May 04 2024 20:20:41
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 1
JM

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Kolik periférií v ilovi?
310_cibule
Já vím, že se to tu už někde probíralo, akorát to nemůžu najít Cool

Čili

Kolega Pedrooza mi vyrobil krásný trimbox.

Funguje bezvadně. ALE... jakmile jej připojím, vykopne jinou periferii (většinou to odnesou pedály).

Mám v současné době čtyři - joy, plynovku, pedály a teď nově ten trim (TrackIR nepočítám, ten by do toho neměl ingerovat).

Neví někdo, jestli to má nějaké řešení?
Upravil/a 310_cibule dne 03-05-2010 23:55
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
clone9cz
Hotas Cougar, do kterého jdou připojit pedály přímo ?
To je moje, sice náročnější, ale řešení ... myslím, že TrackIR se počítá, zkus ho na chvíli odpojit a uvidíš jestli


PS: nezapomeň ho pak vrátit do stejného portu, četl jsem kdesi o problémech s jejich záměnou
 
http://www.wwii-illusion.net
310_cibule
Depak. Odpojím TrackIR, připojím trim a stejně mi to sebere pedály.

To s tím Cougarem je výborný nápad, budu o tom uvažovat. Ale stejně bych mezitím docela rád rozchodil ty čtyři periférie.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LesniHU
Me chodi ctyri bez problemu (joy, plynovka a dva mjoye, kde na jednom visi trimovaci kolecka a na druhem pedaly a brzda). Neni to jenom o tom, ze pri zapojeni neceho se precisluji jednotlive joysticky, nebo se skutecne pri zapojeni ctyr zarizeni neda nektera osa nadefinovat?
 
310_cibule
Nevím. Když ale připojím trim, vyřadí nejdříve všechno. Nadefinuji v ilovi v Controls HOTAS znvu joy, plynovku (v pohodě) a pedály už prostě nejdou. V Controls neragují.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
311_Tank
LesniHU napsal:
Me chodi ctyri bez problemu (joy, plynovka a dva mjoye, kde na jednom visi trimovaci kolecka a na druhem pedaly a brzda). Neni to jenom o tom, ze pri zapojeni neceho se precisluji jednotlive joysticky, nebo se skutecne pri zapojeni ctyr zarizeni neda nektera osa nadefinovat?


A hlasi se ti kazda ta periferie jako jiny ID ? Nebo je toporad JOY1 akorat jiny osy ?

clone9cz napsal:
Hotas Cougar, do kterého jdou připojit pedály přímo ?
To je moje, sice náročnější, ale řešení ... myslím, že TrackIR se počítá, zkus ho na chvíli odpojit a uvidíš jestli


PS: nezapomeň ho pak vrátit do stejného portu, četl jsem kdesi o problémech s jejich záměnou

To jak je zarizeni pripojeny neni imho smerodatny. G940 ma plynovku a pedaly pripojenou pres joy ale system bere kazdou periferii pod svim ID.
Upravil/a 311_Tank dne 04-05-2010 02:59
 
Hoper
windows všechny čtyři hejblata vidí ?

co je to ingerovat ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
clone9cz
311_Tank napsal:
...
To jak je zarizeni pripojeny neni imho smerodatny.

G940 není HOTAS Cougar, takže to napíšu pro Tanka ještě jednou, pedály a plynovka zapojený do HOTAS Cougar se jeví jako 8 osý joy s jedním ID
 
http://www.wwii-illusion.net
311_Tank
clone9cz napsal:
311_Tank napsal:
...
To jak je zarizeni pripojeny neni imho smerodatny.

G940 není HOTAS Cougar, takže to napíšu pro Tanka ještě jednou, pedály a plynovka zapojený do HOTAS Cougar se jeví jako 8 osý joy s jedním ID

Ok clone ja vim ze je pro tebe nesmirne obtizne komunikovat snami pozemstany, nicmene mohl by si mi ukazat v tvem prvnim postu informaci ze Cougar se jevi jako Joy s jednim ID ?
 
1stCL_Fucida
Protože tomu, Tanku, nerozumíš Šklebící se Clone, vysvětli mu, jak je to s tim Befkeeem u země Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
clone9cz
311_Tank napsal:
....
Ok clone ja vim ze je pro tebe nesmirne obtizne komunikovat snami pozemstany, nicmene mohl by si mi ukazat v tvem prvnim postu informaci ze Cougar se jevi jako Joy s jednim ID ?


Kdyby si trochu četl mezi řádky, tak jsem odpovídal na dotaz ohledně řešení problému s detekcí dalších a dalších zařízení.

A z logiky věci, když odpovídám já, tak bys měl už dávno vědět, že to k nějakému řešení povede, tedy k jednomu ID. Protože kdyby tomu tak nebylo, nebudu to psát.

Místo abys psal tyhle krávoviny, tak si měl odpovědět: "Ach tak, to jsem skutečně nevěděl" a vyšel by si z toho se ctí.
Upravil/a clone9cz dne 04-05-2010 12:32
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_Fucida
Clone, ty seš Clone Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
mno ale i já to pochopil, jak to CLone myslel...
:))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
311_Tank
Clone:
Misto priznani svoji chyby ve vyjadreni (zpusob pripojeni je irelevanti poctu ID, jako dukaz jsem uvedl G940) tu vytvaris dosti jakousi logickou konstrukci.

