May 03 2024 07:50:22
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Sluchátka s mikrofonem
1stCL_Fucida
Osobně mi přišlo USB o dost pohodlnější. Ve Šturmu jsem s nimi problémy nezaznamenal.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
WT_Horrido
No to snad záleží na tom jakou máš zvukovku.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Bart Simpson
Áno, zvukovka je myslím integrovaná na základovke, to bude problém šumu asi keď som zapojil staršie (lacné).
Čiže, vychádzajú mi 2 možnosti:
1) kúpiť drahé kvalitné jack sluchadla, aby som minimalizoval šum
2) kúpiť o niečo lacnejšie USB pre odpadnutie problému šumu

Pár mojich možností ku kúpe:
- cena: vyhovuje mi štýl "za málo €, vela muziky", +/-20€?, nechcem zbytočne vela mínať, keď to nebudem využívať extra profesionálne, len na pokec v hre, ide mi hlavne o kvalitný mikrofón, s čistým snímaním (napr. tento, takúto kvalitu mikrofónu, samozrejme ak bude lepšia s minimálnin cenovým rozdielom, len uvítam návrh)
- najlepšie kruhovitý tvar, na štýl mojich Philips SHL3000, oválne nesedia
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
FK_Stern
Mňo, osobně používám jen sluchadla s mikrofonem se zapojením jack a to v různých cenových relacích. Měl jsem sluchadla od 150 Kč až po cca 600 Kč , které jsem za to ochoten investovat. U žádných z těchto modelů jsem problém se šumem nezaznamenal, neb reproduktor sám o sobě žádný šum negeneruje. Se sluchadly zapojenými přes USB nemám žádné zkušenosti, nicméně mi přijde, že na odstup signál/šum toto nemá až takový vliv.
 
Rumcajs
Bart Simpson napsal:

Zdravím, potreboval by som poradiť ohladom slúchadok. Ale najprv by som potreboval radu ohladom pripojenia: USB alebo jack.
Na Gúgli som nenašiel článok ohladom tohto, jediné čo som počul, že u USB odpadá šum [logické (klasika jack: analóg)].
Moje zkušenost je ta, že když je DA převodník uvnitř počítače, moduluje se na výsledný signál elektromagnetický bordel z počítače. Třeba já jsem tradičně "slyšel", když síťová karta intenzivněji pracovala. Když byl větší síťový provoz, hvízdalo mi to v uších. A to i u poměrně drahých SB zvukovek a sluchátek. Možná supermodely za n-tisíc jsou odstíněné, ale co jsem kdy měl, prostě šumělo a pískalo. Pak jsem si pořídil zvukovku přes USB, DA převodník je tedy mimo počítač a od tý doby mám klid. Nešumí ani levný sluchátka. Nutno ale říct, že jsem na zvuk možná přecitlivělý a že jiní možná žádný pískání a šum neslyší.

tedy to co doma provozuju je tuto http://www.alza.c...502707.htm
Non est specifica
 
Joe Hallenbeck
Mám poměrně drahou základovku (ASUS) a tam šum žádný neslyším, i když na starším pc, kde byla levnější ASUSka, tam jsem to slyšel.
313_FlyBoy
RY-C
 
1stCL_Novotny
Zkus tohle http://www.czc.cz...vis0875387
a nějaká sluchadla s mikrofonem.
 
magot
Joe, to je jedno jestli ta aušuska byla drahá nebo levná, všechno to vyráběli šikovné dětské ručky na Taiwanu ;-)
 
Serza
Moc se s tym serete.

Ja mam od pocatku veku sluchatka pohybujici se kolem 100-200Kc a jsem stastny, zvukovka integrovana.
 
