April 19 2024 08:27:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Výzbroj (zbraně, munice a její páskování)
1stCL_Novotny
Nazdar všem.
Takže pánové ohledně CloDu to tu je slušnej "bordel".
Tímto bych požádal o vyplnění daného slova a žádám pomoc od zdejší inteligence. (Cibule, Robo atd.)

Rád bych aby se tu pro tupce jako jsem já zapsalo vše potřebné k danému tématu.
Samo že mne nazajímaj keci o tom jak je to pro koho lepší. Mrknutí Myslím že stručný popis zbraní u jednotlivých letadel a použité munice bohatě stačí. Nejlépe její ofiko název v CloD s popisem použití. Pokud by se dál popsalo páskování jak korektně historické tak osvědčené vámi.

Pro úplné blbce i popis jak je třeba postupovat při páskování atd.

Dík Novi. Úsměv
 
Hoper
http://forum.1cpu...hp?t=35407

slušný manuálek ke všemu, jen nevím, jestli to je poslední verze
http://www.2gvsap...710.1A.pdf

Páskování jsem ti psal, že se má dělat při online, tam si to pamatuje. Je dobré si ho (stejně jako nastavení kláves) uložit pod svým jménem. A hlavně - uložit :)
Co ten sim bohužel neumí, je simulovat technika, který ti před letem nastaví zaměřovač na tvoji konvergenci a ty si pak zaměřovač nastavuješ už jen podle letadla, na které střílíš. Jsou mezi námi tací, kteří si s tímhle nehrajou a střílejí podle oka a zásahů, ale já, když už tam ta možnost je, to nastavuju rád :) Je pravda, že pokud útočím na bomber pod úhlem, je mi tohle nastavení na dvě věci (alespoň pro mě), ale to pamatování si konvergence na x metrů by to mohlo umět.

Ohledně páskování munice - skopčáky nevím.U befek jsem to nezkoumal ale jejich MG na Wellingtony jsou dostačující. A i na spity.
U Spitů a Hurriků dávat samý DeVilde mi přijde trošku nereál a i kontraproduktivní. Opravdu to chce prostřídat DV se zápalnýma, trasírkama (viz jinde). Ale na druhou stranu - kolikrát se ti podaří střelit druhou ránu po stejné trajektorii jako tu předchozí ? :)

Takže páskování munice bezva, ale já si pak jen upravil trasírky a krom prvotního předevildování jsem se vrátil k defaultu...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Serza
Do Spita si narvi kombinaci Prubojny-Zapalny a si stastny jako blecha...

Kazdopadne si nedavej "standartni" munici (ball) - to je to co rvali do pusek. Raci kombinuj Armor Piercing, De Wilde, a Tracer. Logicky co staci na cloveka nestaci na letadlo, a kombinace ktera prostreli, zapali, a rekne ti kam strilis je velmi dobry pocin.

Pokud nechces nepriteli rikat "HALOOOO, TADY SEM, ZA TEBOU, BREAKNI MI!", ale chces aby ti podrzel dokud nebude pozde, vykasli se i na Tracer, a bud strilej bez pomocnych, nebo napaskuj Pozorovaci munici (pokud si dobre pamatuju, je to pismeno O) - ta nezanechava svetelnou stopu, ale pri dopadu na cil (letadlo) vyda zablesk.

Moje paskovani bylo nasledujici:

Kulomety 1 a 8 - Zlutocervene trasirky (ty s nejvetsim dosahem, tedy 800 a 1000 yardu - vychazi to na zhruba 720 a 900 metru)
Kulomety 2, 3, 4, 5, 6, 7 - kombinace Armor Piercing a Incendiary (tzn. prubojny a De Wilde)

V zaloznich pasech sem mel stejne typy trasirek v jine kombinace.
 