Tvoje reseni nikdo nenapada ikdyz z tveho vyjadreni je nejednoznacne o jake reseni se jedna, cougar se prezentuje v systemu pod 1-2 ID a nebo ma na sobe jiz trimy.

Clone byt tebou tak bych se misto arogantniho pristupu zamyslel nad svoji nechopnosti vyjadrit jedoduche myslenky.


Hopre ja taky, ale Cloneho reakce me vedla k napadeni jeho zjevne nespravneho vyroku.
Upravil/a 311_Tank dne 04-05-2010 13:52
 
310_cibule
Hopře, ingerovat si najdi ve slovníku, pls.

A teď mi prosím - velmi prosím - řekni, proč moje ikspéčka (dodatečná oprava) čtvrtý pedály nevidí a tvoje vidí všechny čtyři periférie.

A teď ještě dotaz (který by to mohl vysvětlovat. V herních zařízeních mám vidět dvě páky CH (1 a 2), ale přitom mám jen jednu. Odebrat to nejde, jen ve správci zařízení. Ale do toho mám trochu strach hrabat. Má někdo CH páku? Kolik jich vidí v Herních zařízení? Obávám se, že tahle jedna páka mi bere dvě ID v ilovi.
Upravil/a 310_cibule dne 04-05-2010 14:39
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
312_HeRa
Mam MSFF2,Saitek X52 s plynovkou, Pedaly CH,Throtle Quadrant Saitek i TrackIR. Vse maka OK. Zkusim schvalne pripojit i volant.
Nevim jestli jde pod 7mama IL2Stick, ale to by treba pomohlo v orientaci os Mrknutí
 
312raf.com
1stCL_PETRAS
Hera : Mam MSFF2,Saitek X52 s plynovkou, Pedaly CH,Throtle Quadrant Saitek i TrackIR Zamračený

Hele, kamarádi já mám jen jeden JOY.
Nejsem nějakej "unter" ?? Smutný

Je fakt, že v ultalightu je všechno pohromadě, ale tam zase poslední dobou bleju. Hlavně při Reconu .. Smutný
Tak nevim..

P.S. Lesní.. taky jsem chtěl zbastlit MJOY,ale ten musí mít programovanej čip ? Poraď pls tvoje poznatky ,via PM. Díky moc Mrknutí
 
312_HeRa
Jsi unter, protoze si nastoupil k Lionum Šklebící se
 
312raf.com
LesniHU
311_Tank napsal:
LesniHU napsal:
Me chodi ctyri bez problemu (joy, plynovka a dva mjoye, kde na jednom visi trimovaci kolecka a na druhem pedaly a brzda). Neni to jenom o tom, ze pri zapojeni neceho se precisluji jednotlive joysticky, nebo se skutecne pri zapojeni ctyr zarizeni neda nektera osa nadefinovat?


A hlasi se ti kazda ta periferie jako jiny ID ? Nebo je toporad JOY1 akorat jiny osy ?
Kazda pod svym, mam ctyri zarizeni ve winech a u klaves ila mam namapovane osy s ID2, ID3, ID4 i bez identifikace.

310_cibule napsal:
Hopře, ingerovat si najdi ve slovníku, pls.

A teď mi prosím - velmi prosím - řekni, proč moje ikspéčka (dodatečná oprava) čtvrtý pedály nevidí a tvoje vidí všechny čtyři periférie.

A teď ještě dotaz (který by to mohl vysvětlovat. V herních zařízeních mám vidět dvě páky CH (1 a 2), ale přitom mám jen jednu. Odebrat to nejde, jen ve správci zařízení. Ale do toho mám trochu strach hrabat. Má někdo CH páku? Kolik jich vidí v Herních zařízení? Obávám se, že tahle jedna páka mi bere dvě ID v ilovi.
Ja jsem ted nedavno resil trochu podobny problem, rozliseni dvou joyu se stejnym vendor ID, resp. driv mely stejne, ted uz nemaji, ale windows to neregistrovaly. V registrech jsem prosel
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MediaProperties\PrivateProperties\Joystick\OEM a promazal tam zaznamy od vsech joysticku, co me delaly problem. Pak se to po jejich zapojeni inicializovalo jako kdyz byly zapojeny poprve. Jenze prime editovani registru byva dosti osidne, takze ti to neradim :-).

Do toho odebrani ve spravcich zarizeni bych asi sel, nejdriv bych to zkusil s vytazenym joyem a pozoroval, co to udela. Nemyslim si, ze by to mohlo neco pokazit, v nejhorsim to po tobe po opetovnem zapojeni bude chtit cedecko s ovladaci (pokud CH neco takoveho ma).
 
clone9cz
Tanku, chtěl si ze sebe udělat hovádko, chtěl. Sleduj.

Cibul, zahoď plynovku, zahoď USB pedály, kup si k těm tvejm trimboxům HOTAS Cougar za 5000,- do toho nový vnitřnosti z Austrálie za 2500,- (ty originální z Číny expedovaný přes Kanadu jsou na draka, nedá se s nima na středu mířit), 3 hally z USA za 2000,- a obyčejný gameportí pedály, který když zapojíš do základny, tak se schovaj pod jediný ID celýho HOTAS Cougar i s plynovkou. Tak vyřešíš tvůj pedálový problém s trimboxem a zjevně i vzájemnou nekompatibilitou způsobenou něčím.

Je ti jasný Tanku, eh, je ti to jasný, Cibul ?
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,815,750 návštěv