May 04 2024 07:49:37
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Kolik periférií v ilovi?
BP_Tyrl
310_cibule napsal:
Taky zkusím najít ten Tyrlův prográmek.


Myslím, že ho máš doma. Protože když zadáš název do vyhledávače, tak to odkáže na jeden tvůj starší post tady na SVK. Mě IL v kalibraci taky nevidí půlku věcí, ale v letadle to normálně funguje a v nastavení to jde přiřadit. Většinou úplně dole.
 
clone9cz
312_HeRa napsal:
Nevim Clone, to kolik je radicu pro USB nezarucuje prirazeni jineho IDcko ve widlich, ne ?


To nezaručuje, ale zařízení, které si ID vynucuje, můžeš umístit na řadič, který inicializuje jako první. A ostatní dáš na řadič druhý.

Nedojde tedy k tomu, že se ti připojí zařízení s ID1 (např. pedály) a další s ID1 (stupidní trimbox bez instalovaných driverů), které pedály vykopne a ty pak nefungují, protože jsou uražené.

Pvní co tedy měl Cibul udělat je proházet zařízení v USB portech, což jsem už psal a předpokládal, že tak snadnou věc udělal ... USB zařízení totiž neinicializuje náhodně, ale podle nějakých pravidel, která nikdo z nás asi nezná ... a protože je neznáme, tak se to nejlépe ovlivní rozložením na dva řadiče, když se to pořád mele.
 
http://www.wwii-illusion.net
AH_Cutora
Myslim ze to co napsal LesniHU o HW bude sedet, odpovida to mym zkusenostem kdyz jsem si delal pedaly a plynovku a hral jsm si s tim a studoval po internetu veci o USB. Kazde USB zarizeni ma vlastni ID ktery mu zadratuje uz vyrobce a ten si tohle ID ma nafasovat pro dane zarizeni nekde od nejake agentury. Podle me zonglovani s portama by pomohlo jedine v pripade, ze jsou to zarizeni se stejnymi ID, tedy vice stejnych zarizeni od jednoho vyrobce.

Zkousel jsem kdysi i pripojovani zarizeni az za behu ILa s uvahou, ze za behu uz ma neco naasociovane a tak nove zarizeni hodi az za ne, ale ne, proste to nove zcela ignoroval. Co nasel IL kdyz startoval to pouzival a ostatni mi ignoroval.

Ad doporuceni nastavit preferovane zarizeni, tak to nemelo v mych pokusech nikdy zadny vliv, take jsem to zkousel. Nejak jsem nepochopil k cemu to vubec v tech widlich je.

Hlavne se bojim, ze Cibule narazis na ten limit ctyr zarizeni ILa a budes mit asi smulu.
 
310_cibule
Tak další kolo Úsměv (a na úvod znovu všem velké díky za snahu pomoci).

Nemůžu sehnat "výrobce", takže nevím, od koho jsou střeva (Logitech byl asi nástřel úplně mimo, Genius odhad podle krabice, ve které to došlo, ale to nemusí nic znamenat).

Tak jsem tu krabičku dneska otevřel (do něčeho tak neuvěřitelně odvážného jsem se ještě nikdy v životě nepustil). No, a výsledek? Jedna neznámá navíc. Vůbec nevím, jestli ta střeva jsou vzatá z nějakého joysticku. Spíš mi to přijde jako celý jen na koleně, včetně vniřností (snad, možná...).

Dál: když trimbox do USB zapojím, hledá to ovladače, pak řekne, že to žádné nenašlo a že to tedy asi nebude pracovat správně (a ve woknech to pak správně pracuje).

Ať se děje, co se děje, vždy se trim nacpe na první pozici. HU, to upřednostňování pédálů jsem zkoušel hned na začátku, trim se stejně vytlačit nenechal a byl jako první, co se ID týče.

