May 04 2024 13:09:30
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
LCD televize 32-40palců
310_Obluda
Chlapi, poraďte.

Mám doma přislíbeno, že si můžu do kokpitu koupit po vánočních slevách pořádnej monáč/telku.
Mám to jen na lítání. Můj kokpit je striktně jednoúčelová místnost.
Kdysi jsem si na zkoušku půjčil z obýváku svoji 40 palců LCD UE40D5000. A bylo to prostě boží.

Nemám peněz na rozdávání a když koukám na současnou nabídku televizí, tak se to všecko dost posunulo.
Mám proto dotaz. Nevíte někdo, kde dobře koupit třebas starší model, ale s dobrejma parametrama?

Může to mít klidně tlustej rám, zastaralej design. To nevadí. Jen to musí bejt full HD, nesmí mít víc jak 95cm na šířku. (Víc se mi nevejde Úsměv )
Představuju si to tak do 5000Kč.

Kdo má dobrej tip, prosím poraďte
 
Rumcajs
Obludo, velká věc je velká věc, to je jasný. Jestli stojíš o názor, pak se podělím o vlastní zkušenost. Přišel jsem na to, že je pro mě hodně důležitá frekvence. FPS je jistě závislé na více faktorech, ale mimo jiné i na monitoru. Prostě 60Hz monitor ti 100 FPS neukáže. Mám doma nějakej takovejhle Asus http://www.alza.c...356980.htm. Je to 3D monitor, ale 3D se ukázalo jako nesmysl. Nicméně díky tomu 3D to má 144Hz zobrazovací frekvenci na Full HD. A to se naopak ukázalo jako velmi prospešná věc pro o naše simulování. V CloDu nad kanálem to klidně jede kolem 100Hz snímkové frekvence a ono to je prostě znát. Obraz je citelně plynulejší než na 60Hz monitoru. Ani rychlejší pohyb nevede k rozmazanosti detailů. Doty vidím zřetelně na takovou vzdálenost, že mě Madvlk obviňuje z čítování. Za mě doporučuju dívat se hlavně na odezvu a frekvenci monitoru. Je sice prima mít krásné kalibrované barvy, ale pokud chceš něco sestřelit, ten pohyb je důležitější. Samozřejmě že to není nezbytná podmínka, jen říkám, že moje zkušenost s tím je pozitivní.
 
310_Obluda
Dík Rumcajsi.

No, já tak trošku pošilhávám třebas i po bazarovce: http://ruzovka.cz...p;level=24

Taková 100Hz telka s 2ms odezvy.... je to blbej nápad, dobrej nápad? jakej je to vlastně nápad?
na férovku za 10 klacků mi to doma neprojde Úsměv
 
Rumcajs
Víš co, moje zkušenost je limitovaná tím, co mám doma. Já se na televizi moc nedívám, tedy skoro vůbec ne a proto máme ještě takovou CRT obludu Úsměv. Tedy s televizkou přímo neporadím. To co jsem ale psal, je zážitek po přechodu z 27" ISP monitoru střední cenové kategorie (tuším kolem 18 000 CZK) na ten 27" 3D. Barvy, pozorovací úhly atp. má to ISP samozřejmě někde jinde a barevný profík by se na ten 3D monitor asi ani nemohl dívat. Na to lítání se ta frekvence ale osvědčila. Předpokládám, že máš potíž jako já, že co nemáš doma, to nemáš osahaný. Přesto to zkus nějak někde porovnat. Když už to poneseš domů, aby to nebylo nepříjemné překvapení.
 
1stCL_Ricrd
zdar jaky monitor 24 palcovy je vhodny na hrani her(šturmovik)diky za odpověd.......mam philips 244e podle toho co jsem si ted přečetl moc vhodny neniSmutný
 
Rumcajs
ECL_Ricrd napsal:

zdar jaky monitor 24 palcovy je vhodny na hrani her(šturmovik)diky za odpověd.......mam philips 244e podle toho co jsem si ted přečetl moc vhodny neniSmutný

Co tenhle? http://www.alza.c...369650.htm
Proč? Má 144Hz, 1ms grey to grey. DVI i HDMI (144Hz ale pojede jen přes DVI). No a má 3D, pokud tedy máš pro 3D využití.
Proč ne? Jako všechny TN panely není nejvhodnější tam, kde potřebuješ věrné podání barev a velký rozsah pozorovacích úhlů.
 
