May 02 2024 04:52:14
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
AMD FX 4100 vykon CPU v leteckych simulatorech
Fishbed64
Jelikoz sem si vsim ze se tady dost casto resi vykon CPU v simulatorech(a nikde nejsou zadne testy) napadlo me podelit se o prakticke zkusenosti s timto CPU.FX 4100 mam pretaktovany na 4,2ghz(Moje sestava AMD fx @4,2ghz,4gb ddr3 1600mhz ram a pretaktovany Radeon HD7790 1gb,monitor benq 24"HD 1920@1080) Il2 COD-zejmena s poslednim patchem jede COD na teto sestave naprosto bez problemu nastaveni stredni az vissi zapnutej AA @2x.Fps se drzi v pohode kolem 45 az 50 fps i pri preletu nad Londynem nebo pokud je ve vzduchu vice letadel. RoF- Tady neni moc co resit Rise of flight je bezkonkurencne nejlepe optimalizovany letecky simulator libi se me zajmena dobre vyuziti vsech ctyr jader procesoru atd....Rof jde na teto sestave pri strednim az vyssim nastaveni +2x AA naprosto perfektne zadne propady fps proste nic 50 az 60 fps skoro vsude tleskam 777 a doufam ze il2 battle of stalingrad pojede stejne dobre. Jako posledni sim jsem vybral DCS A10c(DCS World) DCS se da zhrnout pouze jednim slovem HRUZA!...optimalizace je naprosto katastrofalni(sim jede v podstate jenom na jednom!!!jadre) na teto sestave se neda DCS vubec hrat FPS na letisti nebo pri preletu nad mestem pada az 18 fps a to i pri nejnizsim nastaveni.DCS je opravdu hodne limitovany hrubim vykonem procesoru na jedno jadro kde AMD fx naprosto propada a ciste kvuli DCS silne zvazuju prechod na Core i5 3350p na kterem by DCS melo jet bez sebemencich problemu.Tak to je tak vse pokud mate jakekoliv dotazy klidne se ptejte.
 
magot
Čéče to ti teda nevím ... mě jede DCS na řádově starším AMD čtyřjádru na plný detaily úplně v pohodě.
Ale právě paradoxně staší phenom byl lepší než první typy buldozerů ... a proto jsem ho tenkrát kupoval.
(FYI moje sestava, Phenom II x4 965 BE, 8Gb ram DDR3 1866mhz, GIGABYTE 970A-D3 - FSB 5200MT/S, GFX 560ti 256bit/1GB, HDD WD 1T/6G)

Ale jestli chceš novej procik tak proboha nekupuj i5 ale i7! i5 je už minulost ...
 
clone9cz
Co znamená poslední patch na CLOD ?
Oficiální/neoficiální jaký ?
 
http://www.wwii-illusion.net
Fishbed64
Magot-Jasne stary phenomy meli podstatne lepsi vykon na jedno jadro.AMD s FX proste trochu predbehlo dobu.Jinak z mejch zkusenosti je jeste porad i Phenom x4 na 3,6 ghz dost slabota na DCS ale v kombinaci s 560ti ti to asi jede vcelku dobre.Co se tyce i5 a i7 jedinej rozdil mezi nima je ze i7 ma hyperthreading a stoji o hodne vic takze core i7 je rozhodne spatna volba ciste do herni sestavy(tedy pokud nemas penez na rozdavani.
Upravil/a Fishbed64 dne 05-08-2013 15:13
 
Fishbed64
Clone9cz-mam steam verzi COD takze posledni oficialni path+Team Fusion Mod kterej sem ted taky nainstaloval.
 
Rumcajs
Nemám přímo zkušenost s DCS, ale píšeš, že máš GK s 1GB RAM. To může být málo, protože ROF i CLOD si klidně vezmou přes 1.5GB RAM na full HD monitoru. Předpokládám, že DCS bude podobný. Chybějící RAM na GK se pak dohání na sběrnici a to může mít za následek pád FPS. Rozdíl výkonu mezi FX4100 a i5 nebude pravděpodobně tak dramatický, aby to samo o sobě výrazně zvedlo FPS. Spíš to může být potíž někde jinde.
Co jsme testovali v práci FX 4300 vs i5 3570 na procesorových úlohách, rozdíl byl do 15%. Jasně FX 4300 je trochu jinej chip, ale ty to máš přetaktovaný v postatě na tu samou frekvenci. Já tedy, než se pustíš do koupě nové MB a procesoru, bych zkusil GK s víc RAM a ještě vůbec předtím aktualizovat AMD ovladače GK a vůbec všeho co je v počítači.
 
