May 04 2024 13:05:11
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
Hot_Dog

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Test joysticku
Kfirr64
Test joystiku aneb dokonaly joy proste neexistuje Dilema kolem koupe noveho joysticku mne privedlo az k sepsani teto recenze .Nejhorsi na tom je ze sem novy joy vlastne ani nepotreboval protoze muj Logitech WingMan Extreme 3D Pro stale slouzil dobre ale po procitani ruznych diskusnich for kolem IL2 kde se po vysloveni nazvu vyse zmineneho logitechu vetsinou strhla lavina nadavek na tento produkt jsem nabyl dojmu ze tento joy je opravdu spatny a zacal jsem se poohlizet po novem .Nejdrive jsem zacal prohledavat ruzna fora a hledat doporuceni ke koupi a zjistil sem ze vetsinou doporucovany Microsoft SWP2 uz se davno nevyrabi a sehnat se uz taky neda dalsi casto jmenovany byl Saitek Cyborg na kterem udajne leta az 50% komunity kolem IL2 moznosti tedy moc nebylo a tak sem objednal Cyborga konkretne v nejnovejsi verzi X a pro jistotu (-: jeste take doporucovany Genius F-33d ktery uz se sice nevyrabi ,ale kupodivu ho neni problem na netu sehnat. Po nekolika dennim testovani obou Joysticku jsem si zhruba udelal obrazek a muzu se tedy podelit o zkusenosti. SAITEK CYBORG X - rozcarovani tak by se asi nejlepe dalo popsat moje seznameni s timto joystickem, prvni vec ktera mne dost zarazila byl oproti memu Logitechu o dost mensi odpor kladeny pakou a s tim souvysejici mensi presnost coz ale muze byt jen otazka zvyku ,dale nevym kde udelali technici od saiteku chybu ale jejich snaha vytvorit co mozna nejvyce ergonomicky prispusobyvy joystick dopadla presne opacne a cyborg X je v tomto ohledu spatny a vse se tak nejak vykla a klepe a nepusobi moc jistym dojmem,zakladna je tribodova ale vcelku stabilni ,zaverem by se dalo rict ze vsechny jmenovane neduhy cyborgu X jsou sice docela zasadni ale da se na ne zvyknout a vnitrnosi (potenciometry)budou zrejmne kvalitni a mnely by vydrzet . +delena plynova paka, bezproblemove ovladace -spatna ergonomie, mala tuhost a nepresnost paky GENIUS F-33D force feedback - uz na prvni pohled o poznani robustnejsi joystick ktery vazi okolo 3kg(diky force feedbecku) pusobi opravdu dobrym dojmem ,ergonomie zejmena tvar a drzeni paky je vyborna jako u Logitechu ,force feedback funguje dobre a at uz je FF zapnuty nebo vypnuty paka je dokonale doslova na milimetr presna zrejmne diky kvalitni elektronice (potenciometry by mnely byt opticke a tedy temer neznicitelne) kdyz se k tomu vezme v potaz enormne nizka cena (da se sehnat do 700kc) vypada to na jasnou volbu pro vsechny vyrtualni letce, bohuzel jak uz to tak byva nic neni dokonale a i tady je jedno velke ALE a jestly to cyborg X projel diky mizerne ergonomii jako takove F-33d to projede diky ergonomii ovladani plynu a smnerovky ktere je reseno opravdu nestastne ,ovladani smerovky neni standartne ve treti ose na pace ,ale je reseno otocnym koleckem na zakladne coz je dost neprirozene ,bohuzel jeste hure dopadlo ovladani plynu ktrere neni reseno posuvnou packou ale naprosto nepresnou jakous takous analogovou packou ktera je umistena naprosto nesmyslne hned vedle kloboucku na rozhlizeni takze v IL2 je regulace plynu behem boje opravdu dost problematicka ,posledni zasadni nedostatek se tyka ukonceni podpory ze strany Geniusu to znamena ze neexistuji ovladace pro Windows vista a system tento joy bez nich vubec nenajde coz u IL2 sice vubec nevadi protoze ten stejne jede jenom pod Win XP ale u budouci simulatory si s nim proste pod vistama nezahrajete. +dobra ergonomie ,forcefeedback, presnost snimani pohybu,velmi nizka cena -opravdu spatne resene ovladani smerovky a plynu,nejsou ovladace pro Vistu LOGITECH EXTREME 3D PRO No muj puvodni joystick -v kratkosti ma naprosto dokonalou ergonomii skvele sedi v ruce zakladna je taky vyborne stabilni a po roce pouzivani je stale vcelku presny ,ale pravdou je ze elektronika (potenciometry)v tomto joysticku podle mnohych reakci na netu nedosahuje kvalit Saiteku ani Geniusu a to se muze casem projevit jako zasadni problem. +vyborna ergonomie a spracovani -nekvalitni potenciometry Zaverem by tady asi melo byt nejake doporuceni ke koupi ale pravdou je ze doporucit se v podstate neda ani jeden s techto joysticku a idealni joystick by vznikl asi skrizenim techto tri, kazdopadne zduraznuji ze uvedene dojmy jsou ciste me subjektivni a nekomu treba uvedene nedostatky vadit nebudou .
 
