April 19 2024 23:55:31
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
TrackIR 5
Tapi
http://www.natura.../trackir5/

With a 640 x 480 sensor resolution, TrackIR 5 has triple the number of pixels as a TrackIR 4, resulting in radically more precise tracking and further tracking distances. Combined with NaturalPoint's new Precision Grayscale analysis, it achieves a reporting resolution of 96,000 x 72,000. The result is a potent 10-fold increase in effective resolution over TrackIR 4.

TrackIR 5's 51.7° field of view is an increase of more than 12% over TrackIR 4.

Magnetically attached base and USB cable anchor. The newly designed software introduces NaturalPoint's Spurious Marker Rejection to help filter out unwanted light sources in hostile conditions.
Upravil/a Tapi dne 01-05-2009 19:20
 
ShadowDrak
Nedávno jsem se rozhodl vyzkoušet Freetrack a funguje parádně. Použil jsem ho jako náhradu za TrackIR 4, abych jej nemusel kupovat. Ještě že jsem nekoupil, jak bych byl naštvanej, kdyby pár dní potom vydali 5kovou verzi Šklebící se

Ale já mám rád pohodlí, tak jsem 5ku ihned objednal, snad dorazí brzyVyděšený
 
Jirka
IMHO ty inovace mě přijdou tak nějak jako "musíme inovovat za každou cenu". Z pohledu ILa nevidím rozdíl mezi TIR2 a TIR4 - mám oba. Možnost 6DOF od TIR3 je pravda krok dopředu. I když u 6DOF podporujících simulací MSFS či Lock-On mě nikdy nepřišlo, že bych bez toho nemohl být.

V každém případě. Opět IMHO. Pokud příchod TIR5 přinese zlevnění TIR4, tak rozhodně doporučuju té slevy využít.
 
ShadowDrak
Na HINTS eshopu to snad ani nezlevnili, na NaturalPointu tuším ano. Každopádně mi jde o znásobení rozlišení, plynulejší snímání a hlavně větší úhel, mám kolem PC velmi málo místa a jsem nalepenej u monitoru Šklebící se Moje kamerka k freetracku má celkem malej úhel. A kamekra, ač je Vista ready nechtěla fungovat ve Vista 64, takže jsem musel nahodit Widle 7 a vůbec je to silně nepohodlné Úsměv
 
Panek
Mám TiR3 a 6DOF nevyužívám. Když by se mi to hodilo, tak raději použiju pomoc kamarádů.
 
Tapi
Já mám již několik let Tir3 + 6DOF a jsem s ním spokojenej.
Nicméně by mne zajímalo, až si někdo Tir5 pořídí, zda je tu znatelný rozdíl v kvalitě rozhlížení.
Hádám také, že větší "field of view" by se mohl hodit na širokoúhlých monitorech - tedy pokud by sim dané širokoúhlé rozlišení podporoval - rozhlížení asi bude plynulejší díky většímu rozsahu.
 
WT_Horrido
Některé nejmenované nové simulátory počítají se 6DOF tak, že bez něj nejsou normálně viditelné některé důležité ovládací prvky (a jejich poloha).
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
které ??
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_Podrs
Hoper napsal:
které ??


IL2 kupříkladu...
 
http://www.310raf.com
Rufu
Podrsi vedle Šklebící se Zkus to znovuVyděšený
 
310_Podrs
BP_Rufu napsal:
Podrsi vedle Šklebící se Zkus to znovuVyděšený


Já třeba osobně v ILovi některý budíky bez 6DOFu nepřečtu...jó jestli mi ty budíky k něčemu jsou, to už je jiná otázka... Vyděšený
 
http://www.310raf.com
Rufu
Myslel jsem jako že to postnul Horrido tak to bude ta s chmelnicema co ji už testuje 5 sektářů.Úsměv
 
Jirka
ShadowDrak napsal:
Na HINTS eshopu to snad ani nezlevnili, na NaturalPointu tuším ano. Každopádně mi jde o znásobení rozlišení, plynulejší snímání a hlavně větší úhel, mám kolem PC velmi málo místa a jsem nalepenej u monitoru Šklebící se Moje kamerka k freetracku má celkem malej úhel. A kamekra, ač je Vista ready nechtěla fungovat ve Vista 64, takže jsem musel nahodit Widle 7 a vůbec je to silně nepohodlné Úsměv


Budiž ti to přáno. Nicméně. Dle mých empirických zkušeností.

Rozdíl v rozlišení a plynulostí snímání mezi TIR2 a TIR4 jsem nepoznal.

