March 28 2024 12:47:21
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS WWII
Tapi
Procházet aktivní servery lze i po přihlášení na DCS web v prohlížeči (tj. bez spuštěného DCS):
https://www.digit...allservers
WARBIRDS-BLOG.CZ
http://www.warbir...
 
petsild
Bezva Úsměv dík.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Pepe
Další uprava zásahů a asi už nějaký týden staré od vydání, ale dostal jsme se k tomu až teď. Ztlumili ten gezír efektů, ale vytratili se zvuky zásahů do plechu. Také ty dopady a efekt kulek na zem je všude stejně černý. Aj.

YouTube Video


 
Zifi
Mapa kanálu si už řekne o víc jak 8GB VRAM a 16 GB RAM ve 2K v offline. Zase to bude chtít upgrade
 
Art
takhle asi bude jednou vypadat DM pro džbán

On už ho nemá? Viděl jsem pár set videí kde se P47 vracela skoro jako vrak Šklebící se Celkově ta D30 na mě působí, že si v soubojích vede mnohem lépe než v Ilu.. Tady je z toho cítit, že to má sakra motor.. a není to jak lítající cihla ve Ilu ... (pouze hodnotím z videí).
 
Aces_Wild
Z dnešního zpravodaje:

WWII Radars
Freya and Würzburg-Riese

The Freya radar was an early warning system developed by the Germans and technically
more advanced than the British Chain Home, but less efficient. Because of it’s smaller size
it was semi-mobile. However due to its complexity, only 1,000 units were produced.

The low-band 53cm wavelength Würzburg radar was the primary ground based radar for
the Wehrmacht’s Luftwaffe. During the war, the Freya and Würzburg pair made for excellent
‘spot and track’ systems capable of determining enemy aircraft range and altitude.

The Würzburg-Riese known as the Giant Würzburg was developed based on the same circuitry
and featured a much larger 7.4m antenna and more powerful transmitter able to provide up to
70 kilometers of range. The Würzburg-Riese was used to direct pilots towards incoming aircraft.
Over 50,000 bombers were traced and shot down with the help of these radars. They are
significant corner stones and mark the beginning or electronic warfare.

We are excited to share our progress and look forward to your battle reenactments using these
models and the countermeasure tactics needed to cope with German radar coverage.

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/07e/dcs-world-freya.jpg

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/c18/dcs-world-freya-radar.jpg

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/65e/dcs-world-freya-02.jpg

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/a14/dcs-world-freya-01-radar.jpg

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/23d/dcs-world-Wu%CC%88rzburg-Riese.jpg
 
Aces_Wild
Chuck vydal průvodce P-47, přímý odkaz ke stažení PDF: Chuck’s Guides – DCS P-47D Thunderbolt (mudspike.com).
 
Hot_Dog
Když už sem se teda zapletl do DCS diskuze, může někdo, kdo se v tom orientuje prosím říct, jaké všechny WW2 moduly se reálně plánují vydat do DCS a případně jaký je plánovaný časový horizont, abych to nemusel hledat po všech čertech?

Jestli dobře chápu, máme a můžeme létat:
P-51D
FW-190D9
Spitfire Mk.IX
FW-190A8
P-47D
I-16
Bf-109K4

A plánuje se?
F4U Corsair
Me-262
Mosquito

ještě něco? Časový horizont?

Jinak doufám, že jednou taky naplánujou "Mitsubishi A6M Zero", aby sme si mohli udělat speciálku "Tajemná záře nad Pacifikem"Cool
 
Aces_Wild
* Mustangy jsou vlastně dva, -25-NA a -30-NA
* Spita máme i ve variantě CW
* pro A-8 se chystá F-8 a G-8
* místo Juga co máme nyní měl přijít jako první Razorback, tedy se dá předpokládat, že někdy bude

