March 28 2024 10:33:02
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Invasion!
CSL_Lekk
někde možná mám puvodní mis fily...takže ti z toho mužu udělat žánrové fotečky bojiště.
 
1stCL_Fucida
To by bylo dobrý, díky Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
CSL_Lekk
ok dej mi PMko co bys rád měl na fotkách...večer to zkusím znova nahrát.
 
1stCL_Fucida
Invaze mýma očima 6 let poté, aneb ohlédnutí se za největší speciálkou všech dob Úsměv

Invasion!
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Zifi
Pěkné čtení
 
clone9cz
Je to jako jeden bonbónek z bonboniéry. Dost tomu chybí intro zabývající se vlastním scénářem s cíly každé z bojujících stran a pak přerod z denních bombardovacícho akcí na noční s potřebou zvládnout navigaci podle radiomajáků.
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_PETRAS
...celé jsem to přečetl jedním dechem !

A jako účastník této velkolepé akce musím uznat, že to bylo prostě to mé virtuální NEJ.

Někde mám ještě audio z TS rozlučky po akci, kde se s náma Afrodita loučí tato :" ...už vás nikdy nechci slyšet na TS" Úsměv

Salute
 
Lanc
boha to je uz 6 rokov? my bezni piloti sme samozrejme nevideli do vasej oficierskej obyvacky, ale pamatam sa ako sme boli za tuto Invaziu vdacni este velmi dlho. a na ts to spomenieme este aj teraz. spotene ruky aj zadky a jak sme to prezivali..tie vykriky do ts ked mal niekto spita za sebou, to clovek musel zazit Šklebící se
2/JG26_Krak
 
http://squadron.achileus.cz/
Achileus
jj byla to pecka diky !!!
 
jg26.achileus.cz
Indy
O 3:50 mi zvoni budik a nenapadne sa sukam z manzelskeho loze.
Manzelka: Co robis?
Ja: O desat minut startujeme nad Normandiu.
Manzelka: Co?
Ja: Ved s letkou.
Manzelka: Vy nie ste normalni.
Letka_13/Indy
 
saldy
Jo lidi na to stále vzpomínaj, a diví se, že jsem se neúčastnil, ale to já ještě nesledovat komunitu a neměl jsem o tom ani ponětí. Mám pocit, že se později připravovala podobná akce, ale nedotáhlo se to.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
ZVP_ALEX
Indy napsal:

O 3:50 mi zvoni budik a nenapadne sa sukam z manzelskeho loze.
Manzelka: Co robis?
Ja: O desat minut startujeme nad Normandiu.
Manzelka: Co?
Ja: Ved s letkou.
Manzelka: Vy nie ste normalni.


Mrknutí Všude stejný, ale stálo to za to Cool
 
alfik
ZVP_ALEX napsal:

Indy napsal:

O 3:50 mi zvoni budik a nenapadne sa sukam z manzelskeho loze.
Manzelka: Co robis?
Ja: O desat minut startujeme nad Normandiu.
Manzelka: Co?
Ja: Ved s letkou.
Manzelka: Vy nie ste normalni.


Mrknutí Všude stejný, ale stálo to za to Cool

Já neměl manželku... tak jsem si musel vynadat sám! Cool
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Hoper
Indy napsal:
O 3:50 mi zvoni budik a nenapadne

jak se chce někdo po zvonění budíku nenápadně "sukat" ? :)

********************************************************************
Jinak abych trošku potěšil Fučiho ego - Invaze byla, je a bude nezapomenutelná.
Byla to jedna z posledních velkých akcí, kde se ještě sešla stará garda (mno, ta nejstarší ilovská již moc ne) a pak spousta "mlaďochů". A proto zůstane dlouho v nás. Ač bylo x Lekkových (a dalších autorů) misí, tahle byla VELKÁ.
Berlín a Wilde Sau byly nezapomenutelné, ale tolik pamětníků už nebude :)
Minimálně během nějakých 10-15 let rozsahem podobná akce jako Invaze nebude. Je to smutné, ale nebude. Vývojáři si hrají na co nejdokonalejsí modely letadel a jejich systémů, ale systém vlastní hry mají hooodně jednoduchý. Takže na něm stavět nějaké promakané a sofistikované speciálky jaksi nejde (třeba RRR skončilo s modovaným Ilem a v DCS taky moc nefunguje).

Moje dojmy:
zátěžové testování - ehm... první spuštění vlastní hry - jasně(é) :))

loučení s operátkorkou někde v Kanálu...

utekl jsem Fučimu zpod kanonů jak malými klukovi (revanš za lekci z prehistorického ila a jeho neviditelných stromů ;)

jedny P-47 hlídkují celkem v klidu v x km, slovenské P-47 umírají dole...

