May 01 2024 17:24:12
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » DS Asfaltoví Holubi - INFORMACE
 Vytisknout diskuzi
Chyby v mapach...
Hoper
Hoper nenaprogramoval, neb totoť udělátko by se hodilo na Genadiče a ne na Daemona :PP

A Clone, filozofická otázka - není snad chybou na mapě Kjúšú ta turbulence ?
Čiliž já osobně si myslím, že se stále držím tématu
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
AH_Cutora
Asi bych se měl vyjádřit ohledně turbulencí, zvýšené oblačnosti, východ/západ slunce a podobné věci na které si stěžujete:

Server CZ_AH_Dedicated není založen na tom, aby byl za každou cenu nejvíc navštěvován. Mým cílem je mít zajímavý server pro létání a to znamená, že tam prostě je a bude pár map které nepatří mezi plošně sexy, ale prostě jsou něčím zajímavé.

Je jasné, že prázdný server zajímavý není. Na druhou stranu mít server jen s pěkným počasím bez mráčku, báze 10km od sebe, cíle jasně rozseparované, ... to je děsná uniformita která nudí. Takový server fakt ne.

Mapy jako Kjůšů, Dover, Quadalcanal a podobně podle mě na server patří. Mnoha lidem se nelíbí, to je pravda, ale najde se dost lidí (byť server není plný) kteří si je rádi aspoň občas zaletí. Válečné létání není vždy jen o krásném počasí...

Ad turbulence: to jak to namodelovali OlegBoys je opravdu dost přitažené za vlasy a prostě se to nepovedlo. Bohužel je nelze nijak vypnout, pouze přepnout počasí na krásně nebo jen mírně oblačno - a tím se ty mapy dostanou do úplně jiné roviny - instantní DF a to není cílem těch map. To je právě o tom, že tam prostě bylo sračkoidní počasí a zkusit si to v tom jaké to bylo. Proto držím s Krakenem, Entym a dalšími maptvůrci basu a prostě tam to počasí zůstane. Kdyby šlo nějak vypnout pouze turbulence, rád bych to udělal, ale nejde. Viz třeba turbulence jako kráva na mapě Stalingrad v zimě, turbulence takového ražení v zimě - to je úplný nesmysl. Ale co naděláme - nic. Dokud nebude v IL2 pořádný editor počasí, tak máme smůlu.

Prostě ne, v tomto jsem s maptvůrci za jedno. Mimochodem, map počasí/východ/západ je na serveru 9 ze 68, což je 13%. Těch méně oblíbených map (pacifik + počasí, ...) je na serveru cca 22 ze 68, což je 32%. To mi přijde zdravý poměr a v těchto poměrech to hodlám zachovat i do budoucna.
Upravil/a AH_Cutora dne 10-02-2008 05:00
 
MK_Paja
Mým cílem je mít zajímavý server pro létání a to znamená, že tam prostě je a bude pár map které nepatří mezi plošně sexy, ale prostě jsou něčím zajímavé.

Čutoro, tomu samozřejmě rozumím a respektuji, nicméně, poslední dobou se nemůžu zbavit pocitu, že před lety býval server tak nějak zajímavější !
S pouhou desetinou map v rotaci a deathkickem Úsměv. Tenkrát asi bylo dostatek originálních nápadů pro východní i západní frontu včetně pacifiku.
Nebylo potřeba, strkat slunce někam těsně nad obzor.
 
Hoper
AH_Cutora napsal:
Server CZ_AH_Dedicated není založen na tom, aby byl za každou cenu nejvíc navštěvován. Mým cílem je mít zajímavý server pro létání a to znamená, že tam prostě je a bude pár map které nepatří mezi plošně sexy, ale prostě jsou něčím zajímavé.

myslíš, že je Kjúšú zajímavé tou turbulencí ? Respektive že ta turbulence přidá na zajímavosti ?

