April 26 2024 03:18:13
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Vylepšení vzhledu, optimalizace nastavení
Valec
LEON napsal:
I7 2600K je přece jen o kus výkonnější, než I7 řady 930 na 1366 chipsetu. Takže by mohla pomoci výměna CPU za výkonnější?
Nic nemen vole.Bude ti to delat porad to same.Taky jsem to zkusil z I7 920 na I7 2600.Z Nvidie 580 1,5G na 3G.Nove pameti nova zakladovka a dela to porad stejne jako na starem kompu.Zbytecne ted vyhodis prachy kominem teda jestli si nechces udelat jen tak radost.Ale kvuli CloDa to urcite nekupuj.
 
Valec
Hoper napsal:
Máš zapnutý HT ? A co podporu pro virtualizaci ? Zkus to (v BIOSu) vypnout ...
HT nepomaha a to druhe je co?To jsem jeste nezkousel.Sem s tim.A fofrem at to muzu vyzkouset.Dik
 
LEON
To Valec: Takže kdyby Ti Baron půjčil svoji zázračnou GTX470, měl by Ti jít IL-2 COD teoreticky stejně, jako jemu, když máte oba I7 2600K? Šklebící se
 
https://www.rcfree.eu
Valec
Leone ja jim stejne neverim Šklebící se Tahaji nas za nos.
 
S
311_LangMaster napsal:
Tohle prej taky pomůže s FPS ale ja to nezkoušel
- [core]
DynamicalLights=0 (default =1)
VisibilityDistance=2 (default =4)
ShadowMapSize=3 (default =5)


Ten ShadowMapSize=3 pomůže drasticky. Stíny v kokpitu se drobet rozmažou a i stíny na zemi se rozpliznou, ale je to asi ta nejfungujícnější rada, co jsem zatím vyzkoušel. S tou viditelností sem si zatím nehrál - tam naopak člověk jí potřebuje co největší...
 
LEON
To vypadá zajímavě. Má ten VisibilityDistance vliv jen na LOD terénu, nebo snižuje i dohlednost u DOTů?

EDIT: U mě ten ShadowMapSize=3 způsobuje takové podivné mihotání toho rozostřeného okraje stínů. Ale ShadowMapSize=4 už je celkem v pohodě Mrknutí A dokonce se mi líbí víc, než ten originální stín ostrý jak břitva, i když to je možná způsobeno tím, že jsem zvyklý vnímat jemně rozmazaný okraj stínu z ROFu.
Upravil/a LEON dne 25-03-2012 19:51
 
https://www.rcfree.eu
Hoper
Valec napsal:
Hoper napsal:
Máš zapnutý HT ? A co podporu pro virtualizaci ? Zkus to (v BIOSu) vypnout ...
HT nepomaha a to druhe je co?To jsem jeste nezkousel.Sem s tim.A fofrem at to muzu vyzkouset.Dik

nebyl jsem od pátka doma, takže sry ale až teď :)
ta Virtualizace je přizpůsobení desky pro chod PC, aby uměl na sobě provozovat virtuální mašiny (máš jedno fyzické PC a na nich ti poběží jedna nebo několik "SW" mašin (MS server, XP stanice, W8 stanice, atd)
Mno a pokud je ta virtualizace zapnutá, PC pro ni může vyhrazovat nějaké prostředky (CPU, RAM). Třebas pro upgrade BIOSu mi moje Gigabyte radí tuhle virtualizaci vypnout.
Nedělal jsem žádná měření, ale za pokus to může stát ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
LEON napsal:
To vypadá zajímavě. Má ten VisibilityDistance vliv jen na LOD terénu, nebo snižuje i dohlednost u DOTů?

EDIT: U mě ten ShadowMapSize=3 způsobuje takové podivné mihotání toho rozostřeného okraje stínů. Ale ShadowMapSize=4 už je celkem v pohodě Mrknutí A dokonce se mi líbí víc, než ten originální stín ostrý jak břitva, i když to je možná způsobeno tím, že jsem zvyklý vnímat jemně rozmazaný okraj stínu z ROFu.


Též jsem zhruba od svých patnácti zvyklý vnímat rozmazaně. Ale bude to spíš chlastem...

