May 07 2024 12:04:32
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Letecky bar - CloD - reci bez ladu a skladu
Rumcajs
1stCL_Werner napsal:

Tak jsem na Steamu těch 5 Eček za CloDa dal a už teď mě nemrzej.
Dráždim na Atagu stodesítku a je to snad ještě lepší kráječ Spitfirů a Hurricanů než ve starym ilovy.
Jen bych se chtěl zeptat skušenějších:
Jediný co mi tam chybí je tlačítko refly. Když sednu na letiště, tak přes escape zase "vytvořim" nový letadlo, nebo se nějak ukončuje let ? Furt vlastně nevim, jestli nejsem ku*va co se nějak pofidérně odpojuje Šklebící se
110 je prima letadlo. Když máš Spita či Hurrika před kanonama a neví o tobě, je to krása. Horší je, že na ATAGu je i hodně lidí, co se nenechaj překvapit. No a tam pak začíná potíž. Páčto ta 110 neuletí v podstatě ničemu. Je fuk, kolik máš energie navrch. Se 110 ji neudržíš a časem tě doletěj. Střelec je tam jen jako závaží, na něj se spoléhat nemůžeš. Jestli jsi někde četl, že 110 byla téměř tak rychlá jak Spit a rychlejší než Hurrik, tak věz, že na ATAGu potkáš 100 oct Hurriky, který dávaj po stránce rychlosti a stoupavosti zahulit i Bf 109. A Spit je rozhodně rychlejší po všech stránkách. Jestli lítáš modrý, doporučuju se naučit tu 109, se 110 zaznamenáš jen velmi vrtkavé úspěchy.
 
CSW_Cassius Chaerea
Tak toho bych se nebál. Wernera ve štuce může zesměšnit snad jen Válec v Gladiatoru...Úsměv Dokud nebude v CloDu Spit IX, tak je 110 ideální stroj na získávání hromady sestřelů, přeci jenom má víc munice.
 
310_cibule
1stCL_Werner napsal:
Jediný co mi tam chybí je tlačítko refly. Když sednu na letiště, tak přes escape zase "vytvořim" nový letadlo, nebo se nějak ukončuje let ? Furt vlastně nevim, jestli nejsem ku*va co se nějak pofidérně odpojuje Šklebící se


Tlačítko refly nejni. Po dosednutí můžeš dát - teď nevím Alt nebo Ctrl - plus F2. Chvilku se budeš zvenku koukat na to, s čím jsi přistál a pak tě tě to hodí zpět do nabídky éra, které jsi letěl a z letiště, kde jsi letěl. Pak dáš zase Create (jestli to máš v češtině, tak to asi bude Vytvořit) a jsi v novém éru na stejném letišti.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Pokud není rozmlácenej tak může dotankovat a dozbrojit ne? Už si to moc nepamatuju ...
 
310_cibule
magot napsal:

Pokud není rozmlácenej tak může dotankovat a dozbrojit ne? Už si to moc nepamatuju ...


Jo, no jo, tohle vlastně na ATAG jde, úplně jsem zapomněl (stejně jako povel, který to spouští, ale ten tu někdo napíše). Podmínkou je, že nesmíš mít poškozený stroj a úplně prázdné nábojové pásy. Pak to nefunguje.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Paulus
Nejsem si jist, ale „refli“ v Clodu nefunguje, to je jen ve starém IL2 a to tam musí být v misích umožněno!
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
1stCL_Werner
Rumcajs napsal:
110 je prima letadlo. Když máš Spita či Hurrika před kanonama a neví o tobě, je to krása. Horší je, že na ATAGu je i hodně lidí, co se nenechaj překvapit. No a tam pak začíná potíž. Páčto ta 110 neuletí v podstatě ničemu. Je fuk, kolik máš energie navrch. Se 110 ji neudržíš a časem tě doletěj. Střelec je tam jen jako závaží, na něj se spoléhat nemůžeš. Jestli jsi někde četl, že 110 byla téměř tak rychlá jak Spit a rychlejší než Hurrik, tak věz, že na ATAGu potkáš 100 oct Hurriky, který dávaj po stránce rychlosti a stoupavosti zahulit i Bf 109. A Spit je rozhodně rychlejší po všech stránkách. Jestli lítáš modrý, doporučuju se naučit tu 109, se 110 zaznamenáš jen velmi vrtkavé úspěchy.


