May 13 2024 04:44:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Leteckí stíhači II. v boji na ČT1
ZVP_ALEX
WT_Horrido napsal:
Á diskutér s morálním posláním Úsměv

Tak zase u dalšího dílu...


To rozhodně ne, ale zrovna jsem se nudil a tak jsem něco málo napsal a čekal, kdo se ozveŠklebící se
 
alfik
Já bych řekl že Amíci ty sestřely berou celkem vážně. Dokonce, pokud vím, i po 40 letech po válce docházelo k úpravám jak počtů, tak i konkrétních sestřelených strojů, na základě přezkumů (včetně guncam). Typický příklad - úprava přiznání sestřelu letadla s Isoroku Jamamotem na palubě.
Na druhou stranu (a už jsem to myslím psal) tohle je seriál který má zaujmout i lidi (v USA) kteří nevědí prakticky NIC (původně jsem napsal "nic o WWII", pak jsem to přepsal "nic o dějinách", ale nakonec...) a to jde hlavně tím že to bude Barnumské. A čím víc, tím víc, žejo.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Maxxis
na tom seriálu je strašný jak se vše 3x opakuje a pak prulet kolem kamery která se zatřebe, za to bych po tolika záběrech rejžu zabil.

na to třepání se dá i vsadit, v příštím dílu to bude taky.....
 
j4ck41
alfik napsal:
...Typický příklad - úprava přiznání sestřelu letadla s Isoroku Jamamotem na palubě.
...


mno jo, kdyby se ale Barber nehadal tak to nikdo nezkouma
 
Panek
Alex napsal:
Na každej pád si ale myslím, že každý z těch chlapů, ať už bojoval na jakýkoliv straně nebyl žádná třasprdelka a měl určitě pro strach uděláno, jinak by do toho nelezl.


To možná jo, ale tak jak je to podané, tak to budí dojem, že do těch mašin na americké straně lezli vypatlaní yenkees, kteří si válečné nebezbečí snad ani neuvědomovali. Spíše si mysleli, že po válce naběhnou do francouzkého bordelu se slovy: Jíííííííííhááááááááááá, já jsem pilot mustangu!

Asi se nedá očekávat rekonstrukce toho, jak amíci potkali ve vzduchu Hartmana co?
 
WT_Horrido
Nebo Grafa Mrknutí
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Ask
Ale to se tam teď stalo. Jeden tam přece měl s jedním němcem hodně práce a to letěl v mustangu áno, a ten je rychlejší než Bf-109 áno, a má větší dostup áno. Měl němce za sebou a tak začal stoupat ale němec byl dobrej a tak stoupal taky, ale dokonce ho s tím horším mesrem začal dohánět, což bylo neuvěřitelné!! Tak to pustil dolů a němec stále za ním. Nakonec ho zachránilo, že udělal hodiny přez ručku a němec ho předletěl, nebo tak nějak to bylo, už si to přesně nepamatuju.
 
CSL1_Vonty
jj ty hodiny pres rucku bych chtel taky naucit , na to se fak neda koukat musim si jit usmazit paar rudejch , uz jen proto naco se "musim" kvuli nim diivatVyděšený Joo nekdo by moh natocit poradnej vyvazenej dokument , nez fsichni ty frajeri umrou a zbydou po nich jen tyhle srackyZamračený
Upravil/a CSL1_Vonty dne 21-10-2009 20:51
 
http://www.czletka.zde.cz/
606_Temp
jak velký problém je dohledat podle data kolik bylo pilotů LW opravdu sestřelených? Není někde seznam padlých (ideálně i sestřelených) pilotů LW den po dni?
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Panek
Tato informace samo je. Většinou to je tak, že jedna strana stratila tak 50% toho co druhá nárokovala.
 
clone9cz
Co takhle to vyzkoušet ?

50 lidí bude stoupat a slepě držet formaci, zatímco je napadne 5-10 mustangů. Třeba to dopadne úplně stejně v tom zmatku, kdy každý z 50 bude hledat jednoho enemáka mezi sebou, zatímco mustangy budou slepě střílet.
 
http://www.wwii-illusion.net
606_Temp
Panek napsal:
Tato informace samo je. Většinou to je tak, že jedna strana stratila tak 50% toho co druhá nárokovala.

To je dost jednoduchý vzorec. Najdu ti příklady, kde se jedna i druhá strana nesekla ani o jeden stroj a naopak nesestřelila nc a nárokovala si sestřely.
Pokud by se dalo dohledat, že toho dne bylo opravdu tolik pilotů LW sestřelených, nebo naopak že nebylo, tak má tahle debata alespoň nějaký konstruktivní smysl. Sice jsou ty dokumenty přitažené za vlasy a nekoukatelné, ale kdo z vás co tu píše že si americký pilot vymýšlí může s jistotou říct že to tak opravdu bylo? Možná nesestřelil nikoho, možná sestřelil. Já ho soudit nebudu když nemám nic v ruce a svoje zkušenost z ILA mi k tomuto rozhodnutí rurčitě nepomůžou.
A třeba mě roztrhejte Vyděšený
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
WT_Horrido
Ale však on nikdo nikoho nesoudí přece, to není chyba těch maníku, tu práci s hodnověrností si má dát history channel. To co předvádí je směšné.