Joe Hallenbeck
No teď ti říkám že mám ASUSku - základovku hodně drahou, pouzivam integrovanou zvukovku a sumy tam nejsou zadne. Mozna zalezi kus od kusu.
313_FlyBoy
RY-C
 
clone9cz
Serzo, pravděpodobně máš tak strašná sluchátka, že nedokážou šum reprodukovat. Nebo neslyšíš Šklebící se

Pokud jde o sluchátka, tak je třeba si uvědomit několik věcí.
1. Šum s lepšíma sluchátkama nemizí (specializovaná na potlačení šumu nejsou obecně lepší, jsou specializovaná, zkreslují)
2. Šum nelze jednoduše odfiltrovat, jde o mnoho kmitočtů.
Lze ho ale potlačit frekvenční propustí na lidský hlas. Tím pádem nejde o poslechová sluchátka a hudba či PC zvuk tím utrpí.
Druhou variantou je protifáze, u které se používá zdroj šumu a ten se od signálu odečte, a třetí potlačení malých amplitud.
Všechny tyto metody zkreslují, nejlepší je tedy šum nevyrábět.
3. Kabel položený přes vibrující PC může přenášet mechanické ruchy, tedy vibrace, zvuky. Tyto vibrace můžou pak být různě zesílené konstrukcí sluchátek a nezachrání vás ani USB zvukovka a ani nejlepší neintegrovaná.


Obecně se dá doporučit kvalitní neintegrovanou odstíněnou zvukovku a kvalitní poslechová sluchátka nebo USB zvukovku a levná sluchátka v případě, kdy nechcete vyhodit peníze a nemít šum.

Přesněji kvalitní neintegrovaná odstíněná zvukovka a n e k v a l i t n í sluchátka jsou vyhozené peníze, přičemž levné není příměrem k nekvalitnímu. Pokud bych měl 1500,- a obavu z šumu, tak půjdu zřejmě do USB zvukovky.

clone9cz upřednostňuje u PC hraní komunikační sluchátka Peltor pro jejich funkčnost s pohodlím a už léta uvažuje o Razer Tiamat 7.1 Elite Surround Sound Analog Gaming Headset, bohužel k nim v dokumentaci zapomněli přibalit frekvenční analýzu reprodukovaného a snímaného zvuku.

PS: clone9cz neslyší frekvence 28000Hz a nedůvěřuje softwarovému 3D ve stereo, když hra generuje krásný prostorový zvuk. Když totiž slyší motorovou pilu na pravé straně a nic před sebou nevidí, tak si jeho mozek sám usmyslí, že by měl být zvuk vzadu.

Joe Hallenbeck napsal:

No teď ti říkám že mám ASUSku - základovku hodně drahou, pouzivam integrovanou zvukovku a sumy tam nejsou zadne. Mozna zalezi kus od kusu.

Záleží také na tom, kolik máš v PC komponent a jakého druhu.
 
http://www.wwii-illusion.net
CSL1_Talbot
Ja som nahluchnuty,skusal som aj kvalitne sluchatka s kvalitnymi zvukovkami a u mna rozdiel ziadnyŠklebící se
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
Bart Simpson
Tieto by celkom obstojne spĺňali moje požiadavky, celkový vzhľad vyzerá, že to sú profesionálnejšie slúchadlá, no a je rozdiel medzi 5€ a 30€. Úsměv

Edit: Kúpil som ich, ale mám problém. Keď som chcel otestovať mikrofón cez klasické Windowsácke nahrávanie alebo Bandicam, tak bolo počut pískanie (ako nejaký signál), sem-tam prerušované ako sínusoida. Aj jeden užívatel v komentári to tiež napísal.
Prikladám aj zvukový záznam (5s). Ale keď som si ten nahraný súbor pustil na reproduktoroch, vôbec nebol počuť, až na max hlasitosti, ale aj tak dosť slabo.
Myslíte, že to robí len pri nahrávaní, a že pri TS3 (alebo inej komunikácii) to nebude robiť problém? Ja si myslím, že to je nekvalitnou inegrovanou zvukovkou a to robí ten bordel.
Eventuelne, ak by sa to nevyriešilo, skusim ich Alze vrátiť späť.
Upravil/a Bart Simpson dne 05-07-2014 01:45
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
Ondrej1
Barte,
sluchátka máš zapojené přes USB?
Netluče se ti to s repro?
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
Bart Simpson
Ondrej: Áno, cez USB (sú len na USB). Skúšal som zapojiť aj na predný panel PC USB, ale aj priamo vzadu na dosku USB, žiadna zmena. Repro som vypol a aj odpojil jack.

Som laik a nerozumiem velmi tomu, ale napr. pri komunikácii cez TS3 (alebo aj Skype) musím počuť svoj hlas v sluchadlach? Alebo nemám počuť?
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,806,998 návštěv