April 18 2021 14:42:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 2
batoh, 310_cibule

· Registrovaní piloti: 2,689
· Nejnovější pilot: Willsmith000
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Váš první letecký simulátor
rudidlo
OTU_oblak napsal:
jasan, jsou mezi náma fousatý dědečci...:sm6:teda míněno podle odlétaných let Úsměv

Při čtení těchto řádek jsem si vzpomněl na první "digitální letadlo". Je zvláštní jak je to lítání těžší a těžší. Když jsem v roce 1987 sedlal něco co vypadalo jako Spitfire ve hře, která se jmenovala "ACE" (byla i pro dva hráče), považoval jsem to za výkvět techniky. Dnes by stejný program zvládl i mobilní telefonÚsměv
Podělte se.

http://silicon-remarks.blogspot.com
Letka_13_Feroz
Neviem to poradie na 100% ale tusim F-117; retaliator (tusim F28) na 286 potom operation overlord na uber 486dx2. V retaliatorovi som pristal tusim dokopy 10 krat. Pff

310_cibule
Aces over Pacific platforma Mac 2D
Airwarrior 2 2D
Airwarrior 3
CFS 1
EAW
WW2 Fighters
CFS 2
CFS 3
B 17 2
Upravil/a 310_cibule dne 17-12-2005 19:57

1stCL_Jiricek
Jsa mlád, hovno pamatuji... Ale v děj mě uvedla hra s nevymazatelným místem v historii "Red Baron". Pak samozřejmě "Aces over Europe". Asi tam jsem se naučil nenávidět Messerschitta, protože byl totálně na nic. Další upgrade byla až Čutorova LANka s původním Sturmovikem, kde - protože Lavočky byly beznadějně rozebrány - jsem dostal právě tu mrchu Befko... A už ho nedal z ruky, miláška... Zlatíško...

GC3_Messik
F22/red baron/Aces over EU/Mig Alley/BoB/B17 II

je toho hodně ale zas tak staré hry to nejsou jako u Rudidla.
Vlastně v 92 jsem hrál videohru na TV, ale na letadlo se koukalo z boku a byla to 2D ale taky cool.
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí

gc3normandie.over.cz
Alan Grey
WW2 Fighters

http://www.alan-grey-page.cz/
MK_Paja
doom2 na 486, 100MHz Šklebící se

WT_Pedropan
Fighter Duel - poprvé něco, co se podobalo Spitovi
Flying Corps - nádherné mapy
Red Baron - asi není třeba zmiňovat
EAW - ve své době hodně dobré
B-17 - dodnes mám v hlavě průvan ze všech těch kláves
Falcon - trubky mě nechytly
Dědeček IL-2 - chtěl jsem hru reklamovat že je vadná, když jsem na FullReal nedokázal půl hodiny odstartovat...:sm19:
Závěr je jasný...Mrknutí

http://www.wtigers.org/
1stCL_Jamamoto
První, na který si vzpomínám byl nějaký Raptor. Pařil jsem to na 386 s černobílým monitorem. Pak jsem měl něco s Chuckem Jagerem, název si již nepamatuji. Potom jsem přešel na McIntoshe a tam jsem měl simulátor zvaný Hellcats. Létat se dalo pouze s tímto érem, startovalo se z letadlovky, kterou jsem ovšem při návratu domů nikdy nenašel. V té době jsem to považoval za vrchol virtuálního létání. Někdy v r. 1998 přišel nový PC a s ním i nějaký sim snad od Microsoftu, udělal tehdy na mne velký dojem. Ve svém Hurrikovi jsem se řezal s Messerschmity nad Londýnem, který vypadal jako Londýn. Když jsem jich měl za sebou příliž, prostě jsem prolétl pod Tower Bridge a dobrá polovina pronásledovatelů se o něj rozmázla.Prostě nádhera...zpracování kopitů i krajinky mi přišlo na svou dobu dokonalé. a pak dlouho, dlouho nic. vrhnul jsem se na strategie. Až tento rok v únoru mi psal jeden kamarád, že má nějakýho ILa a jestli bych to prý nechtěl zkusit...:jamamoto:

Mungo
Uplne prvy? Tak to si pamatam absolutne presne:
Battle of Britain: Their Finest Hour :sm20:

akurat ze vtedy som s jednoznacnou prevahou sedlal Hurricany.
Potom to zacalo pribudat zhruba v nasledovnom poradi:
Secret Weapons of the Luftwaffe
F-117 (F-19)
Retaliator
Aces over Europe, Aces of the Pacific
Red Baron.

