May 18 2024 18:27:56
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Flyable kukuruznik?
310_cibule
A viděls někdy kukuruznika zaparkovanýho na stojánce? To je pohled, pane.
 
1stCL_Fucida
Messik napsal:
jj jestli tam bude Kukuruznik tak to bude skvělé, srovnatelný dárek jako I16.

Fuči z hlediska co jsi psal je Išak taky zbytečné letadlo, nepoužitelné a vzít si ho proti F4/G2 může jenom blb, přesto ho lidi mají rádi a létá se sním dost často.


Tak Išaka bych k Po-2 zrovna nepřirovnával. A nic takového, z čeho by to mohlo byť jen okrajově vyplývat jsem nepsal. IL-2 tak nějak simuluje stíhání a taktické bombardování. Zbytek letectva jen dost okrajově. Proto jsou celkem dost zbytečné i B17 a podobné strategické bombardéry.

http://library.av...DLID=62714 - tady máte Po-2 flyable pro MSFS2004, enjoy.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
GC3_Messik
1stCL_Fucida napsal:
Messik napsal:
jj jestli tam bude Kukuruznik tak to bude skvělé, srovnatelný dárek jako I16.

Fuči z hlediska co jsi psal je Išak taky zbytečné letadlo, nepoužitelné a vzít si ho proti F4/G2 může jenom blb, přesto ho lidi mají rádi a létá se sním dost často.


Tak Išaka bych k Po-2 zrovna nepřirovnával. A nic takového, z čeho by to mohlo byť jen okrajově vyplývat jsem nepsal. IL-2 tak nějak simuluje stíhání a taktické bombardování. Zbytek letectva jen dost okrajově. Proto jsou celkem dost zbytečné i B17 a podobné strategické bombardéry.

http://library.av...DLID=62714 - tady máte Po-2 flyable pro MSFS2004, enjoy.


Fuči napsal:
Oblak, jen tak mimochodem já ani náznakem nezmínil Do 335 ani jiný stroj Luftwaffe, jak tě napadl zrovna Pfeil?? Imho v simulátoru typu FB je využitelný mnohem lépe než Kukuruznik. Na co mít pozorovací letadlo schopné v noci napadat nepřátelská letiště, nebo kolony. Letěli byste takovou misi proti AI pozemním cílům 2x, 3x, 10x..pak by to letadlo každej začal ignorovat jako dále nevyužitelné. Fakt nevím, na co by tady byla letadla jako Storch, Ju 189.. apod
Když uvážíme, že teoreticky by měla být tvorba těhle "pleček" podobně náročná na čas jako u výkonné stíhačky, tak mi to přijde mrhání časem.
--

V mnohém máš pravdu, ale s tím opět píšu to je to stejné s Išakem.
Išak cca 5k kusů za války, tohodle přes 30k. Pokud budeme brát Ila jako stíhací simulátor tak máš pravdu, ale je zde mnoho typů B25,Betty,He111,HE162,Me163,Brezniak, které taky nejde brát jako vhodné do stíhacího simulátoru.

Nevím proč by letadlo, které bylo nasazeno a úspěšně masově nasazeno být bráno jako póvl leč bylo primitivní ale tím zase levné a snadno opravitelné.

Išakova bojová hodnota je také velmi nízká a každý ho bere jako soupeře, to stejné s Čajkou, s tou také málokdo létá ale je to právoplatný člen letadel v IL2FB. Mrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
Mungo
Myslim, ze s Isakom to nie je tak zle, pokial ho neprepadne presila, ale pre Emila je to dost nebezpecny super a aj F-ko si nemoze dovolit cokolvek.

Il2 je stihaci simulator co sa online tyka (nato, aby sa presadili aj bombardery by musela existovat moznost simulovat nejaky konflikt - cez den by sa prehanali stihaci, s prichodom noci by nastupili He-111, B-25 a proti nim Bf-110 a Beaufightery). A podla uspesnosti ich bombardovania by rano zase mali stihaci k dispozicii lietadla.

Ale co, ak Olegovi dodaju Po-2 a on ho len prida, preco sa hnevat. Ked sa objavi mapa Slovenska s jej clenitym terenom a vhodne sa nastavi flak, najde sa miesto aj pren.
 
LesniHU
Messiku, opravdu chces udelat z ila muzeum dulezitych typu, se kterymi nebude nikdo letat?
 
GC3_Messik
nikdo?Mrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
LesniHU
Letat s nimi stale, den za dnem, mesice a roky. Budes?

Vim, ze se par lidi najde, ale kolik procent to bude?
 
GC3_Messik
s Išakem také letá někdo den za dnem? Ty se štukou také?
Upravil/a GC3_Messik dne 01-01-2006 23:29
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
LesniHU
No, prave ze leta. A bude nekdo letat s po-2, kdyz pro nej nejsou mise?
 
GC3_Messik
lepší otázka kolik procent lidí létá se štukou každý den celé roky ...

Mrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
GC3_Messik
s PO-2 také bude létat někdo, nemusí létat denně, se štukou 95% pilotů neletá častěji než jednou tejdně. A to jsem ještě hodnej na procentaÚsměv

Co Avie? Taky bude nasazená tak často? Nebo jak psal Fući většina pilotů pár hodin odletá a pak ji odloží jako plecky letadla?

Hlavně jde o tu možnost si s daným typem zalétat, a nemusí se na to cvičit piloti každý den. Jde o atmosféru, a pokud někdo má rád PO-2 a rád by si v něm zalítal tak to zbytečné letadlo není.
Bojová hodnota určitě není tak nízká jak tady povídáte. Existuje ROF .
A proč by létal PO-2 nad těžce opevněnej Sevastopol, nebo nad stovky tanků.

edit slovosled
Upravil/a GC3_Messik dne 01-01-2006 23:45
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
LesniHU
Se stukou sis vybral spatnyho kandidata na porovnavani. Zaprve ja osobne kazdy den, kdyz jsem za tak posledni 3/4 roku letal, tak to bylo se stukou. Ale to je spise nedostatkem casu.

Zadruhe porovnavas dve uplne odlisny letadla. Zpusobem nasazeni odlisny. Stuky letaly prakticky celou valku do klasickych bojovych akci. To znamena boj nepratelskych stihacu proti nim, doprovody atd. Naproti tomu bojove nasazeni po-2 bylo zalozeno na tom, ze neni videt, neni slyset, leta v noci v mracich. Bohuzel tady v ilovi ho flaky vidi vzdycky a opravdu malokdo leta online nocni lety (i stihacky), takze je v zasade k nicemu. A nebojove nasazeni (kuryrni atd) vlastne il nepodporuje vubec. Offline je to trochu lepsi, existuje ukol pruzkumny let (neboli doletet na urcene misto), takze zbyva uz jen problem flaku a ai stihacu, kteri take vidi dobre a generator v ilovi tam vzdy nejake da.

Prijde mi, ze stale zamenujes moznost vyuziti nejakeho letadla v simulatoru za hodnoceni jeho vykonu. A kolik lidi leta se stukou nam muzou ukazat statistiky treba AH serveru (myslim % lidi z osazenstva serveru).

Doplneni po tvem druhem prispevku:
A jsme u toho. Udelat tenhle typ letatelny zabere minimalne tolik casu co udelat stihacku. A dalsi kupa lidi stejne tak touzi treba po Typhoonu, nebo by touzila po Isakovi, kdyby nebyl, coz jsou letadla, ktera by mela mnohem vetsi vyuziti pro vsechny (mimo to, ze si s nimi muze tahle skupina lidi 'proste zaletat' ). Nikdo ti neupira pravo touzit po nejakem exotickem stroji, ale investovat ted usili do jeho vyvoje je proste nerozum. Ja bych si v nem taky rad zaletal. Ale neobetoval bych pro nej jinou stihacku. Mozna ani dodo ptaka ne, kdyz se tu uz o nem mluvi. Je to sice prototyp, k nasazeni tak na jedne mape, ale alespon zapada do moznosti ila.
 
GC3_Messik
LesniHU napsal:
Se stukou sis vybral spatnyho kandidata na porovnavani. Zaprve ja osobne kazdy den, kdyz jsem za tak posledni 3/4 roku letal, tak to bylo se stukou. Ale to je spise nedostatkem casu.


Tak zjevně patříš mezi těch 5 procent pilotů které jsem pokusil odhadnout. Ale to jsi jeden z mála.


LesniHU napsal:
Zadruhe porovnavas dve uplne odlisny letadla. Zpusobem nasazeni odlisny. Stuky letaly prakticky celou valku do klasickych bojovych akci. To znamena boj nepratelskych stihacu proti nim, doprovody atd. Naproti tomu bojove nasazeni po-2 bylo zalozeno na tom, ze neni videt, neni slyset, leta v noci v mracich. Bohuzel tady v ilovi ho flaky vidi vzdycky a opravdu malokdo leta online nocni lety (i stihacky), takze je v zasade k nicemu. A nebojove nasazeni (kuryrni atd) vlastne il nepodporuje vubec. Offline je to trochu lepsi, existuje ukol pruzkumny let (neboli doletet na urcene misto), takze zbyva uz jen problem flaku a ai stihacu, kteri take vidi dobre a generator v ilovi tam vzdy nejake da.


Nasadit by šel, že není možný ho zasadit do právě probíhajícího jevu DS serverů je jiné kafe. Před érou VEfu nikdo netušil potenciál, který má a přinesl mnoho nových prvků. Jak víš, že nebude zakomponován do projektů jako může být CW2 etc. když bude k dispozici?


LesniHU napsal:
Prijde mi, ze stale zamenujes moznost vyuziti nejakeho letadla v simulatoru za hodnoceni jeho vykonu. A kolik lidi leta se stukou nam muzou ukazat statistiky treba AH serveru (myslim % lidi z osazenstva serveru).


