March 29 2024 00:00:14
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Zdielanie priecinka 'PaintSchemes' vo viacerych instalaciach
Robo
Navod, ktory som rozpisal v neverejnej sekcii L13 fora, snad sa bude hodit niekomu aj tu:

Ak niekto podobne ako ja pouzivate viacere instalacie Ila, urcite vam nevyhovuje, ze si skiny pilotov a lietadiel musite kopirovat do kazdej verzie Ila zvlast. V nasledovnom navode vysvetlim pouzivanie zaujimaveho programu, pomocou ktoreho je mozne mat na lubovolne mnozstvo instalacii jeden jediny priecinok so skinmi. Usetri sa tak miesto na disku atd.

Program, o ktorom je rec, sa nazyva Junction Link Magic a vyzera takto:

[img]http://www.rekenwonder.com/images/linkmagicVista.gif[/img] is not a valid Image.

Staci stiahnut, nainstalovat, raz nastavit a mozme nan zabudnut.

Ako to funguje?

Program sluzi na vytvorenie tzv. 'krizovatky' v systeme Windows, laicky povedane sa jeden plny priecinok prepoji s prazdnym priecinkom a system si bude mysliet, ze ten prazdny priecinok je taky isty ako ten plny. Nejde o nijaku alchymiu, nas operacny system (najma Vista) pouziva presne taketo 'krizovatky' nativne od prvej instalacie a spominanym programom si len pridame dalsiu.

Na co je to dobre?

Mam 4 instalacie Sturmovika, jednu ako cistu 4.09m, ostatne dajmetomu zMODovane. Vsetky skiny mam len v tej cistej zaloznej instalacii, ostatne verzie si ich 'beru' odtialto. Usetrim si tym jednak kopec miesta na disku a jednak ostaru s tym, ze kde mam ktory skin nainstalovany. Nove skiny mozem nakopirovat kamkolvek, stale budu iba na tom jednom mieste. System Windows vidi vetky 4 priecinky s rovnakou velkostou, ale realne nam na disku miesto zabera iba jeden. Taktiez novy skin budeme mat po nakopirovani vo vsetkych 4 instalaciach.

[size=150]NAVOD:[/size]

1 - stiahneme a nainstalujeme si program Junction Link Magic (link je uvedeny vyssie, stranka je TU)

2 - nachystame si jednu vychodiskovu poziciu vsetkych skinov, ktore mame a pouzivame. Je vhodne pouzit zaloznu vychodiskovu instalaciu a vobec nevadi, ze tam budeme mat v nemodovanej verzii skin foldery aj pre nove lietadla z UP / AAA / SAS / C6 MODpacku. Skratka vsetko na jedno miesto. (Ja osobne mam originalny PaintSchemes priecinok pre istotu napaleny na zaloznom DVD)

Dolezite: MODpacky obsahuju nove lietadla s vlastnymi priecinkami, odkial si beru skiny. Nezabudnite na to, ked si budete vytvarat jednotny PaintSchemes.

3 - Krizovatku si ideme vytvorit na urovni ...\IL-2 Sturmovik 1946\PaintSchemes Takze mozme zdielat aj netcache, skiny pilotov, regiments a nosearts. Vsetky ostatne instalacie upravime tak, aby bol priecinok PaintSchemes prazdny.

4 - Spustime si program Junction Link Magic (JLM) a stlacime tlacitko CREATE (vytvorit)

(Tlacitko Scan now! sluzi na vyhladanie uz existujucich 'krizovatiek' vo vasom Windowse, netreba sa tym zaoberat.)

Otvori sa nam okno s dvoma stlpcami.

