May 17 2024 06:19:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Nové vlákno - pouze HW specifikace + výkon v IL2
Tapi
to Tempik: mno, mě se zdá, že v porovnání k řadě popsaných konfigurací ten můj výkon tak nějak snad odpovídá. Nemůžu se samo srovnávat GF260 nebo GF285.

Ty máš koukám podobný HW, tedy až na tu Ati 3850, a máš avg cca 50 fps.
Je ale také pravda, že např Podrs má GF9800 GTX+, což je velmi podobná GK k té mojí GF250, ale má avg o 13 fps vyšší (ale zase má o 0,5GHz více přetaktovaný CPU)

Svým dílem je tedy zřejmě na výsledném fps vždy výrazně znát vliv jak vysokých taktů CPU, tak i výkoné GK.

Pozn. Jinak ten rozdíl mezi XP a Win7 si také moc odůvodnit neumím... asi to bude v ovladačích GK.
Upravil/a Tapi dne 20-06-2009 16:58
 
606_Temp
Ty jsi psal, že tvoje grafika rzdí, ne já. Já to u své grafiky vím, jenže v dobách co jsem ji kupoval stála GTX260 2x tolik a 2x tolik FPS nepodává.
K tomu CPU - testoval jsem E8200 a E2180 oboje taktované na 3GHz se stejnými komponentami (jen jsem přehodil CPUčka) a ta 8200 dávala o 6 FPS na AVG víc. Ta tvoje 7200 je podstatě něco mezi, taky se to musí brát v potaz. Se silnější grafikou by ten rozdíl mohl být možná i větší.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Tapi
No, to že je v mém případě nejslabším článkem GK, je jen můj laický odhad Úsměv
Je jasné, že na celkovém výkonu se podílí všechny komponenty... i když je také známo, že stačí jedno "úzké hrdlo", aby se zpomalil celý systém.

Velmi zajímavý je tvůj poznatek o stejně taktovaných CPU. Ten rozdíl je docela znatelný. Nevím jak moc se liší architektura těchto dvou modelů, ale určitě budou mít rozdílnou velikost L2 cache.
Upravil/a Tapi dne 20-06-2009 18:50
 
Valec
Oprava hodnot.Prvni mereni bylo se sound modem.Nejak jsem si toho nevsiml.
 
Valec
Ale stejne si myslim ze ty hodnoty jsou temer k nicemu jestli ma nekdo max.300 Fps.Ja pouzivam vertikalni sinchronizaci ktera je 60.A nejdulezitejsi je prave minimalni hodnota fps ktera by snad nemela klesnout pod nejakych 24 fps(tuto hodnotu nevim uplne presne) aby vam sel obraz jeste plynule.
 
Valec
Jeste vam zmerim hodnoty pri mojem nastaveni. Bez soundmodu AVG:57 MAX:69 MIN:27
Upravil/a Valec dne 21-06-2009 08:33
 
Valec
Moje nastaveni GK:AF 16x,AA 16xQ,Pruhlednost Supersampling,Minimap Trilinearni,Ver.syn zapnuto,Filtr.textur vysoka kvalita. Nastaveni Conf.:1920x1200,Zapnuty 2 jadra,[Render_OpenGL]
TexQual=3
TexMipFilter=3
TexCompress=0
TexFlags.UseDither=0
TexFlags.UseAlpha=0
TexFlags.UseIndex=0
TexFlags.PolygonStipple=0
TexFlags.UseClampedSprites=0
TexFlags.DrawLandByTriangles=1
TexFlags.UseVertexArrays=1
TexFlags.DisableAPIExtensions=0
TexFlags.ARBMultitextureExt=1
TexFlags.TexEnvCombineExt=1
TexFlags.SecondaryColorExt=1
TexFlags.VertexArrayExt=1
TexFlags.ClipHintExt=0
TexFlags.UsePaletteExt=0
TexFlags.TexAnisotropicExt=0
TexFlags.TexCompressARBExt=0

TexFlags.TexEnvCombine4NV=1
TexFlags.TexEnvCombineDot3=1
TexFlags.DepthClampNV=1
TexFlags.SeparateSpecular=1
TexFlags.TextureShaderNV=1

HardwareShaders=1

Shadows=2
Specular=2
SpecularLight=2
DiffuseLight=2
DynamicalLights=1
MeshDetail=2
VisibilityDistance=3

Sky=2
Forest=3
LandShading=3
LandDetails=2

LandGeom=3
TexLarge=1
TexLandQual=3
TexLandLarge=1

VideoSetupId=17
Water=2
Effects=2
ForceShaders1x=0

PolygonOffsetFactor=-0.15
PolygonOffsetUnits=-3.0
Upravil/a Valec dne 21-06-2009 08:32
 
Maxxis
je efektivní nějak řešit zapinaní na jedno jadro nebo to nechat tak jak to dělá sám systém, mam visty a s nastavovánim priorit jsem nic nedělal, nějké doporučení?
CPU C2D 6550 - @3 GHZ
Upravil/a Maxxis dne 21-06-2009 11:46
 
606_Temp
teoreticky je dobré pouštět Ila na druhém jádře, protože na prvním je kde co. Prakticky to nepoznáš Mrknutí
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
Tapi
v sekci [rts]
ProcessAffinityMask=2

pak ti Il2 pojede na druhém jádře (první využívají Wokna)
Ale jak psal Tempik, na FPS jsem rozdíl nepoznal.
 
