May 03 2024 08:08:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
Placek

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Vilém Jakš a další "zápaďáci" z Brněnska
Joe Hallenbeck
Brňákům snad nemusím říkat o koho jde.

A pro ostatní:
http://brnensky.d...00415.html
Mimochodem netušil jsem, že Jindřich Breitcetl byl z Líšně.

Jinak koho by zajímala sportovní kariéra Viléma Jakše, tak na FB někdo založil profil pod jeho jménem a skenuje tam novinové ústřižky z dobových novin o jeho sportovních úspěších a neúspěších. Sám jsem se kdysi snažil vypátrat nějaké bližší informace o Jakšovi a jeho boxerské kariéře, avšak bezvýsledně a až ten článeček mi trochu osvětlil, jak dobrým boxerem vlastně byl.
313_FlyBoy
RY-C
 
Joe Hallenbeck
Jestli máte někdo nějaké další informace o letcích z Brněnska sem s nimi. Kdysi jsem byl velmi překvapen, když jsem našel na netu web o letcích z Tišnovska. http://tisnov.saf...

Napadlo mě, že bych se pokusil sestavit nějaký přehledný web o letcích z jižní Moravy - tedy pokud něco takového již náhodou není. Jejich seznam a životopisy, osudy + fotky, místa posledního odpočinku atd. K tomuto mě inspiroval web o našich letcích z první světové války, na který jsem narazil tento týden.
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 29-11-2010 01:33
313_FlyBoy
RY-C
 
veikso
Nějaká literatura je tady: http://history.vi...efault.htm
 
j4ck41
Pesti ve tme

taky o Jaksovi ... aspon castecne

EDIT: ale zrovna Jaks je/byl mozna lehce zajimava osobnost nebot o nem jsem cetl 2 naprosto rozdilne popisy ...

jeden - myslim ze to byl Miroslav Vild - o nem psal jako o normalnim clenu posadek (pokud se neplatu lital jako predni strelec?) kterej se proste jednoho dne nevratil z Biskaje

dalsi - ale to uz nevim kdo - o nem psal (anebo psal ze se mluvilo), ze spise fungoval jako takovej maskot, litani se bal a operacnim letum se vyhejbal jak jen to slo
Upravil/a j4ck41 dne 29-11-2010 09:47
 
310_Crowley
Střelec určitě, ale myslím zadní.
A zrovna Vild o něm psal že se mu svěřoval se svým strachem z létání. Nemyslím si, že by mu to někdo mohl mít za zlé.
U 311 fungoval myslím jako člověk zodpovědný za tělesnou přípravu.
 
j4ck41
310_Crowley napsal:
Střelec určitě, ale myslím zadní.
A zrovna Vild o něm psal že se mu svěřoval se svým strachem z létání. Nemyslím si, že by mu to někdo mohl mít za zlé.
U 311 fungoval myslím jako člověk zodpovědný za tělesnou přípravu.


jj Vild to psal tak ze Jaks mel strach ale lital -> tzn. byl na tom uplne stejne jako vsichni ostatni

ten druhej psal o tom, ze Jaks mel strach a litani se vyhybal a lital jen obcas aby si udrzel leteckej priplatek

zminuju se o tom jako o urcity "zajimavosti" - muze to bejt pravda, muze to bejt pomluva

EDIT: a kdyz o tom ted premejslim tak mam dojem ze ten druhej o tom psal stylem ze se o tom mluvilo a jak to zminil tak hnedka psal ze to je ale blbost ze se Jaks hlasil dobrovolne na lety i kdyz nemusel -> smarja kdybych si ja tak vzpomnel kde jsem to cet
Upravil/a j4ck41 dne 29-11-2010 10:44
 
Hoper
Šakale, koukám, že na tom jsi s pamětí jako já :))

Vild psal o Jakšovi "hezky". Ale myslím, že to bylo trošku dobou, ve které tahle kniha vznikala. Obecně knihy, které koncem 80.let a začátkem 90.let vznikaly. To až postupem času se na světlo dostávaly i informace minimálně ne tak glorifikující.
Kdy např jste se poprvé dozvěděli, proč byla 311tá převelená od BC k CC ?