AH_Cutora napsal:
Je jasné, že prázdný server zajímavý není. Na druhou stranu mít server jen s pěkným počasím bez mráčku, báze 10km od sebe, cíle jasně rozseparované, ... to je děsná uniformita která nudí. Takový server fakt ne.

s tím souhlasím, mráčky, občas nějaká tma nebo svítání
ale turbulence jako kráva pro mapu, kde se má útočit na pozemní cíle...nějak mi to furt nejde dohromady...
Říkáš, že chceš mít server zajímavý. Ne pro masy, ale kde si na své přijdou labužníci. Jenže já ty labužníky na mapě Kjúšú nějak postrádám. Škoda, že nejedou statistiky, bys viděl, kolik lidí tam chrochtá blahem :)) Oni se neodpojí všichni najednou. Jsou tam občas blouznivci, co mají chuť si zaletět. Ale když ani po půl hodině lítání ve vzduchu na nikoho nenarazí, odejdou i oni...
Sám říkáš, že se Olegovcům ta turbulence nepovedla. A přesto jsi za to, aby něco nepovedeného na mapách bylo. I za cenu neoblíbenosti dané mapy...

Mno nic, holt se budeme zas dál a dál houfně odpojovat. Nebo vyskakovat z letadel :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
tak mne tak napadlo - asi se vyplatí si do šturma do chatu přidat hlášku - "Červeňáčci - kdo první otočí mapu vyskakováním, ten tohle Kjúšú vyhrává!!"
:))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
czs_scharck
Hoper napsal:
Jenže já ty labužníky na mapě Kjúšú nějak postrádám. Škoda, že nejedou statistiky, bys viděl, kolik lidí tam chrochtá blahem Úsměv) Oni se neodpojí všichni najednou. Jsou tam občas blouznivci, co mají chuť si zaletět. Ale když ani po půl hodině lítání ve vzduchu na nikoho nenarazí, odejdou i oni...

. . . . . sorry . . . . ale je to tak . . . . . . . . .
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
AH_Ronsoc
Je tu vela map co sa mne !!! osobne nepacia !!! Ale ostatnym vyhovuje. Potom je tu taka co sa paci mne a ostatnym nie! Ja to riesim tak isto ,ako vy .|Proste idem na druhy server . Kazdemu sa paci ina situacia .
Turbulencia -neviem posudit nelietam real,ale ked uz mame moznost vyuzit dazd,snezenie,turbulenciu a cojaviem co este ,tak nech to tam je (jasne nech to nezere vykon!!!!!!!!!!)
 
Hoper
Víš, Ronsoču, já na něktré turbulence nenadávám (nadávám jen na Kjúšú :D)
ale pokud je mapa především o útoku na pozemní cíle, tak ta turbulence tam jaksi vadí
to je to, co tu já říkám
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Tajpan
na Kjušu nadávam aj ja. Ak je to teda tá mapa , kde sa vzlieta z LL a letí v turbolencii, v daždí a v oblakoch a ciele s tuším pri japonskom letisku.
 
Hoper
jj
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Fucida
Já si na Kjúšú pěkně zabojoval jen jednou (a to byl takový půlhodinový furball mezi letadlovkama a japonskými letišti. A ten se navíc odehrával vysoko nad mraky). Jinak to vždycky dost rychle lidi odradí a ti odejdou. Ale takových map, které velkou část lidí "odpuzují" je na AH určitě více. Přijde mi, že se mapy stále přidávají, místo toho, aby stávající byly laděny k větší hratelnosti a zábavě.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
BP_Tyrl
Ladění map si většinou běžný uživatel nevšimne. Kdežto nové mapy ano. A on šturmovik zase tak moc šancí na kdejakou originalitu při výrobě map nedává. Jediné co se dá použít na DF je zničit pozemní cíle. Takže každý nápad je dobrý. Ale musím se přiznat, že nad Kjúšú vládne zcela neletové počasí. To se nestartovalo ani z pevných letišť, natož z lodí.Smutný
 
LesniHU
haluz paja napsal:
No je fakt,ze ty turbulence jsou neco otresnyho. O nejakem bitevniceni nemuze byt ani rec. To te tak rozhodi,ze clovek je rad,ze vubec odhodi bomby cca. smerem k cili.
...coz je koneckoncu realisiticke. A pro obe strany stejne. V cem je problem?
 
Jirka
Po dlouhé době jsem častěji na AHčka skáknul. Jména map si moc nepamatuju. Nicméně jsou mezi nimi jak špičkové, tak i katastrofální kousky. To co píše Fučida je pravda. Chtělo by to probrat. Možná si udělat nějaký průzkum návštěvnosti co se jak líbí.


