April 26 2024 14:52:22
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Čs. peruť v Storm of War (CoD)
310_cibule
... nebo aspoň roj.

Pokud létáte CoD (třeba na ATAG), vězte, že existuje vcelku zajímavá aréna, kde se dvakrát týdně odehrává docela slušná simulace Bitvy o Británii. V současné době první fáze čili ochrana konvojů nad Kanálem. Ve vzduchu je několik desítek lidí z celého světa, útoky Luftwaffe i obrana RAF je docela pěkně koordinovaná.

http://sowc.forum...

Robo tam létá za 501. peruť RAF, s nimi i Válec. Dnes, v neděli večer jsme letěli poprvé ve společném roji. Má to úžasnou atmosféru, éter je plný britské angličtiny. do toho občas někdo z nás zkusí vyštěknout něco v češtině či slovenčině (nerozuměl jsem ani slovo bez ohledu na to, jakým jazykem se mluvilo Úsměv. Nakonec na nás spadla befka, dřív než jsme se dostali k junkersům a bylo dost horko.

Tříčlenný roj je ovšem - jak známo - překonaná formace, potřebujeme "four fingers". A třeba dvě.

Kdo by si chtěl s námi každou sobotu a v neděli od 20:30 zalétat (zatím nejméně do Vánoc), je vítán. Napište mně nebo Robovi PM, dohodneme se co a jak (nejde o nic závazného, není třeba registrace, člověk nemusí letět všechny mise).

Předesílám, že čs. jednotka létá výhradně na hurricanech (možná časem dostaneme spity, ale možná taky ne).

POZOR. AKTUALIZACE

POZOR! POZOR!POZOR! update z 24. 11.

Abychom byli vidět ve hře všichni stejně, tedy jako 310. čs. peruť, je nutné si změnit nick na steamu.

Mění se celkem jednoduše - hlavní okno steamu - nahoře v menu Přátelé / Friends -> Změnit název profilu / Change Profile Name -> záložka Přátelé / Friends -> Název Profilu / Profile Name

Nick pro tuto akci čili Storm of War se vkládá ve tvaru No.310_vasnick.

Většina lidí to již po sobotě má nastavené, tak jen pro ty nedělní a pozdější nováčky Mrknutí

Nahlášení piloti na polet o nadcházejícím víkendu

Sraz ve 20:15 na teamspeak SV, tam se dozvíte všechny adresy, hesla, časy, brífiinky, rozdělení do rosteru a vůbec vše důležité, žádná jiná registrace netřeba, ale tato na SVK mezi 20:15 a 20:30 je základní podmínkou

Operační den 8. srpna, 1940
(reálně sobota 24. 11.)

Valec M
310_cibule C
TozziFan U
ZVP_ALEX W
X Novotny Z
310_Lark L
313_Nuker N
magot Y
WT_Pedropan P
Pirat T

Operační den x. srpna, 1940
(reálně neděle 25. 11.)

Valec M
Robo R
310_cibule C
TozziFan U
MartinHubenak H
Alan Grey G
Jara 4 J
SepiaX A
Jano X
310_Lark L
Hoper Q
Datelko D
magot Y
von Paulus B

Další piloti vítáni!

Rezerva
310_Pip V
Fiks F

Stále volné volací znaky

A
B von Paulus
C 310_cibule
D datelko
E
F Fiks
G Alan Grey
H MartinHubenak
I
J Jara4
K
L 310_Lark
M Valec
N 313_Nuker
O
P WT_Pedropan
Q Hoper
R Robo
S SepiaX
T Pirát
U TozziFan
V 310_Pip
W ZVP_Alex
X Jano
Y magot
Z X Novotny
Upravil/a 310_cibule dne 25-11-2012 22:19
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Lark
Spadnul mi teamspeak amusel jsem ho několikrát pře instalovat než začal fungovat. Ale příští neděli jsem tam jak na koni.
 
magot
To bych zavítal ale nejdříve za 14 dní ... btw byl jsem spíš zvyklej na kokpit spita Úsměv
Headset mám nyní mrtvej, tak snad pořídím do tej doby novej ...
Upravil/a magot dne 19-11-2012 18:28
 
Alan Grey
Sobota je zabitá, ale neděle mě vyhovuje.. včera jsem po přeinstalování PC konečně opět zasedl do kokpitu a na ATAGU jsem 2x odstartoval a hned po zatažení podvozku se do mě opřeli piloti na G.50... tak jsem to hned vzdal Úsměv
 
http://www.alan-grey-page.cz/
313_OTU_oblak
zní to lákavě :-)
 
Paulus
Hlásím se!!! Pokud budu v sobotu či neděli doma určitě se zapojímMrknutí
Upravil/a Paulus dne 20-11-2012 10:41
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
310_cibule
Robo,
Válec,
Paulus,
Lark,
Cibule.

