April 23 2024 09:42:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Beta patch 1.07.18301
alfik
Jasně, vždyť tam píšu, že postupuju podle nich, a nadto - někdy to vyjde, takže nemůžu přijít na to, v čem to je Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
WT_Horrido
Nové komplikace na cestě k realizaci potenciálu!

"We simply transferred to another building. It's a long process that will affect the timing of works."

LMAO
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Robo
WT_Horrido napsal:
Nové komplikace na cestě k realizaci potenciálu!

"We simply transferred to another building. It's a long process that will affect the timing of works."

LMAO


No a co ako? Zamračený
 
Hoper
Peter znovu sklonil levé křídlo a začal točit, zatáčku stále utahoval. ... Když už byla zatáška velmi ostrá, což se poznalo podle mručení motoru, ozvalo se z levé strany kokpitu bubnování. Zvenčí jsem cítil lehké vibrace. Věděl jsem, že vnitřní část křídla ztrácí vztlak, ale zdálo se, že stroj je živý a říká nám: "Pozor, hoši, jemně".


někdo s FF cítí lehké vibrace ? :)


Jinak jsem se právě dočetl, že Spitfire není vůbec žádný "ten" Plivač ohně ale "ta" Třeštidlo :)
(A R-R Merlin že není dědula s holí, ale fták jarabák.)
A že plátno na křidélkách nám bude asi dělat problém.
A pokud je zmiňováno palivo, je "automaticky" brané to 100oct.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Robo
Hoper napsal:někdo s FF cítí lehké vibrace ? Úsměv


Hej, konkretne Spitfire celkom vcas varuje ze uz neee uz neeee, na hrane to ozaj trosku vibruje (FF). V poslednom patchi je ale dostat Spita do high speed stallu takmer nemozne.

Hoper napsal:Jinak jsem se právě dočetl, že Spitfire není vůbec žádný "ten" Plivač ohně ale "ta" Třeštidlo Úsměv


Tak ono lietalda vseobecne su v zenskom rode, slovo Spitfire Mitchell moc nemusel, nepacilo sa mu to ani trochu. Neviem co je Trestidlo, ale ide o zenu - furiu.

Hoper napsal:(A R-R Merlin že není dědula s holí, ale fták jarabák.)


Ja som si tiez dlho predstavoval kuzelnika Merlina, ale vsetky motory R-R z toho obdobia su podla dravych vtakov - Kestrel, Griffon atd

Hoper napsal:A že plátno na křidélkách nám bude asi dělat problém.


Ano, to je pravda, v hre ale namodelovane nie je. To sa tykalo extremnych rychlosti a znacne zhorseneho rollrate. Obcas sa platno nafuklo ba az roztrhlo. Kdesi mam aj testy porovnania kridelok platenych a kovovych (Mk.VCool. Vseobecne 420mph nie je typicka rychlost pre Spitfire, v hre je to vlastne Vn, ked poletis tak rychlo tak dojde k nudzovemu odhodu odmontovatelnych veci ako su napr. vyskovka, smerovka, fuzy pilota atd.

Hoper napsal:A pokud je zmiňováno palivo, je "automaticky" brané to 100oct.


Nuz, a v hre bolo od zaciatku 87 oktanov - trvalo par mesiacov kym sa to dalo na pravu (historicku) mieru cez hradbu zarputilych Luftwaffakov. Sice to este stale nefunguje ako ma, ale blizime sa k tomu.

Inak co si to presne cital?
 
Baron
Podla mojich vedomosti Spitfire znamena "prskavka". Niezeby na tom zalezalo, stale to bude Spit Úsměv
Upravil/a Baron dne 15-07-2012 12:39
Hals - und Beinbruch!
 
Robo
Baron napsal:
Podla mojich vedomosti Spitfire znamena "prskavka". Niezeby na tom zalezalo, stale to bude Spit Úsměv


Prskavka je sparkler (taka ta klasicka), Spitfire je cosi ako zena-furia. Pluvanie ohna sa mysli samozrejme prenesene. Pouziva sa bezne bez odkazu na lietadlo (aj ked to kazdy dnes pozna), v praci bezne volaju zeny co sa neseru ze 'spitfire'. Je to ako ked u nas povies ze 'to je ale riadna sekera.' Zena s vybusnou povahou a kratkou rozbuskou. Šklebící se
 
Hoper
Robo napsal:
Hoper napsal:Jinak jsem se právě dočetl, že Spitfire není vůbec žádný "ten" Plivač ohně ale "ta" Třeštidlo :)


Tak ono lietalda vseobecne su v zenskom rode, slovo Spitfire Mitchell moc nemusel, nepacilo sa mu to ani trochu. Neviem co je Trestidlo, ale ide o zenu - furiu.

Mitchell z toho opravdu odvázaný nebyl - "To jí teda dali pěkně pitomé jméno."
Jinak to jméno vzniklo:
S názvem přišel předseda správní rady Vickersu sir Robert McLean, který říkal své dceři Anně "ty moje třeštidlo"

Jiný letoun od Vickerse byl Shrew - Furie...

Robo napsal:
Hoper napsal:(A R-R Merlin že není dědula s holí, ale fták jarabák.)