Díky Spitovi je namodelovaný Merlin, i proto Mosquito. Double Wasp v P-47 zase helfne klukům od Magnitude 3 LLC/Leatherneck s Corsairem. Jak Mosquito (pamatuju-li se správně tak zpětnou vazbu dodá Nickův dobrý přítel Steve Hinton, dle Nicka jeden z nejzkušenějších pilotů WWII strojů), tak Corsair s letadlovkou očekávám ještě tento rok. Stejně tak další mapu zdarma, Mariánské ostrovy, která bude nabídnuta i ve WWII verzi + nějaké ty přírůstky do WWII Assets Packu. Asi dostaneme nějaké info ke Schwalbině, ale víc bych tento rok nečekal.
Dále se Nick nechal v jednom interview slyšet, že by moc rád Hellcat, neboť je to jeho jeden z nejoblíbenějších letounů, na kterém má i dost nalétáno. A navíc používá stejný motor jako Jug a Corsair, tedy z pohledu simulace o značný díl práce méně. Momentálně je ale v ED WWII týmu prioritou západní fronta 44/45. Na Hoggitu pak Nick zmínil, že dost chybí nějaký ten Gustav, rád by i letadla do Bitvy o Británii, to je ale na delší trať.
Zero by se prodávalo po tunách, vlastně asi celý PTO, problém je, že nejsou k dispozici potřebná data. S Corsairem by nicméně mělo vyjít alespoň jako AI. Stejný problém s daty je např. i s Lavočkama, i proto, pokud se něco interně nezměnilo, východní frontu zatím neplánují. Pro představu, jenom Smithsonian Institution ukecávali 1,5 roku než dostali potřebná data k P-47 a i tak si museli dělat vlastní ofuky. Vývoj Kurfursta stál 150 000 dolarů, P-47 bude IMHO ještě dražší.
Chizh na ruské části fóra několik let zpátky dostal dotaz zda plánují létatelné Ju-88. Odpověděl, že je potřeba vytvořit odpovídající technologii pro vrtulové dvoumotoráky. Ta technologie přichází s Mosquitem, předběžně koncem podzimu.
 
magot
Ilya sliboval D-28.
 
Aces_Wild
Saburo napsal:

Odkud je ta teorie o Razorbacku do DCSka?
Už v dobách kickstarteru se "mluvilo" o pozdní bublině, o Razorbacku nikdy.

Z "Interview: Nick Grey From ED Speaks On P-47 & DCS WORLD", v čase 50:36.
 
AJaromir
Koukám na video a je tam obrovská prodleva mezi pohybem páky a reakcí hry.
 
kopeda
Hot_Dog napsal:Jinak doufám, že jednou taky naplánujou "Mitsubishi A6M Zero", aby sme si mohli udělat speciálku "Tajemná záře nad Pacifikem"Cool
Zero v plánu je, i když jen jako AI.
 
magot
koukal jsem že je na mapě kanálu na západě anglie u pobřeží asi 50 km za hranicí mapy ještě osazena radarová/ radio stanice
i.imgur.com/GwXpX9f.jpg
i.imgur.com/mypCnex.jpg
 
magot
Nj, koukal jsem za koróny jak stavěl ten kokpit a dotáhl to pěkně Úsměv
 
Al CZ
Mám dotaz - když si koupím nějaký ten modul s letadly, tak jsou tam i mise ? Já už jsem z toho trošku zmatený - jestli to dobře chápu, tak jsou třeba dvě různé P-47 od dvou různých designérských týmů ?

Přiznám se, že bych si rád vyzkoušel svá oblíbená letadla (Mustanga, Spitfira IX, Thunderbolta a jak jsem se tu dočetl tak bude Mosquito.) Nevíte, jestli tam budou všechny verze včetně noční ? Docela rád bych konečně za pomocí radaru vyrazil na lov německých bombarďáků a Nachjägerů. A zrovna Mossie je prostě platforma, kterou bych rád otestoval se vším všudy (protože co si budeme povídat - tohle éro mělo všechno - kanóny a kulomety, pumy (včetně hooodně velkých), rakety... A líbily by se mi třeba i fotoprůzkumné mise. Nebo v tom simulátoru má být jenom denní Mk. VI ?

Ale abych si to užil, tak je asi potřeba i nějaká druhoválečná mapa, ni ? Nebo to chápu špatně a všechny tyhle letadla jsou čistě jenom určená na on-line létání a případně akrobaťění ?