Fishbed64
Rumcajs-o narocnosti na pamet zejmena u COD dobre vim ale to se da v pohode ustat pokud stahnes textury,u ROF mas dokonce v nastaveni v % ukazano kolik ti pri danem rozliseni a detailech spotrebuje pameti(nehlede na to ze Rof jde fakt bezvadne).Dalsi vec je ze pokud by to u DCS bylo pameti v upne nejnizsich detailech by 1 gb musel stacit a FPS by se zvedlo coz se bohuzel nedeje z toho se da usoudit ze je na vine naprosto jasne procesor.Hardware a IT je muj konicek pocitace stavim uz asi 15 let takze to urcite neni tim zebych neco zanedbal(ovladace mam samozrejme nejnovejsi ke vsemu,taky score v 3dmarku 11 naprosto odpovida v nastaveni performance mam 5250bodu)Co se tyce FX,to je prave ono na procesorovych ulohach a v naprosty vetsine her(far cry3,Battlefield 3 atd.)rozdil v podstate nepoznas,jenze u spatne optimalizovanech her(DCS potrebuje co nejvetsi vykon na jedno jadro) jako je dcs bude rozdi naprosto zdrcujici v i5(ivy bridge)ma casto v takovejch hrach na 3ghz daleko lepsi vykon nez AMD FX na 4,5ghz!!!Vim ze Vishera je na tom s 3d vykonem o neco lip nez Bulldozer ale bojim se ze kdybych ted koupil fx6300(coz by pro me bylo nejjednodussi) OC tak na 4,4ghz tak me dcs stejne pojede daleko hur nez na I5.
 
magot
1GB na grafárně stačí, nemám zkušenost že by nějaká hra adresovala víc než 1GB.
Spíše až nová generace her to využije.

Nelze srovnávat DCS s CLOD/ROF na výkon.
DCS využívá asi tak 5x náročnější/kvalitnější modely. (100000 polygonů + 4x2048 bitmapu)
Upravil/a magot dne 05-08-2013 20:49
 
magot
Fishbed64 napsal:

Magot-Jasne stary phenomy meli podstatne lepsi vykon na jedno jadro.AMD s FX proste trochu predbehlo dobu.Jinak z mejch zkusenosti je jeste porad i Phenom x4 na 3,6 ghz dost slabota na DCS ale v kombinaci s 560ti ti to asi jede vcelku dobre.Co se tyce i5 a i7 jedinej rozdil mezi nima je ze i7 ma hyperthreading a stoji o hodne vic takze core i7 je rozhodne spatna volba ciste do herni sestavy(tedy pokud nemas penez na rozdavani.

No jak jsem psal, mám to na plný detaily v HD a no problemo ...
 
Rumcajs
Víš co, já nevěřím na nějak dramatickou přavahu i5 nad FX. Z vlastních testů zaměřených jen na procesor vím, že i5 je rychlejší. Ale násobky to nejsou. I v čistě procesorových jednovláknových úlohách jsem nenaměřil víc jak těch 15%. Jistě je to za cenu vyšší frekvence, já ze zásady nepřetaktovávám, ale pokud se pohybujeme v oblasti relativně normálních frekvencí, není podle mě důvod věřit zázraku. Ne že by DCS nemohl být SW speciálně blbě navržený pro intel, to samozřejmě může být. Pak by to třeba zabralo. I tak, jestli máš možnost prohodit GK, zkusil bych to. Třeba nesáhnout po AMD ale zkusit NVidii.
 
Rumcajs
magot napsal:

1BG na grafárně stačí, nemám zkušenost že by nějaká hra adresovala víc než 1GB.
Spíše až nová generace her to využije.

