May 03 2024 06:48:30
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
Placek

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Teorie bojového simulátoru.
313_Nevo
Rumcajs napsal:Už teď se ukazuje, že základní pravidlo úspěchu v BOSku je rychlá tlapka na klapkách. Což bych řekl asi nebyla převažující reálná taktika úspěchu.


A tiez sa ukazuje, ze akonahle niekto zarve v suboji, sa znova respavnuje. Co asi tiez nebola prevazujuca realna taktika uspechu Šklebící se

Milujem tu dychtivost po realisticnosti cohokolvek Mrknutí
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
313_Gryzlov
Bos: Když se klapky otevřou, tak letadlo klopí na čumák nebo (ne)vychovaně čumák zvedá?
 
saldy
313_Gryzlov napsal:

Bos: Když se klapky otevřou, tak letadlo klopí na čumák nebo (ne)vychovaně čumák zvedá?


Já nevím ale vsadim se, že čumák zvedá, je to přece Šturm Úsměv
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Farky
313_Gryzlov napsal:

Bos: Když se klapky otevřou, tak letadlo klopí na čumák nebo (ne)vychovaně čumák zvedá?


Zvedá. Už je to dávno nahlášené, vývojáři na to ale nijak nereagovali.
 
313_Gryzlov
Děkuji Farky. To vysvětluje "rychlou tlapku" na klapkách v soubojích. Jsem zvědav, jestli to odstraní nebo budeme muset čekat na další "dokonalejší" sim Zamračený
 
LEON
Farky napsal:

313_Gryzlov napsal:

Bos: Když se klapky otevřou, tak letadlo klopí na čumák nebo (ne)vychovaně čumák zvedá?


Zvedá. Už je to dávno nahlášené, vývojáři na to ale nijak nereagovali.


To je to klopení čumáku při klapkách tak málo známé chování letounu, že to mají autoři v různých simech špatně? Že on se nakonec ten čumák při klapkách zvedá i v IL-2 Wings of Prey, nebo třeba ve War Thunder? Nebo spíš naopak, který WW2 sim to má vlastně namodelováno správně? Šklebící se
 
https://www.rcfree.eu
WT_Horrido
Když tu byla řeč o Warbirdech ti měli Bf-109 správně mám dojem.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
alfik
Je to známé, ale není to ve spoustě simů páč je to těžké na programování. De facto máme s klapkami navíc další FM, působí to stejně jako když vytvoříš lepší DM tak si namnožíš i příslušné FM (pro každé poškození další), musíš řešit přechod mezi nimi (u poškození lze prostě "přeskočit" do dalšího, ev. dodat trošku roztřesení obrazovky a je to), ale při vytahování klapek je to problém. Musí se "přemorfovat" z jednoho do druhého za danou dobu (vytahování/ zasouvání klapek)... problém. Jak pro programátory, tak pro PC.
Pro programátory je jednodušší prostě jen přidat nějaký násobitel, kterým se zvýší vztlak a odpor, no a to vede právě k tomu zdvihání čumáku.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
trocha aerodynamiky:

Vysunutí vztlakových klapek převážně způsobí
a) vzrůst součinitele vztlaku, odpor se nezmění
b) vzrůst součinitele vztlaku a odporu, mimo to se projeví klopivý moment ve smyslu ,,těžký na hlavu"
c) vzrůst součinitele vztlaku, snížení součinitele odporu a zvýšení maximální klouzavosti


no která odpoveď je správně? Támhle Plha se hlásí ...
 
clone9cz
Simulátory aerodynamiku nemají, mají jen součinitele.
 
http://www.wwii-illusion.net
Rumcajs
clone9cz napsal:

Simulátory aerodynamiku nemají, mají jen součinitele.
Tak BOS (a ROF) se chlubí tím, že počítají FM poměrně komplexně. Že to maj pojmutý tak, že letadlo je rozděleno na n-sekcí a každá má svoje aerodynamické vlastnosti a taky tedy hmotnosti a momenty setrvačnosti pro výpočty akcelerací. Simulace je pak součet všech sil, který vypočtou, že v dané chvíli na daný prvek působí. Díky tomu, že simulují i vzduch kolem, zejména pak turbulence vlivem počasí a ještě důležitěji turbulence vlivem vrtule, vychází jim z toho docela věrohodný FM. Jakkoli takhle je to v pořádku, skutečně platí, že každý kus hmoty má v každém okamžiku součet všech sil roven nule, tak je stejně otázka, jak přesně modelují jednotlivé segmenty toho letadla. To, že jim Bfko při vytažení klapek těžkne na ocas znamená, že správě modelují nárůst úhlu náběhu. To, že to neklopí na čumák znamená, že nemají správně umístěnu odporovou složku těch klapek. Ale to je podle všeho odstranitelný problém. Pravděpodobně odpor vytažených klapek simulují (zatím) simplifikovaně, že prostě zvednou Cd celého letadla. Problematiku maj ale zvládnutou jinde. Stačí se podívat, jak hezky to Bfko těžkne na zadek, když se po startu zatahuje podvozek.
Non est specifica
 
313_Gryzlov
Rumcajs napsal:To, že jim Bfko při vytažení klapek těžkne na ocas znamená, že správě modelují nárůst úhlu náběhu. To, že to neklopí na čumák znamená, že nemají správně umístěnu odporovou složku těch klapek. Ale to je podle všeho odstranitelný problém. Pravděpodobně odpor vytažených klapek simulují (zatím) simplifikovaně, že prostě zvednou Cd celého letadla.


Rumcajsi zastááááv!

Klopivý moment je závislý na vztlakové síle a s odporem to nemá co dělat. A už vůbec ne se součinitelem odporu. Podle toho, co popisuješ by musel i symetrický profil, při nulovém úhlu náběhu mít nějakou hodnotu klopivého momentu a to nemá. Vem v úvahu křídlo se symetrickým profilem o hloubce 1 m a rozpětím 1 m. Při nulovém úhlu náběhu bude mít nějaký odpor a nulový klopivý moment. Křídlo se stejným profilem ale rozpětím 2 m bude mít 2x větší odpor v důsledku zvětšení plochy. Změní se něco na klopivém momentu? Ne. Při zachování stejného rozpětí ale zvětšení hloubky vzroste opět plocha, ale opět ke změně momentu nedojde.

Klopivý moment je závislý na velikosti a působišti vztlakové síly.
 
Farky
LEON napsal:

To je to klopení čumáku při klapkách tak málo známé chování letounu, že to mají autoři v různých simech špatně?


Není to žádné tajemství, ve většině manuálů pro piloty se píše jak se to letadlo chová při vysunutí klapek. Proč je to v simech špatně je trochu záhada. Z mého laického pohledu - když dokážou nasimulovat zvedání čumáku, tak přece musejí umět i opak.

Mimochodem - to klopení nosu není pravidlo, některá letadla při vysunutých klapkách čumák zvedala. Což se ovšem pokud vím netýká žádného z letadel v BoS.
 
saldy
V podvědomí mám starou zdejší debatu na tohle téma. Je to prý pro to, že se prostě v ránné fázi vývoje sekli, byl to omyl, další věc je to, že to nejde opravit, nezměnil to žádný patch a podědily to prý i všechny děti co mají základ ze šturma.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
WT_Horrido
BOS nemá se Šturmem nic společného, mimo názvu.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
magot
WT_Horrido napsal:

BOS nemá se Šturmem nic společného, mimo názvu.

To by ale měl mít když chce Loft pokračovat ve slavné tradici Šklebící se
 
WT_Horrido
Tradici čeho přesně? :-)
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
magot
WT_Horrido napsal:

Tradici čeho přesně? :-)

Značky IL2
 
Shadowdeath
WT_Horrido napsal:

BOS nemá se Šturmem nic společného, mimo názvu.


No minimálně má společné ty chybně funkční klapky ne?
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
clone9cz
Napsat detail design je možná stejně tak složité, jako to naprogramovat. Takže bych se nedivil a vlastně se ani nedivím, že to má stejné chyby, i když je to jiné. Připomeňmě si jednu z prvních chyb prezentovaných na
YouTube Video



 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,806,781 návštěv