310_Podrs
Stává se vám někomu, že máte špuštěného ILa, pak potřebujete skočit do oken, spustit nějaký jiný program, vrátíte se do ILa a máte slideshow? Pomůže až ukončení ILa a opětovné spuštění... Zamračený

Má to něco společného s tím běháním na jednotlivých jádrech? V configu nijak upřesněné na jakém jádře ILa spouštět nemám...(zkoušel jsem to ale žádný rozdíl jsem nepozoroval...jaké hodnoty processaffinitymask tedy odpovídají spouštění na jaádru 0,1 a obou jádrech?)
Upravil/a 310_Podrs dne 21-06-2009 13:53
 
http://www.310raf.com
313_Vity
311_BleskovejPodrs napsal:
Stává se vám někomu, že máte špuštěného ILa, pak potřebujete skočit do oken, spustit nějaký jiný program, vrátíte se do ILa a máte slideshow? Pomůže až ukončení ILa a opětovné spuštění... Zamračený

Má to něco společného s tím běháním na jednotlivých jádrech? V configu nijak upřesněné na jakém jádře ILa spouštět nemám...(zkoušel jsem to ale žádný rozdíl jsem nepozoroval...jaké hodnoty processaffinitymask tedy odpovídají spouštění na jaádru 0,1 a obou jádrech?)


Mám to samé,mam 60 fps stálých pak skocim do winu a zpet a mam 10-30fps Zamračený
 
Valec
Rozumi nekdo taktovani?Potreboval bych poradit treba pres TS.Taktuju jen pres programek na desce a ten me nepusti na vic jak 23%.
 
Tajpan
nerozumiem, ale radím ti, viac ani nedávaj. Úsměv
 
Valec
Tajpan napsal:
nerozumiem, ale radím ti, viac ani nedávaj. Úsměv
Chci to jen zkusit pry to celkem v poho zvladne jeste vic.
 
Maxxis
Valec napsal:
Tajpan napsal:
nerozumiem, ale radím ti, viac ani nedávaj. Úsměv
Chci to jen zkusit pry to celkem v poho zvladne jeste vic.

ja myslím že mam docela dost zkušenstí s hodne Pc s taktováním, chce to mit nejlépe lepší chladice na procesor a např dva ventilátory navíc foukající do skříně.
jink na pctuningu je sekce přetaktování, nejlépe se orientuj skrz tyto stranky + ve foru se registruj a najdi si stjnou sestavu její možnosti.
když mi něco nejde, tam najděš vždy odpověď.

přetaktovávej skrz BIOS, vždy po krůčkách, testovat stabilitu a teplotu a sronvat nárust výkonu skrz benchmarky
Upravil/a Maxxis dne 22-06-2009 00:03
 
Tapi
To Podrs: 1 =první jádro. 2=druhé jádro atd.
na více jádrech zároven ti však IL nepojede, protože na to není naprogramován. To umí jen moderní simy ala RoF, FSX, BlackShark
 
Valec
Tapi napsal:
To Podrs: 1 =první jádro. 2=druhé jádro atd.
na více jádrech zároven ti však IL nepojede, protože na to není naprogramován. To umí jen moderní simy ala RoF, FSX, BlackShark
Pojede ti i na dvou jadrech zaroven.V sekci RTS je
[rts]
ProcessAffinityMask=0 Pozor pokud chces hrat na dve jadra musis pred touto polozkou odmazat tento symbol ; a nastavit si 0 nebo 3 myslim ze je jedno ktere cislo si das ja mam 0.
 
Valec
Pro Maxxis Jsem na takove veci lama.Byl bych teda rad o pomoc pres nejake kecatko.
 
Tapi
Tady se vysvětluje, jak je to s využutím více jader v Il2:
http://simhq.com/forum/ubbthreads.php/topics/2671166/Conf_ini_ProcessAffinityMask_Q.html

"IL-2 is not a multithread application." = True
"IL-2 only uses 1 core" = False. (což jsem nevěděl Úsměv )

Každopádně v linku nahoře jsou možné hodnoty příkazu ProcessAffinityMask
Upravil/a Tapi dne 22-06-2009 09:35
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,811 návštěv