Nelze srovnávat DCS s CLOD/ROF na výkon.
DCS využívá asi tak 5x náročnější/kvalitnější modely. (100000 polygonů + 4x2048 bitmapu)
ROF i CLOD použijou přes 1.5GB na GK na full HD a zapnutých detailech. Stačí to zkusit.
 
magot
proti gustu žádnej dišputát
 
Fishbed64
Rumcajs napsal:

magot napsal:

1BG na grafárně stačí, nemám zkušenost že by nějaká hra adresovala víc než 1GB.
Spíše až nová generace her to využije.

Nelze srovnávat DCS s CLOD/ROF na výkon.
DCS využívá asi tak 5x náročnější/kvalitnější modely. (100000 polygonů + 4x2048 bitmapu)
ROF i CLOD použijou přes 1.5GB na GK na full HD a zapnutých detailech. Stačí to zkusit.
To je pravda pri nastaveni vseho naplno cod i Rof sezerou daleko vic nez 1 gb pameti i spousta jinejch novejch her (crysis 3 treba)Uz takova 7850ka se urcite vyplati spis s 2gb pameti.Jinak ce se tyce toho DCS cim vic to googluju tim vic zjistuju ze tvurci DCS jsou zrejme naprosty trotlove nasel jsem i lidi ktery maj 20 fps s core i7 na 3,5ghz a GTX 660.DCS udajne bjezi stale na mirne upravenem enginu z roku 2003(LockON)proto to prej frci celi na jednom jadre a novej engine prej nevivijeli protoze nechteli skoncit jako Microprose.(((-;
 
Rumcajs
No ale jestli je to takhle, pak ti i5 stejně nepomůže. Já DCS neprovozuju, nemám s tím zkušenost, ale ignorovat vícejádrovost bylo ještě možné tak před 5ti lety, dnes už ne. Tak to tedy přeji DCSákům hodně rychlou ruku, aby tohle vylepšili. Páčto výkon jednoho vlákna se už nějakou dobu nezvedá.
 
Fishbed64
" I tak, jestli máš možnost prohodit GK, zkusil bych to. Třeba nesáhnout po AMD ale zkusit NVidii." Prave s DCS mam zkusenost i na sestave s Phenomem x4 na 3,6ghz a Geforce gtx460ti ,co si tak pamatuju tak to jelo zhruba stejne mizerne.Asi to vyresim tak ze se na celi DCS vybodnu i kdyz me to stve pajc bych si rad zalital taky nejaky moderni roury a zadna jina alternativa neni(snad krome Strike fighters od third wire)ty sou vcelku slusny i kdyz to neni zdaleka tak realisticky jako DCS.
 
magot
DCS je asi jediná pořádná (komerční) simulace ... (A-10C & Ka-50, UH1 a P51D) která zatím nemá konkurenci ve své třídě.
(Snad jen starej Falcon 4.0)
 
Fishbed64
Rumcajs napsal:

No ale jestli je to takhle, pak ti i5 stejně nepomůže. Já DCS neprovozuju, nemám s tím zkušenost, ale ignorovat vícejádrovost bylo ještě možné tak před 5ti lety, dnes už ne. Tak to tedy přeji DCSákům hodně rychlou ruku, aby tohle vylepšili. Páčto výkon jednoho vlákna se už nějakou dobu nezvedá.
Problem je ze i na zahranicnich forech kazdej rika v podstate neco jinyho.Kazdopadne rozdil ve vykonu core i5 a amd fx na jedno vlakno muze bejt az 40% Intel hraje uplne jinou ligu.I tak se me davat 5500(deska +procesor)zrovna nechce.
 
Fishbed64
magot napsal:

DCS je asi jediná pořádná (komerční) simulace ... (A-10C & Ka-50, UH1 a P51D) která zatím nemá konkurenci ve své třídě.
(Snad jen starej Falcon 4.0)
prave a ja se hlavne strasne tesim na MIG-21 do DCSka ale bez poradny investice do novyho HW to asi nepujde.Jinak jako alternativa me napad jeste Falcon BMS (notne upraveny puvodni Falcon 4 s vylepsenou fyzikou, grafikou, 3d kokpitem a direct 9c efektama.
 
magot
jj Falcon BMS je dobrej.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,799,549 návštěv