May 05 2024 08:28:47
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Wings over Vietnam
yerrx
hrajete to někdo? nevíte jak zaměřit raketu sparrow?
 
1stCL_Fucida
Nezaměří se sama po/při odpalu?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hoper
AIM-7 je radarem naváděná raketa, čiliž musíš mít zapnutej radar, pak zaměřit cíl a nějakou dobu ho držet v zaměřovači, než se ti "zamkne". Podle tónu pak poznáš, kdy ji můžeš odpálit.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
yerrx
u sidewindera normálně čekám až to začně bzučet hlasitěji, ale sparrow vůbec nereáguje, ani nejde odpálit na prázdno a žádný tón
 
Rufu
Teď ti to Hoper napsal.Vybereš palubním radarem cíl zalokuješ a pak teprve odpálíš raketu.
 
yerrx
to ho jako targetovat nebo to je ještě něco jiného?
 
yerrx
jo uý to mám, musím to mít v boresight modu
 
Joe Hallenbeck
Ne nemusis to mit v boresight modu - boresight mod se pouzival tehdy, kdyz mohlo dojit k sestrelu vlastniho letadla, jinak receno, kdyz byla narizena vizualni identifikace cile - cili boj "na telo".

V pripade ze mas radar prepnuty v klasickem modu tak postup je takovy:
cil oznacis na radaru (next radar target), pak potvrdis zamereni vybraneho cile (acquire radar target), zjistis identifikaci cile (current radar target) a pockas az se ti rozsviti kontrolka In Range - coz znamena ze cil je na dostrel.
Pote jeste chvili pockas az bude na radarove obrazovce indikovan co mozna nejsilnejsi signal zamereni cile a v momente kdy je indikovan odpalis Sparrow na cil.
Ta indikace neni tonem (zvukem) jako u AIM-9, ale pouze vizualne na radaru - je to takova ta kruznice ktera meni svuj polomer podle intenzity signalu zamereni, cim vetsi kolo tim silnejsi signal. Avsak ani dostatecne silny signal nezaruci sestrel Mrknutí
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 10-03-2009 01:21
313_FlyBoy
RY-C
 
Rapier
Joe Hallenbeck napsal:
Ne nemusis to mit v boresight modu - boresight mod se pouzival tehdy, kdyz mohlo dojit k sestrelu vlastniho letadla, jinak receno, kdyz byla narizena vizualni identifikace cile - cili boj "na telo".

V pripade ze mas radar prepnuty v klasickem modu tak postup je takovy:
cil oznacis na radaru (next radar target), pak potvrdis zamereni vybraneho cile (acquire radar target), zjistis identifikaci cile (current radar target) a pockas az se ti rozsviti kontrolka In Range - coz znamena ze cil je na dostrel.
Pote jeste chvili pockas az bude na radarove obrazovce indikovan co mozna nejsilnejsi signal zamereni cile a v momente kdy je indikovan odpalis Sparrow na cil.
Ta indikace neni tonem (zvukem) jako u AIM-9, ale pouze vizualne na radaru - je to takova ta kruznice ktera meni svuj polomer podle intenzity signalu zamereni, cim vetsi kolo tim silnejsi signal. Avsak ani dostatecne silny signal nezaruci sestrel Mrknutí


Zrovna jsem to chtel napsat. Presne tak to funguje. Mrknutí Neco sestrelit Sparrowem je obcas alchymie, hodne zalezi na verzi Sparrow, ty posledni se uz hodi i na dogfight - maji solidni pomer zataceni, zrychleni a min vzdalenost na kterou jdou pouzit a v neposledni rade jsou schopny sledovat cil v rozumnych mezich radaru.
Upravil/a Rapier dne 10-03-2009 07:19
 
yerrx
a jak se dají navádět rakety na pozemní cíle?myslím samozřejmě rakety vzduch země
 
Hoper
různě
podle typu rakety, podle typu cíle...
podle období, kdy byly nasazený - v Namu jich bylo kolik ??
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
yerrx
tak já nevím řekni mi aspoň nějaké....
 
Joe Hallenbeck
V Namu se s urcitosti pouzivaly AGM-62 Walleye coz je predchudce AGM-65 Mawerick-u a ve WoV je oznaceni MkI. Mod 0 Walleye. Nad jejich zamerenim jsem si dost dlouhou dobu lamal hlavu az mi na jednom foru poradili ze se musi zamerit pomoci fuknkce visualniho zamerovani.