Snížit VisibilityDistance jsem si nelajs, ale ty zbylé dvě hodnoty jsem dal podle doporučení a zkouším to otestovat (zatím mi to s nimi přijde docela v pohodě).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Paulus
Hoper napsal:
[quote]Valec napsal:
...
Mno a pokud je ta virtualizace zapnutá, PC pro ni může vyhrazovat nějaké prostředky (CPU, RAM). Třebas pro upgrade BIOSu mi moje Gigabyte radí tuhle virtualizaci vypnout.
...


Ale kde to mám vypnout?Smutný
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Hoper
von Pavel napsal:
Hoper napsal:
[quote]Valec napsal:
...
Mno a pokud je ta virtualizace zapnutá, PC pro ni může vyhrazovat nějaké prostředky (CPU, RAM). Třebas pro upgrade BIOSu mi moje Gigabyte radí tuhle virtualizaci vypnout.
...


Ale kde to mám vypnout?Smutný


Hoper napsal:
Máš zapnutý HT ? A co podporu pro virtualizaci ? Zkus to (v BIOSu) vypnout ...

Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Paulus
Ale kde to mám vypnout?Smutný

[b]Hoper napsal:
Máš zapnutý HT ? A co podporu pro virtualizaci ? Zkus to (v BIOSu) vypnout ...


Prolezl jsem BIOS, ale kde se vypíná virtualizaci jsem nenašel. A svůj BIOS dobře znám.Naštvaný
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
LEON
To von Pavel: Pokud jsi virtualizaci v BIOSu nezapínal sám, tak bude vypnutá, defaultně je totiž DISABLED.
 
https://www.rcfree.eu
Hoper
pokud ji v BIOSu nemáš, tak ji víc nehledej - NENÍ TAM :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Baron
LEON napsal:
I7 2600K je přece jen o kus výkonnější, než I7 řady 930 na 1366 chipsetu. Takže by mohla pomoci výměna CPU za výkonnější?


Leo, momentalne je zbytocne menit procak, presne ako pise Valec. Dokial nevydaju ten tolko slubovany patch, ktory maju uz od novembra "skoro hotovy" ako pise aj Luthier aj BlackSix, tak nema vyznam sa tym vobec zatazovat. To co mas - predpokladam ze ide o tvoj procesor - postacuje bohato na vsetky ostatne programy a na CLoD tiez. Aby som bol uprimny - 2600K som kupoval na ROF, nie na CLoD. Chcel som si RoF uzivat v maximalnej kvalite (a veru si ho aj uzivam, to je jednoducho bozaren, hlavne teraz v CL.II). Preco mi bezi CLoD bez cukania, stutteringu a podobnych hnusnosti netusim ani v najmensom, mozno je to tym, ze mam zakladovku aj grafaren od jednej firmy a mozno je to uplne z ioneho dovodu, jednoducho netusim. Po vydani poslednych driverov som zapol aj synchronizaciu a voila - bezi krasne plynule. Naozaj neviem, preco, pretoze Valec ma vykonnejsi pocitac a ked sme to testovali, stale sa stazoval na stuttering. Niekedy mam dojem, ze hra sa lisi PC od PC, lebo napr. Cibule tiez stuttering nemal, a to mal z nas najslabsi pocitac. Co vsak ma neskutocne, ale naozaj neskutocne serie, je ten zasrany launcher.exe error. Tu ide ale o programátorskú chybu hardware s tým nemá nič spoločné.
Upravil/a Baron dne 27-03-2012 08:42
Hals - und Beinbruch!
 
Hoper
diit.cz/sites/default/files/images/3988/nvidia_gk104_prezentace_052.png
cože, co ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
Takže jak? Tearing je lepší než stuttering? Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
evidentně NV testuje na BoBkovi ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
beermajkl
chtěl jsem se zeptat,i když si nastavím jiné střelivo než je výchozí,uložím ho,zobrazí se zas výchozí.nebo kde mám hledat moje uložení v menu?děkuju
 
czs_scharck
Mám pocit, že změnu munice lze uložit jen při on-line ... asi abys měl smůlu, kdybys neměl origo hru.
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Paulus
Musíš si ho před letem zapnout, tedy to vlastní nastavení.
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,762,432 návštěv