April 19 2024 15:17:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
Kukuloo

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Konec XP?
Satcen
Matrix mě dostihl a kromě HSP už mi včera poprvé pohrozil i můj PC... že prý 8. dubna přijdu o podporu a budu na tom asi hůř něž cigáni. Ale vážně - co byste radili na 8. dubna? Zůstat u XP? Nebo 8.1? A co na to můj vychytanej vytuněnej Šturm? Hrozí mi kompletní reinstalace Il-2 nebo si mám pořídit aktuální kopii Šturma na externí hadr a s tou dále pracovat v novém OS.

Sorry, taková uživatelská otázka...
 
WT_Horrido
W7
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Host
W7
 
saldy
Jo w7, a šturma si jen zkopíruj z nějaký zálohy a za pár minut už to zase frčí, já měl jen hrůzu z instalace G940 ale měl jsem naštěstí zálohu nastavení a vše se samo obnovilo a propojilo s hrou.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
313_Nevo
Ja mam vypnutu podporu aj na W7 (riadne zaplateny), a pokial nie si firma, tak kludne ostan u nepodporovaneho XP Mrknutí
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Baron
W7 64Bit
Hals - und Beinbruch!
 
Serza
W7.

W8 = zlo.

Mozna sem presel na temnou stranu (nabidli susenky), ale to neznamena ze hodlam instalovat (dobrovolne) W8.
 
1stCL_Fucida
W8.1, nebo W7, oboje je fajn. Zůstávat na takhle starém OS v dnešní době nemá význam. Leda bys na W7/8 neměl dostatečně silný HW.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
WT_Horrido
W8 imho není OS na klasický desktop. Pokud jsi alespoň trochu "power user" tak se osmičce vyhni velkým obloukem.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Satcen
Díky za postrčení, vypadá to jasně na W7.
 
falkon
WT_Horrido napsal:

W8 imho není OS na klasický desktop. Pokud jsi alespoň trochu "power user" tak se osmičce vyhni velkým obloukem.

To zas maju plnu hubu kecov najviac ti, ktory sa v tom vobec nevyznaju, ze Horrido?!
 
Powerty
Pro ty kdo chtějí tak nějak klasické ovládání W7.
Pro ty kdo chtějí ovládat počítač alá mobil W8.

Toť můj názor.
 
1stCL_Fucida
Na stolním mám W7, na notebooku W8.1. Jádro obou systémů mi přijde stejný, problémy s kompatibilitou nemám ani na jednom OS. Z hlediska nastavování a správy PC se mi oba systémy zdají prakticky totožné. Z hlediska ovládání se mi líbí W8.1 více - skrz nastavení se dostanu rychle, ale nějaký čas jsem si zvykal. Hodně se mi líbí easy systém aktualizací a identifikace MIME typů. Taky se mi líbí bleskurychlej boot W8.

Jakmile pořídím SSD, tak přejdu i na stolním počítači na W8, díky "dvojlicenci" je můžu provozovat na obou platformách současně. Nicméně chápu, že W8 určitě nemusí sednout každému. Imho přináší nejvýraznější změnu GUI od přechodu z W3.11 na W95, což vyžaduje určitou změnu návyků.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
@Fuči - není on ten bleskurychlej boot spíše to, že se nevypíná ale jen nějak hybernuje ?

@Horri vs falkon - hoši (oba dva), co takhle napsat, proč máte tenhle názor ?

Jak je to s funkčností starších her a starších programů na W8.1 ? Mají W8.1 stejně jako W7 "v sobě" zdarma (po doinstalování) virtuálku ? Nebo to na 7čkách bylo skvůli XP módu a teď už toto naopak nechtějí podporovat ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Ten start je fakt parádní - určitě to nějakou formu hibernace používá. Ale ten můj notebook jde z nuly, nemám v něm totiž baterii, takže je běžně bez napětí Úsměv. Start mu trvá tak 1/3 - 1/2 času oproti W7. Je to cca 3 roky starej stroj. Ale nejvíc se mi paradoxně líbí asi to nové GUI Úsměv.

Her mám na notebooku minimum (vlastně asi jen PanzerCorps), stejně jako staršího SW, tak nedokážu moc posoudit. Zatím jsem nenašel nic, co
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
DarkTatka
rychly boot se napriklad na linuxu dela tim ze se odlozi co se da. Uzivatel stejne stravi nejaky cas loginem, tak co.

Debian me napriklad nacita < 15s bez ssd disku.
 
Serza
"Rychly" boot na Win8?

Vtip stoleti.

NTB s Win8 se bootuje asi dvakrat az trikrat tak dlouho co stolak s Win7.

O tom ze se i3-3110M a i5-2500k nemohou rovnat nechcu slyset, rozdil bootovaci doby je KURVA MOC VELKY na to abych takovou vymluvu uznal.

Oba dva maji 8GB RAM a vali bez SSD.


S Win8 mi muzou vite co.
 
1stCL_Fucida
Seržo, chce to otestovat na stejným (nebo aspoň podobným) HW.

Můj notebook je provozuschopný cca za polovinu času oproti době, kdy na něm byly W7. S W8.1 je ten boot dokonce rychlejší, než na mojí stolní mašině s W7 (a ta má X-násobně vyšší hrubý výpočetní výkon). Jestli opravdu a proč jsou tvé W8 (8.1?) tak pomalé, netuším.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Serza
Na podobnym HW sem mel stary notas (Win7) - podstatne rychlejsi boot.

Stop trying, I got that covered.
 
Rumcajs
Seržo, jakýkoli měření s cílem porovnání musí být děláno za prokazatelně identických podmínek. Páčto jinak máš sadu výsledků, který se k porovnání nedají použít. Chceš-li dosáhnout porovnání bootovacích časů, musíš to dělat na stejném HW. Myslím na identickém HW. No a taky musíš zajistit stejnou SW konfiguraci. Porovnávat boot windows, který už rok běhaj a jsou zasviněný kdejakým SW, co si uživatel stáhnul z netu, s novou čistou instalací je taky na pikáču, že? Navíc musíš zajistit, že jsou počítače v pořádku. Jako že to někde nevázne třeba na opakovaných startech disku. Nebo že se BIOS nesnaží o marnou inicializaci nějakýho kusu výstavního HW. No vlastně aby se to dalo brát jako smysluplná čísla, musel by sis s tím dát dost práce. Doporučuju pročíst články třeba na tomshardware.com, anandtech.com, nebo i na svethardware.cz. V článcích porovnání HW si všimni, kolik péče věnujou tý metodice a jak důkladně tu metodiku popisují. To proto, aby to ostatní byli schopni reprodukovat a potvrdit či vyvrátit. Jinak je to plácání do větru.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,722,789 návštěv