April 19 2024 07:14:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Strike Fighters 2 Merged
Joe Hallenbeck
Toto vlákno je věnováno "open source" simulátoru od Third Wire.
Rady, typy, vychytávky, skiny, atd.

Základní planeset je:

Flyable:
• F-100D Super Sabre
• A-4B/C/E/F Skyhawk
• F-4B/C/D/E/F/J/M Phantom II
• F-105D Thunderchief
• F-8C/D/E/H/J Crusader
• A-7A/B/C/D/E Corsair II
• F-15A Eagle
• Harrier GR.1/3
• Hunter FGA.9
• A-4E/F/H Ahit
• F-4E Kurnass
• F-15A Baz
• F-16A Netz
• Kfir C1/C2
• Mirage IIICJ Shahak
• Nesher

AI:
• MiG-17 "Fresco"
• MiG-19 "Farmer"
• MiG-21 "Fishbed"
• A-1H/J "Skyraider"
• A-6A "Intruder"
• B-52D "Stratofortress"
• B-57B "Canberra"
• MiG-23/27 "Flogger"
• Su-7 "Fitter"
• Il-28 "Beagle"
• Tu-16 "Badger"
• Tu-22 "Blinder"
• An-12 "Cub"
• Hunter
• Mirage 5
• F-84F Thunderstreak
• F-104 Starfighter
• Mirage III/5
• Mystere IVA
• Super Mystere B.2
• Vautour IIA

Ale vzhledem k tomu že to je v podstatě "open source" sim můžete lítat i ve všech AI plus dalších 3rdParty's jako například A-26, F-111, E6A Prowler, F-14 Tomcat, UH-1 Huey, a tisíce dalších....
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 31-03-2013 02:25
 
Joe Hallenbeck
Pro ty z vás, kteří tento "simulátor" znáte a paříte, hodím sem odkaz na stránky s doposud asi nejlepším markingem letek USN a USMC pro F-4B, J, N PhantomyII, z období let 64-75, co jsem v této hře vyzkoušel. Týpek si dal záležet a odvedl kus super práce. V kombinaci s HiRes Skiny na F-4 to vypadá famózně!
Markingy letek jsou sice původně na Strike Fighters 1 a Wings Over Vietnam, ale bezproblémů by měly fungovat i pod Strike Fighters 2. Mě tedy alespoň jedou.

Tady můžete kouknout
 
Joe Hallenbeck
Pro Vietnamskou kampaň doporučuji doinstalovat od CA Stary:
Green Hell2,
které obsahuje kromě nových textur baráků a země i stromy. Tím pádem je džungle úplně všude, také vylepšuje městskou zástavbu, Hanoi je konečně Hanoi a ne pár chatrčí...
 
313_Nevo
Strike Fighters 2 nie je kazdopadne "open source". SF2 je nutno regulerne kupit:

THIRD WIRE store

Ale ako pises, existuje okolo tejto hry slusna 3rdParty komunita, takze sa da hafo addonov stiahnut uplne zadarmo.

( ale mohlo mi kludne nieco uniknut.. )
 
magot
F-14 mi tam schází, stejně jako v DCS ....
ale ty tam píšeš že je kdesi ke stáhnutí?
 
Vilik
https://store.thi..._sf2na.htm
 
Joe Hallenbeck
Jj Nevo mas pravdu, ale ta 3rd Party komunita je tak masivni a modovat tuto hru neni nijak slozite...
 
Joe Hallenbeck
Magot,
ja tam F-14 mám a dokonce v několika verzích, od F-14A (1974), až po F-14D (2006).
Taky mám Cesnu O-1E Bird dog, F-101, B-52 G(1959 - 1989), B-52H (1961 - 2003), C-130, EB-66, O-2A, OV-10A a spoustu dalších méně známých "vietnamských veteránů" a subverzi. Taky mám Mig-Pack kde jsou verze Migu-21F, PF, PFV, PFM, potom zvlášť Mig-19, Mig-17 Fresco A a Fresco C, všechno létatelné.

No a nebo můžeš mít i oficiální F-14ku, jak tu postnul Vilik.
 
313_Nevo
Zaujimavy pohlad na starosti a radosti vyvojarov leteckych simov, takto to v kratkosti zhrnul vyvojar z ThirdWire:

I think I've said this many many times before, and I sound like a broken record, but at the end of the day, its not about what we want (or what we're interested in), it's about what we can afford. It costs us time, resources and money (and a lot of it) to do anything - work on a patch, work on new dlcs, work on new games, and even work to put our games on different stores - and we're not "interested" unless we're confident that we can at least recover the cost (so we don't get deeper into the hole or go out of business completely). We are not interested in anything that loses us more money because we've already lost everything once, and can't afford to lose anymore. Luckily, the mobile games are doing well enough to cover for the cost of SF2 Exp2 and SF2 NA (almost), and things are finally getting close to back to normal around here.

