April 18 2024 17:56:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS WWII
Hoper
Aces_Wild napsal:

Hoper napsal:

ajaj, toho jsem se bál :/

Co je špatně? Teda krom nedokončeného 3D modelu.

Né špatně.
Jen když jsem viděl, že bude Korzár (a Blesk a Jug a Pony), přemýšlel jsem, jestli jako pacifického oponenta postaví ikonu nebo éro...
Zero bude super. Je to pro amíky ikona nepřátelského letadla. A krocan.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Koty
škoda no
www.airwar.ru/image/i/fww2/ki84-i.jpg
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Alan Grey
Leatherneck Simulations - Christmas Update

imgur.com/afqqJzQ.jpg

imgur.com/G3iftDl.jpg

a další zde..

http://leathernec...as-update/
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Aces_Wild
Schnellboot S-100

* torpéda se blíží do DCS

Edit: z dnešního zpravodaje:
Development Report #10
DCS: WWII Asset Pack - Work continues on this highly anticipated update to the WWII asset pack, one of the final items we are working on is the addition of torpedoes to DCS World. Torpedoes will be available for the Ju-88A-4, U-boat and E-boat. This will give Mission Creators and users the possibility to take part in hunting and/or defending shipping lines in the recently updated Normandy Map. This addition opens up many future possibilities for DCS World. Once this update is ready it will add the following:

• A-20 Boston AI aircraft
• Ju-88A-4 AI Aircraft
• 8.8cm Flak Gun 41
• Siemens Flakscheinwerfer 37 projector plus Generator
• E-boat Schnellboot type S-100
• U-boat type 7
• Stug III Tank Destroyer
• M10 Tank Destroyer
• Mk VIII Centaur IV Tank
• Elefant self-propelled artillery
• Mk IV Churchill VII Tank
• Torpedoes for aircraft and sea vessels

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/889/S-Boot-01.jpg

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/492/S-Boot-02.jpg

www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/121/S-Boot-03.jpg
Upravil/a Aces_Wild dne 27-12-2019 17:03
 
magot
V tom případě by mohli dodělat tu torpédovou F-8čku aby bylo o srandu víc Úsměv
na fotce A-5tka?
[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/b0/29/5d/b0295d97819ef91aebf435a76151a350.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Aces_Wild
magot napsal:

na fotce A-5tka?

Ano, konkrétně A-5/U-14. První let v roce 1943. Vyrobeny 3 prototypy, na fotce je druhý z nich TD+SI, W.Nr. 0871. Dalšími byly SS+GF, W.Nr. 1282 a TD+SJ W.Nr. 0872.
Byly postaveny další 2 prototypy, označení /U15, což byla vylepšená verze. Šlo o VL+EQ a pravděpodobně DZ+LW. VL+EQ byl později použit k testování Blohm & Voss BV 246 Hagelkorn.
 
Aces_Wild
Wags v rozhovoru pro PC Pilot poodhalil co se na příští rok chystá do DCS WWII. Krom potvrzeného vydání P-47D na začátku roku se máme těšit na Mosquito. Ohledně ohlášených přídavků pro "WWII Assets Pack" v dnešním zpravodaji (seznam výše) zmiňuje Ju-87 a C-47.
Dále potvrzuje práce na dvou WWII mapách. Přímo říká, že další mapou bude "The Channel Map", jichovýchodní Anglie, část zemí Beneluxu a severovýchodní Francie. Bude podporovat scénáře od konce třicátých let až do konce WWII.
Mapa bude vytvořena za pomocí nového TDK (Terrain Development Toolkit), které nabídne úroveň detailů, kterou se momentálně nemůže pochlubit žádná z DCS map.
 
Hoper
chápete, proč dělají letadla, která jsou v jiném "konkurenčním" simu? nebo to Mosquito bude AIčko?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
AJaromir
Protože, Hopere, jak píšeš. Je to v "konkurenčním" simu. Anebo se snaží udělat nějaký WWII set.
 
magot
Hoper napsal:

chápete, proč dělají letadla, která jsou v jiném "konkurenčním" simu? nebo to Mosquito bude AIčko?

