April 26 2024 03:34:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
CoD: Storm of War - 15. a 16. 12
310_cibule
bump*
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Letěl dneska někdo? Dejte prosím vědět, co a jak?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Fiks
Ale,jo.Pár se nás našlo.Ale v vcelku nic,moc Naštvaný
 
Hoper
falkon - Nuker
Ucho - Alex
Fiks - Hoper

falkon tomu velel a i komunikoval s Anglánama; pak musel sedat s poškozeným motorem zpátky na domovském letišti
Fiks po nalezení svazu bomberů, boji s nima a následném střetu s befkem skákal
Nuker si zastřílel a s prázdnýma zásobníkama a 1 a kus sestřelem sednul též
Hoper měl nějakou pomalou mašinu (teda ona nebyla pomalá, jen se mu nezdála teplota oleje a tak se vlekl celou dobu za skupinou) si vystřelil na jeden Dornier a pak už utíkal před befkama. Ale vždy stačilo sklopit nos dolů. Pak se kochal krásami Anglie (ty současné textury + Sweetko fakt vypadají pěkně) až zjistil, že se prokochal hodně na jih.
Takže se pak dál kochal krásou krajiny a simu a podlél pobřeží (za spousty rad ostatních na TSku) si to šinul na domovské Hawkinge. Tady pro potěchu oka udělal falkonovi jeden nízký průlet a pak sednul.
Byly bohužel i dvě ztráty na životech. Naštěstí jen těch virtuelních :)

ed: Nevo
Upravil/a Hoper dne 16-12-2012 10:17
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Díky. Každý den holt není posvícení. Taková je válka Úsměv

Už se těším na zítřek.

P.S. Nevo myslím zatím CoD nelétá, zato Nuker ano Úsměv
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
zejtra jim to natřem, sfouknem LW jako svíčku Vyděšený
Upravil/a magot dne 15-12-2012 23:11
 
falkon
310_cibule napsal:
Letěl dneska někdo? Dejte prosím vědět, co a jak?


Vcera to stalo za howno... :-\ Uz od zaciatku sa vsetko sralo...

Startovali sme z Hawkinge. Najskor som sa narodil asi 5x v "zatvorenom" hangari, takze som 3x urval kridlo, a nepomohlo mi ani ze som sa respawnol na inom letisku a vratil sa naspat. Takze vsetci uz boli pripraveny ku starte, ked ja som konecne vyliezol z hangaru. Hned nasledoval scramble (startoval som napriec drahou - nestihol som dorolovat na start). Po starte sme zacali stupat nad anglicky vybezok. Nukerovi vypadlo radio, takze bol len na odposlechu. A ked mu obcas radio zafungovalo, odvysielalo prve slovo a potom zase zdochlo...
Podla mojho subjektivneho pocitu sme nastupali celkom rychlo do cca 17k ft., ked sme dostali pokyn zachytit velku skupinu bombarderov (30+) letiacu od vychodu do ustia Temze, ktora letela s hornym krytim Bf-109 v 22k ft. Ked sme prileteli nad predpokladane miesto stretu, nespravne som vyhodnotil 2x4 + 3 doty ako 2 skupiny bombarderov a nad nimi ich cover. S Nukerom sme na ne zautocili, ale bohuzial to vsetko boli Befka (a nejake Spity)... bombery nam medzitym preklzli uz k Eastchurch-u, kde na nich narazil Hoper a pustil sa do ich prenasledovania. Zrazu (testne po prvom prielete na befka) moj motor z nicoho nic zakuckal, po 20 sekundach zakuckal druhykrat a po 10 sekundach sa v chate objavil napis "Intake burnt!"... ale teploty som mal podal mna cely cas v poriadku Smutný Od tej chvile som mal z Hurika plachtaka a vydal sa na doklz naspat na Hawkinge. Pre mna boj skoncil... Smutný
Zvysok skupiny bol zrejme (usudzujem z radiokomunikacie) roztrhany, ale par ludi na uspesne bombry zautocilo (Nuker zapisal 1.5, Hoper 0.5 zostrelu).

