April 19 2024 11:36:07
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
Voyk

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » Rise of flight (letový bojový simulátor z období první světové války) » Rise of flight - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Trimování
1stCL_Fucida
Krásný cheat, tahle změna středové polohy Úsměv Škoda, že to tvůrci RoF podporují.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
AH_Kraken
To není cheat. To je polní modifikace která šla ve skutečnosti udělat a je to pro letadla té doby realné. Ještě kdyby dodělali stavitelný stabilizátor na letadla která to měla (Triplane, SE5, Biff), to by byla paráda.
Upravil/a AH_Kraken dne 07-07-2011 10:22
 
1stCL_Fucida
Jo aha, polní modifikace... Úsměv Tak to potom jo Úsměv

Říkej si tomu jak chceš, pro mě je to cheat.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LEON
Fuči, cheat by to byl, kdybys mohl mít v ROF trimování třeba na proporciální ose a plynule si ho za letu pákou měnit třeba jako v IL-2. To by nebylo realistické. Tohle je ale opravdu jen polní úprava, kdy si tu středovou polohu nastavíš před letem v hangáru a pak s tím nastavením letíš... Nic co by se dřív v reálu nedělalo...
Upravil/a LEON dne 07-07-2011 11:51
 
https://www.rcfree.eu
Merten
Koukám že by měl někdo majorovi vysvětlit význam slova cheat Úsměv
 
AH_Kraken
1stCL_Fucida napsal:
Jo aha, polní modifikace... Úsměv Tak to potom jo Úsměv

Říkej si tomu jak chceš, pro mě je to cheat.


Šklebící se Nesmíš být Fučido z konstruce letadel tak vyděšený. Úsměv Je potřeba si uvědomit že WWI začala už 11let po prvním skoku bratří Wrightů a bylo to vlastně první větší použití letadla a proto se vše teprve hledalo. Například stíhací eso Mc Cudden byl ze začátku mechanik a když pak létal tak si dělal na své SE5 úpravy i na motoru (tohle doufám v ROF nikdy nebude). Ve skutečností to bylo tak že nezkušení letci si nechali tovární nastavení a ti co měli zkušenosti nebo jen odvahu si to sami nebo s mechanikama upravovali. Tak je tomu i v ROF. Nezkušení letci Úsměv si nechají tovární nastavení a ti zkušení či odvážní si to nastaví nebo rozdrbou dle svého. To myslím je velice realistické. Kromě toho tou úpravou křivek jiné letadlo neuděláš. Nezměníš tím letové vlastnosti ani výkony. Změníš tím jen průběh výchylek kormidel v závislosti na výchylce kniplu což vytvořit zase není takový problém když máš jednoduché lanové trasy řízení.
 
TozziFan
Fuči, takže vlastně FF na Joystiku je taky cheat. Fůůůůj všichni majitelé G940 jsou cheateři. Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Mně je to jedno, zjenodušujte si to jak chcete Úsměv Já si na změnu středových poloh hrabat nebudu. Krotit to letadlo považuji za výzvu - a pokud ho takto krotilo 99% pilotů, tak já nepotřebuju se vžívat do pozice toho 1%, které možná někdy někde rozlepilo něco a nalepilo to jinak Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
AH_Kraken
Ono ani nic rozlepovat a lepit nebylo potřeba. Na to co prezentuje Paegas ve svém videu, tedy posunutí polohy výškového kormidla vůči středové poloze kniplu stačí jeden napínák povolit a druhý dotáhnout. Doporučuje 9 z 10 stíhacích pilotůÚsměv
 
WT_Horrido
Položím otázku: jak držel knipl ve středové poloze?
Upravil/a WT_Horrido dne 07-07-2011 14:42
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
jsem měl chuť odpovědět "když uviděl pěknou samičku" ale to bych udělal Tozzimu radost a (v tomto případě) bych si opravdu jen "honil" příspěvek...
takže budu raději zticha :D
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
AH_Kraken
WT_Horrido napsal:
Položím otázku: jak držel knipl ve středové poloze?


V případě který je uvedený na Peagasově videu, tedy výškovka nemá výchylku, tak ničím. Tam to bude držet "samo". V případě že knipl je ve středové poloze a výškovka má stále výchylku tak rukou, protože to že mám knipl ve středové poloze mě sílu nezruší. Někdy se k tomu používaly gumové provazce, když letadlo nemělo stavitelný stabilizátor a pilot to nechtěl furt drže rukou. Samozřejmě mluvíme o WWI.
 
