April 19 2024 20:17:42
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
AJaromir

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Nastavení klávesnice v ovládání IL2 CloD
Alan Grey
Ahoj
Pokusil jsem se vytáhnout nejdůležitější nastavení v ovládání IL2 CloD a hodil jsem to do pdf. Potřeboval bych od Vás poradit, co je důležité a co je zcela zbytečně v tomto nastavení. Celé to potom budu mapovat na G940, takže pokud se to povede a bude vše fungovat, najdete na mých stránkách profil na stažení včetně všech dokumentů, které k tomu připravím. Něco podobného chystám i na IL2 Sturmovik 1946.

Předem Všem díky za pomoc a rady.

www.ento-brouci.i...yboard.pdf
Upravil/a Alan Grey dne 14-06-2012 14:52
 
http://www.alan-grey-page.cz/
clone9cz
IMHO pokud to nebudeš mít s původním nastavením jako to mám tady, tak te v tom nikdo nezororientuje, když bude chtít upravit jen část.
http://www.cliffs...i-ovladani
csv tabulku s nastavením kláves si můžes stáhnout na stejné stránce.
 
http://www.wwii-illusion.net
Alan Grey
clone9cz napsal:
IMHO pokud to nebudeš mít s původním nastavením jako to mám tady, tak te v tom nikdo nezororientuje, když bude chtít upravit jen část.
http://www.cliffs...i-ovladani
csv tabulku s nastavením kláves si můžes stáhnout na stejné stránce.


No super ! Tohle jsem přesně potřeboval. Díky za informaci.
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Robo
Alane predpokladam ze ten Excel z PM uz teda netreba Mrknutí Ja som sa dostal tak do polovice a potom som sa v tom stratil. Stale si sam doladujem niektore veci a mam samostatne preofily na kazde lietadlo.

Kazdopadne, dnes som sa dozvedel ako si nastavit plynule zoomovanie a odzoomovanie:

Treba Joy2Key a nastavit si napr klobucik hore ako mys hore a klobucik dole ako mys dole.

Potom si v hre treba nastavit tie iste 2 gombiky (klobucik hore a klobucik dole) ako 'Hold to adjust Field of View' klavesu. Tym nereba nic drzat a mat stlacene aby sa zoomovalo. Je to v zlozke 'Camera' a defaulne nastavenie je Mouse 5.

Cize zaklad je namapovat si lubovolne tlacitko, drzat ho a zaroven hybat mysou od seba / k sebe, cim sa deje zoomovanie. Je to nesikovne a osemetne. Cize mys si nastavime cez joy2key (ak treba hodim link a tutorial) a tlacitko so zduplikujeme (klikneme na 'Hold to adjust Field of View' a stlacime dole vlavo New, tym sa nam vytvori dalsi 'Hold to adjust Field of View' riadok a mozme si jeden nastavit na POV hore a druhy na POV dole (rovnako ako mys). V hre potom staci len potlacit HAT hore (zoom) alebo dole (odzoooooom) a voila.

Nevyhoda je, ze sa da odzoomovat az do prdele a su z toho take skreslene podivnosti, ale je to velmi pouzitelne.. Zatial tiez len skusam. V joy2key som na pohyb mysi nastavil hodnoty 30 oboma smermi.
 
Hoper
Robo napsal:
Ja som sa dostal tak do polovice a potom som sa v tom stratil.

Kdysi jsem se pokoušel o totéž.
Jenže jsem si to zkomplikoval ještě s češtinou a jedním ini souborem, ve kterém je to pojmenované jinak než v menu (a navíc ještě i jinak seřazené)
Prostě klasický BoB bordel a skončil jsem asi tak v 1/3 .... :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
sas71
Potřeboval bych poradit čím (klávesy ?) se spínají ty pohledy z kokpitu pilota výhledem kolem kabiny, abych viděl před sebe když pojíždím nebo když se mi třeba rozstříkne olej na skle... levá i pravá strana . Řešil to někdo namapováním nějaké klávesnice nebo máte všichni trackir ? Nemůžu to nikde nastavit. Případně díky za reakci.
 
Paulus
sas71 napsal:
Potřeboval bych poradit čím (klávesy ?) se spínají ty pohledy z kokpitu pilota výhledem kolem kabiny, abych viděl před sebe když pojíždím nebo když se mi třeba rozstříkne olej na skle... levá i pravá strana . Řešil to někdo namapováním nějaké klávesnice nebo máte všichni trackir ? Nemůžu to nikde nastavit. Případně díky za reakci.


