April 18 2024 10:21:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS WWII
magot
to kouříte chlapci asi špatnej model ..
 
Al CZ
Na první pohled to vypadá jako podzemní garáž v obchoďáku, na druhý z toho vyleze hangár na letadlovce.

Corsair by byl fajn a Hellcat tuplem. Na druhou stranu, mne zase ten Pacifik nikdy 2x nebavil, asi i proto, že tam nelétali Češi (teda až na výjímky jako Čechoameričan p. Vejtasa nebo p. Krézek u Kanaďanů.) Dlouhé lety nad oceánem.

Což nic nemění na tom, že Corsair i Hellcat byla skvělá letadla.
 
magot
Mossi FAQ, povšimněte si bude nějakej anglickej Jester/ Petrovich! Úsměv


Where can I find the latest information on the DCS: Mosquito FB VI?

Follow this thread here for all the latest updates: https://forums.eagle.ru/forum/783-dcs-mosquito/

What Armament will be available for the DCS: Mosquito FB VI?

4 British Browning .303 machine guns
4 Hispano Mk.II 20mm cannons
250lbs and 500lbs bombs in the bomb bay and under each wing

Later in early access
Rockets

Is this an Early Access Module?
Yes

What Can I expect to have on the initial release?
The following features will be available at the start of Early Access:

Highly detailed and accurate external 3D model
6 Degree of Freedom, fully clickable cockpit with latest visual effects
Flight dynamics based on official reports, our own CFD research, and pilot feedback
Detailed fuel system and optional external tanks
Authentic electrical system
Complete hydraulic and pneumatic system
Propeller feathering
T1154 (transmitter) & R1155 (receiver) radio units
An internal structure-based damage model
Some of the most famous historical skins

What isn't working right now in Early Access?

See the end of this FAQ for a current known issues list.

How long will the discount last?

Once the product goes into early access, the price will go back to full price.

Why is the pitch so twitchy?

There is a great video about the Spitfire found here: https://www.youtube.com/watch?v=Gs2m-xlyK7o

In general, the same principles apply to the Mosquito, big surfaces and most users have a joystick much shorter than the real thing. Due to the way the Mosquito control column is constructed, you may find that you need a larger curve on the pitch axis tuning than you need on the roll axis.

Where is the guide?

You can find it in your \Mods\aircraft\MosquitoFBMkVI\Doc folder. This document will continue to grow.

Why do the engines stall with light negative g?

The carburetors on this aircraft are not great - if you fly with too much negative or zero g it can really affect the fuel flow. Be mindful of this as it can get you in a bad place if done at the wrong time. This will be tuned in future updates.

Why are my controls unresponsive?

Make sure that you do not have Game Flight Mode enabled in Options/Gameplay.

Why does the pitch axis not move fully forwards/backwards in flight?

The Mosquito has very large control forces on the pitch axis due to airflow, and you will have reduced control column movement as speed increases.

Why does only one crew member bailout?

When you issue the bailout command, only the crewmember you are playing as will bailout. You can press F1 twice, and return to control the second crew member. The navigator only has limited control of the aircraft, so you may want to hit CTRL-E again and vacate the cockpit rapidly.

Are there any instructional videos?

Yes, you can find some here:https://www.youtube.com/watch?v=XHgijhjZxUg&list=PL56M8zQ0bxUPDYc5O9yFmewanpR3jILF-

I can’t use some controls?

Some controls need to be accessed from the Navigator/Observer Seat -, you can switch to this seat by pressing ‘2’ on your keyboard, and switch back by pressing ‘1’. Make sure to check out the tutorial missions which explain all of this.
Also, the navigator can not access controls on the pilot’s side of the aircraft.

Is the Damage Model enabled, and is it using the new Damage model?

Yes, the new Damage Model is enabled, but because it is early access there could be some tuning that needs to be done. As well, the Mosquito is the first module using our new dynamic bullet hole tech. It's very early in the development of this, so the module uses this and our standard decal system. We will have more info on this in the future.

Is Multi-Crew available?

Yes, this is available, and still being tuned for Early Access.

Is there AI like Petrovich?

This is planned for later on in Early Access

When will the template be released?

Template will be released at full release

Steam price is currently different?

Please note we are waiting for steam to adjust the price for early access
Price will be $49.99 once changed which includes the early access discount


Known Issue List:
- Erroneous fuel leak messages in the briefing at the start of a mission.