WT_Pedropan
Ono to mozna bude tak, ze vetsina tech letadel stoupala, i kdyz mela vyskovku rovne, diky nabehu kridel. A protoze je to simulator, tak tam ten tlak na knipl nasimulovali takhle. Asi by to jinak bylo slozitejsi s definici FM.
Takze pilot si mohl seridit tak leda kulovy. Tlacit musel porad, jenom mel knipl bliz u pupiku nebo dal...

Takze pravdu ma Fuci. Je to ciiiit jak prase...Šklebící se
Upravil/a WT_Pedropan dne 07-07-2011 17:49
 
http://www.wtigers.org/
AH_Kraken
Koukám pán je odborník. Úsměv S "náběhem" křídel, ať je to cokoli, to nemá nic společného. To je věc momentové křivky letounu.
 
BP_Tyrl
Dovolím si pár citací z knihy:
Autor: Jan Zahálka
Titul:
Rudolf Holeka - kronika prvního vojenského letce národnosti české.
Kapitola VIII
Přelet Sněžníku a Raxalpy
strana 49
Letoun: Etrich Kondor
Mezitím jsem za letu zjistil, že potřebné výšky k přeletu nedosáhnu, nedám-li stroji jiný, větší úhel náběhu, aby lépe stoupal. Na rychlosti, která se tím zmenšovala, mně beztak nezáleželo, a tak jsem stroj nechal vyztužit na stoupání.
KapitolaXVIII
Na námluvách
strana 98
Stroj: DFWb
Směrové kormidlo dostalo zvláštní gumový tah napravo, aby pomáhalo vyrovnávat naklánění stroje do leva.Výškové kormidlo dostalo gumové táhlo do výšky, abych nemusel stále na hlavu klesající stroj přitahovat sám a konečně úhel náběhu křídel jsem přeměnil tak, že byly vysloveny obavy, aby to zase jinde neprasklo. Základní poloha křidélek na konci nosných ploch byla seřízena tak, že v normální poloze táhla na opačnou stranu, tedy do prava.
Efekt byl znamenitý, letadlo "šlo" skoro rovně, přinejmenším se dalo lehčeji udržet ve vzduchu. Neunavovalo to tak.

Si myslím, že setník byl Cheater......................
 
WT_Horrido
Jenže Pedro má s tím kniplem stoprocentní pravdu...

Tyrle oba letouny v popisu nejsou stíhačky, ale dvousitz.
Upravil/a WT_Horrido dne 07-07-2011 20:21
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
BP_Tyrl
No a co? Snad i u stíhaček měli šikovný mechaniky?
 
Merten
WT_Pedropan napsal:
Ono to mozna bude tak, ze vetsina tech letadel stoupala, i kdyz mela vyskovku rovne, diky nabehu kridel. A protoze je to simulator, tak tam ten tlak na knipl nasimulovali takhle. Asi by to jinak bylo slozitejsi s definici FM.
Takze pilot si mohl seridit tak leda kulovy. Tlacit musel porad, jenom mel knipl bliz u pupiku nebo dal...

Takze pravdu ma Fuci. Je to ciiiit jak prase...Šklebící se
A ten knipl mu držela na středu silná pružina která se mu snažila během neustálého tlačení pořád nafackovat viď?Vyděšený Ti co tady neustále řvou že je to čít a zároven lítají na "žvejkačkovitejch" FF joy by si měli zkusit lítat dlouho třeba s tou DR.I s běžným joyem se silnou pružinou.Proto to někteří řeší takhle ...
 
clone9cz
Hra to umožňuje v základu, není to tedy cheat. Problém ale je, že nemáte strach se v tom zabít, když do toho hrábnete. Takové ty kecy, že v první světové mechanici něco někde ... to bych teda zrovna nevytahoval, i když je to pravda, že se tak stávalo.
 
http://www.wwii-illusion.net
WT_Horrido
BP_Tyrl napsal:
No a co? Snad i u stíhaček měli šikovný mechaniky?


No asi sis toho nevšiml, ale stíhačka se používá maličko jinak než dvousitz. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,721,435 návštěv