March 29 2024 08:00:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 11

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
SadoMaso - jak dal ...
AH_Cutora
Zdravím,

v Kostelci jsme s LesnímHU furt byli zašití mimo a furt jsme něco plánovali a rozšířili jsme asi dost dezinformací a nadějí - vzhledem k tomu co mi chodí v PMkách zde na SVK i v mejlech....


No tak uvedení na pravou míru:

Sado Maso bylo nezapomenutelný zážitek. Hlaví vyjímečnost a myšlenka bylo v tom, že akce není dopředu daná a je tam nejdůležitější prvek velení. Živý člověk velitel řídí skutečné živé lidi - piloty - ve skutečné bitvě. Zdroje jsou omezené (piloti, letadla, technika, ...), takže zběsilé ničení sil je nepřípustné, ... Tím že každé kolo probíhalo dlouhou dobu bez zastavené (tuším 6 hodin) tak nikdo nevěděl - potkám někoho-nepotkám, jednoho-nebo rovnou celou letku,... Prostě to mělo punc reálnější situace.

Jenže akce byla natolik náročná zázemím (přepočty mapy mezi kolama, příprava kol, ...) že je de fakto nezopakovatelná v tom amatérském podání v rámci volného času co má normální zaměstnanej člověk... Proto jsme začli před pár lety snít o SW který by prováděl tohle vše za nás... Jenže časem jsme vyhořeli opět na čase, tak komplexní věc prostě žrala moc času naprogramovat...

Proto jsme teď s LesniHU řešili v Kostelci nějakou menší a realističtější verzi.

Shodli jsme se na následujících krocích:

* Máme LH mod ve kterém se dokáží v režimu DogFight pohybovat AI lodě, AI auta, AI vlaky, ... i letadla (ale ty nám asi nejsou moc platné pro tyto účely, max. jako pohyblivá kulisa). Sice jejich chování nemůžeme v průběhu mise ovlivňovat (vyjma jejich zničení), ale na základ stačí. Také máme k dispozici člověkem ovládatelný 1 typ flaku Vyděšený

* Potřebujeme radarové stanoviště - ne jen pro toto, hodilo by se to pro mnoho specek. To je zvládnutelné. Ne radar jako součást ILa, ale radar jako web stránka kde se co cca 5-10s bude zobrazovat situace ve vybrané oblasti a radarový operátor po TS může dávat informace veliteli/pilotům. A to jak pevné stanoviště (např. někde na pevnině), tak pohyblivé (radar na velké lodi, nebo "AWACS" malého dosahu nesený bombardérem ve svazu pro včasnější alarm pro ochrané stíhače, ...). Až tohle budeme mít, můžeme odletět pár specek s náletama a radarama (viď Lekku že by se ti to také hodilo Mrknutí )

* Doprogramovat sledování ztrát zdrojů (lodě, letadla, statické objekty, ...)

* Menší omezenější SM akci. V podstatě jsme po mnoha probrání pro a proti došli k názoru, že nejreálnější nosné téma je 1944/45, dobývání jednotlivých ostrovů pod kontrolou JAP. Mariany. US svaz jede (operaci naplánuje US admirál dopředu), Japíci to vědí že odněkud jedou Amíci a mohou si naplánivat obranu... Jenže počáteční vzdálenost je kolem 800km a JAP neví poč. polohu US svazu, navíc svaz může manévrovat, dorážet po útočných vlnách... Cílem je dopravit až na pobřeží definovaný počet vyloďovacích člunů/zabránit tomu. Velitelé velí vzdušným operacím, lodě holt mají pevně danou trasu dopředu. Doba trvání akce: cca 48-72h bez přerušení... Už dost komplexní akce, snad na ni budeme mít sílu...




Mnoho lidí se upnulo právě k tomu že děláme na té námořní SM akci. Jenže to zatím neděláme a dřív jak na konci léta nezačneme, teď je na pořadu dne radar...

Je to technicky zvládnutelné, LesníHU už dostatečně vidí do útrob ILa aby dokázal vytáhnout pozice a výšky všech letounů ve hře na straně serveru. Nicméně LesníHU má i jiné a mnohem důležitější projekty, takže na zbytku dělám já a já zrovna dobrý a rychlý programátor nejsem tak mi to holt jde jak psovi pastva, spoustu potřebných technologií se učím za pochodu. Nicméně reálně si myslím, že do cca konce srpna radar bude...

Do té doby se nebudu na tohle téma už bavit, prostě dělám na radaru, ostatní jsou vzdušné zámky ... snad na ně dojde, budou na pořadu dne po radaru...

Tohle berte jako informaci a vysvětlení...
 