Pokud se chceš vyklonit do stran musíš mít vypnutou možnost klikání myší na páky v kokpitu = klávesa Camera/Toggle Independent Mode, držením pravého myšítka se pak můžeš vyklánět… Mrknutí
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
sas71
moc děkuji za reakce, každopádně ta rada s pravým tlačítkem myši byla k nezaplacení a funguje to parádně... díky ! Pff
 
sas71
ještě se zeptám,... nejde náhodou někde namapovat plyn na kolečko myši ? Myslím, že snad kdysi dávno v Ilovi to šlo ? Tady mi to jde v osách ovládání nastavit sice na páku, ale nějak divně, vždy mám plyn defaultně uprostřed rozmezí a pákou mohu pouze ubrat či přidat a po ukončení tahu se rozmezí znovu vrátí na polovinu. Ty mrtvé nastavovací zóny v nastavení citlivosti stisku mi pouze posouvají procenta síly stisku, ale nikdy ne na situaci : páka ubrat plyn_trvale, páka přidat plyn_trvale. Na kolečko myši právě už vůbec ne. Jdou pouze namapovat klávesy _ubrat výkon, přidat výkon, ale to mi přijde, že není moc plynulé a na myš je tato volba samozřejmě nemožná. Na videích, ale vidím, že s plynem všichni řádí přímo neuvěřitelně citlivě...Zamračený
 
Paulus
Naprogramovat plyn na kolečko myši nejde. Musí to být jen na samostatnou páku (Z Axis).
„Plynulé“ ovládání plynu lze jen dvěma tlačítky. Mám to naprogramované na NumPad- a NumPad+ (numerické klávesy +-). Najdeš to v Aicraft/Degrese Trotle, Increse Trotle. Plyn se mění po 5%.
Plynule ovládat plyn jde jen samostatnou pákou.
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
clone9cz
sas71 napsal:
ještě se zeptám,... nejde náhodou někde namapovat plyn na kolečko myši ? Myslím, že snad kdysi dávno v Ilovi to šlo ? Tady mi to jde v osách ovládání nastavit sice na páku, ale nějak divně, vždy mám plyn defaultně uprostřed rozmezí a pákou mohu pouze ubrat či přidat a po ukončení tahu se rozmezí znovu vrátí na polovinu. Ty mrtvé nastavovací zóny v nastavení citlivosti stisku mi pouze posouvají procenta síly stisku, ale nikdy ne na situaci : páka ubrat plyn_trvale, páka přidat plyn_trvale. Na kolečko myši právě už vůbec ne. Jdou pouze namapovat klávesy _ubrat výkon, přidat výkon, ale to mi přijde, že není moc plynulé a na myš je tato volba samozřejmě nemožná. Na videích, ale vidím, že s plynem všichni řádí přímo neuvěřitelně citlivě...Zamračený


Jestli jsem dobře pochopil, tak neovládáš páku plynu, ale nastavuješ otáčky vrtule na E-1, která má modrou páčku uprostřed přistrojovky a ta se vždy vrací do středový polohy.
 
http://www.wwii-illusion.net
sas71
Ne, úhel listů vrtule u Éčka mi byl jasný, já mluvil o plynu v nastavení os, tam prostě při namapování na páčku ovladače plyn defaultně skočí vždy doprostřed rozmezí, ale to je jedno, vyřešil jsem to klávesama "snížit, zvýšit výkon" sice to není tak plynulé, ale lepší než nic. Ten plyn na kolečko myši mě mrzí. Zkoušel jsem i tvorbu v editoru misí, ale je to porod. Vím, že jsem to kdysi v IL2 zvládal bez problémů, ale už je to spoustu let. Tady se mi povede pouze namapovat let AI letadel, ale své letadlo do mapy vložit neumím. V krabici se hrou jsem vůbec žádný návod neměl, v dokumentech při instalaci jsem našel pouze anglickou verzi a na Steamu rovněž. Alespoň jde tak nějak ořezaně vytvořit situaci se samotným letadlem na letišti na startu při výběru misí v možnosti zadat počet a typ letadel...
 
Alan Grey
Ahoj
S mapováním G940 jsme si pokoj nedal a teď řeším tyto funkce:

Spuštění motorového kompresoru Start Motor Compressor
Zastavení motorového kompresoru Stop Motor Compressor


Teplota vybraného karburátoru – zvýšení Selected Carburettor Heat - Increase
Teplota vybraného karburátoru – snížení Selected Carburettor Heat - Decrease


Přiznávám že netuším k čemu tyto funkce a jak důležité jsou pro let nebo pro start.. pomůže někdo ?
Samozřejmě obě dvě bojující strany .

Ale jinak se blížím k finále tak to potom plácnu na moje stránky a můžete hodnotit.. Úsměv
 
http://www.alan-grey-page.cz/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

34,726,261 návštěv