Tak zatím to lítám 2 dny, takže nemůžu úplně soudit, ale zatím mi Spit I nepřišel ani zdaleka tak nadřazený jako jeho modový brácha ve starém Ilovi, který s E-4 letově zametá ve všech kategoriích a nad 6 km je nedotknutelný. Co mě na celém Clodu těší zatím nejvíc, že jsem ještě neviděl Ilovské Spitfiří otočení o 180° na fleku bez ztráty rychlosti. Nevim jestli to tak bylo od začátku, nebo přišlo s TF patchema, ale chová se ve vzduchu mnohem přirozeněji než v 1946.
Se 110 zatím nemám problém, narozdíl od starého Ila je z ní cítit vztlak. Ačkoli Hans vzadu nerad střílí, alespoň hlásí kontakty a když má světlou chvíli, trefí i hodinu, což vzhledem k tomu, že jsem si zatím moc na vidění dotů nezvykl, oceňuji. Hurricanům se utýct dá, Spitfira to chce přivést kámošům a pak už je klasicky semele situace.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
Fiks
Rumcajs:
Jestli jsi někde četl, že 110 byla téměř tak rychlá jak Spit a rychlejší než Hurrik, tak věz, že na ATAGu potkáš 100 oct Hurriky, který dávaj po stránce rychlosti a stoupavosti zahulit i Bf 109.

No Rume,asi mě to budeš muset naučit Šklebící se.V Hariku nemáš šanci,pokud není aspoň trochu poškozená.A i pak je to běh na dlouhou trať.Většinou ji dojedeš až nad Francií,a tam už má kamarády.

Dozbrojení a tankování fungovalo.Pokud byly splněny danné podmínky(viz víše).
Nefungovalo to u bombardérů a G-50tky.Ale už dlouho jsem neviděl,že by ten skript byl funkční.Nejspíš to zrušili.
Upravil/a Fiks dne 03-01-2014 12:12
 
SepiaX
Taky jsem se zasmál a že už jsem s Hurrim honil nejednu 109 a 110. 109 dostoupeš pouze když udělá chybu, pokud jí sedlá Kalinka, Drinkáč anebo Molnienosny můeš jim ze zdola tak akorát mávat. Se 110 je to přesně jak píše Fix, jedná se téměř o modelovou situaci, občas když vidím že už je šlůs tak na ni plivu krátké dávky a stane se že neudrží nervy na uzdě, začne manévrovat mno a pak už jen daj Bože lehko:-)
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
Rumcajs
Já to neumím Fiksi. Úplně mi to nejde na rozum, protože já to s Hurrikem nesvedu. Být pronásledován Hurrikem, který mě dostoupává a dohání, i když letím s 109 jak nejlíp umím, patří k mým nejrozvernějším chvílím na ATAGu. Nicméně se to sem tam děje. Uznávám ale, že to umí opravdu málokdo. Většina Hurriků se chová očekávatelně. Už jsem se tu jednou ptal, jak se to dělá a nikdo mi neodpověděl, krom poněkud přezíravých odpovědí typu, že jsem asi něco dělal blbě. Jako by v tom bylo veliké tajemství, které se odhaluje jen pomazaným.
 
310_cibule
Rumcajs napsal:
Jako by v tom bylo veliké tajemství, které se odhaluje jen pomazaným.


