September 28 2024 04:20:03
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 26

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Poprosil bych o rady pro úplného začátečníka
Rostislav
Přiznám se, jen tak ze zvědavosti jsem si koupil EVO FF a zkusil jsem si nainstalovat il2 2001 a pak ještě kompletní edici pod win7. Jen si tak hraju, nemám žádné zkušenosti s leteckými simulátory.

Nejde mi do hlavy, co dělám špatně při vzletu.

1. vysunu klapky na take-off
2. zapnu motor
3. pak nevím jestli bych měl letadlo držet na brzdách a nebo ne při zvedání plynu
4. přidávám buď postupně a nebo na té brzdě plyn
5. letadlo se sice rozjede ale děsně to drncá s tím FF
6. neumím nijak schovat ten zaměřovač takže je docela mizerný výhled na dráhu
7. často ztrácím vztlak a hned po startu se propadnu a nejak tomu nedokážu zabráni
i když po startu zasunu podvozek.
8. nevím kdy bych měl zatáhnout klapky jestli hned po startu a nebo až později.
9. neumím odhadnout pod jakým úhlem vlastně stoupám protože podle toho malého horizontu to nepoznám.
10. vpředu mi svítí takové dvě červené kontrolky a já nevím jestli to není špatně.

Našel by se někdo kdo by mi poradil ? díky Úsměv
 
WT_Schmouddle
1) můžeš ale nemusíš
2) dejme tomu, bez toho to fakt nepoleti
3) i pistovych pokud mozno bez brzd, nici se tim (v realu, ve hre je to jedno)
4) jo, to je rozumne
5) nojo, FF je dobre malicko poladit
6) ten se neschovava
7) nesnaz se to hned utrhnout, nech ho rozebehnout...zvedej to pri 180kmh
8) klapky maji maximalni rychlost, pote se poskodi, klapky zatahni nekde kolem 220kmh
9) kasli na umely horizont, koukej se ven..kdyz nevis jak stoupat, mrkni na rychlomer, kdyz rychlost klesa, jdes na to moc zostra a casem spadnes....
10 to bude asi zasunuty podvozek (na spitu)
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
roman
6. Podle osobní zkušenosti - když tě hra "vyplivne" na dráhu, zapamatuj si nějaký mrak na nebi a pak drž při startu směr podle toho mraku, v tom ti zaměřovač naopak velmi pomůže.
7. Hned po startu !nezvedat!, zatáhni podvozek a leť vodorovně, čili zaměřovač (nejlepší kámoš pilota, já bez něj ani kloudně nepřistanu) pár pixelů nad horizontem, dokud nemáš slušnou rychlost. Tu poznáš tak, že zkusíš *krapet* zvednout čumák. Když to klepe, je ještě moc brzo, když to neklepe, tak můžeš zvedat bez obav.
8. Klapky zatáhni co nejdřív, ale po zatažení se "propadneš", takže spolu se zatažením klapek rovnou trochu zvětši úhel náběhu (jemně přitáhni, ale ne do "klepání", jen vyrovnávej zaměřovač nad horizont, viz 7)
9. Na horizont ser, sleduj vario nebo "od oka" a zase - podle klepání letadla :-)
10. To bude skutečně podvozek. Obvykle (Spit, Bf109) červené kontorlky jsou zatažený podvozek, což je správně.
 
Joe Hallenbeck
Spit to neni, ten má jenom jednu kontrolku, která svítí červeně a ta obsahuje nápis GearUp. To bude nějaká ruská mašina, ty mývají dvě červené kontrolky.
313_FlyBoy
RY-C
 
roman
Pravda, má chyba :-)
Miro, s čím vlastně lítáš?
 
Bart Simpson
Dve červené má Il-2 alebo BI-1. Úsměv
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
Rostislav
Je to Il2.
Na ty kontrolky už jsem ve vzduchu přišel přišel. Červené říkají, že mám zasunutý podvozek, zelené, že je vysunutý a připravený k přistání. Ta rada ohledně určování kurzu či směru podle mraků je fajn když mraky jsou. S tím děsným výhledem při startu jsem si poradil krapet nesportovně. CTRL F1 skryje kokpit a jde vidět na dráhu. Vím není to asi úplně ono. Trochu mne mrzí, že přes ten zaměřovač nejde vidět na kompas. Zajímalo by mne, k čemu je zamykání ostruhového kola.

A musím se pochválit...před chvilkou se mi poprvé podařilo nejen vzlétnout ale i přistát Úsměv ... no, není to důvod k oslavě ?
 
Bart Simpson
Na to, aby éro nezatáčalo do strán pri vzlietnutí.
Pri štarte zamknúť, pri pristátí odomknúť (ja to tak robím). Úsměv
"Sláva iba nafúkne vaše ego a hudobník začne veriť aj tomu, že jeho hovno vonia". - (J.J. Cale)
 
roman
K přistání gratuluji! :-) Zezačátku to není vůbec lehké.
 
SVK_Mechan
Nejlepší kdyby ses s někym domluvil na společném poletíku, kde bys s kolegou co to umí byl na TS.
Ušetří Ti to čas a zbytečného psaní.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,683,023 návštěv