Celkom nahowno sa zvlada pozicia velitela a komunikatora s anglanmi -- pochopil som, preco Robo. minule nebol uplne vo svojej kozi, ked musi velit nam a zaroven mu do toho neustale kecali anglani.
Mozno by nebolo od veci funkciu velitela a komunikatora rozdelit -- nech sa velitel moze sustredit na hladanie ciela a koordinaciu formacie, a iny clovek bude reportovat nasu polohu a vyzdvihavat pokyny od ostatnych letiek (a tlmocit ich velitelovi). Jednak ten "komunikator" nebude musiet neustale rozpravat na vlastnu skupinu (ked mu do toho budu kecat anglani), a jednak nebude musiet rozmyslat za celu skupinu, ked sa bude sustredit na tlmocenie rozkazov a informacii od ostatnych skupin. Napr. dnes by to mohol byt podla mna dobry model, ak by napr. velil Valec a Cibule by komunikoval...

Kazdopadne, vcera som si uvedomil, aky je Robo. borec, ked to doteraz perfektne zvladal vsetko sam... ja som to proste vcera nedaval Úsměv
 
Ucho
falkon napsal:

Vcera to stalo za howno... :-\ Uz od zaciatku sa vsetko sralo...


No, zas tak hrozný to nebylo, minimálně jsme měli dokonalý spojení s velením. Za tři lety se nikdo S/L asi nestal. :-)

Ale ta komplexnost tzn. komunikace nahoru, velení skupině, orientace v tlačenici a samotný boj včetně, to fakt není žádná prdel...

a proto

falkon napsal:

Kazdopadne, vcera som si uvedomil, aky je Robo. borec, ked to doteraz perfektne zvladal vsetko sam...
Mrknutí
 
310_cibule
falkon napsal:
Mozno by nebolo od veci funkciu velitela a komunikatora rozdelit -- nech sa velitel moze sustredit na hladanie ciela a koordinaciu formacie, a iny clovek bude reportovat nasu polohu a vyzdvihavat pokyny od ostatnych letiek (a tlmocit ich velitelovi). Jednak ten "komunikator" nebude musiet neustale rozpravat na vlastnu skupinu (ked mu do toho budu kecat anglani), a jednak nebude musiet rozmyslat za celu skupinu, ked sa bude sustredit na tlmocenie rozkazov a informacii od ostatnych skupin. Napr. dnes by to mohol byt podla mna dobry model, ak by napr. velil Valec a Cibule by komunikoval...

Kazdopadne, vcera som si uvedomil, aky je Robo. borec, ked to doteraz perfektne zvladal vsetko sam... ja som to proste vcera nedaval Úsměv


Přesně takto bych to dnes chtěl udělat. Robo je jen jeden, zastupitelný je pouze v případě spojení sil několika lidí Úsměv Tímto zdravím velitele na Slovensko.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
se omlouvám za absenci, dámská návštěva, pánové jistě pochopí Šklebící se
 
Hoper
tak tlačenice na volná místa teda ani včera nebyla...
a musel jsem skákat, když jsem skopčákovi nabídl naplocho celé křídlo Smutný
ale po asi dvou minutách točení se jak na řetízáku se mi konečně otevřel padák a já dopadl do obilí
v Anglii Úsměv
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Info ze včerejšího poletu a ještě pár navíc (hlavně proto, abychom se příště některých věcí vyvarovali):

1) Dorazil jsem na TS zhruba ve 20:15. Ve 20:30 jsem se od Ospreye dozvěděl, že mise se letěla už od 20:00 hodin (moc se omlouval, že nás zapomněli informovat). Naštěstí se letěla ještě jedna ve 22 hodin.

2) Sešli jsme se jen čtyři - falkon, Ucho, Hoper a já. Na naší žádost nám na TS zapli "voice activation". V deset jsme odstartovali, dostali kurs atd., nicméně komunikace s Fighter Command nebyla nejlepší (po skončení mise se ukázalo, že Wolverina, který tentokrát působil jako FC, do toho těšně před hrou uvrtal Osprey, což způsobilo jakousi nasranost Úsměv Po chvíli plácání se nad Anglií jsme nad Portsmouthem narazili na nepřátelský kontakt. Zhruba v tu chvíli vypadl TS. Sice se znovu hned nahodil, ale už jsme zase všichni měli push-to-talk mode. Co hůř, mně to shodilo hru do lišty a deaktivovalo myš. Takže pro mne konec (resp. už jen jako návodčí, ale wolverine nekomunikoval či spíše jsme se asi neslyšeli - tedy kromě jeho občasného "ps, ps" Úsměv

