April 19 2024 05:44:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » DS Asfaltoví Holubi - DISKUSE
 Vytisknout diskuzi
Japonsko na AH
3BAP_Bugs
Tak sa teraz skúsme na to pozrieť očami maptvorcu.

Zvolím si lokalitu - frontu, obdobie, konkrétnu mapu a popremýšľam ktorá zaujímavá (v prvom rade pre mňa) udalosť by sa na nej dala namodelovať. Možno v inom poradí - najskôr udalosť, potom zistím, či na ňu mám mapu. Ale to je len detail.
Potom prehrabem - aspoň väčšinou - nejaké materiály a skúsim dať dokopy základný planeset a niečo z pozemnej techniky podľa štruktúry zúčastnených jednotiek. A teraz príde zujímavejšia časť a to porovnanie s planesetom z ila. Vďaka SM sa veľa bielych miest stráca ale stále je tam ešte toho dosť na riešenie.
A teraz druhý uhoľ pohľadu a to je hrateľnosť resp. atraktívnosť samotnej mapy. Z pohľadu istej historičnosti môže byť modelované udalosť/situácia veľmi zaujímavá, ale z phľadu jej simulácie je to už o niečom inom. Napr ten spomínaný Pearl Harbor. Na hrateľnosť vplýva veľa zásadných vecí ako aj na prvý pohľad zanedbateľných maličkostí.

- Rozloženie cieľov - rozmiestnenie na mape, charakter, typ objektov, vzdialenosť od seba, od letísk
- Voľba charakteru obrany letísk a cieľov - typy AAA, úroveň "obsluhy", časovanie, nastavenie aktivačnej vzdialenosti
- Rozloženie letísk - umiestnenie na mape, vzdialenosť od cieľov resp. vzájomná vzdialenosť medzi letiskami tej istej strany resp. opačnej
- Voľba použitých typov lietadiel - Vzhľadom na lokalitu bojiska, simulovaný rok, charakter cieľov na mape, vzájomné porovnanie parametrov typov jednotlivých strán
- Rozmiestnenie typov lietadiel na letiská - lokalizácia typov, obmedzenie ich počtu ako aj počtu rodiacich sa pilotov, prípadne obmedzenie podvesov
- Voľba počasia - baj brucho, podľa historických údajov, či štandart
- Filozófia servra - dôležité brať do úvahy, nastavenie obtiažnosti, ikony v hre, na mape, počet hráčov nastavenie pomeru pilotov strán vzhľadom na simulovaný rok a lokalitu bojiska alebo vždy 50:50 bez ohľadu na historické pozadie atď

Z tohto uhľa poľadu nie je dôležité ani tak aká lokalita sa mapou simuluje, ale ako je daná tématika zvládnutá. Zeke je server, kde sú LEN pacifické mapy + full real nastavenie a predsa je vždy dosť navštevovaný.

Ak keď sa s tým maptvorca popasuje, vytvorí mapu, ktorá nikdy nebude ideálna, zaberie s tým kopec volného času, ktorý mohol ako väčšina konzumných zabávačov venovať poletovaniu a šomraniu, prídu tí konzumenti a začnu pindať. Samozrejme je nutné vyfiltrovať relevantné pripomienky a zapracovať ich do upravy mapy prípadne pri tvorbe novej, ale väčšinou to každého tvorcu mapy časom znechutí.

Ak chce niekto vytvoriť ideálnu mapu, nech to skúsi a ponúkne ju napr. pre AH

Už teraz sa na ňu teším.

Prikláňam sa však k názoru Dazza t.j. vyselekotovať mapy, ktoré v dlhšom časovom horizonte majú aj v čase hráčskeho náporu na servre najmenšiu "návštevnosť" a buď ich prepracovať, alebo z mapsetu vypustiť.

Ponúkam svoje skúsenosti a čas pri úprave týchto máp, najmä východnú frontu. Nakoľko je náš server dúfam, že len dočasne mimo prevádzky, nejake to časové okienko by sa našlo.Mrknutí
 
http://3iap.org
313_OTU_Remidek
Smazat pacifické mapy z CZ_AH_Dedicated??? Cool blbost Cool aspoň jednou za čas se na holubech objeví neco odlišného od ruskejch map a vy to chcete dát pryč?Šklebící se no to je po mě...
 
czs_scharck
313_OTU_Remidek napsal:Šklebící se no to je po mě...