Tito jsou potvrzení (přes PM, nutné kvůli znalosti adres a přístupových hesel).

Prima. Ještě by to chtělo aspoň jednoho, abychom mohli letět tři dvojice.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Jara4
V sobotu večer to je nešťastný etrmín :-(. Ale tu neděli bych snad někdy dal. Takže nezávazně Mrknutí.
 
Alan Grey
310_cibule napsal:
Robo,
Válec,
Paulus,
Lark,
Cibule.

Tito jsou potvrzení (přes PM, nutné kvůli znalosti adres a přístupových hesel).

Prima. Ještě by to chtělo aspoň jednoho, abychom mohli letět tři dvojice.


To je nutné ? Já myslel že je možné prostě v neděli večer vlítnout na server a zabojovat si (i samostatně). V neděli od 20:00 můžu ...
 
http://www.alan-grey-page.cz/
310_cibule
Alan Grey napsal:
310_cibule napsal:
Tito jsou potvrzení (přes PM, nutné kvůli znalosti adres a přístupových


To je nutné ? Já myslel že je možné prostě v neděli večer vlítnout na server a zabojovat si (i samostatně). V neděli od 20:00 můžu ...


Pokud znáš heslo, tak tam asi vlétnout můžeš. Ale smysl tohoto serveru je, že v něm létají organizované jednotky a že je tam jakési vrchní velení. Například naše čs. sekce poletí v rámci 501. sq RAF a koordinovat nás bude její velitel.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Alan Grey
310_cibule napsal:
Alan Grey napsal:
310_cibule napsal:
Tito jsou potvrzení (přes PM, nutné kvůli znalosti adres a přístupových


To je nutné ? Já myslel že je možné prostě v neděli večer vlítnout na server a zabojovat si (i samostatně). V neděli od 20:00 můžu ...


Pokud znáš heslo, tak tam asi vlétnout můžeš. Ale smysl tohoto serveru je, že v něm létají organizované jednotky a že je tam jakési vrchní velení. Například naše čs. sekce poletí v rámci 501. sq RAF a koordinovat nás bude její velitel.


No jo.... ale co když bude hovořit po anglikánsku... to já umím hodnnněěěě málo...
Ale na neděli jsem od 20:00 připraven... tak se mnou počítejte
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Jara4
310_cibule napsal:
Alan Grey napsal:
310_cibule napsal:
Tito jsou potvrzení (přes PM, nutné kvůli znalosti adres a přístupových


To je nutné ? Já myslel že je možné prostě v neděli večer vlítnout na server a zabojovat si (i samostatně). V neděli od 20:00 můžu ...


Pokud znáš heslo, tak tam asi vlétnout můžeš. Ale smysl tohoto serveru je, že v něm létají organizované jednotky a že je tam jakési vrchní velení. Například naše čs. sekce poletí v rámci 501. sq RAF a koordinovat nás bude její velitel.


Tzn., pokud se nenajde 12 lidí, tak na nějakou samostatnou českou peruť můžeme zapomenout? Dvě letky je málo? A když 501. poletí v plném počtu, my budem jenom takový "přívažek"?
 
310_cibule
Ale ne, tak dramatické to myslím není. Byl jsem na SoW minulý víkend poprvé, takže nechci dělat znalce, ale probíhalo to asi takto:

Sešlo se nás tam pár pár lidí u 501. (na jiném kanále byly jiné letky). Dorazil Osprey, který si to vzal na povel, a rozdělil lidi do rojů. Byli jsme tři Čechoslováci, tak nás šoupli k sobě (Zlatý roj, asi mají respekt z Roba a Válce Úsměv).

Nemyslím, že by někdy nastala situace, kdy by někdo řekl: jste navíc. O co nám s Válcem a Robem jde, je, aby létaly pokud možno trochu slétané dvojice a ty především navzájem spolupracovaly (kdybych třeba letěl s Válcem a Robo měl dvojku, vypadalo by naše společné vystoupení asi jinak, tedy lépe).

