnout? takze uz je asi jedno zda to je redukce nebo primo kabel ze zdroje?
Navíc mám jenom 750, takze upgrade by stejne nutny byl..
+ jsem zminoval, ze i mini atx špatné, protože ta karta zabírá 4 sloty, tak uz by mně prekryvala piny (ke casu, power, usb, atd..) které se nachází na dolní straně desky.. Ta karta je proste mega obří nesmysl :-D

Jako chtěl jsem si letos udelat radost ke kulatinam, ale pockam co se vyvrbi za dva roky.. Ted oba dva tabory v aktualnich generacich velke spatne.. treba nas vsechny prekvapi intel :-D

Ve velikosti 40xx problém není, dokonce je to obrovská výhoda, tak masivní chladič funguje jako pasiv.
Hlavně vadí ta napájecí redukce (chobotnice 4x8pin), kvůli minimální možnosti ohnout tolika kabeláže v jednom svazku nejde zavřít bočnice.
Jde to pořešit několika způsoby:

- Do modulárního zdroje pořídit nový konektor 12pin
- Pořídit mezi přechodku otočenou o 90C
- Zdroj s nativním konektorem.
- Větší case
- Nebo udělat stranovou nástavbu do bočnice
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
AJaromir
Shadowdeath napsal:

Vskutku fail.. tak chyba se vloudi leckde, ale uvidi se, jak se k tomu nakonec AMD postavi.. jestli vadny kousek bez kecu vymeni ci ne. Co jsem tak cetl, tak zatim support dava odpoved ve smyslu.. vsechno v poradku, teplota odpovida specifikaci... Coz pokud nemaji zatim jine noticky, ze zhora..., asi dava smysl (pokud tomu tak ve specifikaci opravdu je).
Taky jsem cetl, ze se tyka jen referenčního modelu, ostatní výrobci by meli byt ok.. A o referenci model bych úplně stejně zájem neměl..

Ohledne toho ATX 3.0 a 4090.. uplne nechapu jak má ušetřit místo? pořád musím přeci kabel do GPU zapichnout? takze uz je asi jedno zda to je redukce nebo primo kabel ze zdroje?
Navíc mám jenom 750, takze upgrade by stejne nutny byl..
+ jsem zminoval, ze i mini atx špatné, protože ta karta zabírá 4 sloty, tak uz by mně prekryvala piny (ke casu, power, usb, atd..) které se nachází na dolní straně desky.. Ta karta je proste mega obří nesmysl :-D

Jako chtěl jsem si letos udelat radost ke kulatinam, ale pockam co se vyvrbi za dva roky.. Ted oba dva tabory v aktualnich generacich velke spatne.. treba nas vsechny prekvapi intel :-D


Jako, ta teplota bude vždy odpovídat specifikaci. Však díky thermal throttling teplota nepřeleze. Ajaj, to zase byla odpověď od AMD jako prase Šklebící se . Jinak ano, pravděpodobně jde jen o daný model. Modely s jiným chlazením, například modely MSI s vlastními chladiči mít tento problém asi nebudou. Jestli jsem to správně pochopil, tak ATX 3.0 je už z normy modulární zdroj. Respektive jsem nenašel ATX 3.0 zdroj, který by nebyl modulární. Tím by se asi mělo šetřit místo. Docela se mi líbí řešení na zdroji Seasonic Prime Connect 750 Gold, kde jsou konektory vyvedeny "párákem" za zadní stěnu skříně. https://www.alza....808539.htm Co se týče redukce nebo originál pinu, tak opět doporučuji zkouknout standardy ATX 3.0, kde konektory nad 400W mají zpětnou vazbu. Viz https://www.cnews...lsi-zmeny/. Je možné, že moderní GPU bez ATX 3.0 prostě nepojedou.

Tu máš řešení jak se zbavit 4 moduly velké karty:
https://www.tsboh...47904.html
https://www.czc.c...07/produkt
Tloušťka 2 moduly..... + AIO vodník.
Upravil/a AJaromir dne 02-01-2023 22:14
 
Shadowdeath
Kluci vy me snad chcete presvedcit, abych si to koupil :-)

@AJaromir
Samozrejmne AMD neobhajuji, jestli to podelali, tak at si to pekne napravi a zmrsene kousky vymeni/vrati prachy. Spis si jen dokazi prestavit Inda na telefonu, co ziskal prestyzni misto v call centru, kde se tentokrat nezabyvaji vykradanim uctu americkych duchodcu, a o pocitacich toho vlastne ani moc nevi Úsměv -> najde v brozurce 110 C = OK, zamita se, vyreseno, cistej stul, jdu na obed.. a na reditu se z toho udela automaticky stanovisko firmy.