If you're offering a million dollars, we'd be happy to take it, as long as you understand that that's not a lot of money for game dev today and certainly not going to get you everything you want in a game. If you're going to insist that we spend extra 15+ million dollars to do the games you want as a condition to take that 1 mil, then no. Again, not because we don't want to, but because we can't afford to.

And while all the complaining, fighting and bickering, and personal attacks and threats here do mean we're much happier working on mobile games, it doesn't factor much into deciding what we do. Despite all that negatives, we are still working on new PC games (we must really hate ourselves Mrknutí ), but they are something much smaller and cheaper, because again, its not about what we want, its about what we can afford.

Thanks,

CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
WT_Horrido
Možná by se mohli zařídit tak, aby to co chtějí bylo to co si mohou dovolit. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Joe Hallenbeck
Kde jsi to našel a čeho se to týkalo Nevo?
313_FlyBoy
RY-C
 
313_Nevo
Je to z ich fora. Tykalo sa to tych vecnych narekov komunity, ze stale na comsi nerobia, a ze ak robia, robia na tom co ti stazovatelia prave nechcu atd. Proste bezny forum folklor Úsměv
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Joe Hallenbeck
Jo aha, diky za info. Mrknutí
313_FlyBoy
RY-C
 
Joe Tempest
Panove,litate tu nekdo Strike fighters 2?

https://store.thirdwire.com/store.htm

Koupil jsem SF2Israel (to je moje mantra), SF2 North Atlantic.

Koupil nekdo i SF2 Vietnam, Europe a zakladni verzi?
Na množství nehleďte!
 
Kukuloo
Pokukoval som som po SF2 Vietnam, lebo F4 Phantom su tam pekne spracovane a komunita dorobila nadherne kusy vsemoznych verzii Phantomov. Ale zatial som to nekupil.

Ale bol som aktivny za ery Strike fighters project 1. Mlady, plny idealov, dostalo sa mi fleka medzi moderatormi Ceskeho resp. ceskoslovenskeho subfora na Combatace ako kukulino a bol tam dost aktivny chlapik nickom Monty CZ. Narobil kopu modelov aj ceskoslovenskych masin aj do SF2. Ale komunitu som pred casom opustil a vratil sa k iloj.

Cas od casu sa tam pripojim a kuknem co je nove. Skusil som pred dvoma tyzdnami Strike fighters2, ale chybala mi tam moja "mantra" - lietadlovky. Ale Phantomy a Skyhawky boli fajn. Ako vyssie pisali chlapi, je tam slusny vyber Migov roznych verzii, Mig-21 boli moji favoriti (mal som rozrobenu Mig-21R ako mod pre SFP1 ale uz som to nedokoncil. Nakoniec komunita vydala Rku ale z inej dielne).

V nasom subfore sa chlapi venovali aj ceskoslovenskemu letectvu resp. kampaniam pocas Studenej vojny. Zaujimave veci sa tam dali dohladat. Akurat som sa viac vrtal v modovani suborov ako lietal.

Kazdopadne ak by som mal chut na carrier operations pocas vietnamskeho konfliktu pre PC, urcite by som siahol pre SF Vietnam. Je tam obrovska ponuka modov lietadiel aj modpackov a kadecoho na vysperkovanie stock verzie hry.

A ako fanusika palubnych operacii ma oslovila plejada palubnych lietadiel roznych typov a statov, zvlast Royal Navy Phantomy pre vtedajsi Wings over Europe. Videl som ze ich updatovali na Standard SF2. Oproti Iloj ci DCS ci War Thunder su stock lietadlovky take neotesane, co mi vadilo (teda hlavne v porovnani s iloj, lebo DCS ani War Tunder vtedy neboli a skusil som ich ovela neskor). Mody to trocha vylepsili. Ale ako payware ponukali Yankee air pirate lietadlovky "plne zivota". Lenze YAP su pre starsiu verziu hry Wings over Vietnam, nie pre SF Vietnam. Neviem ci sa to da rozchodit aj pod SF Vietnam. Tu su YAP: http://yankeeairp...
Letka_13/Kukulo
 
Kukuloo
Sa motam po Combatace strankach po dlhej dobe... a dve temy ma tam zaujali...

V prvej sa manik pytal ze ako na tom je vlastne SF2 seria. Kedze som sa dlho v komunite nepohyboval, uviedli ma do obrazu co sa tyka SF2 sveta... ze vlastne vyvoj skoncil...
http://combatace....-iaf-jets/

Druha tema, ktora ma zaujala, ponuka subjektivny pohlad na seriu SF2 a ponuka ciastocne porovnanie (opakujem subjektivne) s modmi v FSX, DCS (no to nie su mody ale moduly pravda), ci BMS. Autor je streakeagle, pomerne respektovana persona este z cias ked som sa tam pohyboval... S komentom ze nieto simulatora kde by sme si F-4 Phantom roznych verzii zalietali aspon porovnatelne ako v serii SF2 pravdaze suhlasim...
http://combatace....me-in-sf2/

Je to uz davno co tu pisal Sufa o SF Izrael... neviem ci combatace sleduje... kazdopadne nedavno vydal typek mod Izraelskej Mirage IICJ bez radaru Cyrano, ktory robil trable...
http://combatace....ano-radar/
Letka_13/Kukulo
 
Rapier
Ahoj všem, už jsem tady nepsal možná více než 10 let.
Nedávno jsem napsal speciál o leteckých simulátorech pro zing.cz http://www.zing.c...simulatoru a zmiňuji tam i SF2 sérii. Dlouho jsem sledoval jejich forum a vše co TK napsal o tom proč skončil s vývojem SF2. Asi ho nic nedonutí změnit názor.