No, to si piš. Ještě Vám budeme prozrazovat, jak na Vás, ne? ;-)

Vy máte kalinku, Drinkáče nebo Molnienosnyho, my zase Valce, Roba a další. Tak to ma byť.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
autodeath
Co je od posledniho patche mozne nad 6km tocit motor na 25k, nemam potize hrat si se dvemi az tremi spity. Vubec nejkrasnejsi souboje, co jsem na ATAGU zazil, se odehraly nad 5km (me oblibene prostory). Asi nejsou tak akcni a divoke, ale libi se mi, jak jde vyuzit sily motoru, akcelerace v levelu a regenerace energie ve vertikalnich manevrech.
Je pravda, ze litam vyhradne E3, tak nevim, jak efektivne se chova automatika u E4, ale zatim jsem se s tim jevem, cos Rumcajzi zminoval, nesetkal. Co jsem se sam setkal z vlastni zkusenosti, zatim to je tak, ze kdyz je pilot hodne dobry, tak se dokaze drzet v zavesu, ale zatim jsem se nikdy necitil ohrozeny v tom smyslu, ze bych se nedokazal udrzet mimo jejich zamerovac. Ale znovu podotykam, ze litam vyhradne E3, s E4 nemam zadne zkusenosti, mozna tamejsi automatika nefunguje optimalne. Spis se mi zda ta E3 nejaka moc rychla vzhledem ke spitu, jsem nekde cetl, ze by mela byt relativne pomalejsi, misto toho i v tech velkych vyskach nemivam problemy jim poodjet v levelu a postupne odstoupat...
 
310_cibule
Co člověk, to názor. Tak to ma byť ;-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Fiks
Rumcajs
Já to neumím Fiksi. Úplně mi to nejde na rozum, protože já to s Hurrikem nesvedu. Být pronásledován Hurrikem, který mě dostoupává a dohání, i když letím s 109 jak nejlíp umím, patří k mým nejrozvernějším chvílím na ATAGu. Nicméně se to sem tam děje. Uznávám ale, že to umí opravdu málokdo. Většina Hurriků se chová očekávatelně. Už jsem se tu jednou ptal, jak se to dělá a nikdo mi neodpověděl, krom poněkud přezíravých odpovědí typu, že jsem asi něco dělal blbě. Jako by v tom bylo veliké tajemství, které se odhaluje jen pomazaným.


Šklebící se Tak se budeš muset obětovat,abysme zjistili o jakého šikulu se jedná.
 
SepiaX
Rume nech se zasáhnout ať víme kdo je ten čítrMrknutí
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
310_Pip
1stCL_Werner napsal:

Tak jsem na Steamu těch 5 Eček za CloDa dal a už teď mě nemrzej.
Dráždim na Atagu stodesítku a je to snad ještě lepší kráječ Spitfirů a Hurricanů než ve starym ilovy.
Jen bych se chtěl zeptat skušenějších:
Jediný co mi tam chybí je tlačítko refly. Když sednu na letiště, tak přes escape zase "vytvořim" nový letadlo, nebo se nějak ukončuje let ? Furt vlastně nevim, jestli nejsem ku*va co se nějak pofidérně odpojuje Šklebící se


Pokud přistaneš na letišti a vypíše se v chatu, že jsi přistál, tak dej ESC, pak jen klikni na letiště a vyber letadlo a je to (nepříjemné je, že i chvíli po tomhle procesu tvůj panáček sedí v kokpitu a může tě zabít vulcher, jak sem se párkrát přesvědčil, tedy ty vlastně ne páč lítáš za němce...)
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
CSW_Cassius Chaerea
Pipe proč sedáš na letišti kde jsou vulcheři?
 
Shadowdeath
Cassius Chaerea napsal:

Pipe proč sedáš na letišti kde jsou vulcheři?


Oni totiž určitě nebyli vidět, protože byli schovaní v lese.
Upravil/a Shadowdeath dne 04-01-2014 00:49
 
310_Pip
Cassius Chaerea napsal:

Pipe proč sedáš na letišti kde jsou vulcheři?


V Anglii není letiště, kde by nebyli vulcheři Vyděšený (mozek: třeba kvůli nedostatku benzínu, nebo že jsem poškozen...)
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
CSW_Cassius Chaerea
Jen jestli to spíš Pipe není tím, že si prostě línej si zaletět do bezpečí, tak se promenáduješ na pádovce kolem letiště nad nímž je nepřítel, aby sis mohl ukřivděně zanadávat na nečestného nepřítele, který má tu drzost že nebere ohled na potřeby vychcaného protivníka.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

34,830,977 návštěv