May 21 2024 19:14:18
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD FAQ
 Vytisknout diskuzi
Vše o ovládání
messtor
Tak jste měli pravdu, po rozkliknutí jednotlivých položek (výškovka,směrovka....) a hejbnutí joyem požadovaným směrem, se mi bez problémů namapoval a funguje. Díky za trknutí Úsměv Jinak vám ale teda řeknu, že to ovládání je na hlavu.....dvě hodiny tam šteluju různý klávesy na všechny možný různý hejblátka, až mi z toho jde hlava kolem a ve finále když dám tréninkovou misi, nevim zase nic Úsměv
Na tři(zatim) věci ale nemůžu přijít.
1.Jak dostat do dolního rohu (jedno kterýho) údaje o plynu,směru letu, tak jak jsem si zvyk ze starýho Sturma?
2. Mapa ve starmy IL2 se mi po zapnutí vždycky sama zaměřila na moje éro (bylo uprostřed a "jelo" po ní). Teď když zapnu mapu, musim vždycky hledat. (nemluvě o trochu zmatečný modrý záři kolem vlastních letadel)
3. Dá se vypnout funkce, při který můžu myší sahat v kokpitu na kde co a spolehlivě si to tak totálně rozeštelovat? (konkrétně se mi to povedlo se zaměřovačem)
 
www.ivanmladenov.com
clone9cz
messtor napsal:
2. Mapa ve starmy IL2 se mi po zapnutí vždycky sama zaměřila na moje éro (bylo uprostřed a "jelo" po ní). Teď když zapnu mapu, musim vždycky hledat. (nemluvě o trochu zmatečný modrý záři kolem vlastních letadel)

Protože máš ještě staršího než starýho IL2, nainstaluj pár patchů od DAIDALOS na starýho IL2 1946 a budeš s ním stejně nespokojenej jako s CoD.Šklebící se
 
http://www.wwii-illusion.net
310_cibule
Ad 1) Údaje o směru letu CoD nikde nepíše, od toho je kompas. Jak máš otevřenou přípusť motoru, vrtuli, směs, vzduchový i olejový chladič a ještě pár dalších věcí, se zobrazit dá (dokonce si můžeš vybrat buď grafické zobrazení na osách, nebo číselné údaje v procentech). Ale už jsem zapomněl jak ;-), večer se mrknu.

Ad 2) Je to, jak píše Clone, myslím. Tedy při mém nastavení Ila se též na mapě nenastaví ta část, kde letím, ale musím se hledat.

Ad 3) Doporučuji na nic v kokpitu nesahat, když ti to dělá problém. Ale nelze vyloučit, že se ti ani nepodaří nastartovat motor, natožpak se odlepit od země ;-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
messtor
No, já nelítám na plnej motor-management, zase takovej blázen (odborník) nejsem, takže fíčury o motoru nevyužiju, a motor startuju jednoduše Ičkem Úsměv) Nicméně díky.
Jo, ještě jsem si vzpomněl, kde se nastavuje konvergence zbraní? A taky jsem tu někde čet, že se dá nastavit i četnost trasírek..kde? Omlouvám se, že se ptám možná na něco, co bych při delším hledání našel, ale jsem teď v jobu, tak je to takhle jednodušší (pro mě samozřejmě) Úsměv Díky.
Upravil/a messtor dne 02-08-2011 12:13
 
www.ivanmladenov.com
310_cibule
Konvergenci zbraní si nastavuješ u každého éra zvlášť (v menu záložka Letadla). A pro každou jednotlivou hlaveň si můžeš napáskovat střelivo dle vlastního vývěru (také tam, záložka bude asi Zbraně, vlevo nahoře).

Taky jsem v jobu Úsměv

P.S. Nenapadlo mne, že někdo nepoužívá Full Engine Management. To je na CoD snad to nejzajímavější, jinak je to zatím sotva jen takový nedotažený il Mrknutí (no, některé textury jsou taky docela fajn)
Upravil/a 310_cibule dne 02-08-2011 12:48
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
messtor
No, já mám zatim problém jakžtakž zvládnout pilotáž, natož ještě při letu laborovat se směsí, vrtulí atd. Ale nikdy neřikám nikdy Úsměv

Jj, zrovna pročítám vlákno o FPS, jsem někde v květnu, tak jsem zvědavej, čeho se ještě dočtu. Na mym železe na plnou parádu docela sekačka u země, ale dá se s tim laborovat, jak to tak čtu Úsměv
 
www.ivanmladenov.com
messtor
Tak jsem moc nepochodil. Co se týče nastavení konvergence i složení střeliva, nejsem z toho moudrej. Sice to v Letadlo-Výzbroj je, ale nijak se to neprojeví v kampani. Je nějaká možnost, jak tohle nastavit u kampaně? (nemluvě o tom, že z toho nastavování střeliva absolutně nechápu....např. jak se projevuje, jak ty náboje jdou za sebou (tak jak je řadim, nebo mam nastavit celou dávku, která se bude opakovat, atd.?) S tim souvisí i to, že mi střelivo ve srovnání s IL2 strašně rychle dochází (a to fakt šetřim). Další věc, pokaždý kromě uplně prvního letu, když zatáhnu podvozek, nepřestává se ozývat klepání, jakoby byl vysunutej (o podivnym chování jeho vy/zasunování, totéž u klapek, nemluvě.....pokaždý reagujou na klávesu uplně jinak, někdy nahoru, někdy dolů, co je u podvozku neutrál netušim). Poradíte někdo zkušenější?
Upravil/a messtor dne 02-08-2011 21:27
 
www.ivanmladenov.com
310_cibule
Kdyby to někoho třeba zajímalo.... (mně to přijde jako docela dobrý)