Ja som si tiez dlho predstavoval kuzelnika Merlina, ale vsetky motory R-R z toho obdobia su podla dravych vtakov - Kestrel, Griffon atd

ano, ještě jsem zaregistroval Goshawk :)


Robo napsal:
Hoper napsal:A pokud je zmiňováno palivo, je "automaticky" brané to 100oct.


Nuz, a v hre bolo od zaciatku 87 oktanov - trvalo par mesiacov kym sa to dalo na pravu (historicku) mieru cez hradbu zarputilych Luftwaffakov. Sice to este stale nefunguje ako ma, ale blizime sa k tomu.

Inak co si to presne cital?

100octové palivo nebylo úplně od začátku, ale ještě před BoB se na něj přešlo - jak jsi někde psal i ty. Jen jsem to chtěl doložit jako další zdroj :) A dováželi ho z USA.

Zdroj: Bungay, Stephen - Nejnebezpečnější nepřítel (The Most Dangerous Enemy)
Pro lidi, co chtějí info o BoB silně doporučuji. Sice jsem tu již zaznamenal nějaké "překlepy", ale originál asi bude OK :)



Taky jsem se tu dočetl, že na Mustnagu se podílel (návrh křídla) německý konstruktér, který do USA emigroval...


jo, ještě pro strandu:
První kus dostala 4. srpna 1938. Letci je milovali, ale přišli na několik netěsností a motory špatně naskakovaly. Piloti si také museli zvyknout, že při startu je nutno potlačit stáčení stranou, a potom museli přehmátnout, aby dosáhli na ruční pumpu, kterou se zatahoval podvozek.


Pro upřesnění - Spit Mk.I (ruční pumpu měl ale i první Hurrik). Ten překlad "potlačit stáčení stranou" se dal pojmout i jinak :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Letka13TD_Luky
Robo napsal:
[veci ako su napr. vyskovka, smerovka, fuzy pilota atd.

Inak co si to presne cital?

S tými fúzami si ma vystrašíl.Zamračený
Luky
 
Paulus
Podle Translatoru lze Spitfire přeložit jako:

Horká hlava, Ztřeštěnec, Dračice, Divous, Zlá kočka, Třeštidlo, Vrhač ohně, Rapl, …

Šklebící se
Upravil/a Paulus dne 16-07-2012 13:08
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
WT_Horrido
To jako chcete tvrdit že to teda není Nadnámořník Oheňplivající jo? Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Webster, Oxford a další renomované instiutuce potvrzují, že spitfire je něco jako "horká hlava", "výbušný typ", lidově řečeno "rapl".

A nemusí to být jen žena.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Baron
Robo napsal:...Neviem co je Trestidlo, ale ide o zenu - furiu.


Vysvetlím ti to na názornom príklade (z reálneho života): vo štvrtok 12.07.2012 sa mi o 16,00 hod. do*ebal monitor. Zdochol smrad jeden. Neváhal som, frčal do obchodu a kúpil si nový za 160,- € (keď už, tak nech to stojí za to ne? ). Monitor som víťazoslávne doniesol domov - a z mojej drahej, nežnej polovičky sa stalo Treštidlo. A keď som povedal cenu - stala sa z nej Fúria. Takže som mal doma SPITFIRE. Reálny, žiadny virtuál, len som čakal, kedy po mne začnú lietať guľometné strely. Už vieš čo je Treštidlo?
Upravil/a Baron dne 16-07-2012 13:31
Hals - und Beinbruch!
 
Pepe
To není žena třeštidlo jak popisuješ. To kdyby jsi jí poslal pro ten monitor a ona by zbrkle letěla ven a ani tě nevyslechla, vrátila se pozdě, spadl by ji ten monitor a přinesla jinej než jsi chtěl. Hodí se to spíše na dorostenecký věk a sem tam na ženu, kterou nepustila puberta. To co popisuješ je žena, která je dobrá hospodyně a neutrácí za blbostiŠklebící se p
 
Letka13TD_Luky
Treštidlo? Tak to vím celkom presne. Ojašená baba.
LukyZamračený
 
Pepe
Jo jo, to je presné. Už pomali zabudám po slovensky.Šklebící sep
 
Hoper
što takóje "ojašená" ??
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Robo
310_cibule napsal:
Webster, Oxford a další renomované instiutuce potvrzují, že spitfire je něco jako "horká hlava", "výbušný typ", lidově řečeno "rapl".

A nemusí to být jen žena.


Rapl je uplne presne. Pff Cestina je na toto idealna. Šklebící se Zena tusim podmienkou je, chlap nemoze byt Spitfire, resp. mozes to povedat ale znie to ako ked u nas povies na joza ze to je ale stihacka alebo to je ale sekera.
 
Robo
Baron moze byt aj trestidlo aj ojasena baba, ale 'spitfire' by bola len vtedy, keby ti ten novy monitor skopala zo schodov a stary ti ojebuchala o hlavu. Ani by si zazvonit nestihol... Tam ide o rychlost spontanne vykonavanej cinnosti nasilneho charakteru viac ako o zvukove kulisy.
 
Baron
Robo napsal:....'spitfire' by bola len vtedy, keby ti ten novy monitor skopala zo schodov a stary ti ojebuchala o hlavu. Ani by si zazvonit nestihol...


Aha. Vzhladom nato, ze k tomu skoro doslo, tak mam doma "Skorospitfire" Šklebící se
Upravil/a Baron dne 16-07-2012 19:47
Hals - und Beinbruch!
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,746,024 návštěv