- Wing bombs will not release from aircraft that start from the ground in multiplayer.
- Some parts may not visually separate from the aircraft when damaged.
- The damage visuals are still a WIP
- Overhead emergency exit hatch is not yet functional
- Radio navigation equipment is WIP
- The onset of fuel starvation on negative g will be further tuned.
- The overheating model is still a WIP, as such you may see cues associated with overheating when this is not the case.
- Navigation lights can show below the wing when spectating other aircraft.
- Possible to see a missing texture on landing gear indicator lights.
- Game crash when Client mosquito is set to late activated.
- Identification lights are displayed incorrectly
- Wheel chocks are functional, but they are not visible

We hope you enjoy the Mosquito and thank you for your passion and support

The Eagle Dynamics Team

 
saldy
Jedno AI jsem dostal, ale jeho brácha mě krátce na to zapálil mocnou salvou
[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/412/moskyt.jpg[/img] is not a valid Image.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
Ovšem uzamykání klapek mne zmátlo! Úsměv
Jinak k těm udělátkám vzadu je přístup pouze z pozice kopilota.
Za levým a pravým ramenem, či skrze kruhovou díru v opěradle.
Je tam možné i nastavit/ směřovat rádio-antény ..
Upravil/a magot dne 17-09-2021 22:38
 
Al CZ
Jak si to mám nastavit aby se to chovalo jako arkáda a ne jako HC sim ? Proste abych si to mohl osahat a pak se postupne zaucovat ? Zatim to dopada tak, ze letadlo do cca 5 minut spadne....coz nastve.

A jestli to dobre chapu tak treba nektere cvicne mise se mi ani nespusti, pac tam nejsou moduly s ww2 vecma ? Ja si koupil jen Mossie a Channel map.

Btw hraju zatim s kobrou pac nemam pedaly a throttle. A nemuzu prijit na to jak hazet bomby. Odjistene je mam.

Poradili byste mi pls jak si to mam nastavit abych mohl provadet "sweepy" pres La Manche ? Na to sem se tesil, ze budu řádit nad Francii.... lovit vlaky lode a tak....
 
petsild
Budeš potřebovat dokoupit WWII Assets Pack, pokud ještě nemáš N44, buď formou výhodného comba https://www.digit...ck_bundle/, nebo samostatně https://www.digit...sets_pack/
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Al CZ
My si asi nerozumíme, já jsem nepřišel na to, jak mám nastavit odhoz pum. Prostě tlačítko na odhoz pum. Jaksi bych předpokládál, že když mám připojený joystick, tak se mi namapuje aspoň střelba z děl a kulometů (to jsem zvládl) ale kde je shoz pum, na to jsem nepřišel...

Horší je, že s letadlem (i když teda oficiálně mám nastavený arcade mod, pokud tedy celé tajemství spočívá v zaškrtnutní arcade.) Dám motory na plný pecky, abych měl tah, ale stejně do dvou minut spadnu.

Teda jako hry s letadlama hraju od dob F-19 na starý 286 ale tohle sem teda ještě to... nezažil....

A to s tím WW2 assets packem je teda taky vypečené, člověk si teda koupí za dva litry mosquito plus mapu a ještě aby se to dalo hrát, tak k tomu potřebuješ za 700 DLC ? Huh...

Nejhorší je, ale že se to chová (aspoň mě) jako simulátor ponorky a ne letadla.

Nebo to prostě nemá cenu hrát, když nemáte pedály a plynovku ? Smutný I když chci jen arcade ?
 
petsild
Al CZ napsal:

A to s tím WW2 assets packem je teda taky vypečené, člověk si teda koupí za dva litry mosquito plus mapu a ještě aby se to dalo hrát, tak k tomu potřebuješ za 700 DLC ? Huh...

Nejhorší je, ale že se to chová (aspoň mě) jako simulátor ponorky a ne letadla.

Nebo to prostě nemá cenu hrát, když nemáte pedály a plynovku ? Smutný I když chci jen arcade ?

Asi lépe by ti sedlo Mosquito chystané v Bosku, tam stačí jedno Úsměv tlačítko snad na všechno.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
magot
Al CZ napsal:
Nebo to prostě nemá cenu hrát, když nemáte pedály a plynovku ?

ano, v DCS nemá ..
 
magot
Saburo napsal:
Na případné otázky mohu dát odpovědi Úsměv

To funguje stejně jako ARK? Prostě naladím frekvenci a dostanu kód morseovky dálné/ bližné?
Upravil/a magot dne 19-09-2021 23:33
 
Al CZ
No tak teda nevím, ono se mi to nějak celý rozbilo. Připojil jsem si warthoga a teď i když jsem si ty tlačítka nastavil tak mi to paradoxně přestalo střílet. Střílí to jen přes mezerník a to ještě jak chce....

Já vím, že letadla mají oddělené spouště, to přece neřeším, řeším, to, že jsem nepřišel na to jak odhazovat pumy.