Robo
Ohladom RAF municie - http://www.letka13.sk/forum/viewtopic.php?f=20&t=7193&sid=75b4dfdef9675e1ac02f6fbe8fd3c3b9

Preferujem 'default loadout', napodiv si s tym dali dobru pracu a sedi to historicky na 100%. Najma odkedy opravili DM, staci ozaj len dobre mierit.

Ohladom konvergencie dobry thread tu:

http://forum.1cpublishing.eu/showthread.php?t=35407

Ako trasirky najlepsie pouzit Buckingham na zbrane 1 / 8 (tak je to aj default).

Luftwaffe to iste - v poslednom patchi vyrazne upravili Beobachtung, bohuzial. Smutný Default je historicka, ak chces na dialku PKovat Spity tak Tungsten, do kanonov M-geschoss (aj tak polovica klaunov lieta cisto len to), do E-3 Panzerbrandgranate robi najviac paseky.
 
1stCL_Novotny
Dík klucí.
Jen jsem krapet doufal že se najde borec co tu napíše název munice-její určení. Prostě to že návštěvník co se moc ostejchá jen klikne a vše v jednom tu najde.
I tak mooooooc dík. Úsměv
 
Baron
Robo napsal: ...Preferujem 'default loadout', napodiv si s tym dali dobru pracu a sedi to historicky na 100%. Najma odkedy opravili DM, staci ozaj len dobre mierit...


Ano, môžem potvrdiť. Zhodou okolností som sa pýtal včera na TSku na konvergenciu a páskovanie zbraní. Prešmejdil som polovicu internetu a domácu knihovňu - a bol som prekvapený, že default páskovanie bolo presné. (Poctivo dodávam, že som pozeral iba Bf-109E1 až E3, Bf-110C ani anglické stroje som nepozeral)

Pre Nowiho a iba na Bf:
1. Bf-109E-1:
Konvergencia:
Vert.: 200
Hor.: 200
Páskovanie: default
Doplnené posledných 50 nábojov je Gelb (nepamätám sa ako to je napísané v hre, ale sú to jediné žlté čo tam sú Úsměv )

2. Bf-109E-3
Páskovanie: default
Konvergencia:
Guľomety: default
Kanóny: 300
Páskovanie: default na všetky zbrane

3.Bf-109E-4

Páskovanie: default
Konvergencia:
Guľomety: default
Kanóny: 300
Páskovanie: default na guľomet, kanóny doplnené o jeden Minengeschoss naviac.

Have fun Úsměv


P.S. Nesmierne sa mi začala páčiť Bf-109E1. Je ľahšia ako kanónové verzie, je obratnejšia a mám dojem, že aj rýchlejšia. To budem musieť ešte otestiť. Btw, na 200 metrov zásah zo štyroch guľometov pošle k zemi / k moru spoľahlivo čokoľvek Mrknutí
Upravil/a Baron dne 30-10-2012 13:51
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Novotny
A ještě jednou pro blbce! Ehm, mne.
Zatím jsem to moc nestudoval.
Jak se to páskuje, vím kde avím jak přidat. Ale to jako mám pořád přidávat a rovnat a posledních padesát nábojů odpočítat a nacpat ty extratrasírky? Pokud ano tak je to krajně mrzuté vzhledem k časovému presu.Úsměv
 
Baron
Nowi. Najlepšie bude, keď si zapneš Cliffs of Dover, vlezieš do nastavení zbraní a pozrieš sa na to sám. Alebo večer dobehni na TS Úsměv Ale pretože si lenivý ako voš Šklebící se a navyše kamarát Mrknutí napíšem ti polopate kde to nájdeš - nad aktuálnym výberom munície je prepínač na tie posledné náboje (ospraqvedlňujem sa, ale fakt si nespomeniem ako to je v angličtine v hre napísané). Stačí sa teda prepnúť tam a nič nemusíš odpočítavať, stačí zadať počet nábojov - tzn napr. 50 - a vybrať aké to majú byť náboje. Toť vsjo Mrknutí

Práci česť a Nowiho lenivosti zvlášť Šklebící se
Upravil/a Baron dne 30-10-2012 14:29
Hals - und Beinbruch!
 