Valec
Za prve Microsoft SWP2 jde jeste sehnat.Sice neni novy ale uz mam 3 starsi a fachaji uplne bez problemu.Jedna nevyhoda je trosku vetsi cena zhruba kolem 3000 Kc.A za druhe nevim kde si cetl ze Il nejede na vistach ja na nich teda litam.A propo za chvilku budou win 7 a na tech il jede taky.Dost lidi uz na 7 Ila lita.
 
Jirka
Na tomhle webu postnout recenzi není jen tak. Pokud si něčím nejsi 100% jistý, raději to do recenze nepiš.

Jinak potvrzuji Válce. Mrknutí
 
j4ck41
Kfirr64 napsal: LOGITECH EXTREME 3D PRO
... a po roce pouzivani je stale vcelku presny ...


muj brzo jiz triletej Cyborg neni stale vcelku presny ... on je furt presny

tam bych videl hlavni rozdily mezi temahle dvema joyi


navic Extrem 3D Pro ma sice skvelou ergonimii - to nepopiram, sedel jak ulitej - ovsem obavam se ze takovej levak radsi sahne po univerzalnim Saiteku, jakej sice nenabizi takovy pohodli ovsem stale dovoli bezproblemovy nekolikahodinovy polet


jinak Sturm po Vistama opravdu funguje
 
1stCL_Novotny
Možná by neškodilo si pořádně pročíst celé tohle forum a ktěm několika podivnostem v recenzi by nedošlo.MrknutíMrknutíMrknutí
 
57thMH_Edison
Jinak MSFF2 se dá koupit v pohodě nový, ale musíš si ho nechat poslat přes oceán !!!!!

NAPŘÍKLAD ZDE
http://www.amazon...B00005NIMB
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
Jirka
57thMH_Edison napsal:
Jinak MSFF2 se dá koupit v pohodě nový, ale musíš si ho nechat poslat přes oceán !!!!!

NAPŘÍKLAD ZDE
http://www.amazon...B00005NIMB


No jo, ale jak si přeložit tuhle větu v popisu ?
...
Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S.
...
 
j4ck41
mno tak existujou firmy jaky v tomhle podnikaj ... balik si nechas poslat na jejich US adresu a oni ti to pak za nejakej pausal preposlou ... pripadne i rozbalej, prekontrolujou a v, nejhorsim moznym pripade, i reklamujou
 
FK_Rychtyg
Valec napsal:
A propo za chvilku budou win 7 a na tech il jede taky.Dost lidi uz na 7 Ila lita.

