May 07 2024 04:21:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Oblíbené knihy s leteckou tematikou
ECL_Bulldok
OTU_oblak napsal:
buldoku, přesně tu shanim Úsměv)

Já ji měl pučenou od kámoše. Má tam nějaký jinný pěkný knížky ale nevim kdy ho zas uvidim. Ještě mi mučil Profesionálního vojáka od Marcinka ale to je zas jiná doba.
(ale taky pěkný):sm15:
Upravil/a ECL_Bulldok dne 06-01-2006 01:01
 
Safrik
Nevim jestli ji tu už někdo nezmínil, ale výborná knížka od Neville Duke - Zkušební pilot. Hrozně rád se hlásím k P. H. Clostermann - Velký Cirkus, bezvadná je Létající holanďan - A .H. G. Fokker. Rozhodně zajímavá První a poslední - A. Galland, A. I. Pokryškin - Křídla v boji, M.v Richthofen - Rudý letec, R. Nowotny - Tygr z Volchovstroje. ... A z trošku jiného soudku, ale mohu jen doporučit S. E. Ambrose - Bratrstvo neohrožených, J. Vause - Ponorkové eso.
 
GC3_Kane
Hoper, zrovna čtu "poslední kamikaze" jak moc lze "věřit" a nebo je to opravdu jen "román" ?Mrknutí
 
http://3iap.org/forum/news.php
Jimik
Pro mě hodně zajímavá kterou jsem tady zatím nezahlédl:
Po nás potopa - o přesném bombardování ve WWII. O bombách Barnse Wallise (kulová k boření hráze, 6t bombardování ze 4 - 6km průměrná kruhová odchylka celé perutě v noci 50 - 100m a 10t bomba)
 
Mungo
Omlelo sa to tu uz zrejme mnohokrat, snad tu niektore nezazneli:
Velky Cirkus (Clostermann), Zlomena kridla (Cejka), Letali pro fuhrera, Kridla Luftwaffe (Brown).
J. Gotowala - Slozita pilotaz (taka uvodna vsehochut o taktike v leteckych bojoch)
Popelinsky, Kodes - Strelecka a raketova vyzbroj letadel
 
Lala
Nektere co jsem tu nevidel, nebo prehledl (vybiram jen s leteckou tematikou):

Mano Ziegler: Messerschmit Me163
Mano Ziegler: Messerschmit 262
Hajo Hermann: Orli kridla (zakladatel "Divokych svini" )
Alan C. Deere: Devet zivotu
Norman Franks: Malan letajici namornik
Norman Franks: Pilot Tempestu
Norman Franks: Leto stihace
Donald Caldwell: valecny denik JG26 (dva dily)
Werner Girbig: Stihaci eskadra JG27
Pavel Berger: 10 800 sestrelu JG52
Jerry scutts: Stihaci eskadra JG54
Edwin P. Hoyt: Andele smrti
Ivan Kozedub: Slouzim vlasti
Carl-Frederik Geust: Pod rudou hvezdou (Ukoristena letadla Luftwaffe v sovetskem letectvu)

Edit: Doplneni
Upravil/a Lala dne 06-01-2006 16:11
 
312_HeRa
Jimik_EAF310 napsal:
Po nás potopa - o přesném bombardování ve WWII. O bombách Barnse Wallise (kulová k boření hráze, 6t bombardování ze 4 - 6km bomba)

Neodbombardoval nakonec akorat jeden ? Sudovita naloz dozabkovala k hrazi a diky lopatkam padala ke dnu stale namackla na hraz ? Neco takoveho jsem videl na Discovery. Kurna mel bych vic cist. Knihomol nejsem a tak se priznam, ze ja neprecetl zatim vubec nic z teto tematiky az na nejake navody k letadlumÚsměv Mam pripravenou jednu az bude cas. Stihaci nad kanalem.

EDIT:Kde berete tolik casu?
Upravil/a 312_HeRa dne 06-01-2006 16:17
 
312raf.com
Mungo
Snad sa tu najde niekto, kto to bude vediet presne, ale napadnute mali byt myslim 3 hradze a minimalne 2 boli myslim preborene.
A teraz vyslovene fantazia - neviem presne kolki hadzali, sned jedna hradza povolila az po druhom zasahu a v jednom pripade jedna bomba hradzu preskocila a znicila nejaku stavbu za nou (sned elektraren) a az dalsia ju prerazila. Ale je to strelba naslepo, urcite vsak bomby odhodili viaceri.
 