Hoper
pánové vývojáři by ovšem při osmi kulometech (ještě že nebude pozdější období se dvanácti) mohli udělat nastavování konvergence tak, že bych buďto nastavoval každou hlaveň zvlášť, nebo najednou...
takový malý opruz 16x nacvakat svoji požadovanou vzdálenost...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Koty
Mno, ale ono se to tak vlastně dělalo (jen teda po dvojicích)
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
1stCL_Novotny
Dík moc panáčci.
Rád bych zapnul "velký" PC a něco polétal, ale na rychlo stěhujeme dceru do nového podnájmu. Mrknutí Takže jsem rád žes mi to Barone tak hezoučky napsal.
Jen pro info, nepíšete to pro mne, stále se snažím o to aby to tu bylo použitelný pro širokou veřejnost.Úsměv
Hoper byl přítomen tomu když jsem uváděl proč tomu tak je a myslím že to pobral. Takže to musí bejt jasný každýmu.Mrknutí
 
Hoper
v pátek kolem půlnoci a v sobotu v pět ráno jsem ti teda fakt moc nerozuměl....
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Baron
X Novotny napsal:... Takže jsem rád žes mi to Barone tak hezoučky napsal...


Není zač Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
1stCL_Novotny
Hoper napsal:
v pátek kolem půlnoci a v sobotu v pět ráno jsem ti teda fakt moc nerozuměl....


Právě mi blesknul hlavou obrázek Huomra ja škrtí Bárta. Nemáš šajna proč?Vyděšený
 
Hoper
:)))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Baron
Nowi - PM
Hals - und Beinbruch!
 
CZ-BOB
Hoper napsal:
http://forum.1cpu...hp?t=35407

slušný manuálek ke všemu, jen nevím, jestli to je poslední verze
http://www.2gvsap...710.1A.pdf

Páskování jsem ti psal, že se má dělat při online, tam si to pamatuje. Je dobré si ho (stejně jako nastavení kláves) uložit pod svým jménem. A hlavně - uložit Úsměv
Co ten sim bohužel neumí, je simulovat technika, který ti před letem nastaví zaměřovač na tvoji konvergenci a ty si pak zaměřovač nastavuješ už jen podle letadla, na které střílíš. Jsou mezi námi tací, kteří si s tímhle nehrajou a střílejí podle oka a zásahů, ale já, když už tam ta možnost je, to nastavuju rád Úsměv Je pravda, že pokud útočím na bomber pod úhlem, je mi tohle nastavení na dvě věci (alespoň pro mě), ale to pamatování si konvergence na x metrů by to mohlo umět.

Ohledně páskování munice - skopčáky nevím.U befek jsem to nezkoumal ale jejich MG na Wellingtony jsou dostačující. A i na spity.
U Spitů a Hurriků dávat samý DeVilde mi přijde trošku nereál a i kontraproduktivní. Opravdu to chce prostřídat DV se zápalnýma, trasírkama (viz jinde). Ale na druhou stranu - kolikrát se ti podaří střelit druhou ránu po stejné trajektorii jako tu předchozí ? Úsměv

Takže páskování munice bezva, ale já si pak jen upravil trasírky a krom prvotního předevildování jsem se vrátil k defaultu...



Také si zaměřovač nastavuji podle letadla na které útočím.
Jsem si udělal tabulku,kterou mám přišpendlenou u monitoruÚsměv

[img]http://img221.imageshack.us/img221/5420/tabulka.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a CZ-BOB dne 31-10-2012 14:07
 
SepiaX
Hm Bobe, chybí ti v tabulce Spit, Blem a HurriPff
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
CZ-BOB
Já vím Vyděšený
 
Hoper
Bobe, díky za tabulku - Br a Phiat mi tam chyběli ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,720,367 návštěv