Windows seven rulesMrknutí
 
Kfirr64
''jinak Sturm po Vistama opravdu funguje" -sturm pod vistama samozrejme korektne NEFUNGUJE!! jednak je sturm primarne OpenGL hra a to visty nepodporujou a hra visty ani officialne nepodporuje takze bezproblemove funguje jen pod WinXP ,dalsi vec MSff2 se NORMALNE koupit uz neda pajc se nejakej patek nevyrabi samozrejmne se da sehnat treba na Ebay ale tam se da sehnat i motor s F-14 takze asi takMrknutí
 
310_Podrs
Kfirr64 napsal:
''jinak Sturm po Vistama opravdu funguje" -sturm pod vistama samozrejme korektne NEFUNGUJE!! jednak je sturm primarne OpenGL hra a to visty nepodporujou a hra visty ani officialne nepodporuje takze bezproblemove funguje jen pod WinXP...


No nevím co by ti na to řeklo pár kluků od nás z letky, kteří bezproblémově létají šturma na Vistách už více jak 2 roky Cool...že hra Visty oficiálně nepodporuje ještě není důvod, proč by pak neměla fungovat...

Kfirr64 napsal:
dalsi vec MSff2 se NORMALNE koupit uz neda pajc se nejakej patek nevyrabi samozrejmne se da sehnat treba na Ebay ale tam se da sehnat i motor s F-14 takze asi takMrknutí


Sice se nevyrábí ale jeho sehnání opravdu není nijak těžké. Dokonce na eBay seženeš přímo obchodníky, kteří se prodejem MSSWFF2 zabývají. Přijdeš, hodíš do košíku, zaplatíš např. přes PayPal a za pár dní máš joy jako nový (tihle obchodníci ti starý šunt neprodají)...
Kdo hledá, ten najde... Úsměv

No, každopádně, když už sis dal práci s napsáním té recenze, tak by neškodilo ji trochu zeditovat, rozdělit na odstavce ať to není jednolitý nepřehledný blok písma a opravit diakritiku...a občas si vyslechnout připomínky lidí, kteří šturma létají už dlouho a mají určité zkušenosti...

A ne je hned poslat do pr*ele způsobem "Já jsem nejlepší a vy ostatní víte ho*no"... Mrknutí
Upravil/a 310_Podrs dne 23-07-2009 14:06
 
http://www.310raf.com
WT_Horrido
Šturm funguje jak pod 32-bit Vistama tak pod 64-bit Vistama. OpenGL ve Vistách sice není součástí systému, jak byl v XP (chybí tam ten úchvatný OpenGL spořič obrazovky, ktarý jistě všichni využívali :-), nicméně i pod těma XP to bylo celkem nahovno protože se dávala přednost podpoře OpenGL od výrobců grafiky a je tak tomu uplně stejně i ve Vistách. A Šturm beží ve Vistach o fousX lépe než v XP a to v OpenGL modu. Úsměv


Jsem se díval na naše fórum, Šturm jel na Vistách již 5. března 2007. Úsměv
Upravil/a WT_Horrido dne 23-07-2009 14:45
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Jirka
Má pravdu ten Horrido. S tím OpenGL. Mrknutí Prostě JE TAM jak vyšitý. A teď dokonce už pro nvidi i v3.1. A šlape TO. Ó jak krásně to šlape. Hlavně od té doby co spravili ten problém s restartem driveru. Šklebící se A to jsem zjistil, že ty syčáci z MS na to měli udělanej hotfix už loni v létě.

