April 19 2024 20:29:50
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Hyperlobby a víc síťových karet.
Vandal
Zdravím pánové, přihlásil jsem se na dnešní Tokijský expres a říkal jsem si, že nějaký malý tréning by přišel vhod. Stáhnul jsem tedy nejnovější Hyperlobby a chtěl jsem se pustit do lítání. V Hyperlobby jsem se přihlásil, vybral server, Il (4.02m) se spustil, nicméně po cca 30 vteřinách konec - connection timeout, ani jsem se nepřipojil.Naštvaný Zkontroloval jsem svůj server :sm45:, ovšem inet jel v pořádku, což mi přišlo poněkud zvláštní. Zkusil jsem se schválně připojit na AH přes IP, nicméně ani toto nechodilo. Začal jsem trochu prohledávat fóra a narazil na poznámku, že při tomto chování se v set-upu Ila má nastavit v záložce network poslední IP adresa. Nechápal jsem k čemu to může být dobré, nicméně když jsem setup pustil, byla poslední adresa skutečně ta, která patří mé síťové kartě, která nakonec vede do internetu (192.168.0.2). První adresa byla 192.168.233.233 a byla pochopitelně vybrána. Adresu jsem opravil a po této drobné modifikaci jsem se byl schopen přes IP dostat na AH. Ovšem Hyperlobby nic. Potom mi došlo, že to první IPčko patří DVB-T kartě, která se jeví jako síťová. Nakonec stačilo vypnout IP protokol u síťového připojení, které této kartě patří, stejně tak i u řadiče IEEE-1394. Problém se tímto zcela vyřešil, tak doufám, že to někomu pomůže. Skutečé nepříjemnosti nastanou až v okamžiku, kdy v počítači bude víc síťových karet které se budou opravdu používat, pokud by někoho napadlo geniální řešení tohoto problému, sem s ním!
 
http://milan-benes.no-ip.info
AH_Cutora
Adresni prostor 192.168.*.* je neverejna sit z vnejsiho internetu nedostupna, takze ty server nezalozis. Ale muzes se prihlasit na cizi servery.

Pokud jsi blokovan na cizi pocitace, znamena to ze te blokuje tvuj poskytovqatel internetu. Ty jsi do internetu pripojen press sveho poskytovatele a ten muze filtrovat provoz ktery pres nej jde. Obcas se filtruji porty nad 1024. Vyzadej si povoleni portu 8767 UDP (TS standardne), 8768 UDP (TS AH special), 21000 UDP (IL2 normalne), 21150 UDP (IL2 AH special) a mel by si se dostat do sveta.

Dalsi vec, muze te blokovat TVUJ VLASTNI FIREWALL ve windows. Zkontroluj, ze mas ty vyse uvedene porty povolene.
 
MK_Paja
Vandal napsal:
Zdravím pánové, přihlásil jsem se na dnešní Tokijský expres a říkal jsem si, že nějaký malý tréning by přišel vhod. Stáhnul jsem tedy nejnovější Hyperlobby a chtěl jsem se pustit do lítání. V Hyperlobby jsem se přihlásil, vybral server, Il (4.02m) se spustil, nicméně po cca 30 vteřinách konec - connection timeout, ani jsem se nepřipojil.Naštvaný Zkontroloval jsem svůj server :sm45:, ovšem inet jel v pořádku, což mi přišlo poněkud zvláštní. Zkusil jsem se schválně připojit na AH přes IP, nicméně ani toto nechodilo. Začal jsem trochu prohledávat fóra a narazil na poznámku, že při tomto chování se v set-upu Ila má nastavit v záložce network poslední IP adresa. Nechápal jsem k čemu to může být dobré, nicméně když jsem setup pustil, byla poslední adresa skutečně ta, která patří mé síťové kartě, která nakonec vede do internetu (192.168.0.2). První adresa byla 192.168.233.233 a byla pochopitelně vybrána. Adresu jsem opravil a po této drobné modifikaci jsem se byl schopen přes IP dostat na AH. Ovšem Hyperlobby nic. Potom mi došlo, že to první IPčko patří DVB-T kartě, která se jeví jako síťová. Nakonec stačilo vypnout IP protokol u síťového připojení, které této kartě patří, stejně tak i u řadiče IEEE-1394. Problém se tímto zcela vyřešil, tak doufám, že to někomu pomůže. Skutečé nepříjemnosti nastanou až v okamžiku, kdy v počítači bude víc síťových karet které se budou opravdu používat, pokud by někoho napadlo geniální řešení tohoto problému, sem s ním!


Kde se v setupu nastavuje IP ? Je tam přeci jen nastavení portu.
 
rudidlo
paja_cz napsal:
Kde se v setupu nastavuje IP ? Je tam přeci jen nastavení portu.

Taky jsem to nepochopil. Na Firewire rozhraní jsem TCI/IP ponechal, stejně jako na druhé síťovce.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Noram
no v IL2setup je i nastavení IP nejenom portu Šklebící se
 
http://noram.youaremighty.com/
Vandal
Zdá se, že jsem zůstal nepochopen :-)
Navíc jsem to psal někdy ráno, takže to vypadá, jako bych byl úplnej blb. Zjednodušeně řečeno, zdá se mi, že Hyperlobby potažmo Il-2 nerespektují nastavení routování na Windows. V počítači mám tři síťovky - FireWire, se kterým ovšem není asociován IP protokol, potom DVB-T kartu, se kterou byl asociován IP protokol a byla nastavena pevná IP adresa a nakonec normální síťovku, ta je konfigurována přes DHCP a je na ní nastavena i default route. Takže bych si myslel, že to budou programy respektovat, jenže ouha, ono to tak není. Pokud se v setupu Il-2 nastaví IP adresa, na které je default route, pak funguje připojení přímo na server z Multiplayeru. Ovšem Hyperlobby nic... Nezbylo, než vypnout IP protokol i pro televizní kartu, po tomto je všechno OK.

Firewall samozřejmě nemám vůbec, vždyť správně nastavený počítač firewall nepotřebuje :-) (No, možná jeden malinkatej stateful-firewallek :sm4: ) Na neveřejné adrese samozřejmě hostovat můžu, stačí tři řádky v IPtables na serveru a je pořešeno. Můj ISP žádné omezení na provoz neklade...
Upravil/a Vandal dne 14-12-2005 13:52
 
http://milan-benes.no-ip.info
Noram
Vandal napsal:
Firewall samozřejmě nemám vůbec, vždyť správně nastavený počítač firewall nepotřebuje :-) (No, možná jeden malinkatej stateful-firewallek :sm4: )


no to si ani neměl psát nebo Rudidlo přijde o data Šklebící se
 
http://noram.youaremighty.com/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

34,726,298 návštěv