GC3_Messik
Hopere všiml jsem si v tvé knihovničce Stalinových sokolů, sám jsem se je chystal půjčit v knihovně, pak jsem na to zapoměl. Stojí to za to? Jaký dojem to na tebe udělalo?
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
Hoper
3IAP_Kane napsal:
Hoper, zrovna čtu "poslední kamikaze" jak moc lze "věřit" a nebo je to opravdu jen "román" ?Mrknutí

je to beletrie, ale na základě určitých skutečností. Viz třebas na začátku to, jak trénovali na PH -zmínka o vytvoření "kopie" PH a jak se tam učili útočit. Já už si z toho moc nepamatuju, jen že před odjezdem na moře šel za gejšou, že jednoho kamaráda sežral krokodýl a on že pak skončil snad jako taxikář Mrknutí

Messik napsal:
Hopere všiml jsem si v tvé knihovničce Stalinových sokolů, sám jsem se je chystal půjčit v knihovně, pak jsem na to zapoměl. Stojí to za to? Jaký dojem to na tebe udělalo?

mno je to "jen" jmenný seznam význačnějších pilotů s krátkým info o nich Úsměv
na můj vkus to není knížka na půjčení z knihovny. tedy pokud nemáš fotopaměť a nechceš nosit informativní údaje o většině z nich v hlavě Úsměv
 
3IAP_Momo
no víceméně tu byly všechny už zmíněny, ale neviděl jsem tu nikde (nebo přehlédl) krásnou knížku
Stíhač žije bojem (N.M. Skomorochov)
a nezapomenutelné věty jako např. od Varvary Ljašenkové: " Skomorochu, pojď blíže - budeš mě lépe chránit. "
nebo od Jakova Mikitčenka " Nesluší se aby stíhací pilot klesal na mysli. A tím méně Komsomolec. " :sm40:
 
http://jaja.kn.vutbr.cz/~krupa9/
3IAP_Momo
OTU_oblak napsal:
jsem knihomol...nebudu tu psat asi nic, protoze bych nekterou knizku osidil a mrzelo by mne to...bylo toho a bude toho strasne hodne Úsměv))


Oblaku a právě na tvůj seznam jsem se těšil, aspoň bych věděl kolik knížek s leteckou tématikou na světě existuje Mrknutí
 
http://jaja.kn.vutbr.cz/~krupa9/
Rufu
Nejlepší jsou stejně Křídla v boji(Pokryškin)
A nikdo tu nepsal druhou Clostermannovu knihu Ohně v oblacích
 
Glad69
Clo-Clo-Velký cirkus,Jánský(Husmann)-Nebeští jezdci, Pokryškin-Křídla v boji, Skomorochov-Stíhač žije bojem, Fajtl-Hrdina století, C.J. Sheddan-Pilot Tempestu, Galland-První a poslední, Constable/Toliver-Sundejte Hartmanna, Čejka-Zlomená křídla, Sims-Duely na obloze, Stíhači......
btwVyděšenýhně v oblacích mi přijde jako děsná sračka...snaží si hrát na historika,ale ani trochu mu to nejde...
 
http://www.cockneyrejects.net
Glad69
Ohně v oblacích:-)))
 
http://www.cockneyrejects.net
Hoper
3IAP_Momo napsal:
no víceméně tu byly všechny už zmíněny, ale neviděl jsem tu nikde (nebo přehlédl) krásnou knížku
Stíhač žije bojem (N.M. Skomorochov)
...

přehlédl Mrknutí
 
Rufu
Přečtěte si tohle http://www.milita...0b2a067953 je to sice povídka ,ale má atmosféru stejnou má i kniha Noční letci(autor Beckman,o posledním letu Stuky z tajné severní základny)
 
Hoper
Rufu napsal:
Přečtěte si tohle http://www.milita...0b2a067953 je to sice povídka ,ale má atmosféru stejnou má i kniha Noční letci(autor Beckman,o posledním letu Stuky z tajné severní základny)

Pastýře taky najdeš na mém "seznamu" Mrknutí
Forsyth píše něco trošku jiného než o letadlech, ale byl to příslušník RAF, takže asi proto to odskočení Úsměv
 
313_OTU_oblak
btw. nezapomenuli jste na Zacharova - Já stíhač a na Saburo Sakai - Samurai (u nás zera nad pacifikem)...btw. pekne je taky jejich posledni usvit (vyslo v letectvi) - o naletu Dam busters...btw. Stihac nad finskem to už tady taky padlo?asi jo...
 
1stCL_Jamamoto
Já bych doporučil Válečný deník Helmuta Lipferta a na Sundejte Hartmanna mi moc nešahejte! Dle mého skromného názoru je to zajímavá kniha. Za přečtení stojí určitě i Günter Rall či Gallandův První a poslední. Jsem rád, že tu někdo zmínil toho Pastýře, je to moc pěkná povídka...
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

34,828,773 návštěv