May 17 2024 09:09:37
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 1
Tyler Durden

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
ATI 4850 - VAPOR 1 GB|SAPHIRE - přehřívání
Maxxis
kdo má problém při šturmu s padáním do win nebo restartem u tohoto typu grafiky, zjistil jsem problém, ati catalyst neupravuje otáčky dle teploty grafiky. Díky tomu dochází k přehřátí a pádu, zaznmenal jsem to pouze u šturma.

k spolehlvému uchlazení by měli dostačovat v slušně větrané nebo otevřené skříni 70% otáčky, (základní otáčky jsou cca 1150


Asi nejlépe provozovat ATI TRAY TOOLS, mě se nedařilo min. měsíc zprovoznit, tak snad jsou již nové na nové ovladače CAT 9.9.
tam astavit RPM/TEPLOTA manuálně.

Furmark ani 3Dmarky k tomuto pádu nedspěli ani po opakovaném spouštění, šturm padal cca po 20 - 25 min.
 
CSW_Butys
Stává se mně to asi taky, i když mám 3870. Nainstaloval jsem ovladače 9.8 a začalo to padat, bohužel mě to nenapadlo, čím to může být. Jak říkáš, 20 minut letu a bum do oken.
i.ibb.co/P1zc1q9/Butys.png
 
CSL1_Talbot
VGR_Butys napsal:
Stává se mně to asi taky, i když mám 3870. Nainstaloval jsem ovladače 9.8 a začalo to padat, bohužel mě to nenapadlo, čím to může být. Jak říkáš, 20 minut letu a bum do oken.



Nemyslis nahodou tento problem? http://vwings.net...ad_id=2841
 
CSW_Butys
Asi jo. Teď jsem nainstaloval 9.9, tak uvidím, jinak se vrátím k původním ovladačům.
i.ibb.co/P1zc1q9/Butys.png
 
Rufu
Prokazatelně tohle padání dělaj ovladače 9.8. nic jinýho.
Maxxisi 4850 nemá žádný problémy s přehříváním.
 
CSW_Butys
Asi hodinu jsem poletoval na Spit vs 109 Mod a i s ovladačema 9.9 mně to spadlo. Vrátil jsem se tedy k 9.7, no uvidíme, ale ty by měly držet.
i.ibb.co/P1zc1q9/Butys.png
 
Maxxis
BP_Rufu napsal:
Prokazatelně tohle padání dělaj ovladače 9.8. nic jinýho.
Maxxisi 4850 nemá žádný problémy s přehříváním.


ok prubnu tedy ty starší ovladače, v 9.9 je řízení ventilátorem špatné
 
Tomik
V poslední době (po instalaci nových ovladačů 9.8, 9.9) mi to taky párkrát spadlo, tak jsem dneska zkusil ručně nastavit ventilátor v ATI Overdrive (součást Catalystů) na 60% a celý večer na BP OK (Teplota nepřesáhla 60°C, zatížení GK se většinu času pohybovalo okolo 40%, jedno jádro CPU jelo samozřejmě na 100%). ATI 4850..
Upravil/a Tomik dne 28-09-2009 02:49
 
Maxxis
Tomik napsal:
V poslední době (po instalaci nových ovladačů 9.8, 9.9) mi to taky párkrát spadlo, tak jsem dneska zkusil ručně nastavit ventilátor v ATI Overdrive (součást Catalystů) na 60% a celý večer na BP OK (Teplota nepřesáhla 60°C, zatížení GK se většinu času pohybovalo okolo 40%, jedno jádro CPU jelo samozřejmě na 100%). ATI 4850..


jj problém tkví v nastavení otáček větráku. Jinak jsou asi 9.8 a 9.9 v pohodě.

stejně bych doporučoval ATI TRAY TOOLS a manualne nastavit dané otáčky pro dané teploty, v základu tj. 1150 RPM grafika není slyšet až někam k 40 % RPM.

já to budu řešit až dnes večer.
 
Rufu
To je zajímavý ,ale mám na 4870 accero takže mi to nijak neovlivnuje nastavení otáček a stejně mi to padalo po instalaci 9.8..
 
Tajpan
btw. mne zase nešlo v ATT spustiť IL2 pod OpenGL, len v Dirextu.
 
Maxxis
Maxxis napsal:
Tomik napsal:
V poslední době (po instalaci nových ovladačů 9.8, 9.9) mi to taky párkrát spadlo, tak jsem dneska zkusil ručně nastavit ventilátor v ATI Overdrive (součást Catalystů) na 60% a celý večer na BP OK (Teplota nepřesáhla 60°C, zatížení GK se většinu času pohybovalo okolo 40%, jedno jádro CPU jelo samozřejmě na 100%). ATI 4850..


jj problém tkví v nastavení otáček větráku. Jinak jsou asi 9.8 a 9.9 v pohodě.

stejně bych doporučoval ATI TRAY TOOLS a manualne nastavit dané otáčky pro dané teploty, v základu tj. 1150 RPM grafika není slyšet až někam k 40 % RPM.



já to budu řešit až dnes večer.


takže ATT nepozná asi jádro takže nejde spustit, zkoušel jsem i RIVA Tuner, má téměř stejné možnosti, taky má nějaké výhrady a nastavení větráčku taky obsahuje, leč teplotní rozpětí (při teplotě 50 stupňů otáčky cca 30%- tj málo) mi moc nevyhovuje a editace otáček nelze provést skrz program, pouze úprava nějakého konfigu.
Upravil/a Maxxis dne 30-09-2009 16:20
 
Tomik
Ještě jsem objevil, že padání ILa v kombinaci ATI + nové drivery (9.8, 9.9) by mohlo být způsobeno memory leakem viz. http://forums.amd...word1=IL-2

Až se k tomu dostanu, tak prověřím (ProcessExplorerem) jestli je to i můj případ..
Mělo by to snad být opraveno v 9.10
 
Maxxis
našel jsem utilitu, aby W7 povolili instalaci Ati tray tool a ten fungoval, bohužel když jsem nastavl vlastí řízení otáček / teploty jádra, tak se program po restartu opět vrátil na defaultní hodnoty, které se mi zdají nedostatečné.
Pokud by měl někdo o soubor na obejití kontroly podpisu ovladačů Microsoftem zájem, ozvěte se, pošlu jejich názvy.

zatím tedy opět pokračuji na manuálním režimu 70%.
 
CSL1_Talbot
Maxxis hod sem prosim ta link na tu utilitu.Inak som prave nahodil Ati 5870-som zvedavy ci bude padat Il aj s nou!
 
CSL1_Talbot
Kua pada!NaštvanýNaštvaný
 
Maxxis
CZS_Talbot napsal:
Maxxis hod sem prosim ta link na tu utilitu.Inak som prave nahodil Ati 5870-som zvedavy ci bude padat Il aj s nou!


jmenuje se to "ATT vista x64 driver signing utility" a druhej program je "Dseo13b"


http://www.ngohq....?page=dseo
Upravil/a Maxxis dne 08-10-2009 21:25
 
Maxxis
ten první pošlu mailem, nevím kde jsem ho objevil, hod mi PM s mailem.
 
CSL_Stuka
10 dní na catalistoch 9.7 všetko ok Mrknutí 9.8/9.9 padá pri akomkoľvek nastavení ventilátora. Aspoň u mňa je to tak.
 
CSL1_Talbot
Diky Maxxis.Inak som potom skusal 9.10 beta a kua nepadlo!! Link tu http://downloads....-2390.html
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,818 návštěv