Dalsi jsou protiradarove rizene strely AGM-45A Shrike a AGM-78A Standard ARM a taktez nevim jak na GBU 10/B a GBU 12/B Pavewaye.

Vzhledem k tomu ze litam na F-4 a tam se nedaji zamerovat pozemni cile na radaru tak bych rekl ze asi podobnym zpusobem jako Walleye, cili pouziti funkce visualniho zamereni pozemniho cile.


Litam kampan od brezna 1966 a tam jeste ani neni podvesny kanon, takze se musim spolehat na nespolehlive Sparrowy, Sidewindery a klasicke Mk 82, Mk 83 a jejich verze s retardery + nejaky ten napalm. Vice toho zatim na "sklade" nemame, ale pocitam ze tak nekdy v zari 1966 k nam dorazi podvesne kanony a to pak bude rodeo Šklebící se



Ale kazdopadne pokud tu je nekdo kdo jiz vyzkousel a vi presne jak na na navadenou protipozemni munici budu jedine rad kdyz se podeli Úsměv
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 11-03-2009 11:47
313_FlyBoy
RY-C
 
Joe Hallenbeck
Jo a jeste k tem AIM 7 Sparrow, cil musi byt porad zamereny Sparrow neni raketa typu Fire and forget (Vystrel a zapomen), tak funguje pouze AIM 9.

A dalsi vec ted jsem se koukl do manualu a ohledne te kruznice a intenzity signalu je tam jeste jedna vec a sice, tavelka kruznice kolem co ej kolem radarove obrazovky, ta co neni uplne uzavrena, ma tam preruseni, a ta mezera v te kruznici (preruseni te cary) ti znaci rychlost priblizovani cile. Pokud je ta mezera v pozici 12 hodin, znamena to ze se vzdalenost mezi tebou a cilem nemeni oba mate vzajemnou rychlost 0, rotace po smeru hodinovych rucicek ti znaci ze ty jsi rychlejsi, rotace v protismeru hodinovych rucicek ti znaci ze cil je rychlejsi a vzdaluje se.

Jinak to hodim do tabulky:

Pozice mezery----Kurz--------------------Rychlost vzajemneho priblizovani
(dle hodin)-----(dle kurzu)
10:30------------(315°)------------------vzdalujete se rychlosti 450 uzlu
11:00------------(330°)------------------vzdalujete se rychlosti 300 uzlu
12:00--------------(0°)-----------------------vzdalenost se nemeni
1:00--------------(30°)--------------------priblizujete se rychlosti 300 uzlu
2:00--------------(60°)--------------------priblizujete se rychlosti 450 uzlu
3:00--------------(90°)--------------------priblizujete se rychlosti 900 uzlu
6:00-------------(180°)-------------------priblizujete se rychlosti 1800 uzlu
9:00-------------(270°)-------------------priblizujete se rychlosti 2400 uzlu
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 02-04-2009 22:48
313_FlyBoy
RY-C
 
yerrx
a jak teda nmavedu ty waleye?
 
VioletLightning
Sparrow v Namu už mohl být poloaktivní, čiliž se cíl musel držet jen "chvíli", od určité vzdálenosti si ho držela raketa sama
 
Joe Hallenbeck
yerrx napsal:
a jak teda nmavedu ty waleye?


Zameris ten ci jako visual target a pak nasmerujes cumak letadla priblizne tim smerem a zmacknes spoust. Tak jsem to tehda pochopil ja.
313_FlyBoy
RY-C
 
VioletLightning
Asi by bylo vhodné, aby dotyčný čelověk nejprve pochopil princip jednotlivých zbraní (něco tedy nastudoval). Stačí obecně, zjednodušeně.
A pak si přečetl manuál (případně info) k tomu danému simu, jak se co imituje/simuluje...

Kdysi dávno vyšel pro Falcona "českej" manuál. Bichle, ale použitelná nejen pro Falcona. Dalo se (a ještě dá) z toho čerpat stále dost a dost.

Třeba ;)
 
yerrx
manuál jsem hledal ale nenašel



jinak jestli to s tim waleyem fakt je jak říkáš tak je odchylka +- 500m Šklebící se
 
Joe Hallenbeck
No tak pak se to zameruje jinak.
Hele zkus pohledat na webu, ja ted projizdim forum kde jsou ruzne vychytavky do WOV a hledam to tam.
313_FlyBoy
RY-C
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,818,573 návštěv