May 05 2024 18:03:27
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Flyable kukuruznik?
LesniHU
Zachovejte jen primerenou miru optimismu, moznost litatelneho po-2 byla uz nekolikrat poprena z oficialnich mist.
 
GC3_Messik
vždyť je to skoro jako Avie, možná víc historicky inVyděšenýMrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
rudidlo
Messik napsal:
No mě sundal chlape ne jen jednou v oflinu. Při těch 140km/h je tak pomalej, že jsem do něj kolikrát vrazil:lol::lol::lol::lol:

Stejný problém. Občas je nutné zabřednout do offline. V online se z pilota stane strašná fajnovka - pořád je zvyklej na stejně rychlá letadla a najednou takovej traktor...

Občas si zde někteří stěžují, že na online není možné létat s těmi typy, které historicky na dané mapě doopravdy byly, poněvadž jsou velmi choulostivé na poškození. Když se neobjeví na online banda lidí, schopna létat ve více lidech, zapnu offline a letím si zabitevničit se stíhacím krytím. Občas je zajímavépotkat formace stíhačů, což se na českých "všichni proti všem" serverech nevidí moc často.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
313_OTU_oblak
ta 30mm MK.108 - to by proletělo skrz a nevybuchlo Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Hmmm.. a přitom jsou desítky letadel, která opravdu VELMI chybí. Na co tohle plátno se špejlema. Kdo z vás by si to vzal a šel s tím řekněme "pozorovat" frontu?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Safrik
Ja, ja bych klidne sel s mym pripojenim ze me stejne stihac nikdy nebude :sm39:
 
WT_Peci
K výzbroji:
Klasický U-2 měl 1 kulomet ŠKAS nebo DT 7.62
U-2 LŠ (ljogkij šturmovik) 1941- pohyblivý kulomet ŠKAS 7,62, závěsník na 120kg pum pod trupem a 4 kolejničky pro RS-82 pod křídly
U-2 LNB (ljogkij nočnyj bombardirovščik) 1942 - 200kg pum , které svrhával bombometčík ze zadní kabiny, mohl nést i kulomet, ale se sníženým nákladem pum, motor měl tlumič hluku
pak vznikaly další variantu pro řízení dělostřelecké palby(U-2 NAK), pro propagandu s tlampačem (U-2 GN)
Díle se na křídlo upevňovaly kazety, které sloužily pro převoz nákladu, nebo v sanitní verzi pro převoz raněných.
Další verze (sanitní speciál, postřikovač, dopravní pro aeroflot) měly sice označení U-2, ale byly konstrukčně poněkud jinak uspořádány.

Jinak bych se těm nočním "šicím strojům" neposmíval :sm13: Němci z nich měli docela nahnáno, jelikož bombardování klouzavým letem se staženým motorem bylo jednak překvapující a přesné a druhak podle triády se Němci pokuošeli zařadit do nočních jednotek taky hadraplány pro podobný způsob boje.

Zdroje:
Triáda, MBI
 
LesniHU
Je to hezky letadlo, ale v ilovi nema misto - ani na specialce ne. Protoze protiletadlovi strelci vse vidi a neco takhle pomalyho sestreli okamzite. Tedy, samozrejme, ze ne okamzite, ale az po te hodine letu od vlastniho letiste k nepratelskym liniim Úsměv.

Kdybych si mel prat nejake 'nebojove' letadlo, byla by to dakota/Li-2. Sice se lisily vykony, ale kdyz to neni stihacka, tak to tolik nevadi a bylo by to letadlo, co by se dalo nasadit na spoustu veci na mnoha mapach.
 
313_OTU_oblak
jo, němci tak chtěli použít naše letovy Š.328...
fuči, myslím že axis strana ve šturmu má dost letadel ne??Do.335 stejně nikdy bojově snad neletěl, i když by to bylo zajímavé proletět se...snad jedině bombery Úsměv Spíš bych viděl velké rezervy na straně RAF Úsměv
 
GC3_Messik
Avie není o mnoho užitečnější , pár set kusů, tady toho bylo vyrobeno skoro jak ILA. A zakladní data o Avii vím takže mě nemusí někdo vysvětlovat rozdíl mezi U2- a Avií.

Úsměv
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
3IAP_Momo
1stCL_Fucida napsal:
Hmmm.. a přitom jsou desítky letadel, která opravdu VELMI chybí. Na co tohle plátno se špejlema. Kdo z vás by si to vzal a šel s tím řekněme "pozorovat" frontu?


Cool
 
http://jaja.kn.vutbr.cz/~krupa9/
310_cibule
Já taky. Jiříček tu sice není, ale věřím, že on taky. Tak to už jsme tři. Sem s kukuruznikem.
 
GC3_Messik
jj ja takyMrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
rudidlo
OTU_oblak napsal:
Spíš bych viděl velké rezervy na straně RAF Úsměv
Pro simulátor, orientovaný na východní frontu je to vcelku pochopitelné.Úsměv
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
310_cibule
Čtyři.


Jo, a abych nezapomněl, taky nutně potřebujeme lítatelnýho lysandera, storcha a sentinela. Tak jen aby třeba někdo neměl pocit, že jsou tyhle letadla v ilovi zbytečný Mrknutí
Upravil/a 310_cibule dne 31-12-2005 12:10
 
WT_Peci
pokud bude ta noční bombardovací U-2, tak hlásím, že číslo pět žije Mrknutí
 
310_cibule
Pět.

A co naše noční čarodějnice, teda pardón dámy, vědmy?
 
GC3_Messik
Ty mají rádi určitě pořádné hřebce Šklebící se alespoň Spita nebo LA :lol:
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
310_cibule
Jo, tak naše dámy maj hřebce, jo? A poctivej středo- východoevropskej papírák jim nejde pod nos. No, to sme dopadli, zase. A tak je to pořád. Dycky přitáhne nějakej Amerikán a našinec ostrouhá.
 
Mungo
Vzhladomnato ze v poslednej dobe dost bitevnicim, tak by som sa pridal. Za poctivej bezmesacnej a zlahka zamracenej noci by druha strana mala dost peklo ubranit svoje ciele.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,820,904 návštěv