. . . ty seš tam stejně jenom kompars do počtu . . asi jako bambus Šklebící se
. . . . . jsem slyšel. Cool
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
BP_Tyrl
Takže v zásadě nejde o Japonské mapy, ale o mapy ze kterých se houfně odchází, protože tam má jedna strana zřetelnou nevýhodu, případně je málo šancí potkat nepřítele dřív než po půl hodině letu, potažmo nepřízeň počasí hraničí s uzavřením letišť. Mrknutí
 
czs_scharck
BP_Tyrl napsal:
Takže v zásadě nejde o Japonské mapy, ale o mapy ze kterých se houfně odchází. Mrknutí

Jo, asi tak nějak.
Ti co odchází (z nějakého důvodu) jsou navrčení na to, co tam zrovna skočilo za mapu a ti co zůstávají, jsou navrčení že dost lidí odešlo a je proto méně kameraden a zárověň i méně nepřátel na serveru.
Pro jedny i pro druhé, je to nedobré.
Upravil/a czs_scharck dne 19-05-2009 15:31
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
AH_Enty
No já jednu svoji mapu už vyřadit, některé lehce upravil. Ale jelikož 2/3 map na server dělal Kraken, tak třeba počkat na něho. Dal si s tím kupa práce. To si musí rozhodnout on, jestli třeba na nějakou dobu některé svoje mapy nevyřadí. Fakt je to na něm a já nebudu nikterak na něho tlačit.
 
czs_scharck
" . . . psi štěkají, karavana jde dál . . ." - tak nějak to zaznělo tenkrát ? Šklebící se
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
313_OTU_Remidek
CZS_Scharck napsal:
313_OTU_Remidek napsal:Šklebící se no to je po mě...

. . . ty seš tam stejně jenom kompars do počtu . . asi jako bambus Šklebící se
. . . . . jsem slyšel. Cool



Šklebící se to si slyšel od koho prosimtě Cool já sem jeden z mála červených pilotů na AH kterýho pacifik baví a trochu s wildcatem a hellcatem umí.(teda aspoň podle toho co sem tam viděl)
Bohužel né každej z modrých je schopnej si připustit že ho někdo sundal když má přece zero nebo Ki...
Upravil/a 313_OTU_Remidek dne 20-05-2009 08:47
 
1stCL_PETRAS
Tak jsem si to včera prubnul za Japonce na AH.

Lepší polet jsem dlouho nezažil.P-51,Spit,Thunder apod.proti rejžovejm bambusoletum a ještě v poměru asi 3 / 1 pro rudé,tedy ne pro Japonce (ti jsou modří).
Navíc se většina rudých nevzdalovala víc jak 20km od jejich letiště.

Nazval bych to za modré : "MASOCHYSTICKÁ SEBEVRAŽDA DO DESETI MINUT"..spolehlivá,doporučuje 9 z 10ti masochystů Šklebící se
 
3IAP_Sasa
.

Nazval bych to za modré : "MASOCHYSTICKÁ SEBEVRAŽDA DO DESETI MINUT"..spolehlivá,doporučuje 9 z 10ti masochystů Šklebící se


takže něco jako Smolensk, kde je teplo? Úsměv
 
AH_Kraken
Jé ono je zase teplo co? Mozky se vařej. Já myslel, když jsem teď otevřel tohle vlákno že je něco důležitýho a oni malé děti mají zase úpal.

To musí být opravdu peklo když vás někdo furt nutí chodit na server který se vám nelíbí. Tak se tu zas mějte.

 
Jp-
AH_Kraken napsal:
Jé ono je zase teplo co? Mozky se vařej. Já myslel, když jsem teď otevřel tohle vlákno že je něco důležitýho a oni malé děti mají zase úpal.

To musí být opravdu peklo když vás někdo furt nutí chodit na server který se vám nelíbí. Tak se tu zas mějte.