Co se dvou ID plynovky týče: myslíte, že je to microstick na jednom a všechno ostatní na druhém? Klidně bych microsticku obešel, k ničemu ho nepotřebuji. Stačilo by ho zakázat? Nebo ho mám odebrat? Nebo co? Mohlo by to pomoci, aby si pedály zase vzaly ID4 (jako bez trimu, máš pravdu HU, je to nejvyšší ID, které mi il ukazuje a pedály, když funguhjí, mají vždy čtyřku).

Any suggestion?

P.S. Clone, podle tváho návodu v PM jsem výrobce nenašel. Ale je možné, wokna Perdoozu z 310. neznaj. Tím by se to vysvětlovalo.

P.P.S. Máš recht, Tyrle. Mám ho, akorát jsme nevěděl, že se tak jmenuje. Bez trimu vidí pedály, s trimem už ne (trim vidí místo nich)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LesniHU
Zkus odtud: http://www.wingma...adgets.htm stahnout JoyIDs utilitku, asi by mela delat presne to, co potrebujes. Soudim podle popisu, nezkousel jsem ji a nasel ji pred par minutami :-).

@clone: "Windows XP radi joysticky podle "Vendor ID", coz je cislo unikatne identifikujici...", takze prohazovani kabelu nepomuze.
 
Hoper
310_cibule napsal:
...
Co se dvou ID plynovky týče: myslíte, že je to microstick na jednom a všechno ostatní na druhém? Klidně bych microsticku obešel, k ničemu ho nepotřebuji. Stačilo by ho zakázat? Nebo ho mám odebrat? Nebo co? Mohlo by to pomoci, aby si pedály zase vzaly ID4 (jako bez trimu, máš pravdu HU, je to nejvyšší ID, které mi il ukazuje a pedály, když funguhjí, mají vždy čtyřku).
...

čeče, ty máš furt nějaký zvláštnosti... Já mám plynovku jako jedno ID. Je úplně jedno jestli tam ten microstick je nebo není.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Pánové (Lucka ani Sára už sem nechodí, tak si toto poněkud sexistické oslovení snad mohu dovolit),

drama vrcholí.


Vezmu to opět popořadě.

HUova utilitka ve mne vzbudila opět naděje, jež mému životu daly nový směr. Díky HU.

Instalace bez problémů, přehození ID též. Nová konfigurace vypadá takto:

[img]http://web.iol.cz/cibule/joy1.jpg[/img] is not a valid Image.

Skvělé, vše v ilovi funguje ke všeobecné spokojenosti.

Nic na tom, že il na nějaká woknovská ID úplně kašle a přiřadí si periférie podle svého. Takže ve hře to pak vypadá takto:

[img]http://web.iol.cz/cibule/joy2.jpg[/img] is not a valid Image.

Čili trimbox ve woknech ID 3 je v ilovi zase na první pozici. Hlavně že vše šlape bez problémů.

Chvíli poletuji a pak koukám, že je potřeba zkalibrovat plynovku (při úplném ztažení 5%, foršus jen 108%.

Vlezu do wokem, zkalibruji CH plynovkou (vyžaduje nejdříve pohyby microstickem a pak pákou) a voilá: v herních zařízení woken přibude další položka - CH 2, která má sice ve woknech ID 8 (viz HUův prográmek), v ilovi není vidět, ale pedály il spolehlivě a okamžitě ignoruje.

Tak takto by to nešlo. Vlezu do správce zařízení a ve Standardu HID tu CH 2 nekompromisně zakážu. Zdá, že je vyhráno. Pedály v ilovi opět fungijí na ID 4, vše skvěle klape.

Jediný drobný problém je, že se přeházela ID periférií (tím, že trimbox je vždy jako první), takže je potřeba přemapovat v příslušných softwarech shiftované funkce (mám jich na plynovce a joyi dohromady asi tak padesát).

Nejdřív lezu do programovacího software CH. A ejhle. OS se orosí, zvadne a hlásí tu nejfatálnější chybu ze všech fatálních chyb. Po znovunahození OS několik dalších pokusů a vždy to samé. CH software asi nemá rád, když mu někdo vypíná nějaká periférie.

