April 25 2024 08:53:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Patche, datadisky - kyblíček spekulací
310_cibule
Pragr napsal:
Mno, takhle se mi ta zem taky líbí. Jenže u mně to vypadá všechno pekelně přesvětlený a se žlutým ohavným nádechem. Budu muset přijít na to, jak a kde to poladit.


Nebudeš Mrknutí

Stačí zajít na TS, až tam bude Robo, Valec, Baron, já či někdo, kdo ví, jak na to a poradíme se vším, co víme (předem upozorňuji, že toho vím nejméně z výše uvedených, ale něco málo též). Tento jednoduchý postup už zafungoval u spousty lidí. Ale samozřejmě, dáváš-li přednost samostudiu, nikdo ti nemůže bránit.

Pro začátek je něco třeba tady http://forum.1cpu...p?p=473931
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Přístup ke CoD je v podstatě dvojí (tedy těch, kdo k němu vůbec nějak přistupují, mnohým je samozřejmě jedno).

a) Snažit se z něj vytěžit co nejvíce, pomocí různých modů, nastavení, testování atd. Pokud to někoho baví, dokáže z téhle hry vytáhnout hodně a užíje si hodně zábavy (i když samozřejmě všichni vědí, že je to nedodělané a moho by to být lepší. Což možná díky modům bude).

b ) Neustále dokazovat, že je to zmetek. Žádnými mody se nezdržovat, nic nenastavovat. Nadávat, kritizovat. Nelétat.

Ale fakt je, že existují i různé pitoreskní nuance mezi Úsměv
Upravil/a 310_cibule dne 24-01-2013 10:32
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hoper
X Novotny napsal:
Nemám žádnej mod!!!!;)

Bereš sweeta za mod ? Ale no tak... bratře Konyáši, nebuď zas až tak přísný :))

(a mmch - už máš HSFX ? :D)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Pragr
imageshack.us/a/img15/2547/0079am.png

Tak u mně CloD vypadá jako ten levý obrázek.


Ad zem v RoF. Já ji tedy vůbec neladil. Jediný lazení co jsem v RoF kdy udělal byla instalace FlightFX. Na barevnou škálu jsem nešahal. Nahrál jsem si Jasonovo nastavení a šlus. To mi barevnou paletu nijak nezměnilo, "pouze" to celkově zaostřilo vizualizaci. Jinak pokud jsem to pochopil správně tak hlavní efekt FlightFX je ten, že nahrazuje fíčury co má DirectX 10/11 a umožňuje jejich využití i hrám s podporou pouze DirectX 9.

EDIT: Cibule, jenže to bude ten problém. Stejně jako jsem utekl z Ila protože tam člověk potřeboval tunu různých módů aby to nějak vypadalo, nedej bože aby si mohl zahrát, tak se mi nelíbí fakt, že abych z nějaké hry dostal alespoň standard své doby musím mít kromě základní instalace ještě další šikovné utilitky. To je další z důvodů proč mi sedí víc RoF než CloD. Fajn u RoFu používám FlightFX, jenže jsem rok lítal bez něj a na GTX275 mi to jelo s detaily prakticky na maximum a vypadalo to zatraceně dobře. Navíc, možná je to nastavením, ale i v základu mi při pohledu z kabiny vlastní letadlo v RoF přijde takový "živější". V CloDu je to jenom mrtvá textura. Přitom střídání světla a stínu v kabině mi zase přijde "živější" v CloDu. Na druhou stranu, že bych na nějaký budík neviděl, díky odrazu světla, to se mi zatím v CloDu nestalo.
Upravil/a Pragr dne 24-01-2013 10:57
 
1stCL_Novotny
Beru. Budu. Nebudu. Už nemám ani instalaci ila. Jen pár médií ve škatulkách za spoustu peněz. Úsměv
 
310_cibule
Prágře, ale to je naprosto v pořádku.

Mnohokrát jsem zde psal (a nejen já), že každému vyhovuje něco jiného. Jsou lidé, které víc baví CoD a létají i RoF. Jsou lidé, které víc baví RoF a létají i CoD. Pak jsou tací, kteří létají jen CoD či jen RoF a jiní, kteří nelétají vůbec. Tohle všechno jsme zde už probrali.

Nechceš mody, tak v pohodě. Cod bude vypadat tak, jak u tebe vypadá. Nelíbí se ti to, v pohodě, opět máš volbu.

Pamatuješ, proč tato debata vznikla? Dal jsem sem dopis od fusion o modech a ty jsi napsal, že bys chtěl, aby v Cod bylo něco jiného, než na čem pracují oni. Ta debata je nesmyslná. Tedy pokud člověk ví, že CoD je z hlediska oficiálního vývoje uzavřená kapitola, že modaři nemají celý kód, že budou dělat, to co umějí a chtějí a že se tu o tom, co je na Cod docela fajn a co je špatně, bavíme pořád dokola už dva roky Úsměv , přičemž (velmi zjednodušeně řečeno) jedna skupina tvrdí, že je to blbá hra, že je to nebaví, že mají raději něco jiného, že to nelétají a druhá, že se tím docela dobře baví.

