March 05 2021 17:40:20
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,687
· Nejnovější pilot: PedroGonzales
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Dotaz na Hopera (či někoho jiného).
310_cibule
Na jiném fóru jsem se náhodou připletl k debatě, kde se někdo zmínil o Saburo Sakaiovi. A jiný napsal, že kromě claude a zeke létal také na N1K-2.

Prý na to narazil v Avions č. 128 (francouzsky neumím). Stálo tam zhruba tohle: od prosince 44 u 343 kokutai, 701 hikotai, N1K2-J. V dubnu 45 se vrátil k Yokosuka kokutai.

Ví o tom někdo něco?
Je suis blb.

VCAF_Joe
Ideální by byla přímo Sakaiova kniha Zera nad Pacifikem.

http://www.google.cz/#hl=cs&output=search&sclient=psy-ab&q=zera+nad+pacifikem&oq=zera+nad+paci&gs_l=hp.3.0.0i30l2j0i5i30.1718.4605.0.5979.19.11.3.0.0.2.680.3027.0j7j0j2j0j2.11.0...0.0...1c.1.GMfqzJEippE&pbx=1&fp=1&bpcl=37189454&biw=1430&bih=1009&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&cad=b
Czech Spitfire Club - "We don't forget"

http://www.czechspitfireclub.cz
WT_Horrido
U Gendy (343. kokutai) zcela jistě bojově nelétal. Působil tam ve výcviku a jako reklamní opička, ale užitečný tam moc nebyl. Jednak si myslel, že je Shiden sračka (což nakonec byl, Sakai ale bohužel nezvládal ani Shiden-Kai) a něco podobné si myslel i o Gendovi. Po návratu ke Kokutai Yokosuka odletěl i pár bojových letu, poškodil B-32, ale to letěl pravděpodobně na Raidenu.
Je v prostoru prostor, v něm je náš vesmír, v něm planeta Země, na ní člověk, v člověku srdce a v srdci Bůh.
V Bohu je prostor, v něm je náš vesmír, v něm planeta Země, na ní člověk, v člověku srdce a v srdci Bůh.

Saburo
Co já vím tak sloužil jako instruktor u 701. Hikotai, 343. kó a pak odešel k Yokosuka kó dělat instruktora. Operačně už v té době nelétal.
A kde si vzal jeho názor na N1K1-J a N1K2-J, něco takového jsem nikde nečetl. Měl jsem za to, že Shidena považoval za rovnoceného Hellcatům.
Upravil/a Saburo dne 06-11-2012 18:42

WT_Horrido
"Promotions in the Navy were based on what school you graduated from and who you knew, it had nothing to do with merit. Some guy could smash up 20 planes trying to learn how to fly, and then not shoot down a damn thing and he'd be promoted faster than me or any other successful pilot simply because he came from the right school. Those were the kinds of idiots we had leading us. How were we supposed to win the war with leadership like that?
Take that idiot Genda. He could barely fly, but he jumped up and down about the Shiden-kai, so everybody else pretended to like it, too. That plane was a piece of crap, put together by a third-rate firm."

Z rozhovoru se Scottem Hardsem. http://www.warbir.../sakai.htm
Je v prostoru prostor, v něm je náš vesmír, v něm planeta Země, na ní člověk, v člověku srdce a v srdci Bůh.
V Bohu je prostor, v něm je náš vesmír, v něm planeta Země, na ní člověk, v člověku srdce a v srdci Bůh.

Saburo
No zajímavé...
Ale takové divné, najednou o spoustě věcí mluví trochu jinak a vyjádření směrem ke Gendovi?
Dříve podle něj potřeboval Shiden vycvičené piloty a v rozhovoru to byl najednou krám.
Rozhovor 60 let po válce, hmmm.

Já bych spíše vsadil na ty Zera nad Pacifikem, i když taky nejsou úplně košer.

Ale rozhodně zajímavý rozhovor, díky za odkaz.

Jinak ty údaje v prvním příspěvku jsou pravdivé i když někde je uvedeno pozdější datum odchodu z 343. kó (červen 45).
Upravil/a Saburo dne 06-11-2012 20:10

Hoper
V Zerech psal, že ho na několik posledních bojových letů "vyváděli" - dokud nenarazili nepřítele, pak to tím jedním okem na blízko už nějak stíhal.
A i v této knížce se lehce zmiňoval o kvalitách Raidenu a Shidenu. O Raidenu mmj psal, že dobrý pilot si v něm poradí i s Mustangem Úsměv

A přišlo mi, že několikrát za svůj život poupravoval svoje vzpomínky a ne vždy byl směrodatný. Ale kdo je, že ? Úsměv

http://www.palba....php?t=1038
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.
ovarek.cz/pic/hamster.gif

clone9cz
Hoper napsal:
A i v této knížce se lehce zmiňoval o kvalitách Raidenu a Shidenu. O Raidenu mmj psal, že dobrý pilot si v něm poradí i s Mustangem Úsměv

Jo, jenomže my co víme to to čteme takhle: "Dobrý pilot si poradí s kusem plechu".

Vyjádření, které klade další dvě otázky je poněkud zábavné.
1. jak se měří dobrý pilot ?
2. kdo pilotuje Mustang ?

http://www.wwii-illusion.net
Koty
1. Metrem, jak jinak?
2. Já.
Rien n'est parfait; c'est la vie!

Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-03-2021 00:05
Joe Hallenbeck ... PM

22-02-2021 19:41
Čerstvá hláška na SpaceX ... proč jsou tak úspěšný? Motory/rakety tam dělaj Němci :-)

16-02-2021 14:16
A DelanClip by ti nestačil?

16-02-2021 08:38
Jestli to Ninjo pořídíš, udělej nám zde pak nějakou recenzi, jakožto první průkopník Úsměv

16-02-2021 08:37
Zřejmě jde o "dokonalou" kopii TrackIR5. Ale problém může být driver. Nebude to moci používat originál driver a pak je otázka zda ten čínský bude fungovat.

15-02-2021 21:44
Zdravím. Mám dotaz, má tady někdo zkušenost s TrackIR 5 z AlliExpres? Děkuji za odpověď.

12-02-2021 16:20
Ahojte, prosím mrknite na tento môj špecifický problém. Potrebujem pomôcť : https://vwings.ne...os
t_321171

11-02-2021 14:45
No, kdyby to v jedné hře nezačalo dělat artefakty, tak bych si toho ani nevšiml.

09-02-2021 13:44
no tak, tak by to ještě 5 let vydrželo Šklebící se

09-02-2021 11:45
Vydrží 95°C

25,521,019 návštěv