310_Pip
na 3D kašli to v ilovi nevyužiješ... mám čerstvě tenhle: BenQ BL2411PT - http://www.czc.cz...9940=d24.0 a jsem hodně spokojen Mrknutí důležité pro simy považuji 16:10 formát
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
1stCL_Ricrd
3D nevyuživam vůbec tomu nerozumim proto ten dotaz sem chlapi diky (asi si něco pořidim pod stromeček)oba typy co jste poslali jsou cenově stejny ted kterej je lepši eště to proberu s kámošem u piva a pak se rozhodnuMrknutí
 
Bierglass
ECL_Ricrd napsal:

3D nevyuživam vůbec tomu nerozumim proto ten dotaz sem chlapi diky (asi si něco pořidim pod stromeček)oba typy co jste poslali jsou cenově stejny ted kterej je lepši eště to proberu s kámošem u piva a pak se rozhodnuMrknutí


Ten odkaz co ti poslal Loupežník je lepší má kratší dobu odezvy.
 
1stCL_Ricrd
ted to probiram z kámošem přes skype borci moc diky
 
Rumcajs
No 3D je na prd. Jako je to moc hezké na 5 minut, že se člověk pokochá, ale to je tak vše. Ale 3D monitory mají vysoké zobrazovací frekvence. A nízké latence. A to jsem psal o pár příspěvků výš, k čemu to je. Můžete si myslet, že 4ms navrch přeci nikdo nepozná. No a vo tom to je. Pozná. A rozdíl 60Hz a 120Hz se na plynulosti taky pozná. Je ale třeba mít k tomu GK, která to poskytne.
 
1stCL_Ricrd
http://www.alza.cz/oculus-rift-hd-d466812.htm
 
1stCL_Ricrd
tak si asi počkam na toto jinak diky
 
310_Pip
Bierglass napsal:

ECL_Ricrd napsal:

3D nevyuživam vůbec tomu nerozumim proto ten dotaz sem chlapi diky (asi si něco pořidim pod stromeček)oba typy co jste poslali jsou cenově stejny ted kterej je lepši eště to proberu s kámošem u piva a pak se rozhodnuMrknutí


Ten odkaz co ti poslal Loupežník je lepší má kratší dobu odezvy.


já teda nevím, ale

Odezva:
5 ms (1 ms GTG) a 16:9


v podstatě to je jedno, běžný oko pozná prd - zato 16:10 formát určitě ocení, ale třeba se pletu...
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
Rumcajs
310_Pip napsal:
já teda nevím, ale

Odezva:
5 ms (1 ms GTG) a 16:9


v podstatě to je jedno, běžný oko pozná prd - zato 16:10 formát určitě ocení, ale třeba se pletu...


No 5ms proti 1ms je tuším asi tak skoro pětkrát tolik. 5ms samo o sobě není pro člověka míra, to máš jistě pravdu. Jenže ono je to prostě znát u rychle se pohybujících věcí. Když se koukáš na statický obrázek, nebo se klidně rozhlížíš po okolí, je vše v pořádku. Ale jakmile od toho monitoru chceš víc, začne být rozdíl markantní. Kdy chceš víc? No ve chvíli, kdy jsi v manévrovém souboji a nechceš cíl ztatit třeba proti městu, nebo proti lesu. Při rychlém rozhlížení. Zkrátka pak je znát, kolik ms grey to grey to má a jakou snímkovou frekvenci to reálně točí. Mě se pravidelně stává, že když lítáme s Vlkem, vidím cíl třeba o minutu dřív. Nebo vidím cíle, který on nikdy nerozpozná. A to má taky full HD monitor. A rozhodně to není mejma očima. Jednak už ani moje reálný oči nejsou úplně ok a vlastně jsem ani nikdy nijak dobře neviděl. Podle mě to dělá právě ten monitor.
Navíc snímková frekvence i zobrazovací latence vstupují do celkové latence. A tam najednou, když se ty čísla zanou sčítat, je to znát. Někde jsem o tom četl i studii, jak velký vliv to má na virtuální piloty. Psal to nějakej amík, co dělá medicínu a dělá právě do nervové soustavy a rekcí člověka na podněty. Sepsal o tom vědeckou zprávu a bylo to zajímavý čtení. Bohužel nemám link. Bylo to vyvěšený snad na SimHQ na foru. No a závěr toho byl, že je rozhodně v zájmu nás virtuálů srazit zdroje všech latencí na minimum, protože ty časy nakonec nejsou bezvýznamný. A ještě k tomu se vlastně sčítají s latencí nervový soustavy.
Na druhou stranu je taky třeba říct, že virtuální letadla se daj lítat na kdečem a když jeden nechce vynikat, je to celkem jedno. A ten BL2411PT je IPS technologie, takže na to bude určitě hezčí podívání na cokoli, co se tak moc nepohybuje.