Vodni chlazeni, jako dobrej tip! ale ja jsem na tyhle veci nejak spatnej.. pro me proste do pocitace zadne tekutiny nepatri. Asi mam v sobe jeste hluboce zakorenenou situaci, kdyz jsem si vylil kakao do magnetofonu u sveho ditaktiku M..

@magot
4090 je z pohledu vykonu aktualne bezkonkurencni zalezitost. Je fakt, ze dalsi generace asi taky mensi nebude.. ackoliv je to takove paradoxni, nano technologie se porad zmensuje, ale veci se zvetsuji.. Ale bohuzel u me by to proste nebylo vymenit kus za kus a do toho se mne aktualne nechce. A jsou tam i jine aspekty, treba cena, jsou to vyderaci Úsměv Tak uvidime.. kdyz vyjde Dirt Rally 3.0 (nebo to bude spis WRC 23?) a bude to mit VR support a nebude to plne mikro transackci a jinych modernich sracek, pak me teprve zacne svrbet prst..

@petsild
Jo tak, rozumim.. diky za vysvetleni. Moc kabliku svedeno do jednoho mista... neni uplne optimalni.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Dirt Rally 2 je ve VR super :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Shadowdeath
1stCL_Fucida napsal:

Dirt Rally 2 je ve VR super :-)


Jj, je to super zážitek, ale už jsem tam posbíral všechny achivementy :-) a taky není teď kvůli novému (on to tedy už bude skoro rok..) přírůstku do rodinky úplně prostor, čas a chuť na nějaké seriozní ježdění... 3.0 by byla dobrá motivace, jen se bojím, že to EA nějakým způsobem domrví..


Jinak pokračování videa, asi se šetřilo s "vodou"..
YouTube Video



"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
AJaromir
Už je česká reakce na video na PCT:
https://pctuning....or-chamber
Co teda nezmínili, že v parní komoře nebo jak to nazvat, taky může být použito nevhodné médium. Podle dobře zvoleného média se totiž liší pracovní teplota oné komory, stejně jako u teplovodních trubic. Když to trochu přeženeme, tak pracovní teplota teplovodní trubice naplněna Lithiem má tepelný tok až 15kW/cm^2. Ale pracovní teplota je 1500°C Tvrzením, že v komoře je málo vody mi přijde neodborné. Co jsem našel fyzikální rovnice v jiném článku, tak třeba na 80W vám stačí fakt málo vody. 124.6g za hodinu. Tím chci narazit na velmi důležitou věc. Spíš než na množství média podle mě opravdu záleží na zvoleném médiu. Pokud má dané médium pracovní teplotu 100°C, bude celý systém nejlépe chladit, když teplota čipu bude 100°C

Jo, ještě odbočím k ATX 3.0 - Je tam věc, co se mi moc nelíbí. A to, že Zdroje standardu ATX 3.0 mají mít jen 12V šavli a 5V a 3,3V si má vyrábět samotná základní deska. No to bude pěkně super velká životnost a výkonnost konektorů USB na základní desce. Tomu se mi až nechce věřit.
Upravil/a AJaromir dne 03-01-2023 17:50
 
Richi
Jak velký může být trh pro PC a GPU? Z toho trhu, kterému nestačí mobil.
40% konzole, 30% notebooky? Zbude cca. 30% pro PC? Nehledal jsem data, jen osobní odhad.
Jako slušnou TV, myčku, ledničku nebo pračku pořídíte za cca. 15k.
Chápu, že náklady do vývoje a výroby jsou u takového špičkového a vlastně i jedinečného výrobku značné, ale 30-50k kč za GPU, to je už fakt blbost.
Nejde o peníze jako takové, buď je máš nebo ne a buď paříš hry nebo máš jiného koníčka, ale tohle tu hodnotu fakt nemá.
Další řady budou stát kolik? 100k? Úsměv
 
AJaromir
Jde o to, že Moorův "zákon" je na konci sil. Miniaturizace je čím dál složitější a dražší, takže místo miniaturizace se nově čipy zvětšují. Větší čipy = dražší. Ledničce stačí mikrořadič 8051, který jde pomalu vyrobit i v domácích podmínkách. Možná ani 8051 nepotřebuje. Ten se do dnes používá do elektronických šipek. Dělat mikročipy na nové nanotechnologii vyžaduje nové fabriky. Navíc dnes se bojkotuje dovoz z Číny - největšího výrobce mikročipů na světě. Vyrobit továrnu na mikročipy nějakou dobu trvá a ještě déle trvá hermeticky uzavřít výrobní linku a odstranit z ní prakticky veškeré prachové částice. U atomových hodin vytvoření dostatečného vakua trvá cca 4 dny. U takové fabriky to může být i půl roku.
Upravil/a AJaromir dne 03-01-2023 18:51
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,003 návštěv