Ale nerad bych odbočil od Jakše :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Joe Hallenbeck
Protože nebylo dostatek"masa" k dopnění plného stavu? Šklebící se

Co se týče Jakše, měl strach z létání. Nicméně odlítal si něco pod Bomber Command ve čtyřicátém a jednačtyřicátém. Ukončil svojí službu u 311. v červenci 1941. Jenže prý mu někteří předhazovali teplé mírové místečko v týlu a to prý těžko snášel a rozhodl se vrátit. Jak to na jeho prvním letu po návratu z týla dopadlo, už dneska víme.
313_FlyBoy
RY-C
 
j4ck41
Hoper napsal:
Šakale, koukám, že na tom jsi s pamětí jako já Úsměv)


Úsměv, ale kdyz nad tim tak premejslim tak to je spis Smutný
 
veikso
Joe Hallenbeck napsal:

YouTube Video



Pro zájemce o historii. Boxerský zápas mezi Marcelem Thilem a Vilémem Jakšem o titul mistra světa v roce 1935 v Paříži.
Tady fotka Viléma Jakše o pár let později v Anglii.
img.radio.cz/pictures/historie/jaks_vilemx.jpg

Hoper napsal:

novinový "záznam" toho utkání z roku 47
https://www.faceb...permPage=1


(hezká je tam ta poznámka o "nevytváření" ilegálního hnutí Úsměv

Četl jsem (ne)dávno v nějaké knížce, že v táboře čs. vojáků chtěli angličani uspořádat boxerský zápas. Měli tam nějakého místního lokálního borce a chtěli se předvést. Když naši kývli a ukázali jim svého zástupce, borec se sesypal a nakonec se snad horko-těžko nechal přemluvit aspoň k nějaké exhibici. Pff
Kdybych si jenom vzpomněl, kde to bylo...
 
Hoper
Dost možná jedna z prvních "oficiálních" zmínek v domácím ČR tisku:
http://www.panzer...ost_226221
(o tom utkání s Britem)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Joe Hallenbeck
Veikso. Ano bylo to tak a ten borec byl Šampion RAF... Když pak viděl přicházet Vildu do ringu tak z ringu utekl... Psal to tuším Rajlich v Na nebi hrdého Albionu (1943) Šklebící se

Jinak díky kluci že jste to sem přehodili. Mrknutí
313_FlyBoy
RY-C
 
Joe Hallenbeck
Stále jsem se nedostal k návštěvě jeho rodinného domku v Bratčicích u Brna. Má tam prý pamětní ceduli a to se svým otcem, který padl v Rusku jako legionář za první velké války a mladším bratrem, kterého umučili v Mauthausenu za odbojovou činnost. Jak se tam v létě podívám, tak udělám pár fotek a přihodím to sem. Úsměv
313_FlyBoy
RY-C
 
veikso
Hledal jsem to v "Albionu 1943", ale tahle historka tam není. Našel jsem ji ale v knize Lubomíra Úlehly - Válečné roky. Na str. 65 píše:
"Ani na sport se nezapomínalo. Angličané mají pro sport zvlášť vyvinutý smysl. Tehdy přišli s nápadem uspořádat boxerský zápas mezi nimi a námi. Byl postaven provizorní ring, upevněny provazy a do ringu nastoupil jako vyzyvatel anglický seržant, u nich dosti známý boxer. Zvědavě čekali, kdo se z našich proti němu odváží postavit. Kdo jiný než náš světový šampión Vilda Jakš! Když ale jeho anglický soupeř zjistil, proti komu má bojovat, málem z ringu utekl. Nakonec se uvolil s Vildou Jakšem boxovat exhibičně, když mu Jakš před tím slíbil, že ho nebude mlátit. Stejně to ale byla podívaná jako na hru kočky s myší. Vilda Jakš si se soupeřem doslova pohrával a jednu chvíli jej dostal zády do provazů tak, že měl do nich zaklesnuty obě ruce v lokti."
 
Joe Hallenbeck
Hele tak to bude v nějakém jiném díle Albionu. Jestli si dobře pamatuju tak ta zmíňka začínala slovy: "K postavě Viléma Jakše se váže ještě jedna historka..." Tak nějak to bylo uvedeno.


EDIT: Tak se omlouvám, četl jsem o tom zde:
http://brnensky.d...00415.html
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 27-06-2014 23:22
313_FlyBoy
RY-C
 
Joe Hallenbeck
Jen tak mimochodem prvorepublikový box měl asi opravdu úroveň. Nedávno jsem se dočetl o Rudovi Ambroszovi, Mistr ČSR v těžké váze boxoval ve stejné době jako Vilém Jakš, taky Brňák. Bohužel je tak trochu problém se o těchto borcích, a dalo by se i říci sportovních vzorech, něco dočíst. O jejich životě a podobně...
Zahraniční Web Box Rec věnovaný výsledkům boxerských zápasů se o nich zmiňuje, ale není snad jediný český web který by jim byl věnován Smutný
313_FlyBoy
RY-C
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,807,083 návštěv