Však já neříkám, že si nechci vyzkoušet všechny ty procedury, které tenhle simulator nabízí, ale tak pro začátek si to chci osahat.

Jj. BoSko si asi koupím taky Vyděšený)
 
magot
Saburo napsal:

magot napsal:
To funguje stejně jako ARK? Prostě naladím frekvenci a dostanu kód morseovky dálné/ bližné?


Ono to je ARK.
Z letiště Kobulety jsem poslouchal a zaměřoval bližné a dálné na všech letištích kolem a k tomu Nalchik za kopečkama.
Rádiový stín kopců nikdy moc nefungoval, navíc tady jde o dlouhé vlny a ty se nešíří jen na přímou viditelnost.

A má nějak zásadní vliv to směřování antény? Jakože když to blbě natočím, tak ztratím signál? Nebo poletím blbě, např. o 90stupňů jinam tak se spojení zhorší a po čase přeruší?
V 19tce je ten loop antény, ten to asi řeší ..
 
pSipi
Al CZ napsal:

Připojil jsem si warthoga a teď i když jsem si ty tlačítka nastavil tak mi to paradoxně přestalo střílet.

Vies ze warthog ma dvojstupnovu spust? Nenastavil si tam stupen 2 (Button 6 myslim) a stlacas len stupen 1 (button 1) ?

Al CZ napsal:
Dám motory na plný pecky, abych měl tah, ale stejně do dvou minut spadnu.

"Plny pecky" je tvoj problem. Pri tahu "Plny pecky" znicis motor do tych 2 minut. Viac nevydrzi. Lietaj na menej. Pozri ake je nastavenie motora pre let a drz sa ho.
"Plny pecky" su len na start a nudzove situacie.
Upravil/a pSipi dne 20-09-2021 10:04
 
magot
Saburo napsal:

magot napsal:
A má nějak zásadní vliv to směřování antény? Jakože když to blbě natočím, tak ztratím signál? Nebo poletím blbě, např. o 90stupňů jinam tak se spojení zhorší a po čase přeruší?

Má to naprosto zásadní vliv, celé to je založeno na vlastnostech té antény. Z určitého směru ta anténa vůbec nezachytí signál.

trochu zjednodušeně:

Pokud budeš s Mosquitem stát na dráze a budeš mít před sebou (za sebou) maják (bližnou nebo dálnou). A Loop anténu budeš mít v defaultní pozici (athwartship - černá nula na stupnici ve směru letu, nebo 180).
Při Aural D/F neuslyšíš nic. Loop anténa je v minimu a máš smůlu. Jakmile začneš točit anténou (nebo letadlem) začneš slyšet signál vysílaný majákem. Ten signál bude nesilnější pokud bude maják na tvé 3. nebo 9. hodině, v případě otáčení antény bude na červené stupnici 0 nebo 180 natočených po směru letu.

U visual D/F to porovnává (zpracovává) signály z loop a vertical antény. Vertical-všesměrová anténa.
Pokud nemáš nic z loop antény, viz pozice letadla nahoře, ručičky ukazujou symetricky. Ale jakmile začne něco přicházet z loop antény, je to indikováno na dvojručičkovém ukazateli jako odchylka.
Jo tohle má dost nepříjemný problém, když jsi nasměrován na maják (nebo anténa) nevíš jestli letíš k (od) majáku nebo jsi ztratil signál ...

magot napsal:
V 19tce je ten loop antény, ten to asi řeší ..

Ne ten loop, ale ta loop anténa! To je druh antény s určitými vlastnostmi, které využíváme.


jj dík za popis.
Aural D/F vs visual D/F má stejný či rozdílný dosah? Mají tam vliv i mraky, jakože se vyplatí vletět pod mraky pro lepší signál?
 
saldy
Učím se s tím, Je to tak když na dané frekvenci nechytím signál majáku, přepnu na loop? Otočím antenou, rafička ukáže zesílení signalu a já uvidím pohledem na palubní kompas směr kde je maják...(Zatím jsem nepotřeboval využít)
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
saldy
Tak fajn, já si to ještě otestuju, jak to reaguje.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
To bysme pak mohli udělat nějakou navigační long-range misi - ztraceni v pacifiku daleko v oceánu, kde je visuelní navigace k ničemu Úsměv
 
1stCL_Fucida
To jsme letěli před strašně moc lety v původním Šturmoviku Úsměv. Bylo to super Úsměv. A ten okamžik, kdy se po pár hodinách na obzoru znovu objevila Lady Lex, byl super Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
nj, sákryš. Leda že by pak dodali na Mariány zbývající ostrůvky roztroušené na severu, tam by pak teoreticky šly dát nějaké majáky. Ovšem jestli je tam dodělají ..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,715,320 návštěv