(Já mám rád i Me-262, ale ve starým Il-2 ji stejně jako v reálu strašně snadno "blafnou" motory) myslím, že s Mossie bude větší sranda... (Cím že v Ilu jsem si s ní dělal mise a nádherně točí, nejovladatelnější dvoumotorový pístový stíhač, plus ten masomlejnek v přídi... )

Ale co sem tu četl, tak ta P-47 by mě taky bavila... Chtěl bych prostě nějaký simulátor se stíhacím bombardérem abych mohl odbombardovat a ještě se trošku pošťuchovat s mezkama...což třeba s Mustangem nebo Spitfirem zas tak moc nejde... ale P-47 nebo Mossie jsou jiné kafe...
 
Aces_Wild
Al CZ napsal:

Mám dotaz - když si koupím nějaký ten modul s letadly, tak jsou tam i mise ? Já už jsem z toho trošku zmatený - jestli to dobře chápu, tak jsou třeba dvě různé P-47 od dvou různých designérských týmů ?

Ano, jak výukové, tak v sekcích "Rychlý start" nebo "Mise". Další lze stáhnout z netu nebo si vytvořit vlastní.
P-47 vyvíjí Eagle Dynamics. Aktuálně máme D-30 late, později v rámci modulu dorazí další varianty - D-30 early a D-40.

Al CZ napsal:

Přiznám se, že bych si rád vyzkoušel svá oblíbená letadla (Mustanga, Spitfira IX, Thunderbolta a jak jsem se tu dočetl tak bude Mosquito.) Nevíte, jestli tam budou všechny verze včetně noční ? Docela rád bych konečně za pomocí radaru vyrazil na lov německých bombarďáků a Nachjägerů. A zrovna Mossie je prostě platforma, kterou bych rád otestoval se vším všudy (protože co si budeme povídat - tohle éro mělo všechno - kanóny a kulomety, pumy (včetně hooodně velkých), rakety... A líbily by se mi třeba i fotoprůzkumné mise. Nebo v tom simulátoru má být jenom denní Mk. VI ?

Zatím je v plánu pouze FB Mk.VI.

Al CZ napsal:

Ale abych si to užil, tak je asi potřeba i nějaká druhoválečná mapa, ni ? Nebo to chápu špatně a všechny tyhle letadla jsou čistě jenom určená na on-line létání a případně akrobaťění ?

Záleží zda létáš online. Pak bude pravděpodobně nutné vlastnit nejen mapa, ale také se dost často vyžaduje WWII Assets Pack. Obojí lze koupit jako balík za 60$. Další WWII mapou je The Channel. Ta ale potřebuje nejprve krapet zoptimalizovat. A nakonec je tu vyvíjená mapa Mariánských ostrovů, která bude jak moderní tak i WWII a bude zdarma.
 
Al CZ
P-47M byla tuším nejrychlejší americká stíhačka počas WW II. Tak třeba ji tam dají taky Mrknutí I když ji rychle odcházel motor.

Já vím že Mustang má pumy i rakety, ale v reálu byl zranitelný Flakem - viz. Korea, Jug byl schopen letět rozstřílený na hadry. (A má nejlepší poměr ztrát a vítězství ze všech armádních strojů.) Bazooky by mít mohl (Pacifické N s HVAR asi nebude).

Eagle Dynamics stál za původním Flanker 2.0, ne ?

FW-190 ani pacifik mě neba já radši USAAF/RAF. I když třeba Bf 109 story kde by se létalo na Bf 109B a končilo na Bf 109K bych si koupil (dtto spit) ale to asi nikdo takhle komplexně neudělá...
 
AJaromir
Eagle Dynamics stál za původním Flanker 2.0, ne ?


Ano, I za prvním flankerem. Vždyť je to ten "jeden a samý" engine.

YouTube Video


 
310_cibule
Saburo napsal:

Al CZ napsal:
Já vím že Mustang má pumy i rakety, ale v reálu byl zranitelný Flakem

To je vlastnost všech letadel, k tomu realita vs. PC hry...


Tady má AI CZ spíš na mysli, že vodou chlazené motory resp. jejich chladící systém se dal "vypnout" i zásahem běžné puškové ráže, zatímco třeba P&W thunderboltu snesl hodně silné poškození, což není při bitevničení úplně nevýhoda.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,596,325 návštěv