Jenže ono je to spíš obráceně. BOX se nasral do západní evropy ex-post. DCS měli ten set "narýsovaný" dávno předtím včetně Me-262.
Ale vzhledem k tomu že to vydávají pomalu a v komplexnější simulaci než konkurence přichází to později.
Ono to je imho úplně jedno. I kdyby se 1:1 kopírovali, tak stejně je to lítání v každém simu trochu o něčem jiném ..
 
magot
Tak jsem pořídil kurfiřta .. Úsměv
A nezjistil jsem jak u něj vytrimovat směr (směrovku). Jde to nějak?
Taky jsem si všiml že trim - nos dolů má limit že při vyšší rychlosti i při trimu na max to nezvládá. Ale to je asi správně ..
Dále se mě zdálo že K4 při otevření chladičů nenastává klopivý moment, to obtékání chladičů by něco takového mělo způsobovat. Ne?
No a "nesmrtelná" zamknutá ostruha, to je asi standard Úsměv
 
AJaromir
Magote, vytrimovat směrovku nejde. Pouze výškovky. Ve speciálním nastavení pak jde nastavit trim křidélek. Ve skutečnosti tam jsou takové ohebné plíšky, které si před letem zohneš jak máš libo.

K té ostruze, je fakt, že podle toho, co jsem našel, tak údajně mnoho nezkušených pilotů ostruhu při vzletu ohlo. Úsměv
 
petsild
Co by se mělo zamknuté ostruze přihodit?
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
AJaromir
Moment vrtule je tak silný, že se nezkušeným pilotům stávalo, že konstrukce ostruhy nevydržela a zkřivila se. Naopak, kdyby ji odemkl, tak se neohne, protože se může volně hýbat. Ale zase neudrží letadlo rovně. Říká to tady ten pán někde v tomto videu: https://youtu.be/...
Upravil/a AJaromir dne 28-12-2019 13:19
 
magot
petsild napsal:

Co by se mělo zamknuté ostruze přihodit?

v traverzu by se měla poškodit Úsměv
 
magot
AJaromir napsal:

Magote, vytrimovat směrovku nejde. Pouze výškovky. Ve speciálním nastavení pak jde nastavit trim křidélek. Ve skutečnosti tam jsou takové ohebné plíšky, které si před letem zohneš jak máš libo.

K té ostruze, je fakt, že podle toho, co jsem našel, tak údajně mnoho nezkušených pilotů ostruhu při vzletu ohlo. Úsměv

aha, dík
 
magot
Ještě dotaz, existuje nějaký přesnější systém míření pro ten 21 cm granátomet u dory?
 
1stCL_Fucida
magot napsal:

Ještě dotaz, existuje nějaký přesnější systém míření pro ten 21 cm granátomet u dory?


Ne, byla to dost nepřesná zbraň. Nebyla stavěna na přímé zásahy, ale na výbuch a šrapnely uvnitř sevřených formací. Luftwaffe to používala minimálně.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Fucida
AJaromir napsal:

Moment vrtule je tak silný, že se nezkušeným pilotům stávalo, že konstrukce ostruhy nevydržela a zkřivila se. Naopak, kdyby ji odemkl, tak se neohne, protože se může volně hýbat. Ale zase neudrží letadlo rovně. Říká to tady ten pán někde v tomto videu: https://youtu.be/...


S tou ostruhou to jistě nebylo tak zlé. Hmotnost na ocasu je nízká a to kolo není k zemi ani přilepené, ani nejede v nějaké kolejnici. Pokud je boční síla moc vysoká, tak se to kolo prostě sklouzne smykem. Jiná věc je praštění s tím při přistání, ale to není primárně způsobeno nestejnoměrným obtékáním trupu (a už vůbec ne nějakými momenty na vrtuli), ale spíše špatně provedeným přistáním v příliš silném bočním větru. V tomto případě to ostruha určitě odnést může.

A na ty dovažovací plošky na konci křidélek se jen tak mimochodem běžně nesahalo. Ostatně je to na nich dost důrazně napsáno Úsměv Rozhodně ne tak, že by si to pilot před letem nějak "dovážil" dle nálady. Jemnými korekcemi se to upravovalo při zalétávání letadla, nebo (pochopitelně) po větších opravách.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
AJaromir napsal:
Říká to tady ten pán někde v tomto videu: https://youtu.be/...

Nevíš Jaromíre jestli existuje část 2 tohoto videa (viz. Revisiting Dora 9. Part 1.)? To byla revize kurfiřta?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,716,985 návštěv