CLIFFS OF DOVER - AIRCRAFT OPERATIONS CHECKLISTS
Upravil/a 310_cibule dne 04-08-2011 15:17
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
Cibule, VELMI dobře zpracováno.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
messtor
Kluci, neporadili byste mi aspoň s tim páskováním, s konvergencí (obecně setup letadla v kampani)?
 
www.ivanmladenov.com
310_cibule
messtore, to páskování tuším funguje jen on-line. Umíš anglicky? Pokud ano, najdeš všechny potřebné inforrmace tady: Official 1C Company forum - IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Děláš pěkný fotky ;-)
Upravil/a 310_cibule dne 05-08-2011 12:52
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
messtor
Angličtinu přelouskám, ale tčesky mi to diskutování přijde přecijenom pohodlnější Úsměv Každopádně díky, ale dost mě to překvapuje, že se konvergence (když nepočítám štelování v kokpitu) a vůbec třeba složení zbraní nedá nastavovat u kampaně, tak jako ve starym ILovi.


Díky za pochvalu Mrknutí
 
www.ivanmladenov.com
310_cibule
Ono se toho v CoD nedá víc z toho, co by se mělo dát Mrknutí Celkově zatraceně víc, než je záhodno (sám za sebe to odhaduji tak na sotva ze dvou třetin dodělanou hru. Škoda, ty dvě třetiny vypadají dost slibně, ale kdyby u toho mělo zůstat, tak je to málo).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
clone9cz
Věděl jsem, že to tak dopadne, nechcete sem psát rovnou Vše o CoD ?CoD: Komplexní správa motoru <- je here.
Upravil/a clone9cz dne 06-08-2011 17:13
 
http://www.wwii-illusion.net
310_cibule
Sakra, Clone, já vůbec netuším, cos nám chtěl výše uvedeným příspěvkem sdělit? Úsměv
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hoper
Tak tu to vlákno naštěstí je - dá se sehnat komplet seznam všech možných "Controls"/Ovládání pro BoBka ? Ze hry se to blbě přepisuje (skončil jsem tuším u třetího menu) a chtěl bych to mít na papíře :)
(našel jsem nějakej ini, kde ten seznam je, ale protože to dělají Rusové, jsou položky jednotlivých menu tohodle ini jinak seřazený, než pak ve hře...)


ed1: A je tu někdo s CHáčkama, kdo lítá BoBka ? S tím, že čůdly nastavuje v DX Modu ?
Přijde mi totiž, že si BoBek udělá vlastní pojmenování dostupných tlačítek - v CH Controls Manageru mám střelbu na Button 1, BoBek mi to označuje jako Key 0, na plynovce Button 6 je Key 5 v BoB...
ed2: aha tak je to asi jasný... :)))
Upravil/a Hoper dne 20-08-2011 11:27
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
LEON
Objasnil by mi někdo význam těchto posuvníků (viz. obr.) ? Chtěl jsem si nastavit na Throttle Quadrant pákách Dead Zone, aby chvějící se potencáky neprovokovaly antropomorfní anti-chobotnici, ale tady je těch posuvníků krapet víc, než ve starém ILovi a ani jeden z nich nefunguje tak, jak bych potřeboval.

[img]http://www.ab1.ic.cz/files/SVK/IL-2_COD_setup.jpg[/img] is not a valid Image.

Díky
Upravil/a LEON dne 28-08-2011 17:15
 
https://www.rcfree.eu
310_cibule
Čau, Leone,

měl jsem stejný propblém s "chvějící" se plynovkou (CH throttle). Vyřešilo to toto nastavení.

[img]http://web.iol.cz/cibule/leon.jpg[/img] is not a valid Image.

Pokud se nepletu, umíš anglicky. Takže "co je co" nalevo, víš. Když si najedeš na ty zelené proužky napravo, zjistíš, že spodní ukazuje aktuální pozici páky a vrchní pozici, kde budeš mít "plyn" při různém nastavení hodnot vlevo (tedy pokud pak dáš Apply).
Upravil/a 310_cibule dne 28-08-2011 20:09
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LEON
Já si ty slovíčka umím přeložit, ale nevěděl jsem, co znamenají ve hře, protože funkce Death Zone v nastavení joysticku ve starém IL-2 a Death Zone tady na posuvníkách v IL-2 COD pro mě znamenají úplně odlišné věci. Ale už mi to je krapet jasnější a s tou změnou posuvníku podle Tvé rady je to opravdu lepší. Jenom netuším, proč tam byl defaultně průběh křivky plynu takhle divně exponenciální Zamračený
 
https://www.rcfree.eu
310_cibule
Tak to jsme dva. Netušící Mrknutí
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

21-05-2024 07:41
Zkusil bych se zeptat na fóru 310raf.com

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

34,917,554 návštěv