No, co už. Vydržím s pouhými jednadvavaceti tlačítky na plynovce (to dvojí shiftování, na které jsem si zvykl, oželím).

Ještě že mohu naprogramovat Shift v prográmku pro SW FF2. Hups, ještě nedávno fungoval, teď mu prý chybějí nějaké knihovny (rundll), takže nejde otevřít.

Tak to holt zřejmě bude muste jít bez shiftu a s trimboxem, nebo se shiftem a bez trimboxu.

V zásadě jsem spokojen, s tím se naučím žít (ještě včera to vypadalo daleko beznadějněji). Díky všem za snahu pomoci.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hoper
zkus mne nějak uhnat na ty CHáčka, ten microstick lze zakázat jednodušeji :) (v CH manageru mu přiřadíš funkci / osy - NONE - na oba směry - nahoru/dolů)
ale před tím si musíš povolot HID 2 :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Hopře, to zní skvělě. Hned večer zkusím. Díky.
Upravil/a 310_cibule dne 07-05-2010 10:22
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Pedropan
Teda hernajs, kdyz to tady tak ctu, mam chut zvolat: "Zlaté softváre od Saiteku..." Šklebící se
 
http://www.wtigers.org/
WT_Horrido
A když máš tolik zařízení, pomůže to nějak zásadně při bourání do sila? Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
MK_KaiN
Hehe
 
310_cibule
Horri, dokážeš si představit, že by ti nějaké potěšení mohlo přinášet bourání sila toliko s klávesnicí? To umí každej blbec.

Mně navozuje požitek dokonalá simulace (je to vůbec simulace, když není nahraná?)absolutního losera, kterej se ani po deseti letech na virtuálním nebi nenaučil pořádně odstartovat.

Něco jako vypít sedmičku Bourgogne Aligoté 2002 z láhve na chodníku před vinotékou. Doporučuji, krásný zážitek Cool
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
BP_Tyrl
A co skusit SV Mapper, nebo MJoy Mapper to jsou prográmky na 33 tlačítek a více.
 
310_cibule
Díl 3.

Dvě hodiny včera v podvečer s Hoperem po telefonu.

Odinstalování CH manageru a Sidewinder manageru (ten druhý nešel otevřít, hlásil chybu knihovny, ale profil na ila pořád fungoval, jen nešel modifikovat resp. nešly profily přepínat).

Po přeinstalování CH manageru pořád stejná chyba. Jakmile jsem jej otevřel a zkalibroval, natáhne se do herních zařízení vedle CHDevice 1 i CH Device2 a v ilovi vytlačí pedály). Zakážu druhý profil ve Správci zařízení, orevřu manager, sáhnu na jakékoliv tlačítko a spadne celý OS - fatální chyba.

No, dobře, tohle už znám. Tak holt bude CH plynovka fachat jen namapavaná v ilovi a ne s CH manažerem. Přijdu o dvě shiftované pozice na všech tlačítkách (celkem 38 funkcí). S tím umím žít.

Ještě že mám Sidewindera. Nainstaluji znovu SW manager a... hups, ono to nejde. Hlásí to chybu už v instal exe. Tak už nemám ani jeden manager na páky (čili ani SW už nemá shiftované funcke), jde mapovat jen v ilovi.

Zachránil mne Bod obnovení, aspoň ten Sidewinder manager se vrátil do původní polohy. Nejde přemapovat, ale můj starý dobrý profil pro ila funguje. Sláva.

A tak největší vítězství včerejšího dne (tedy kromě bodu obnovení) je Tyrlův tip na SV Mapper. Díky, Tyrle. S jeho pomocí jsem namapoval Shift na jeden knoflík plynovky. Takže čudlíkům na SW teď můžu v ilovi přiřadit i shiftovanou funkci.

Kdyby všechno bylo jednoduché, nebavilo by mne to Cool

"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Hoper
vypadá to na bordel v systému...
ale je to zase divný, když v těch XP vlastně skoro nic nemáš :(
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,812,412 návštěv