 
Jirka
LesniHU napsal:
haluz paja napsal:
No je fakt,ze ty turbulence jsou neco otresnyho. O nejakem bitevniceni nemuze byt ani rec. To te tak rozhodi,ze clovek je rad,ze vubec odhodi bomby cca. smerem k cili.
...coz je koneckoncu realisiticke. A pro obe strany stejne. V cem je problem?


Je samozřejmě věc provozovatelů serveru, jestli turbulence ano nebo ne. Co se týče mě, obecně, na kterémkoliv serveru - jakmile se nahodí mapa s turbulencemi, skončím nebo jdu jinam. Prát se s mým FF joystickem mě nebaví. Zničit na zemi se s tím pořádně nic nedá a kroutit s druhým letadlem taky ne. Tak jaká pak je to potom zábava. Argument, že druhá strana má to samé je sice pravdivý, ale pro mě osobně nemá význam. Nehledě na to, že lítat v turbulencích s a bez FF je rozdíl.
 
Lucka
Mapa Kjúšú je lítatelná jen nad mrakama a ničení pozemních cílů je prakticky nemožné. Za současného sračkoidního počasí (v reálu by za takové sloty nevzlétl nikdo) ji skoro nikdo nelítá a to se bez úpravy počasí stěží změní.
 
Lucka
Jirka napsal:
Po dlouhé době jsem častěji na AHčka skáknul. Jména map si moc nepamatuju. Nicméně jsou mezi nimi jak špičkové, tak i katastrofální kousky. To co píše Fučida je pravda. Chtělo by to probrat.

Za dobu co AH létám, se počet map neuvěřitelně rozšířil. Neznám jiný DF server, kde mají 67 map (či vlastně kolik). Otázkou je, jestli je takový počet map pro server ještě vůbec přínosem a jestli má tedy nějaký smysl. Osobně bych mapy na AH důkladně probrala a ty neoblíbené a nelétatelné vyřadila.
 
AH_Enty
No zrovna Kjušu - moje oblibená zrovna taky není. Ale když se sejdou 3-4 červení, co vezmou rakety a bomby tak v poho zlikvidují travnaté letiště. A turbulence - mezi 300-750 metry není. Ale věřím, že lidi co mají FF s tím mají problémy.
Gaudalcanal 43 - můžu posunout čas o 1/2 hodiny ale víc nee. Co je špatnýho na východu slunce? Japíci můžou dělat krásný přepady letišť a přístavu.
 
AH_Cutora
Ad turbulence: Znovu opakuji: Problém s turbulencí je, že ji Oleg blbě namodeloval, respektive že se její projevuje na joyích s FF jako záškuby a je divně ohraničená. Ale problém je, že turbulence se zbavíme pouze tím, že nastavíme počasí JASNO nebo SKORO JASNO. Jakmile se nastaví jiné počasí, JE TAM a nelze ji vypnout Smutný

Ad Kjúšů: tato mapa je o sračkoidním počasí - stejně jako Berlín 1945 a na ten nenadáváte - protože východní fronta se spitama, fokáčema, lavočkama, schwalbe, ... Kdyby šlo tu turbulenci vypnout, tak ji na všech mapách vypnu, ale nejde to Smutný

Ad počet map a jejich probrání: beru v potaz. Zamyslím se a proberu to s autory map jaké zaujmout stanovisko celkově.
 
MK_Paja
AH_Enty napsal:

....Gaudalcanal 43 - můžu posunout čas o 1/2 hodiny ale víc nee. Co je špatnýho na východu slunce? Japíci můžou dělat krásný přepady letišť a přístavu.


Guadalcanal 43 (je to ten úplně po tmě ? ), beru jako jisté spestření, relativně se nechá přetrpět (pouze můj názor).
Ale je pár suprovejch dogfigtovejch map (letiště blízko u sebe) , namátkou Moskva a nějaká ta Afrika, kde zbytečně brzo zapadá slunce. Připadá mi to trochu samoúčelné. Pokud se mapa rychle neotočí, cca půl hoďky se lítá téměř po tmě.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,795,744 návštěv