Celou sérii Strike Fighters 2 mám nainstalovanou. Nějaký čas jsem létat Strike Fighters 2 (základ kampaň za žoldáky) ale poměrně rychle jsem přešel na můj oblíbený Vietnam. Ten mohutně vylepšený mody je naprosto excelentní. Něco o svých dojmech z SF2 jsem sepsal zde https://www.datab...komentare/. Na DH jsem přidal celou sérii SF2 a sem tam něco napsal v diskuzi. Osobně na SF sérii preferuji právě ty 50-70. léta. Na F-16/A-10/F-15 apod. mám Falcona a DCS. Čím jsem starší tím více se mi líbí éra z té doby. Super na tehdejších technologiích je fakt, že něco zachytit na radaru a sundat raketou je velmi obtížné

SF2 Vietnam je bezva. Je ale nutné si z http://combatace.com také stáhnout mód na MiG-17, který v základu léta na nejvyšší obtížnost jako UFO. Tím chci říci, že ačkoli jsi v těžce přemotorované F-4 Phantom II tak, tě MiG-17 klidně sleduje do vertikály a k tvému úžasu akceleruje skoro jako ty (jenže ty máš forsáž a 2x J-79 a jejich brutální tah). Navíc některé obraty co MiG-17 dělá po křídle v horizontálních zatáčkách jsou za hranicí toho, co je podle mě letadlo schopno reálně udělat. Chápu, že F-4 je těžká a neobratná ale mě se třepe knipl a jsem na hranici pádů téměř po každém prudším přitažení (veškeré nastavení na Hard) a AI v MiG-17 točí jak zběsilý fyzikální zákony lehce překračující. Úsměv I tak je to super. Rozhodně doporučuji. Vietnam je prostě Vietnam.

SF2 Europe jsem naposledy létat v SF1 Wings Over Europe. Taky velmi dobré co si tak vzpomínám je do toho super mod - mám pocit, že se jmenuje NATO a hrozně si to lidi vychvalují.

PS: zde v diskuzi https://www.datab...2/diskuze/ zmiňuji ty mody do SF2 Vietnam.
 
Rapier
Povinná četba pro navození atmosféry tehdejší doby:
Vojenská letadla 5 Václav Němeček - zrovna si čtu o Phantomu, na to kdy kniha vznikla je to studnice moudrosti. Tolik informací na jednom místě a překvapivě kvalitních. Moje oblíbená kniha z dětství.
Peter Davies F-4 Phantom II vs MiG-17/19 a F-4 Phantom II vs MiG-21
Jeffrey Ethell & Alfred Price Jeden Den Dlouhé Války
Dan Hampton Hunter Killers
Vietnam Ilustrovaná historie konfliktu v jihovýchodní Asii
Matthew Brennan Lovci Lebek a Lovci Zabijáci
J.M.Broughton Thud
Let Vetřelce
Bojové Legendy F-4 Phantom Martin W. Bowman
Vojenské rakety Naše vojsko - mraky informací o tehdejších střelách.
Letadla Studené Války 1945-1991 Thomas Newdick
Střelecká a raketová výzbroj letadel Lubomír Popelínský & Vladimír Kodeš
Složitá pilotáž Jerzy Gotowala
Bojová Letadla NATO Bill Gunston
Moderní Bombardéry Bill Gunston
Daniel Kamas Válka ve Vietnamu
Chris Chant Nejslavnější Bombardéry
Chris Chant & Chris Bishop Letadlové Lodě / Válečné lodě současnosti

PS: samozřejmě časopis Revi kde je mraky článku o letcích a letadlech z Vietnamu.

Málem jsem zapomněl na skvělou knihu z druhé strany: MIGY NAD SEVERNÍM VIETNAMEM Roger Boniface - doporučuji, nádherně to doplní informace z americké strany.

no a samozřejmě mraky knih a materiálu v AJ. Úsměv
Upravil/a Rapier dne 06-06-2017 21:50
 
magot
Rapier napsal:
Matthew Brennan Lovci Lebek a Lovci Zabijáci

Tohle je vskutku dobré
i1.martinus.cz/tovar/_l/24/l24029.jpg
 
Kukuloo
Pramenov su mraky, to ano.

Rapier, skusal si "aerodynamicky" obmedzeny Mig-17 flight model?
http://combatace....d-mig-17s/
Letka_13/Kukulo
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,720,085 návštěv