Přezkoumávání sestřelů už prováděli Angličani. Zkoumali nějaký týden během Bitvy o Británii aby konečně dokázali že Němci fanfarónsky nadsazovali, zatímco voni fotokulometili přesně jako nikdo. A ono se ukázalo že hovno, že jejich systém byl stějně tak "přesný" jako německý, ba horší. Fricek který se jevil na záznamu jako hořící padající, byl v poklidu ve Francii ležící spící. Závěr té komise byl, že úhrný počet setřelů odpovídá, ačkoliv denní hlášení zhusta nikoliv, a bylo...
Upravil/a WT_Horrido dne 21-10-2009 22:14
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
ZVP_Hekite
Musíme počkat na další díl pro osvěžení tématu Šklebící se
Ale budou roury
Prostě tomu pořadu tady pšenka nepokvete pokud se někdo chce něco dozvědět tak emerická tvorba není to nejlepší .
Nám to nestačí ale najdou se tací kteří se slovy : týjo to bylo hustý jak ho sejmul ocení tento zdroj "dezinformací"
Ten kdo se zajímá o toto téma , tak tento pořad sleduje pro zasmání a poučuje spolusledující členy rodiny Šklebící se
 
http://zvp.wz.cz/
3BAP_Cassius Chaerea
Simulátor Il-2 šturmovik jasně prokázal jak obtížně se dá hodnověrně prokázat sestřel. To by nebyla speciálka, aby si někdo nenarokoval neexistující sestřely, nebo naopak nebyl sestřelen aniž by se našel útočník. A když to nedokážeme my, jak to mohli dokázat oni?

Krásným příkladem byla poslední celodenní Kurtisovka "Smolensk".
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 21-10-2009 22:36
 
veikso
Ten kdo se zajímá o toto téma , tak tento pořad sleduje pro zasmání a poučuje spolusledující členy rodiny Šklebící se
Šklebící se
 
WT_Horrido
Jo jo, kdyby neměl Šturm neonovou reklamu "XY sestřelil NM velmi hezky" tak víme prdlajs. Hezky si uprostřed zběsilého dogfightu zapamatujte styl útoku, co jste ustřelili, jak to čmoudilo, jak to dopadlo na zem, KDE to dopadlo, jestli ten blbec vyskočil, v čem vůbec seděl a kolik bylo hodin Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
606_Temp
WT_Horrido napsal:
Ale však on nikdo nikoho nesoudí přece, to není chyba těch maníku, tu práci s hodnověrností si má dát history channel.


Tak to čteme každý jiné vlákno :-)
námatkově:
1stCL_pbarry napsal:
WT_Horrido napsal:
Ne samozřejmě že čekáme že mustang točí nejlépe po zasahu z třicitky do křídla a během divokého obratu stihne zasáhnout prolétávající německé žluté eso. Stars and Stripes rulezz! Šklebící se


Tak ještě že to všechno stihl, před příletem zbytku letky, aby mu to nikdo nemusel věřit Šklebící se

1stCL_pbarry napsal:
me tak napadlo, ze vetsinou skutecne dochazi k tem sestrelum, kdyz sebou nemaj nikoho, kdo by jim to potvrdil. A kdyz nejakou dvojku nahodou maji, tak je zpravidla sestřelena a nestastnou nahodou zemre (lynč, utopenej etc.).

"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
clone9cz
WT_Horrido napsal:
Jo jo, kdyby neměl Šturm neonovou reklamu "XY sestřelil NM velmi hezky" tak víme prdlajs. Hezky si uprostřed zběsilého dogfightu zapamatujte styl útoku, co jste ustřelili, jak to čmoudilo, jak to dopadlo na zem, KDE to dopadlo, jestli ten blbec vyskočil, v čem vůbec seděl a kolik bylo hodin Úsměv


Horrido by mělo vědět, že P-51D měla přehlednej kokpit, plynovku do levý ruky a knipl do pravý, přesně jak to má být.
 
http://www.wwii-illusion.net
WT_Schmouddle
Ehm, asi nejen Horrimu uniká souvislost mezi ergonomií P51 a vzpomínkami jak co v boji proběhlo...je si Cloňátko jisté, že útržky své duševní smršti nezveřejňjuje tak nějak ob krok? Šklebící seŠklebící seŠklebící se
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

34,866,945 návštěv