A úhel ? No pokud u toho nebudeš klopit škopky v hlubokém záklonu, tak to taky nepoznáš. Šklebící se
 
alfik
Mám, jestli se nepletu, TIR4, a vždycky, když klopnu škopek, se mi lítadlo ve vzduchu tak nějak rozhoupá... tak už vím - je to TIRem! Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
clone9cz
311_BleskovejPodrs napsal:
BP_Rufu napsal:
Podrsi vedle Šklebící se Zkus to znovuVyděšený


Já třeba osobně v ILovi některý budíky bez 6DOFu nepřečtu...jó jestli mi ty budíky k něčemu jsou, to už je jiná otázka... Vyděšený


kup si brejle a pripadne jeste EIZO s 1920x1200 a nebudes muset cheatovat Šklebící se
 
http://www.wwii-illusion.net
311_Tank
clone9cz napsal:
311_BleskovejPodrs napsal:
BP_Rufu napsal:
Podrsi vedle Šklebící se Zkus to znovuVyděšený


Já třeba osobně v ILovi některý budíky bez 6DOFu nepřečtu...jó jestli mi ty budíky k něčemu jsou, to už je jiná otázka... Vyděšený


kup si brejle a pripadne jeste EIZO s 1920x1200 a nebudes muset cheatovat Šklebící se


Ty necheatuj zapni si zpatky cockpit a zkus si precist treba vejskomer v lajtasu MrknutíŠklebící se
Upravil/a 311_Tank dne 06-05-2009 15:42
 
CSL1_Zmije
Porovnávka TIR4 vs TIR5

http://www.naturalpoint.com/trackir/02-products/trackir-product-comparison.html/

Jinak TIR4 odezva 15ms,TIR5 9ms
Ja jsem používal všechny TIRy kromě 3, a jsou mezi nima dost velký rozdíly

http://www.extremegamingdevices.com/trackir_upgrade.html/

Jestlyže Jirka neviděl žádný rozdíl tak je zřejmě lepší oddílCool
Upravil/a CSL1_Zmije dne 08-05-2009 13:30
 
Tapi
Na SimHQ uveřejnili rozhvor se Seth Steilingem - zástupcem f. Naturalpoint

http://www.simhq...._150a.html

Pro mě nejpodstatnější informace je vysvětlení, jaký je praktický dopad vyššího rozlišení Tir5:
u TiR4 se musí použít smoothing, aby se eliminovalo mikro-trhání obrazu při rozhlížení, které je způsobené příliš malým rozlišením snímače.
u Tir5 tento problém odpadá a rozhlížení je prý velmi přesné a plynulé aniž je smoothing použit
(viz video uvečejnné v předchozím příspěvku)

Nicméně i u TiR5 je prý vhodné nastavit alepsoň minimální smoothing, ale ne proto, aby se eliminovalo malé rozlišení snímače, ale proto, že se tak účině odfiltrují nechtěné velmi drobné pohyby hlavou, které naopak mnohem přesnější nový snímač zaznamená (narozdíl od Tir4).
Upravil/a Tapi dne 19-05-2009 23:07
 
Jirka
viper_68 napsal:
Porovnávka TIR4 vs TIR5

http://www.naturalpoint.com/trackir/02-products/trackir-product-comparison.html/

Jinak TIR4 odezva 15ms,TIR5 9ms
Ja jsem používal všechny TIRy kromě 3, a jsou mezi nima dost velký rozdíly

http://www.extremegamingdevices.com/trackir_upgrade.html/

Jestlyže Jirka neviděl žádný rozdíl tak je zřejmě lepší oddílCool


Jestli ono to spíš nebude tím, že nedám na to, co mě kdejakej trouba, kterej chce prodat nakuká a taky tím, že umím pořádně využít možnosti nastavení. Šklebící se

Mimochodem. Je přece úplně jedno, jestli nastavím smoothing na 30 nebo na 5, když výsledný efekt je naprosto stejný. Že jo ? Mrknutí Stejně tak odezva 15 nebo 9 tisícin sekundy. To prostě není v lidských možnostech při lítání zaznamenat. IMHO pičičárničky. No hádat se nebudu. Lítám si letadýlka s různýma TiRama už hromady a takhle to prostě vidím.
 
Tapi
Já mám dosud jen Tir3 (jak jsem už psal) a na šturma je pro mě naprosto dostačující. Nicméně mě zajímá jakýkoliv "pokrok v nových technologiích" co se týká simů, poto jsem třebas založil i tohle vlákno Úsměv.

A určitě nebudu sám, koho bude zajímat, až si někdo Tir5 pořídí, jaké jsou jeho praktické zkušenosti oproti starší verzi.
Právě co se týká toho smoothingu si nejsem jistý, že je pravda co píšeš, tj. že to je jedno. Chce to prostě, aby to někdo prakticky vyzkoušel, jinak se pohybujeme jen v teoretické rovině....


Jinak je dobré, jak píší v tom rozhovoru, že v prodeji zůstane i nadále TiR4 a snad by ho údajně měli i zlevnit, takže si každý, kdo uvažuje o TIR bude moci vybrat zda verzi starší a levnější 4 nebo novější ale dražší 5 Mrknutí
Upravil/a Tapi dne 20-05-2009 08:14
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,189 návštěv