April 25 2024 17:08:50
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Face TrackNoIR - nastavení, rady, tipy
Tom_The_Maniac
Ahoj,
Chtěl bych se zeptat, jestli byste mi mohli poradit, jak tuhle fíčuru pořádně nastavit.
Po tom, co jsem to probíral na jednom vláknu o tom, jakou kameru pořídit, tak ji mám konečně doma a zkouším. (PS3 EYE)
Moje první dojmy jsou rozporuplné.
Podařilo se mi to jakžtakž nastavit, ale kamera mi neskutečně 'blbne' - poskakuje, hýbe se tam, kam nemá.
Cítím se dost 'dizzy' a chce se mi po pěti minutách zvracet jako psovi (což je ale prostě tím, jak to poskakuje a nedrží to směr tak, jak držím hlavu).
Navíc nějak nevím, kam umístit tu kameru - nahoře na monitoru mi snímá asi jen 3/4 obličeje, dole pod monitorem to nefunguje.
Občas se mi obraz při testu doslova 'otočí' - prostě najednou to čumí 'za mě', anžto čumím dopředu.
Pomůžete mi to nějak schopně nastavit? Ještě projedu youtube, ale nevim, jak uspěju.
Díky, Wolf
Érin go bragh!!Tiocfaidh ár lá - Our day will come
http://www.youtube.com/user/Tartaruscast

Freddie Mercury - Lover of life, singer of songs. 1946 - ∞
Raging hard on WarThunder...

(Nick upraven na závěrečný vývojový stupeň)
 
Stoupa
http://www.panzer...ad_id=3404


[img]http://img545.imageshack.us/img545/7682/freenoir.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Strangy
Face TrackNoIR používám a funguje mi dobře, ovšem nejlíp ve dne. Při umělým osvětlení je to horší. Kameru mám pod monitorem na stole před sebou asi půl metru. Funguje v podstatě bez problémů v ROF i IL2. V profilech jsou nastavení pro oba simy, jen jsem si je trochu trochu poupravil. Nejdůležitější je dobrý osvětlení a taky fps na kameře, chce to mít minimálně 30, aby se s tím dalo slušně lítat. Já mám ve dne okolo 50 - 60 fps, při umělým osvětlení tak 35 fps. Je fakt že někdy se stane, že se mi ten ksicht překroutí a ukazuje to blbě. Pak stačí Alt+Tab a stopnout Face TrackNoIR a zase spustit a znovu chytit ksicht a letí se dál Úsměv
 
Tom_The_Maniac
Strangy napsal:

Face TrackNoIR používám a funguje mi dobře, ovšem nejlíp ve dne. Při umělým osvětlení je to horší. Kameru mám pod monitorem na stole před sebou asi půl metru. Funguje v podstatě bez problémů v ROF i IL2. V profilech jsou nastavení pro oba simy, jen jsem si je trochu trochu poupravil. Nejdůležitější je dobrý osvětlení a taky fps na kameře, chce to mít minimálně 30, aby se s tím dalo slušně lítat. Já mám ve dne okolo 50 - 60 fps, při umělým osvětlení tak 35 fps. Je fakt že někdy se stane, že se mi ten ksicht překroutí a ukazuje to blbě. Pak stačí Alt+Tab a stopnout Face TrackNoIR a zase spustit a znovu chytit ksicht a letí se dál Úsměv

Mě to funguje docela dobře i při osvětlení umělým, ale můžeš mi prosím pěkně vysvětlit, jak se tam dá odstranit takový 'pohupování' tý kamery?
Je to jako kdyby byl člověk vožralej a je to hrozně nepříjemný. Hledal jsem nějaký nastavení 'mrtvý zóny', aby to nebralo ty některý pohyby (protože to snad reaguje i na pohyby očima), ale nenašel. Jinak po chvíli blbnutí s citlivostí to je i hodně obstojný a dobře použitelný, ale fakt potřebuju, aby se to přestalo pohupovat Smutný
Érin go bragh!!Tiocfaidh ár lá - Our day will come
http://www.youtube.com/user/Tartaruscast

Freddie Mercury - Lover of life, singer of songs. 1946 - ∞
Raging hard on WarThunder...

(Nick upraven na závěrečný vývojový stupeň)
 
Tom_The_Maniac
Je to zajímavý. Osy nastaveny a všechno funguje relativně v pořádku... jenže...
Celý cukání by se dalo odstranit jednoduchým přidáním os 'mrtvý zóny', kde by to ty pohyby nebralo. Protože s tím, jak to snímá ten ksicht, tak se to snímadlo samo nějakým způsobem chvěje - a proto ty hodnoty neustále běhaj +10/-10 i když tou hlavou nedělám jedinej pohyb. To by se dalo odstranit zvýšením mrtvý zóny.
Ale proč tam ty posuvníky nejsou? Je totiž zajímavý, že starší verze softu (tedy to, co je povětšinou předváděno na youtube), ty posuvníky měly a obecně byl ten soft 'logičtější' a bylo tam spousta posuvníků, který sloužily lepšímu nastavení a teď jsou pryč. (Hlavně, že to je verze 1.7 a na fóru se řve po přidání nastavitelný mrtvý zóny jednotlivejch osiček. Logička.)
Navíc jsem zjistil, že mi ta kamera sama 'hapruje'. Navíc pokud mám zapnutej headtracking tak mi Il-2 běží asi na 20 FPS z průměrnejch 80, což činí hru nehratelnou (Mám jen dvoujádro, může to až tak zásadně ovlivňovat výkon procesou?).
Nějaký sugesce?
Érin go bragh!!Tiocfaidh ár lá - Our day will come
http://www.youtube.com/user/Tartaruscast

Freddie Mercury - Lover of life, singer of songs. 1946 - ∞
Raging hard on WarThunder...

(Nick upraven na závěrečný vývojový stupeň)
 
Tom_The_Maniac
YouTube Video



Moje aktuální výsledky s FaceTrackNoIR. Je to nezvyk lítat s tím pohybem hlavou.
Érin go bragh!!Tiocfaidh ár lá - Our day will come
http://www.youtube.com/user/Tartaruscast

Freddie Mercury - Lover of life, singer of songs. 1946 - ∞
Raging hard on WarThunder...

(Nick upraven na závěrečný vývojový stupeň)
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,759,278 návštěv