Čili chceš-li se též bavit jako ti druzí, budeš asi muset CoD modovat. Pokud nechceš modovat, tak se na CoD vybodni, protože tě bude jen štvát. Takto jednoduché to je Mrknutí

CoD není ani il, ani Rof, ani nic jiného. A vice versa. CoD je Cod, můžeme jej vzít, nebo nechat být. Každý jeden z nás. Úvahy "co by bylo, kdyby" jsou k ničemu, akorát to vzbuzuje flejmy a vytváří různé mýty, co jde a co ne.
Upravil/a 310_cibule dne 24-01-2013 11:18
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Valec
V CoDu tedka nemam zaplou zadnou upravu barev.Jen jsem si proste prepl v menu monitoru profil barev ktery se me libi.Kdyz se nechces srat s nejakyma udelatkama napr SweetFX od CeeJay tak si nastav aspon monitor na nejaky profil co se ti bude libit.Zadne srani s mladou pani.
 
Jara4
@Pragr: tak takhle to u mě vypadá, když si v ClODu vypnu stínování.
Máš "čeknuté" stíny ve video settings?
Upravil/a Jara4 dne 24-01-2013 12:51
 
Valec
Jo a FlightFX od Jasona upravuje barvy V RoFu celkem dost.Je divne ze sis toho tak nejak nevsimnul.
 
Pragr
Ono to je možná tím, že mám nastavení monitoru optimalizovaný na RoF a proto v barevné škále nemám prakticky rozdíl mezi vanila a FlightFX verzí a proč CloD vypadá jak řepkový pole.
 
WT_Horrido
Mezi Jasonovo nastavení a normálem je jen nepatrný rozdíl co se týče barevnosti. A to na monitoru který je nakalibrován na zobrazovaní věrných barev Úsměv

Jason má akorát přepálené doostření až do hnusna imho.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Baron
Pragr napsal:
Ono to je možná tím, že mám nastavení monitoru optimalizovaný na RoF a proto v barevné škále nemám prakticky rozdíl mezi vanila a FlightFX verzí a proč CloD vypadá jak řepkový pole.


To na to nemá vplyv. Mne to pripadá tak, že v ľavom obrázku máš bez FX a v pravom s FX. ALE! Lietal si nad Francúzsko, kde je mapa sama o sebe do hneda, nato pozor. Preleť sa nad Britániou a uvidíš (pri zapnutom FX) presne to isté čo má Robo.
Hals - und Beinbruch!
 
Valec
Nepatrny bych ani nepoznal je tam zretelny rozdil.
 
Valec
[img]http://img33.imageshack.us/img33/1801/rof2013012414091863.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://img33.imageshack.us/img33/5066/rof2013012414091934.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a Valec dne 24-01-2013 14:19
 
Valec
Opravdu tam nikdo nevidi rozdil barev?V mladi jsem papal hodne mrkvicky mozna to vidim jen ja.
 
Baron
Ja som vedel že nemám žrať toľko mrkvy Smutný Tiež to tam vidím...
Upravil/a Baron dne 24-01-2013 14:57
Hals - und Beinbruch!
 
SepiaX
Nejsem odborník ale rozdíl je minimálně v kontrastu čímž jsou ostřejší stíny et cetera, et cetera
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
1stCL_Novotny
Válec napsa:
Opravdu tam nikdo nevidi rozdil barev?V mladi jsem papal hodne mrkvicky mozna to vidim jen ja.



Baron napsal:
Ja som vedel že nemám žrať toľko mrkvy Smutný Tiež to tam vidím...


A co to má společného stím že já to nepoužívám? Jediné co vím te´d je to že nemám vyladěný monitor. Úsměv
Pokud to má Pragr tak u něj dobrá.Vyděšený
 
1stCL_Novotny
Tak a na konec pár slušných lidiček se našlo a krapet mi to osvětlilo bez nutnosti někam chodit na TS a doufat že někdo přijde.
Tak prý stačí nainstalit tu věc co jsem po zkoužce na RoF sejmul (FlightFX)!
Dál to zapnout, nakliknout si ten zoufalej "launcher.exe" a zatrhnout zaškrtátko "Enable SweetFX".
Následně pustit hru a jedinkrát se proletět a okouknout co to umí(bez ladění).
Pak stačí najít dobráka co vám pošle vymazlenej soubor co tam má a ten si tam skopírujete.
A blbec na tuty věci jako já má vystaráno.
Max ještě dotyčný dodá nastavení ovladačá grafiky.
No ale takhle stupidně napsanou věc se tu nedovím, dovím se tu jen dva roky staré keci.Úsměv
Ale i tak všem zúčastněným děkuji! Ten soubůrek si už někde seženu. Otravovat nebudu. Pa
Upravil/a 1stCL_Novotny dne 24-01-2013 16:01
 
Valec
Az toho dobraka najdes co ma vymazlenej soubor tak se s nama o nej doufam podelis.A pres TS se neco ladi a instaluje mnohem lepe nez psat nekolik PM dotycnemu on zas tobe pak neco nepochopis a zase mu pises a on uz vlastne ani nevi na co se ho ptas atd. Trva to nekdy i hodiny.Na TS to je mnohem rychlejsi a nekdy se tam najdou i slusni lidi.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,757,779 návštěv