Edit: Jo ještě le třeba říct, že vysokou zobrazovací frekvenci si užijete jen v případě, že to utáhne i počítač a grafická karta. Tedy NVidia 770 a vyšší, AMD 280X a vyšší a solidní procesor. Pokud má člověk GK, která neudrží ani těch běžných 60Hz, pak 144Hz monitor vylepší asi jen tu latenci grey to grey.
Upravil/a Rumcajs dne 23-11-2013 00:15
 
1stCL_Ricrd
včera jsem to prodiskutoval a konkretně na šturma je lepši monitor co poslal na forum Rumcajs ale ten co posilal Pip prej je taky dobrej jen ta odezva ....ted to vlastně potvrdil Rumcajs,doufam že tato debata pomůže i ostatním který tomu rozuměj asi jako ja
 
clone9cz
1. Co se děje, když letadlo zatočí a chcete letět za ním ? Mizí vám směrem nahoru ven z obrazu.

16:10 je rozumná volba, ještě lepší 4:3

2. V jaké vzdálenosti se bude na monitoru vykreslovat bod pro levé a pravé oko na stejném místě při 3D zobrazení.

Při 100m vzdálenosti je posun obou bodů menší jak 1 pixel.

spočítáno http://www.panzer...ad_id=1636 s pominutím vlastností oka a mozku, které se v reálu nechají oblafnout už od vzdálenosti 5m perspektivou a stínováním
 
http://www.wwii-illusion.net
BP_Madvlk
Rumcajs napsal:

Obludo, velká věc je velká věc, to je jasný. Jestli stojíš o názor, pak se podělím o vlastní zkušenost. Přišel jsem na to, že je pro mě hodně důležitá frekvence. FPS je jistě závislé na více faktorech, ale mimo jiné i na monitoru. Prostě 60Hz monitor ti 100 FPS neukáže. Mám doma nějakej takovejhle Asus http://www.alza.c...356980.htm. Je to 3D monitor, ale 3D se ukázalo jako nesmysl. Nicméně díky tomu 3D to má 144Hz zobrazovací frekvenci na Full HD. A to se naopak ukázalo jako velmi prospešná věc pro o naše simulování. V CloDu nad kanálem to klidně jede kolem 100Hz snímkové frekvence a ono to je prostě znát. Obraz je citelně plynulejší než na 60Hz monitoru. Ani rychlejší pohyb nevede k rozmazanosti detailů. Doty vidím zřetelně na takovou vzdálenost, že mě Madvlk obviňuje z čítování. Za mě doporučuju dívat se hlavně na odezvu a frekvenci monitoru. Je sice prima mít krásné kalibrované barvy, ale pokud chceš něco sestřelit, ten pohyb je důležitější. Samozřejmě že to není nezbytná podmínka, jen říkám, že moje zkušenost s tím je pozitivní.


Jojo..Rum je hroznej číter Cool
 
1stCL_Ricrd
zdar mam jednu otazku vlastnim toto železo..Inter(R),Core(TM),i7-3770R,CPU-3,50GHz,RAM 8.00GB,System 64b,Graficka karta GTX 560 gigabajt....http://www.alza.cz/27-asus-vg278he-d356980.htm..mam v planu koupit tento monitor (už mě nebavi porad nic nevidět,mam philips 244E1)otazka zni:bude PC stihat tento monitor???(na okulus je dost času)diky za odpověd
 
1stCL_Fucida
Bude Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,813,843 návštěv