Čs. peruť by byla samozřejmě skvělá, ale to bych teď neřešil. Ke štěstí by zatím stačilo, kdyby se každý víkendový večer sešli na TS WoS čtyři, šest či osm Čechů a Slováků a spolupracovali (jediný Robo je schopný létat s Brity. Neumím anglicky úplně špatně, ale v tom frmolu jsem nechytal ani češtinu, natožpak angličtinu).
Upravil/a 310_cibule dne 20-11-2012 17:28
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Robo
Ak by nas bolo viacej, mozme lietat na samostatnom TS kanale a hovorit cesky, pripadne sa tam mozme zucastnit ako 310ta uplne samostatne...
 
JanoD
Ahojte,
som tu novy a rad by som sa k Vam pripojil. Dokazem sa udrzat vo vzduchu a mam ake, take skusenosti s coop v ramci Aces Clubu vo WoP.(hadam to nieje minus Šklebící se ).
j.
 
Jara4
Robo napsal:
Ak by nas bolo viacej, mozme lietat na samostatnom TS kanale a hovorit cesky, pripadne sa tam mozme zucastnit ako 310ta uplne samostatne...

Tak nějak jsem to myslel - postupně před očima okolního světa oživit 310. peruť . Bohužel, ač bych strašně rád, má parvidelná účast je dopředu nejistá. Rozhodně bych rád přispěl trochou do mlýna. BTW, anglicky sice neválím jako rodilý spíkr, ale v mezinárodní účasti na TS bych neletěl poprvéÚsměv.
 
magot
Robo napsal:
Ak by nas bolo viacej, mozme lietat na samostatnom TS kanale a hovorit cesky, pripadne sa tam mozme zucastnit ako 310ta uplne samostatne...

To TSko CZ by bylo ideal
Se mnou počítejte teda až tu sobotu 1.12. ...
Upravil/a magot dne 20-11-2012 21:20
 
Robo
S tou anglictinou to nie je az take zle, staci jeden clovek, co by komunikoval s Command a so zvyskom RAF. Budem tam ja alebo Pirat alebo niekto iny. Vsetko zavisi od zaujmu - ak nas bude len zopar, mozme letiet s 501, ak nas bude dost, mozme byt samostatne a lietat s NN. Dnes bohuzial nelietam, som v praci Smutný, ale hlaste sa v kabinete u prof. Valca, vidim ho na SVK TSku..

Ja som to uz nacal s Ospreyom, jemu sa sice rata mat Cechov na jednom kanali aby mohol kricat 'stop that Czech chitter-chatter!', ale v praxi sa to neda ani na sepkanie, budeme mat kludne samostatny kanal.

Ja si na nejake organizacne zalezitosti nepotrpim, skor su na obtiaz, ale pravda je, ze tu sa treba normalne zahlasit a dodrzovat pravidla, napr. iba jeden start vramci kampane a podobne. V kampani, mimochodom urobene to maju pekne, jeden to cele organizuje 'zo zeme' a navadza perute na bombardery atd, je tam od budiceho tyzdna funkcny radar... je zahlasena skupina ACG (Air combat group), ktora zahrna perute RAF (64, 401 a 501) aj Luftwaffe (6./JG26, 5./JG27) a my mame moznost si to zalietat ak bude zaujem kludne vytvorit docasnu 310.

Samozrejme treba sa aj cez tyzden stretnut a trenovat a osahat si hru ak ste dlhsie nelietali, upozornujem ze nepriatel je velmi schopny a ma kanony. Pff

 
310_Pip
magot napsal:
Robo napsal:
Ak by nas bolo viacej, mozme lietat na samostatnom TS kanale a hovorit cesky, pripadne sa tam mozme zucastnit ako 310ta uplne samostatne...

To TSko CZ by bylo ideal
Se mnou počítejte teda až tu sobotu 1.12. ...


http://www.tsview...&ID=971015


tady to tsko je stale v platnosti, kanaly tam uz delsi dobu jsou...
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
310_cibule
Pipe, samostatné TS znamená samostatný kanál v rámci TS Storm of War. Aby bylo možné komunikovat se zbytkem RAF, což je na tomto serveru klíčové.

Vřele doporučuji zkusit si to párkrát zaletět v několika lidech třeba v rámci 501. Pokud toho budeme schopni (zatím se přes PM přihlásili dva lidé, takže jsme čtyři, bez hesla na server a link na TS se nikam nedostanete), můžeme uvažovat o založení 310. v rámci CoD.

Založit nejdřív 310. CoD a pak se nesejít, by byla - alespoň podle mne - blamáž.
Upravil/a 310_cibule dne 20-11-2012 22:43
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,765,031 návštěv