Využítí je možné. Procento u štuk bude nízké. Nejčastějšími letci na štukách jsou "Jiříčkovi štukatéři", pak znám ještě pár pilotů ale málokdo tak organizovaný.


LesniHU napsal:
Doplneni po tvem druhem prispevku:
A jsme u toho. Udelat tenhle typ letatelny zabere minimalne tolik casu co udelat stihacku. A dalsi kupa lidi stejne tak touzi treba po Typhoonu, nebo by touzila po Isakovi, kdyby nebyl, coz jsou letadla, ktera by mela mnohem vetsi vyuziti pro vsechny (mimo to, ze si s nimi muze tahle skupina lidi 'proste zaletat' ). Nikdo ti neupira pravo touzit po nejakem exotickem stroji, ale investovat ted usili do jeho vyvoje je proste nerozum. Ja bych si v nem taky rad zaletal. Ale neobetoval bych pro nej jinou stihacku. Mozna ani dodo ptaka ne, kdyz se tu uz o nem mluvi. Je to sice prototyp, k nasazeni tak na jedne mape, ale alespon zapada do moznosti ila.


Ano, je mnoho letounů na které ještě nedošla simulátorová řada, to je fakt a všichni to vědí.
Jde jen o to že PO-2 si zaslouží stejné právo na vymodelování od nadšenců jako Tempest,Typhoon ať je to pláťák nebo není. Mrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
310_cibule
Chi, chi, tohle je zatím nejlepší flejm, kterej se mi podařilo rozpoutat. Sem na sebe fakt pyšnej. Tak si to tady užijte, jedu na týden na dovolenou.


 
GC3_Messik
jakej flejm? Diskuse, flejm rozhodně toto není. Jen má někdo jiný názor na Po-2Mrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
rudidlo
LesniHU napsal:
Prijde mi, ze stale zamenujes moznost vyuziti nejakeho letadla v simulatoru za hodnoceni jeho vykonu. A kolik lidi leta se stukou nam muzou ukazat statistiky treba AH serveru (myslim % lidi z osazenstva serveru).

AH Server má statistiky? Kde?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_Fucida
Išak cca 5k kusů za války, tohodle přes 30k. Pokud budeme brát Ila jako stíhací simulátor tak máš pravdu, ale je zde mnoho typů B25,Betty,He111,HE162,Me163,Brezniak, které taky nejde brát jako vhodné do stíhacího simulátoru.


Messíku, já jen tak mimochodem neomezil ILa jen jako stíhací simulátor, ale jako stíhací a taktický, resp. "letecky taktický". Psal jsem výše "taktiký bombardér"..klidně si to tam najdi Úsměv.

Nejde jen o vymodelování od nadšenců - jasně, kdyby to mělo být jen o tom, že někdo Olegovi pošle soubor, Oleg stiskne tlačítko a letadlo létá, bylo by to snadné a nových letadel by dneska byly desítky, možná stovky (viz. Flight Simy). Jenže pokud vím, tak nadšenci dělají 3D modely a textury (ať mě opraví tým kolem Avie, pokud se mýlím) a zbytek stejně dělá Olegův tým (tzn. "zanedbatelné" věci jako FM, DM..)

PS: pokud jde o mě, klidně bych Me 163 i He 162 obětoval ve prospěch Ju 88 a YP-80, s BI-1 ve prospěch Tempesta Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
MK_Paja
Mungo napsal:
Myslim, ze s Isakom to nie je tak zle, pokial ho neprepadne presila, ale pre Emila je to dost nebezpecny super a aj F-ko si nemoze dovolit cokolvek.



Moje slova, rata je super stroj, alespoň v této hře. Když si nedáš pozor dostoupá ve svíčce i FW-190A-5.

Problém Po-2 spočívá hlavně v tom, že nebude mít žádný flusátko v čumáku, snad by to trochu zachránily RSy Šklebící se.
Určitě by pak šel nasadit na nějakou "FUN" DF mapu společně s P-11, gladiátorem a jim podobnými.

PS:...., v dětsví jeden z prvních plastikovejch modýlků (1:72) škoda, že mi ho brácha rozšlapal :sm39:
 
WT_Peci
paja_cz napsal:
Moje slova, rata je super stroj, alespoň v této hře. Když si nedáš pozor dostoupá ve svíčce i FW-190A-5.


A teď ještě tu "O červené Karkulce" ... :sm13:
 
MK_Paja
WT_Peci napsal:
paja_cz napsal:
Moje slova, rata je super stroj, alespoň v této hře. Když si nedáš pozor dostoupá ve svíčce i FW-190A-5.


A teď ještě tu "O červené Karkulce" ... :sm13:


To by ses divil, jak dlouho dokáže I-16ka stát na vrtuli Šklebící se, někde mám ntrk :sm14:.
V nízkých výškách při rychlostech do 450km/h nejsi bezpečný ani ve schvabině :yes:
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,904,093 návštěv