Kraken asi nezná heslo dohnat a předehnat Cool
 
1stCL_Fajlow
Kraken, a kdo se vám skládal na server, co?

já myslim, že od těch chudáků, co se vám složili na nový železo byste mohli přijmout nějakej ten feedback a podle toho se nějak zařídit. Co zařídit. Aspoň o tom popřemejšlet, né jim říct " tak se tu zas mějte" ... To mi příjde jako malá levárna..
Upravil/a 1stCL_Fajlow dne 20-05-2009 16:45
 
Tajpan
1stCL_Fajlow napsal:
Kraken, a kdo se vám skládal na server, co?

já myslim, že od těch chudáků, co se vám složili na nový železo byste mohli přijmout nějakej ten feedback a podle toho se nějak zařídit. Co zařídit. Aspoň o tom popřemejšlet, né jim říct " tak se tu zas mějte" ... To mi příjde jako malá levárna..


hele vole, kto ti tu je chudák???!!! NaštvanýNaštvanýNaštvaný
ako dobre viem bola to dobrovolná zbierka a bez nároku na nejaké pindy ohladom servera. Mrknutí
PS: sorry Fajlow , ale takto rýchlo na "vytočiť" ma nikto ešte nedokázal.Úsměv
PS2: sorry, vlastne áno, ale to je iný "príbeh". Mrknutí
PS3: pre Krakena: zase si blbol na Pacifiku vtom plovákovom zere a dával dole spitfééjri, héélkati , mustafi ??? už dávno som ti povedal a znovu ti to opakujem: Toto, prosím ta, už nikdy nerob. Potom že každý nadáva na pacifik na Ah-čkach. Šklebící seŠklebící seŠklebící se
 
1stCL_Fajlow
Bez emócii, urážok a iných volovín.Šklebící se
 
Tajpan
Šklebící se
1:0 pre teba Fajlow. MrknutíÚsměv
 
1stCL_PETRAS
Krakene..jen se tu objeví náznak pěknýho flejmíku,tak ty na něj chrstneš kýbl vody.To se nedělá Vyděšený
 
XXX_Dazz
AH_Kraken napsal:
Jé ono je zase teplo co? Mozky se vařej. Já myslel, když jsem teď otevřel tohle vlákno že je něco důležitýho a oni malé děti mají zase úpal.

To musí být opravdu peklo když vás někdo furt nutí chodit na server který se vám nelíbí. Tak se tu zas mějte.



Krakene jsi urážlivý jak malé dítě a tvá odpověď postrádá slušnost !!!
 
AH_Tibor
Tajpan má pravdu, zbierka bola plne dobrovoľná a bolo upozornené na to, že sa nebude prihliadať na žiadne budúce názory na chod servru zo strany účastníkov zbierky.
O mapách jednoznačne rozhodujú traja ľudia Čutora, Enty a Kraken. Myslím, že netreba robiť žiadne zoznamy máp, ktoré treba vyhodiť, upraviť a pod. Ako som sa sám presvedčil admini sú otvorení a prístupní každej novej mape, ktorú stvorí hocikto. Takže nie je problém mapu vytvoriť, poslať adminom a ak bude mapa skutočne dobrá tak ju bez problémov zaradia a autor si môže lietať na mape podľa svojho gusta, ktoré bude možno vyhovovať aj iným závislákom.
Takúto zábavku "na dlhé zimné večery" považujem za konštruktívnu a dobrú pre server.
 
1stCL_Fajlow
Tak mi pak Tibore vysvětli tu logiku proč by lidi mohli kecat do tvorby nových map a zároveň nemohli říct ani ň k mapám, které stojí za starou belu. S tímhle přístupem bysme měli 50 map a výsledkem by bylo, že za večer by se otočilo map 10.. A kdo chce za večer letět 10 map? Já chci jednu dvě mapy za večer a to pořádný. BTW kde bylo Tibore výslovně řečeno, že ti, kdo se nám složí na nový AH železo budou držet tlamy ? Můžeš mi to prosím někde najít?

Ale co naplat, jsme přece v kocourkově, takže co bysme tak mohli očekávat ? Šklebící se
Upravil/a 1stCL_Fajlow dne 22-05-2009 15:20
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,719,692 návštěv