BIVOY
Já jen malou poznámku o době trvání akce cca48-72h bez přerušení .CoolCoolCoolCoolCoolCoolCoolCoolCool
 
606_Temp
tak tohle je zajímavější zpráva, než celý slavný soundmod :-)
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Hoper
VGR_BIVOY napsal:
Já jen malou poznámku o době trvání akce cca48-72h bez přerušení .CoolCoolCoolCoolCoolCoolCoolCoolCool

neboj, piloti taky chodili spát Mrknutí
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
606_Temp
Pojede se na směny Šklebící se
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Permon
Huráááááá beru si noční směnu,jetem příplatek?CoolCoolCoolMrknutí
 
MK_Paja
Vydím to black,...... ale držím palce MrknutíMrknutíMrknutíMrknutíMrknutíMrknutíMrknutí

PS: v podstatě, když máme Lesní hůůůůů, nemusíme už čekat na BOB Šklebící se
 
Tajpan
Hoper napsal:
VGR_BIVOY napsal:
Já jen malou poznámku o době trvání akce cca48-72h bez přerušení .CoolCoolCoolCoolCoolCoolCoolCoolCool

neboj, piloti taky chodili spát Mrknutí

ako kto. Vyděšený
 
AH_Cutora
AH_Permon napsal:
Huráááááá beru si noční směnu,jetem příplatek?CoolCoolCoolMrknutí


Od manželky určitě ;-)
 
310_Gringo
To zní víc než slibně.Držim palce ke zdárnému dotažení do konce.Taková akce by se rovnala, ba co víc, možná i předčila Curtissův nejdelší den, který jsme letěli s BAP/IAP. proti 1stCL.
Muj nejlepší zážitek na virtuálním nebiMrknutí
 
Tajpan
Cutoro: kašli na Pacifik, radšej dokončime Krasnodarsk.
Mám tam nejaké nevybavené "Tygre" a "Admirála". Šklebící se
 
j4ck41
Cutoro neposlouchej Tajpana a po radaru pilne pracuj na Pacifiku ... nevim cim to je, ale tak nejak v tom cucham Koralovy more Šklebící se

drzim palce at se dilo podari Mrknutí
Upravil/a j4ck41 dne 14-07-2009 09:54
 
606_Smis
dufam ze sa to podari a ked to uz budete zacinat tak by ste to mohli spravit volakedy cez praznini
 
Hoper
:))))))))))))))))))))

ty se teď asi hodně nudíš, viď ? není škola, tak není co dělat...
a který "práznini" myslíš ? 2010 ? 2011 ? ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
MK_Hombre
Hoper "praznini" 2009 myslel Cool
 
Hoper
a tak třebas kluci s tím kvůli němu pohnou ;)
Lesník zruší dovolenou a vše ostatní, Čutora si naopak dovolenou veme (ať si zaměstnavatel remcá jak chce) a smis si bude moct zalítat :))


ed: teď vážně - Varle, teda smisi :) Kluci, co na SM dělají, na "něm" dělají již pár let. Trvá to tak dlouho proto, že při tom normálně fungujou - nemají doma maminku a tatínka, kteří by se o ně starali, ale starají se oni sami. Při tom normálně pracujou a chtějí i normálně žít. Ne dřít na něčem pro "někoho" jen aby si "jiní" mohli konečně o letošních prázdninách zalítat.
Takže až to bude, bude...
A my budeme rádi ;)

u šturma musíš umět i čekat. minimálně 14dní :DD
Upravil/a Hoper dne 14-07-2009 11:59
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_valhera
Očividně, po debatě s klukama v Kostelci, půjde o revoluční SM, a kvůli předchozím zkušenostem s docházkou a spolehlivostí jednotlivých pilotů dojde asi stejně k jakémusi sítu pilotů.

Jde totiž o to, že spoustě "DF pilotů" nadšení opadne, když dostanou úkol letět nad moře 600km jako průzkum, pak se vrátit zase 600km a přistát třeba v noci na letadlové lodi. Vše bez výstřelu. Mrknutí
 
BIVOY
Ano pane 1stCL_valhera , to jsou takoví ti co jen hrabou sestřely a nehledí do rozkazu(absolut anarchy) ale i ten průzkum např v katalíně je třeba . Já fajtit neumím tak poletím i 800km nad móře , s navigací problém nemám Mrknutí.
 
1stCL_Novotny
VGR_BIVOY napsal:
Já fajtit neumím tak poletím i 800km nad móře , s navigací problém nemám Mrknutí.


No nebudu předbíhat ( Valhera mlčim jak hrob ), ale to se ještě ukáže jak jsme na tom s navigací!!Mrknutí A kor na 600-800km. Pro někoho finální odchylka cca.50km může znamenat katastrofu. Vestu sebou.Cool
 
1stCL_valhera
... odchylka cca.50km může znamenat katastrofu...


A to je na tom to krásné Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,600,853 návštěv