June 18 2026 09:54:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,760
· Nejnovější pilot: 310_Raptor
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Oblíbené knihy s leteckou tematikou
batoh
Náhodné nálezy, nečetl jsem, třeba budete vědět víc a využijete pro svoje DCS mise...
Operace Kavkaz - Tajná sovětská raketová válka nad Suezským průplavem
https://www.datab...vem-503950
Super Sabry nad Československem
https://www.datab...kem-399470
 
saldy
batoh napsal:

Náhodné nálezy, nečetl jsem, třeba budete vědět víc a využijete pro svoje DCS mise...
Operace Kavkaz - Tajná sovětská raketová válka nad Suezským průplavem
https://www.datab...vem-503950
Super Sabry nad Československem
https://www.datab...kem-399470


Operace Kavkaz mizí z trhu, objednávejte dokud to jde..parádní rozbory náletů izraelských fantomů v opotřebovávací válce na základny Egypta a taky nasazení jednadvacítek
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Coffin Corner
Sakra. Z položky za 170 kaček je najednou objednávka skoro za litr... Šklebící se
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
saldy
Coffin Corner napsal:

Díky za tip, Saldy. Objednáno 🙂


Teď mi volal jeho syn, že včera do noci knihy podepisoval a novinka už půjde do světaÚsměv
[img]https://ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg[/img] is not a valid Image.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Coffin Corner
Super, už mi psal i dopravce.
Ty se znáš s Wendyho synátorem? Potatil se? Úsměv
...taky sem si nemyslel že bych mohl sestřelit německý letadlo. Dva roky po válce se mi to konečně podařilo.
Abraham Simpson
 
saldy
Jen zběžně, kdysi jsem přeletěl dvacetdevítku ze sssr a ukazoval jsem Wendymu nějaký finty a jak se na tom nezabít...ne kecám, jen jsme řešili mojí adresu a prohodili spolu pár větÚsměv
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Richi
Knihu mám. Zcela na hovno zabalená a dokurvené rohy. Teď jsem si zamejloval, tak uvidím co bude dál.Naštvaný
 
Zifi
To se mi stalo u Jakabu o vánocích (objednávka za 2500 Kč). Všechny rohy poničené. Řekl jsem jim, že buď jim to vrátím nebo chci 60% slevu. Dali mi slevu
 
Richi
Osobně mi volal pan Dermišek, požádal mě ještě o nějaké další fotky poškození při přepravě a nabídl mi výměnu na jejich náklady nebo slevu.
Slevu jsem nechtěl a tak mi prý zítra pošlou jinou, ano podepsanou, a mám jim to poslat zpět.
Tak zatím to vypadá dobře. Nicméně, ta kniha má/měla nahoru a dolu volný prostor 5 cm než narazí na stěnu krabice, takže to někomu upadlo, ale kdyby se posnažili to kloudně zabalit, bylo by to OK.
 
saldy
U mě vše ok, přišel i dárek nějaký časopis o letectví
ijncluny.estranky.cz/img/original/807/stit1.jpg
ijncluny.estranky.cz/img/original/808/stit2.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
AB1Richard
Tak jsem si dneska na v Luxoru vyzvedl Operaci Kavkaz. Dík za doporučení.
 
Richi
Tak doplním pro info.
Obdržel jsem novou knihu, skvěle zabalenou i s podpisem.
Pan Dermišek z Flying Revue mi provedl bezplatnou výměnu.
Myslím, že si zde zaslouží zveřejnění příběhu i moje další poděkování. Mrknutí
 
AJaromir
A nelítal v MiG-21 313_Paegas?
Upravil/a AJaromir dne 22-05-2026 17:45
 
Algy
Vychádza rozšírené vydanie knihy "Takmer pravdivý príbeh" o živote Mateja Beznáka pod názvom "Posledný zostrel"

https://static.do...d6fbb.webp

https://donio.sk/...zqhrEB7e6A
Upravil/a Algy dne 03-06-2026 19:15
Letka_13/Algy

www.letka13.sk
 
www.letka13.sk
magot
Když jsme u toho šmolíka, jsem byl teď v muzeu ve Kbelích a měl jsem za to, nevím proč, že je tam i šmolík Š-328, stejně jako B-534, no a není. Avie tam je.
(Nicméně nejsou tam ani hrábě a ty tam tutově byly)
Přežil vůbec nějaký šmolík někde? Není nějaký na Slovensku?
 
Algy
magot napsal:


Přežil vůbec nějaký šmolík někde? Není nějaký na Slovensku?



Bohužiaľ nie...čo je veľká škoda.... a Aviu máme v Košiciach, ale to je v podstate len poskladaná replika... nemá to kabínu ani interiér...ale hneď vedľa je Befko a krásne vidno nenormálny veľkostný rozdiel...
Letka_13/Algy

www.letka13.sk
 
www.letka13.sk
magot
jaj, v tom případě škoda, že shořel ten kokpit šmolíka do starého šturma, takhle už si nikdo nevzpomene jak to vlastně vypadalo když v tom člověk seděl Úsměv
 
batoh
magot napsal:

jaj, v tom případě škoda, že shořel ten kokpit šmolíka do starého šturma, takhle už si nikdo nevzpomene jak to vlastně vypadalo když v tom člověk seděl Úsměv

Chápu. Aspoň toto.
https://www.idnes..._S_328.jpg
https://www.idnes..._S_328.jpg
https://ipmsnymbu...show_html=
https://www.hobby...e-set.html
 
magot
Podklady, detailní fotky si myslím, že ještě někdo z L13 má .. ale model kokpitu před mnoha lety shořel s notebookem.
Dělal na tom člen DT, Casper z německa.
 
Hoper
Šumichrast, Peter & Anďal, Jozef - Letov Š-328 a Š-528
tam taky něco je
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 26.6.-28.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-06-2026 10:49
my už web asi ani neprovozujeme. Ještě z nostalgie funguje fórum, ale snad dva roky tam nikdo nic nenapsal. Domlouváme se přes WhatsApp.

31-05-2026 13:32
Czech Lions mají pořád ještě web na https://czechlions
.cz? Co koukam tak jsou u Forpsi a expirace 2028 ...

29-05-2026 17:16
Zítra jedu do Hradce. Kdo chce, potkáme se tam. Budu se jako vždy pohybovat okolo hangáru UVP s virtuálními vyhlídkovými lety.

23-05-2026 20:57
Finský instrukční survival kit Šklebící se https://youtu.be/.
..bSBCPSBVSb


22-05-2026 18:01
Máte někdo kontakt na Rampu nebo Podrse? Mi nejde resetovat heslo na "310raf.com" Patrně protože to mám na starou mailovou adresu.

21-04-2026 09:25
Dnes je to 108 let co zemřel Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen, nositel Pour Le Mérite, 80 sestřelů.

25-03-2026 09:17
Bin Ladinova první akce s B-25 https://youtu.be/.
..U6GrE0fRfY

19-03-2026 16:46
Tak to má dneska i svátek.

19-03-2026 11:54
Dnes, přes 114 lety se narodil Adolf Joseph Ferdinand Galland. Generálporučík Luftwaffe, nositel Rytířského kříže Železného kříže, s dubovou ratolestí, meči a brilianty. 104 setřelů

15-03-2026 18:03

40,516,312 návštěv