"zesměšňovací" dávka na Pagiho dvojku

hlídání dvou sektorů nad plážemi Francie osamělou P-47 (ač to zní děsně jednoduše a prostě [LW byla již out], tohle byl jeden z nejsilnějších zážitků celé akce)


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
už chápu, jak si staří bardi z reál válek dokážou pamatovat 50+ let staré výjevy z určitých bitev...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
MaP
Když se tady tak sentimentálně vzpomíná, tak se taky přidám.
Z mého pohledu byla mnohem zapamatelnější Palba 1938 - jednak jsem s ní měl mnohem více práce, beze mě by byla mnohem horší a nakonec by se beze mě asi ani vůbec nekonala (a 150 naštvaných lidí by šlo ulovit Fučiho, že je v sobotu ráno vytáhnul z postele v 6 hodin ráno a nic nefunguje). A pak celodenní bitevničení s He-51 na Československem.
Z přípravy Invaze si jen vzpomínám na nějaké drobky - nejvíc asi na "Tajfunový ping-pong" s Fučim. Udělal jsem pro něj letový model tak nějak podle dostupných údajů a poslal Fučimu. Tomu se zdál Tajfun moc dobrý, tak jsem ho zhoršil a zase se mu zdál pořád moc dobrý. A takhle jsme si asi snad 10x přepinkli letový model, než se zdál Fučimu dostatečně špatný.
A z vlastní invaze - byl jsem opět bitevník, tentokrát na Tajfunu. Bohužel jsem měl nějakou práci, tak jsem se mohl zůčastnit jen v sobotu odpoledne a v neděli. V hledání tanků jsme moc úspěšní nebyli (našli jsme je jen snad jen jednou) a tak jsme útočili nejvíc na letiště - ty jsou velká a nepohybují se.
Sestřelený jsem byl 2x (umřel jednou).
Jednou, když naše Tajfuny při hledání tanků dostaly výprask (myslím, že jsme zbyli dva - já jsem to kupodivu přežil), tak při návratu místo vytouženého přistání jsme byli posláni hlidkovat nad pláže do 5 kilometrů. I s prostřílenejma Tajfunama ověšenými stromečky raket. Myslím si, že jsme byli obětováni jako návnada, aby si letiště na pláži oddychlo. A dopadlo to, jak muselo - najednou se ozvalo BUM, BUM, BUM a motor se zastavil. Naštěstí jsem doklouzal blízko letíšte ve Francii a úspěšně nouznově přistál.
A podruhé to bylo v neděli chvíli před koncem - další rutinní útok ma letiště, na rychloměru přes 450 mil/hod, odhodit bomby, přitisknout se k zemi a najednou konec - letadlo se z ničehonic rozpadlo. Buď flak, nebo výbuch bomb na zemi, nebo jen neopatrné přitažení.
A z mých úspěchů - snad jsem něco trefil na zemi a počechral jsem pérka jednomu modráskovi. Ovšem jsem měl už málo střeliva, které rychle došlo. Tak sem se za jeho směrovku přiblížil na pár metrů a doufal jsem, že zazmatkuje a praští s letadlem o zem. Pak mě napadlo, že bych do něj mohl drochu drcnout aby spadnul, ale pak jsem si řekl - nejsme v Rusku ale ve Francii. Tak jsem ho milostivě propustil.

Takže nakonec se musí poděkovat Fučimu - jednak, že něco takového zorganizoval a potom, jak na nás (myslím ty co speciálky připravovali) tlačil, tak z nás vytlačil to nejlepší. Mnohem lepší, než jsme si mysleli, že v nás je.
 
CSL_Lekk
Hoper napsal:

...Minimálně během nějakých 10-15 let rozsahem podobná akce jako Invaze nebude...


Hmmmm.....tak 10-15 let říkáš jo?Vyděšený
Právě jsi me nasral Hopr!!!!VyděšenýVyděšenýMrknutí
Upravil/a CSL_Lekk dne 06-01-2018 23:21
 
Indy
... jak se chce někdo po zvonění budíku nenápadně "sukat" ? Úsměv ...


To uz musis byt experienced manzel Pff
Letka_13/Indy
 
Hoper
CSL_Lekk napsal:

Hoper napsal:

...Minimálně během nějakých 10-15 let rozsahem podobná akce jako Invaze nebude...


Hmmmm.....tak 10-15 let říkáš jo?:o
Právě jsi me nasral Hopr!!!!:o:o;)

Lekku, neboj, vem si v kolika lítal Permon. My se tý poslední velký speciálky ještě dožijem aktivně ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,595,711 návštěv