3) Hoper, s nímž jsem letěl, záhy přišel o křídlo a podařilo se mu vyskočit. Ucho, který musel znovu štelovat TS, se falkonovi ztratil a když ho našel (o čemž ale něvěděl), tak ho ve vřavě boje mírně pokropil. Načež falkona dorazil nějaký skopčák (nicméně připsán byl Uchovi, náš jediný sestřel).

4) Přes svátky (tedy ani příští víkend) se neletí. Jsme ale všichni srdečně zváni na SoW server, který poběží neustále (Osprey: vykašlete se na ATAG a pojďte létet k nám Mrknutí )
Upravil/a 310_cibule dne 17-12-2012 09:10
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Novotny
Ahojky, uvolňuji imatrikulaci Z k použití. Sorry hoši.
 
Jara4
310_cibule napsal:
Ucho, který musel znovu štelovat TS, se falkonovi ztratil a když ho našel (o čemž ale něvěděl), tak ho ve vřavě boje mírně pokropil. Načež falkona dorazil nějaký skopčák (nicméně připsán byl Uchovi, náš jediný sestřel).


Šklebící seŠklebící se Stane se. I tomu se dá říkat "fog of war".Mrknutí
Upravil/a Jara4 dne 17-12-2012 12:24
 
Ucho

njn, jsem měl info, že tam někde jede befko... s koženou brašnou...tak jsem ho chtěl trochu přibrzdit a rozkroutit . Kdo by to byl řekl, že se trefím na takovou dálku. Ještě jednou sry :-)
 
magot
310_cibule napsal:
Info ze včerejšího poletu a ještě pár navíc (hlavně proto, abychom se příště některých věcí vyvarovali):

1) Dorazil jsem na TS zhruba ve 20:15. Ve 20:30 jsem se od Ospreye dozvěděl, že mise se letěla už od 20:00 hodin (moc se omlouval, že nás zapomněli informovat). Naštěstí se letěla ještě jedna ve 22 hodin.

2) Sešli jsme se jen čtyři - falkon, Ucho, Hoper a já. Na naší žádost nám na TS zapli "voice activation". V deset jsme odstartovali, dostali kurs atd., nicméně komunikace s Fighter Command nebyla nejlepší (po skončení mise se ukázalo, že Wolverina, který tentokrát působil jako FC, do toho těšně před hrou uvrtal Osprey, což způsobilo jakousi nasranost Úsměv Po chvíli plácání se nad Anglií jsme nad Portsmouthem narazili na nepřátelský kontakt. Zhruba v tu chvíli vypadl TS. Sice se znovu hned nahodil, ale už jsme zase všichni měli push-to-talk mode. Co hůř, mně to shodilo hru do lišty a deaktivovalo myš. Takže pro mne konec (resp. už jen jako návodčí, ale wolverine nekomunikoval či spíše jsme se asi neslyšeli - tedy kromě jeho občasného "ps, ps" Úsměv

3) Hoper, s nímž jsem letěl, záhy přišel o křídlo a podařilo se mu vyskočit. Ucho, který musel znovu štelovat TS, se falkonovi ztratil a když ho našel (o čemž ale něvěděl), tak ho ve vřavě boje mírně pokropil. Načež falkona dorazil nějaký skopčák (nicméně připsán byl Uchovi, náš jediný sestřel).

4) Přes svátky (tedy ani příští víkend) se neletí. Jsme ale všichni srdečně zváni na SoW server, který poběží neustále (Osprey: vykašlete se na ATAG a pojďte létet k nám Mrknutí )


fakt nechápu proč na tom SOW TSku porád otravujou s tím že se musí podat žádost o aktivaci hlasem. Ať to zrušej pro ty jednostlivý kanály ne??
 
magot
X Novotny napsal:
Ahojky, uvolňuji imatrikulaci Z k použití. Sorry hoši.

No škoda ... ale kdyby jsi si to rozmyslel přijď zase mezi nás Vyděšený
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,762,496 návštěv