Musíš se holt Kfirr64 smířit s tím, že tady fakt lidi rozumí všemu. V podstatě. A jen tak na nějakou tu recenzi neskočí. Šklebící seŠklebící seŠklebící se

BTW. Co je to odstavec ? Mrknutí
Upravil/a Jirka dne 23-07-2009 14:18
 
fousX
Jo jo Horrida to přirovnal dobřeŠklebící se
 
j4ck41
Kfirr64 napsal:
''jinak Sturm po Vistama opravdu funguje" -sturm pod vistama samozrejme korektne NEFUNGUJE!! jednak je sturm primarne OpenGL hra a to visty nepodporujou a hra visty ani officialne nepodporuje takze bezproblemove funguje jen pod WinXP


jelikoz jsi citoval me tak reaquju i pres vyse uvedene prispevky

pokud teda Sturm pod Vistama nefunguje tak to by me fakt zajimalo co to na mejch Vistach-64bit hraju ... hovorime oba o stejny hre cilize o Il-2 Sturmovik 1946 bud cisty nebo s UI 1.1.1 nebo s UltraPackem 1.7?
 
Kfirr64
Jezis kdybych vedel kolik kontroverze tou uprimne myslenou recenzi vzbudim tak bych se na to radsi vybodnul prece kazdej ma nejakej nazor 1.IL2 podle mych skusenosti na desitkach pc sestav pod Vistama ne vzdy funguje tak uplne dokonale a ruzne konflikty HW a SW tu proste porad jsou ja osobne pouzivam dual boot Visty x64 a WinXP 32bit takze mam dost zkusenosti s pouzivanim obou systemu kazdopadne Il2 pod Vistama slape to rozhodne nepopiram napsal jsem KOREKTNE nefunguje. Jinak sturma hraju asi 6 let. 2.To ze se da MsFF2 ruzne pokoutne sehnat prece taky nepopiram ale ja osobne bych nikdy tak sofistikovane zarizeni jako je joystick z druhe ruky radsi nebral. 3.311_BleskovejPodrs napsal A ne je hned poslat do pr*ele způsobem "Já jsem nejlepší a vy ostatní víte ho*no"... Tak tohle jsem snad tady nepsal a jestly to tak vyzni tak se opravdu omlouvam ale to neni muj styl a vsechny tady okolo uznavam dyt sme vsichni piloti neCool 4.Co je to ten odstavec?Šklebící se
Upravil/a Kfirr64 dne 23-07-2009 15:35
 
Jimik
Prosím všechny tvůrce recenzí: Nepropadejte panice. Hezky pište dál. Děkujeme Úsměv
 
606_Temp
Mohl by jsi uvést nějaý praktický příklad toho, jak štum pod vistama nejede korektně? Vím že na ranném buildu Win7 mi nejel štuerm korektně v online (a nejen mě), ale na vistách jede dost lidí a nevím o tom, že by to někomu zlobilo víc, než na XP.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
310_Podrs
Kfirr64 napsal:
A ne je hned poslat do pr*ele způsobem "Já jsem nejlepší a vy ostatní víte ho*no"...

Tak tohle jsem snad tady nepsal a jestly to tak vyzni tak se opravdu omlouvam ale to neni muj styl a vsechny tady okolo uznavam dyt sme vsichni piloti neCool


Slovo "nejlepší" v mé větě tedy nahraď slovem "pilot"... Šklebící se

Ale jinak chápu, žes to myslel tou recenzí dobře...jen tak dál, pilote... Mrknutí
 
http://www.310raf.com
j4ck41
Kfirr64 napsal:... Il2 pod Vistama slape to rozhodne nepopiram napsal jsem KOREKTNE nefunguje....


ehhh ZamračenýZamračený

Kfirr64 napsal:... coz u IL2 sice vubec nevadi protoze ten stejne jede jenom pod Win XP ....


covece tak nejak postradam ty slova Vista a KOREKTNE, ale asi sem slepej


pripojuji se k Tempikovi bo si taky tak nejak nedokazu predstavit co se skryva pod pojmem KOREKTNE


btw. budiz ti to ponaucenim pro priste ... tady si musis davat velkyho majzla co pises .. uz dlouho nebyl poradnej flame
Upravil/a j4ck41 dne 23-07-2009 16:45
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,813,812 návštěv