Lavy stlpec sa vola Junction Point (host folder) [zdrojovy adresar]
Pravy stlpec sa vola Destination (target folder) [cielovy adresar]

5 - v lavom stlpci sa preklikame k nasmu prazdnemu adresaru PaintSchemes (v tej instalacii Ila, ktora si bude brat skiny)

Nizsie sa nam odfajkne, ze adresar je v NTFS5 a ze priecinok je Empty (prazdny)

6 - v pravom stlpci sa preklikame k nasmu plnemu adresaru PaintSchemes (v tej instalacii, odkial si ostatne beru skiny)

Skontrolujeme, ze na oboch stranach mame spravne otvorene priecinky PaintSchemes a klikneme CREATE (vytvorit)
Dalsie okno odklikneme YES (len nas to varuje, ze s krizovatkami nie su zarty)

Klikneme na CLOSE (zatvorit)

Mame vytvorenu krizovatku medzi dvoma priecinkami PaintSchemes.

Ked si prezrieme priecinok PaintSchemes v tej instalacii, v ktorej bol este pred chvilkou prazdny a voila. 8)

Priecinok sa javi ako dva priecinky na dvoch roznych miestach, ale chova sa ako jeden priecinok na jednom mieste, pretoze to je jeden priecinok na jednom mieste. Takze cokolvek zmenime v jednom klone prejavi sa aj v ostatnych. Ak mame viac instalacii, skratla si vytovrime prislusnu krizovatku pre kazdu z nich.

robo.
 
1stCL_Fucida
Výborně, to mi ušetří pěkných pár GB Úsměv Díky!
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
Robo, včera se mi o tom zmínil Rufu, takže už přibližně vím, oč se jedná
ale i já též velice děkuji !

jen dotaz - što takóje "priecinok" :))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Robo
Hoper napsal:jen dotaz - što takóje "priecinok" Úsměv)


Éto 'složka' cili folder.
 
Serapis
Tohle je tady vlastně GUI pro systémovou utilitu „mklink“?
http://en.wikiped...iki/Mklink
Upravil/a Serapis dne 29-12-2009 23:19
 
Tomik
Přesně tak.. viz. http://msdn.micro...S.85).aspx

Souborový systém musí být NTFS (což snad má každý..).
 
MK_Paja
Robo napsal:
Hoper napsal:jen dotaz - što takóje "priecinok" Úsměv)


Éto 'složka' cili folder.

Kurňa, sem si myslel že umím slovensky. to je podobně uhodnutelné slovo jako třeba "slák" (nebo sláčik) Šklebící se
 
Panek
Nehroší je, když ti kamarád za Slovenska napíše, co všechno si máš vzít na chatu a ty ho musíš požádat, aby ti to napsal raději anglicky. To sem se fakt cítil trapně.
Jinak super pomůcka. Mrknutí
 
Hoper
MK_Paja napsal:
Robo napsal:
Hoper napsal:jen dotaz - što takóje "priecinok" :))


Éto 'složka' cili folder.

Kurňa, sem si myslel že umím slovensky. to je podobně uhodnutelné slovo jako třeba "slák" (nebo sláčik) :D

jsem rád, že jsi se ozval i ty :)
z kontextu to samozřejmě bylo pochopitelné, ale slyšet to slovo někde "samostatně", tak netuším ... :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_cibule
Skvělé, Robo, díky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
spike_six
Výborná vychytávka Robo, díky za tip. Úsměv

Jen jsem nakonec místo JLM použil Hard Link Shell Extension, na kterej jsem přišel díky zmínce na JLM webu. Pomocí něj se dá nastavit nejenom junction na celou složku PaintSchemes (u mě úspora 2,8 GB ), ale i hardlink jednotlivých SFS souborů fb_3do*.SFS, fb_maps*.SFS a fb_sound*.SFS. Tím jsem na 51 souborech ušetřil další 3 GB... Mrknutí Odzkoušeno offline na HSFX modu pod WinXP.

Hard Link Shell Extension možná vypadá na první pohled složitější, než přehledný okýnko JLM a je určitě dobrý prokousat se nejdřív celým tím popisem na webu, aby člověk zjistil jaký možnosti to vlastně má. Nakonec je to ale na používání velice jednoduchý a v Průzkumníku jsou i linkovaný složky a soubory označený, takže je na první pohled vidět, jestli právě pracuju s normálním souborem/složkou, nebo je tam nějaká vazba jinam a nemusím kvůli tomu spouštět extra program.
Upravil/a spike_six dne 31-12-2009 13:31
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,988 návštěv