dnes mam doma perly ako Falcon 3.0, Tornado, Flyinc Corps, RB 3d Gold a zopar dalsich a nehravam to (resp. u niektorych som sa ani moc nesnazil to rozbehat) Smutný

Farmar
Ja zacinal na atari a comodore64Úsměv
Mohli to dokonce hrat 2 na rozpuleny obrazovce. Uz ani nevim jak se to jmenovalo. A Tomahawk to byl vrtulnik, nulova grafika jen bile cary na tmavym pozadi. Úsměv)

1stCL_Jiricek
Famráři, nebyl ho "Mig alley" ??? Patrně první letecký simulátor bez jakéhokoli letového modelu : ))

Mungo
Pozeram: Vsetko bez vynimky fanusikovia pevnych kridel. To nikoho nelakala naozaj solidna vrtula nad hlavou, nie hentake pidiventilatory?

310_cibule
Jo, Hellcat se to jmenovalo. Ne Aces over Pacific. Dík, Jami. U tohohle simu jsem začal pochybovat o svým duševním zdraví. Ostatní na něj naopak začali mít poměrně pevný názor.

1stCL_Fucida
F29 Retaliator..nebo Gunship 2000. Oba prakticky najednou Úsměv.
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 17-12-2005 20:20
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."

rudidlo
Farmar napsal:
Mohli to dokonce hrat 2 na rozpuleny obrazovce.

To bylo myslim to "ACE". Dělalo se to pro všechny osmibity. Já to pařil na Sinclairu. Tomahawk a F-19 přišly až pak.

http://silicon-remarks.blogspot.com
Indy
Farmar napsal:
Ja zacinal na atari a comodore64Úsměv
Mohli to dokonce hrat 2 na rozpuleny obrazovce. Uz ani nevim jak se to jmenovalo. A Tomahawk to byl vrtulnik, nulova grafika jen bile cary na tmavym pozadi. Úsměv)

Tak ten tomahawk si pamatam, ja som to mal na ZX Spectrum-e (alias Didaktik Gama). A potom na 286 to bol Yeager - na tu dobu to bolo super, cely simulator sa vosiel spakovany cez ARJ na 1 disketu - mal asi 1.2 MB
Letka_13/Indy

1stCL_BlueL
mno na Amize comodoru 500 to byli Wings Úsměv a o nekolik let pozdej, kdyz jsem dostal PC to byl Fighter squadron

WT_Peci
Mungo napsal:
Pozeram: Vsetko bez vynimky fanusikovia pevnych kridel. To nikoho nelakala naozaj solidna vrtula nad hlavou, nie hentake pidiventilatory?

tak to určitě budeš potřebovat nový datadisk na LockOna... Mrknutí

http://www.lockon...lt&lang=en

1stCL Pepan
No to čumim - vy jste všichni něco smažili v období kdy já ani neuměl ani zapnout compa!!!...Vyděšený

Já začínal před 1 a 3/4 rokem na šturmovi... a něvěděl som z toho nič!!!:sm25:

Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

14-04-2021 19:19
sedm nebo osm těch mrch bylo, kroužili jak supy a nikoho si nevšímali ...

14-04-2021 19:14
Jo je to fajn, takové rušno. A ty štuky .. snad na ně taky někdy narazím.

14-04-2021 18:42
Náhodou je to drsné Úsměv úžasný moment byla obří formace štuk včera v noci

14-04-2021 13:06
To je opakovaně, já to viděl, asi se sníží počet befek na Pitomniku.

13-04-2021 21:49
Aktuální mapa (Bridge) je spíš iako masakr modrou pilou :-)

03-04-2021 11:12
IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover Blitz Edition a mám i Tobruk a nefunguje mi kamera na sledovačku bomb ví někdo poradit?

09-03-2021 10:02
Pro holky určitě Medvídek Pů. Chybí tam ještě sova. Recesisti by uvídali i sysla :-)

09-03-2021 09:43
Strom Medvídka Pú???

08-03-2021 18:10
Kdo máte děti nebo jste jím sami: prozkoumejte Lego 21326 :-)

08-03-2021 10:32
Jo, a potom začne pípat a odletí na oběžnou dráhu zemně… Pff

25,804,222 návštěv